Skocz do zawartości

Ile uziałów w drodze trzeba kupic?


Recommended Posts

Mam działkę którą chcę podzielić. Po podziale dojazd do tej wydzielonej działki będzie od drugiej strony gdzie powstała droga. Obecnie droga jest innych właścicieli.

Ile udziałów należy kupić w takiej drodze aby swobodnie z niej korzystać? Czy ilość kupionych udziałów ma znaczenie?

Link do komentarza
jak nie masz dojścia do drogi publicznej a jest droga/działka prywatna, to występujesz o służebność przejazdu
 
Ale ten ktoś kto miałby udzielić takiej służebności chyba niekoniecznie musi się zgodzić. My sprzedaliśmy hektar gruntu rolnego lata temu za grosze, bo nie było widoków na drogę. Żaden z sąsiadów nie chciał się zgodzić na sprzedaż kawałka działki. Kumpel obok tej działki ma taką samą sytuację, a ten geodeta, który był przekonany że drogę sobie załatwi, do dziś jej nie załatwił. Próbował nas namówić, żebyśmy naszą drogę sprzedali gminie, a on sobie pociągnie dalej tą drogę do tej kupionej działki, to jest około 500m, także nie wiem jakie to koszty, ale napewno spore, podejrzewam, że gmina pewnie by to sfinansowała, ale w ten sposób pod domem mielibyśmy ruch całą dobę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
11 minut temu, Elfir napisał:

Nie jest potrzebna jego zgoda. Sąd podejmuje decyzję za niego.

 

Zgadza się.
Miałem identycznie.
Jest jedno zagrożenie.
Aby do ustalenia służebności nie było potrzeby szukania większej ilości właścicieli, a nie daj Boże spadkobierców czy zstępnych.
Wtedy bym jednak odradzał.
Czas stracony  i nerwy w tym przypadku wchodzą w grę.

Link do komentarza

Otóż to, za pierwszym razem już sobie 20 lat temu odpuściliśmy, bo do tej drogi, która jest drogą konieczną, więc tylko do przejazdu koniecznego związanego z uprawą, bo działka była wtedy w 100% rolna, było 17 współwłaścicieli, bo nie przeprowadzili masy spadkowej. Kilku pośredników i wydział geodezji nad tym główkował i nic nie wymyślili.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...