Skocz do zawartości

Ściany przeciwległe i sufit - kolejność


rawracer

Recommended Posts

Dzień dobry.

Remont pokoju i pytanie do Was .

Na przeciwległych do siebie dłuższych ścianach pokoju będę robił na jednej cegle a na drugiej korek .

Sufit to będą 3 belki z podporami a co pomiędzy jeszcze się zastanawiam .(może panele XPS imitujące beton)

 

Od czego zacząć ?

Czy pierw ściany a później belki i konsolety dekoracyjne pod nie, czy pierw sufit ?

Wiadomo chodzi o naturalność,ale też ilość docinek później wokół podpór belek dojdzie rzeźbienie cegiełek i korka .

 

I od razu drugie pytanie co na sufit do belek ?

Czy taki panel imitujący beton się zegra,,czy może coś innego polecicie.

Link do komentarza

To co mogę dodać ...

Pokój 10 metrow (3,587/3,575 : 2,854/2,873)

Dużych rozbieżności nie ma .

Ściany przeciwlegle dugie 3,58 , wysokość 2,5 metra 

Jedna ściana cegła gipsowa 25cm długa 7cm wysoka 1,5cm gruba do tego fugowanie ok 1cm.

Cała ściana będzie tym robiona .

Druga zaś to będzie korek ekspandowany 100x50x1cm też na całej ścianie .

Sufit 3 belki imitujące drewno styrodur 20cm szerokie i 13cm wysokie położone będą na po krótszym boku sufitu opierając się o dłuższe ściany pokoju .

Link do komentarza
2 godziny temu, rawracer napisał:

Dzień dobry.

Remont pokoju i pytanie do Was .

Na przeciwległych do siebie dłuższych ścianach pokoju będę robił na jednej cegle a na drugiej korek .

Sufit to będą 3 belki z podporami a co pomiędzy jeszcze się zastanawiam .(może panele XPS imitujące beton)

 

Od czego zacząć ?

Czy pierw ściany a później belki i konsolety dekoracyjne pod nie, czy pierw sufit ?

Wiadomo chodzi o naturalność,ale też ilość docinek później wokół podpór belek dojdzie rzeźbienie cegiełek i korka .

 

Najpierw belki i sufit.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No właśnie myślę ....

Teraz mi wpadło do tych belek żeby dać panele winylowe coś z drewnem ... Co o takim pomyśle sądzicie ?

 

Nie chce też zrobić jakiejś masakry ...

Ogólnie założenie jest loft .

Jakieś kinkiety dwa tylko na tej cegle myślałem .

Instalacje czarnym przewodem po zewnątrz .

Karnisz i kaloryfer na czarno też pomalować .

 

Chyba że faktycznie ograniczyć się do dwóch trzech materiałów.....

 

Główny cel to jest też żeby pokój był zaadaptowany akustycznie do słuchania muzyki a tu mam małego chopla na tym punkcie .

 

Korek taki minimum 10mm grubości żeby pochłaniał ,bo w pianki nie chce się bawić .

 

Może mi coś doradzicie.

Belki już zamówione ,bo to mi się bardzo podoba .

Tanie nie były bo prawie 500zl sztuka .

Cegła i korek też mi się podoba i nie chciałbym z nich rezygnować .

Na ścianę okno i drzwi myślałem o tapecie akustycznej takiej 10mm gruba na fizelinie .biała z małą kratka ....

 

Może i za duży  misz masz .....

 

Doradzicie proszę 🙂

Link do komentarza

Zdecyduje się na te :

https://kuponline.eu/deski-elastyczne/2289-deska-elastyczna-rustic-13-cm-sand.html

Szerokość mam 285cm,286cm także 13cm wpasowuje się chyba najlepiej .docinki 1cm lub na styk .

Bo jest wybór 13cm,16cm,18cm i 20cm .

Główne krokwie 20cm szerokie ,to łaty powinny być ciut węższe chyba dla dobrego efektu?

Najlepiej prezentuje się ta imitacja z pośród wielu ,które przeglądałem .

Link do komentarza
Dnia 27.12.2023 o 20:29, podczytywacz napisał:

A co ma być na tych ścianach bezkorkowych i bez"cegłowych"? Tam zapewne drzwi i okno, ale co dookoła nich?

