Skocz do zawartości

Problem! Osy na strychu!


Recommended Posts

Napisano
Wiecie może jak skutecznie zwalczyć osy na strychu. Zagnieździły się w rogu, między dachem a murem, nie wiem jakim cudem, ale wlatują przez rynne, które były zakładane przez fachowców jakieś 2 lata temu.... Po strychu nie latają, jest ciemno, ale chodzą po ścianie pod dachem.. jest ich mnustwo. Kupiłem Raid na osy, troszkę poginęło ich, ale nie widze gniazda, nie mogę tam się dostać. Co można zrobić, może je zostawić i jesienią zniszczyć?
  • 2 lata temu...
Napisano
Cytat

Są specjalistyczne firmy zajmujące się usuwaniem gniazd os i szerszeni. Jeśli owady zagrażają bezpieczeństwu można też zwrócić się do straży pożarnej.



Dzisiaj wieczorem pozbyłem się gniazda os .

Oczywiście czekałem dlatego do wieczora żeby wszystkie wróciły na noc do kokonu (domku).


Wszedłem po drabinie otworzyłem worek foliowy na śmieci taki ze sznurkiem ,założyłem go na kokon szczelnie aż do desek na których wisiał ,pociągnąłem całość wtedy wpadł do środka zacisnąłem koniec worka następnie zawiązałem szczelnie sznurkiem .

Ledwo wlazł worek na to cudo ,które zrobiły sobie osy ,latały jak oszalałe wewnątrz ale niestety nie mogły już nic zrobić .
Napisano
Ja robię tak samo a małe banieczki osie usuwam odkurzaczem wraz z osami
Napisano
Cytat

Ja bym chyba padła trupem jakbym miała sama gniazdo os usuwać .
Na bank zadzwoniłabym po straż pożarną.


Hm domyślam się ci strażacy .... :4_16_1:
Napisano
Cytat

Ja robię tak samo a małe banieczki osie usuwam odkurzaczem wraz z osami


W trudno dostępnych miejscach można by odkurzaczem je zaatakować ale w odpowiednim ubraniu ochronnym.



Cytat

Ja bym chyba padła trupem jakbym miała sama gniazdo os usuwać .
Na bank zadzwoniłabym po straż pożarną.


Wystarczy zachować ostrożność,jak nie latają to są bezbronne.
Napisano
nie dalej jak tydzien temu na moja dzialke przyleciala krolowa pszczol,usiadla na jabloni a za przylecila chmara pszczol...
bylo co odladac,nad drzewem nie bylo widac nieba -slychac bylo natomiast potezne bzyczenie

zadzwonilem po pszczelarzy,uwineli sie w 2 godziny
a w zasadzie to pszczoly wykonaly robote wedrujac po drzewie do pasieki

efekt uboczny nieproszonych gosci to
dwa ukaszenia dla pszczelarza,
jedno dla psa(niegrozne bo w lape)

pszczol bylo 4-5 kg wg pszczelarza


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Napisano
pikne ....
za dziecka na wieś do dziadków na wakacje jeździłam .... mój dziadek miał pszczółki w ulach - pamiętam , że jak mu się wyroiły na drzewach to je dymem traktował....
raz to mnie nawet cała wieś słyszała jak podeszłam za blisko i mi kilka we włosy wleciało .... icon_lol.gif
ech ... wspomnienia .... icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

ech ... wspomnienia .... icon_biggrin.gif


Aż się łza w oku kręci icon_wink.gif Tak to już jest z tymi wspomnieniami, człowiek się rozkleja icon_mrgreen.gif
Napisano
pszczelarz powiedzal ze pszczoly sa na swoj sposob inteligentne
tj jak pojawi sie mloda krolowa w ulu,stara krolowa zabiera swoich zolnierzy i pracownice z zapasem miodu i opuszcza ul
jak wsrod ludzi,stary robi miejsce mlodemu...
Napisano
Cytat

pszczelarz powiedzal ze pszczoly sa na swoj sposob inteligentne
tj jak pojawi sie mloda krolowa w ulu,stara krolowa zabiera swoich zolnierzy i pracownice z zapasem miodu i opuszcza ul
jak wsrod ludzi,stary robi miejsce mlodemu...


Ze pszczoły są inteligentne to fakt, ale nie do końca prawda to co Ci ten pszczelarz powiedział . Jeżeli pszczoły się wyroją to jest błąd i zaniedbanie pszczelarza,że do tego dopuścił a co do królowej to różnie bywa raz zostaje stara a raz odchodzi. Bywają przypadki,że w ulu wyroi się kilka matek.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Wczoraj z posesji sąsida Strażacy PSP usunęli gniazdo szerszeni na strychu. Zadzwonił przyjechali... zrobili i pojechali.


A ile taka interwencja kosztuje w brzęczącej, chociaż coraz mniej pewnej, polskiej walucie?
  • 5 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Nowy RAMBO ? lufa prawie jak przy czołgu .


To nowsza wersja ZSU 33 lub ZSU 23-4 - kaliber 14,5mm używanego przez Szakala (filmowego) w 1997 roku icon_biggrin.gif
1400 pocisków na minutę... i można walczyć z osami icon_lol.gif
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...