Skocz do zawartości

Warunki Zabudowy dla działki w niewielkiej części objętej MPZP


Recommended Posts

Czy Gmina wyda Warunki Zabudowy dla działki, jeśli jej niewielka część objęta jest MPZP, a pozostała część nie jest nim objęta?

Jeśli nie- co zrobić by uzyskać WZ dla tej działki?

Wniosek został złożony dla całej działki ewidencyjnej.

Link do komentarza

skoro wniosek został złożony to Warunki Zabudowy, a dokładniej Decyzja o WZ zostanie wydana, a ta może być pozytywna, jeżeli to o co wystąpiłeś jest zgodne z MPZP w zakresie części działki nim objętej i zgodne ze studium w części objętej studiu, jeżeli niezgodne - negat

Nie wiem, co by mogli innego wymyślić :scratching:

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 31.07.2024 o 12:48, aru napisał:

skoro wniosek został złożony to Warunki Zabudowy, a dokładniej Decyzja o WZ zostanie wydana, a ta może być pozytywna, jeżeli to o co wystąpiłeś jest zgodne z MPZP w zakresie części działki nim objętej i zgodne ze studium w części objętej studiu, jeżeli niezgodne - negat

Nie wiem, co by mogli innego wymyślić :scratching:

 

Podejrzewam że autor myli Warunki Zabudowy z pozwoleniem na budowę.

Link do komentarza

Jako mieszkaniec okolicy, gdzie wszędzie i w całej szeroko pojętej okolicy odkąd pamiętam są wszędzie MPZP - czyli odkąd zacząłem się interesować tematem budowy domu - jakieś niecałe 20 lat - nie rozumiem, że są takie miejsca, gdzie MPZP nie (dobra, pomijając pewne przypadki, gdzie duże obszary mają nie do końca wyjaśniony status prawny) - ale też miałem taki przypadek - rodzina starała się od zwrot terenu zagrabionego dekretem Bieruta w latach 60 - ale miasto uznało, że to żaden problem i także na całym tym terenie był MPZP.

Może ktoś, kto jest bardziej w temacie wyjaśnić dlaczego takie plany w niektórych miejscach nie powstają?

Bo mi się zawsze wydawało, że to z punktu widzenia same plusy (no chyba, że za "odpowiednie" WZ grube łapówki idą, to nie było pytania xD)

 

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 31.08.2024 o 16:23, SilentCipher napisał:

Oczywiście, że nie! Gmina nie wyda warunków zagospodarowania przestrzennego (WZ) dla terenu, którego choćby niewielka część objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP).

 

odpowiedziałem wczoraj na ten wpis, ale post został skasowany :bezradny:

bez żadnego info łaj

Edytowano przez aru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 31.07.2024 o 13:48, aru napisał:

skoro wniosek został złożony to Warunki Zabudowy, a dokładniej Decyzja o WZ zostanie wydana, a ta może być pozytywna, jeżeli to o co wystąpiłeś jest zgodne z MPZP w zakresie części działki nim objętej i zgodne ze studium w części objętej studiu, jeżeli niezgodne - negat

Nie wiem, co by mogli innego wymyślić :scratching:

O.o Ciekawy

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...