 

Swoją drogą, czy nie za dużo - jak na jedno, nie za wielkie pomieszczenie - różnistych materiałów i faktur? I jeszcze "beton" z belkami na suficie..:zalamka:

Na sufit ostatecznie idą 3 belki z podporami i imitacje deski xps.

I co dalej żeby to jakiś smak miało?

Sam korek ? Plus tapeta akustyczna na ściane z oknem i drzwiami i jedna cegła ?

Czy korek na 3ech ścianach i cegla ?

Czy bez cegły 🙃

 

Ale kurna ceny materiałów to kosmos teraz ....

Najbardziej to tapeta mnie zamurowała ,130zl mb 😱😱

Link do komentarza

To jest niezbyt duże i dość niskie pomieszczenie. Obawiam się, że łatwo będzie przeholować, szczególnie jeżeli elementy będą ciemne. 

Podejrzewam,że od imitacji desek z XPS tańsze będą deski z naturalnego drewna, belki podobnie, A zwykłe deski lub podbitkę można bez trudu umocować do sufitu.

Link do komentarza

No właśnie sufitu już nie chce obniżać a drewna (deski) bez stalaza na suficie nie dam na klej ,bo strach trochę .

Xps też ciut cieńszy bo 15mm kupiłem i lekki ,więc jego przykleje na sufit .

Na dwie długie ściany dam właśnie deski drewniane lamele i je już na klej dam ,żeby też nie pomniejszyć a one 25mm grube .

Stelaż i wełna 20mm było by fajne dla pochłaniania ,ale to 10cm pomieszczenia zabierze a 2.86 jest więc szkoda .

5cm jeszcze przeboleje .

I tu dam gola deskę ,sosnę bez lakieru czy bejcy żadnej a na dwie krótkie korek położę ,też jaśniejszy jakiś myślę .

Także takie coś obmyslilem.

Link do komentarza
45 minut temu, rawracer napisał:

I tu dam gola deskę ,sosnę bez lakieru czy bejcy żadnej a na dwie krótkie korek położę ,też jaśniejszy jakiś myślę .

Także takie coś obmyslilem.

To będzie lipa, trzeba się trochę napracować, zrobić drewno szczotkowane, postarzane.

Jak dasz zwykłe dechy to lepiej nie kleić ich wcale.

   

Link do komentarza
44 minuty temu, rawracer napisał:

O o ,dobre i ładne 🙂

Pomyślałem nad taką deska lamel jak na zdjęciu.

Hmm ,to lepiej dać te jednolite 10cm i postarzeć je ,czy te lamele tak zrobić ?

Tyle że na lamelu efektu nie będzie chyba aż tak widać .Screenshot_20240107-191511_OLX_pl2.thumb.png.ff7665d099363b3f80c8e4a62ca20096.png

 

Wybacz ale te lamele to wyjdzie efekt PRL-u, boazeria mi się przypomina.:bezradny:

Link do komentarza

Hej :)

Robiłam chwilę temu u siebie salon w bloku w stylu loftowym.

I powiem tak. Zbyt dużo różnych materiałów wprowadzi chaos. Podoba mi się pomysł z cegłą i belkami na suficie. Nie dawałabym niczego między belki, pomalowałabym sufit na biało. Jeśli dasz na jednej długiej ścianie cegłę, a na drugiej korek, to zmniejszysz i zwęzisz sobie wizualnie przestrzeń, bo pokój jest niewielki. Mój salon ma 20 metrów kwadratowych, a i tak bałam się używać ciemnych barw na ścianach, żeby go nie zmniejszyć. Postawiłam na biel i szarość, ocieploną drewnem.

Wykorzystałam niedoskonałości ścian jako fakturę i po prostu pomalowałam stare PRL'owskie tynki na biało. Takie, jakie były ... z rysami, przetarciami, dziurami. Na jednej długiej ścianie jest imitacja betonu (tapeta).

U mnie tak, jak poniżej w wątku. Foty realizacji są na ostatniej stronie. Zerknij, może coś Cię zainspiruje :)

 

 

 

Link do komentarza
15 godzin temu, animus napisał:

Wybacz ale te lamele to wyjdzie efekt PRL-u, boazeria mi się przypomina.:bezradny:

No trochę tak to będzie wyglądać 🙃

No obecnie właśnie PRL mam 🙃

Jeszcze jakby to nie pomalowane było to bym trochę potrzymał ,ale tak to nie ma opcji .

Rrezygnuje z tego ,dobra rada .

kupię już gotowe ,lokalnie chłop ma .

bo nie ma gdzie tego szlifowania zrobić ,w bloku ,nie ma gdzie .

130zl za metr kwadratowy deska 8mm gruba 10cm szeroka.

do klejenia igła a gola pierwsza klasa sosny 85 także 45zl wiecej za gotowy wyrob.Screenshot_20240108-112948_OLX_pl.thumb.png.7a55b4442d991007f6f1081f2a050615.pngmieszkanie14.thumb.jpeg.c7b49cd7468074a42b8a266d29e1c518.jpeg

Link do komentarza

Dzięki serdeczne Animus za wskazanie kleju 🙂

 

Co do porady Daggulka ,dziękuję również ,rozważę czy zastosować same belki czy też dać poprzeczne deski ...

Z ceglą bardziej się waham i na chwilę obecną bardziej stawiam na te deseczki na dwóch długich ścianach .

 

 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Gipsowe są  🙂

Dużego pokoju ,nie chcem ruszać ,ten mniejszy tylko ,no i cały przedpokój ,bo tam musowo ,żeby elektrykę rozprowadzić tak czy siak .

 

Szpachelka próbowałem to ni pierona ,tylko młotek zostaje .

W dużym pokoju te duże kasetony dają fajny efekt ,te mniejsze już niekoniecznie .

W dużym to prawda ,że szkoda psuć .

Edytowano przez rawracer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, rawracer napisał:

Gipsowe są  🙂

Dużego pokoju ,nie chcem ruszać ,ten mniejszy tylko ,no i cały przedpokój ,bo tam musowo ,żeby elektrykę rozprowadzić tak czy siak .

 

Szpachelka próbowałem to ni pierona ,tylko młotek zostaje .

W dużym pokoju te duże kasetony dają fajny efekt ,te mniejsze już niekoniecznie .

W dużym to prawda ,że szkoda psuć .

A te kwadratowe elementy nie są styropianowe, weź grubszą  igłę i posprawdzaj, tą rozetę nad lampą też.

Link do komentarza
8 minut temu, rawracer napisał:

2024-01-09-17-53-42-900.thumb.jpg.448f0abd830c9285e90b4ee9ba919b7d.jpg

Na przedpokoju to odchodzi farba ,więc zadrepalem nawet co by było widać na zdjęciu .

Gipsy we wszystkich pomieszczeniach te kasetony i rozety.

Odbij kawałek tego talerza, bo to tandeta, zobaczymy co artysta miał na myśli.:takaemotka:

Link do komentarza

Szpachelki tego typu mają zakończenie z metalu.

pol_pm_SZPACHELKA-DO-POBIJANIA-INOX-75MM

3 minuty temu, rawracer napisał:

Do gołego żelbetu klejone .

Trzyma fest .

Tłukłem młotkiem i przecinakiem .

Ciężko idzie .

Taki kawałek teraz ,bo to już późno trochę 😉2024-01-09-18-51-16-628.thumb.jpg.680063f0981787eb6e97200bb7645107.jpg2024-01-09-18-54-10-172.thumb.jpg.15f454d31221fcb8a89002fa9f3704ab.jpg2024-01-09-18-58-29-640.thumb.jpg.b13b969deac06030db5bf90168e2dbb8.jpg

To jakaś masa tynkarska z mikrozbrojeniem?

Czy gotowe panele gipsowe?

Link do komentarza

No pomyślę .

Tak założyłem żeby jak najmniej hałasu robić .

Młodą obywatelkę teraz piastujemy 4o miesięczna ,więc narazie takie prace chce zrobić przy których w miarę cicho może być .więc ten sufit to bardziej młotek i szpachelka a na wiosnę jak Młoda na dwór pójdzie to wtedy jakiś młot ,bruzdownica .

Gotowe panele gipsowe ale widać zbrojone nylonem czy cus takie 

32 minuty temu, animus napisał:

Szpachelki tego typu mają zakończenie z metalu.

pol_pm_SZPACHELKA-DO-POBIJANIA-INOX-75MM

To jakaś masa tynkarska z mikrozbrojeniem?

Czy gotowe panele gipsowe?

Gotowe panele gipsowe ale widać zbrojone nylonem jakimś czy coś takiego.

Link do komentarza

No taki plan właśnie .

Niech trochę mrozy zelzeją,teraz to jeszcze trochę za wcześnie na takie choć godzinne spacery ,ale delikatnie w archeologa mogę się bawić 😉

 

Na alle ciężko nawet znaleźć takie szpachelki pod młotek .

Wpisze po nazwie 🙂

Link do komentarza

Szpachelka nie daje rady ,poklejone toto fest .

Tylko młotek i przecinak ....

Zdjalem 1,5 sztuki za 1,5h 😮 zostało 15sztuk ,więc 15h pracy przedemną 🤣 wielkie te kasetony i temu zbrojone .to 60X60 cm  w worku kurde około 40kg 😮

Jak widać goły żelbet pod spodem .....

Jak myślę o prowadzeniu kabli to już ręce opadły ....

Trza będzie mocować na blaszki i narzucić ten centymetr tynku żeby go przykryć a tylko w pionie do pomieszczeń bruzdy zrobić .2024-01-12-17-41-56-468.thumb.jpg.36bd994d66c777c38b32fc41d5f6e7c1.jpg

Link do komentarza

Czy ściany czy sufit ten sam material ....

A sufitem najmniej bruzdowania,bo po wierzchu bym dał a tylko zejścia do pomieszczeń pionowo porobił .

Na szybko namalowany rzut rozkład mieszkania .

Kółkiem zaznaczony kanał z licznikiem /rozdzielnia .

Nie widzę innego sposobu .2024-01-12-18-33-24-577.thumb.jpg.14cad3f595eae2285abf6d9ab9855da3.jpg

Link do komentarza
4 godziny temu, rawracer napisał:

Szpachelka nie daje rady ,poklejone toto fest .

Tylko młotek i przecinak ....

Zdjalem 1,5 sztuki za 1,5h 😮 zostało 15sztuk ,więc 15h pracy przedemną 🤣 wielkie te kasetony i temu zbrojone .to 60X60 cm  w worku kurde około 40kg 😮

Jak widać goły żelbet pod spodem .....

Jak myślę o prowadzeniu kabli to już ręce opadły ....

Trza będzie mocować na blaszki i narzucić ten centymetr tynku żeby go przykryć a tylko w pionie do pomieszczeń bruzdy zrobić .

Czyli dziadostwo poklejone uczciwie, młotowiertarka potrzebna.

3 godziny temu, rawracer napisał:

Czy ściany czy sufit ten sam material ....

A sufitem najmniej bruzdowania,bo po wierzchu bym dał a tylko zejścia do pomieszczeń pionowo porobił .

Na szybko namalowany rzut rozkład mieszkania .

Kółkiem zaznaczony kanał z licznikiem /rozdzielnia .

Nie widzę innego sposobu .2024-01-12-18-33-24-577.thumb.jpg.14cad3f595eae2285abf6d9ab9855da3.jpg

To sufit podwieszany w korytarzu by zakrył wszystkie kable.

Link do komentarza



Szpachelka nie daje rady ,poklejone toto fest .
Tylko młotek i przecinak ....
Zdjalem 1,5 sztuki za 1,5h zostało 15sztuk ,więc 15h pracy przedemną wielkie te kasetony i temu zbrojone .to 60X60 cm  w worku kurde około 40kg
Jak widać goły żelbet pod spodem .....
Jak myślę o prowadzeniu kabli to już ręce opadły ....
Trza będzie mocować na blaszki i narzucić ten centymetr tynku żeby go przykryć a tylko w pionie do pomieszczeń bruzdy zrobić .2024-01-12-17-41-56-468.thumb.jpg.36bd994d66c777c38b32fc41d5f6e7c1.jpg


Współczuję z tym tynkiem. Nie lubię, nie lubię...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...