Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jakie jest zużycie prądu płyty indukcyjnej?


Recommended Posts

Ile kosztuje nas gotowanie na płycie indukcyjnej? W dobie rosnących cen energii elektrycznej coraz więcej osób zastanawia się nad efektywnością energetyczną swoich domowych urządzeń. W artykule przyjrzymy się bliżej płytom indukcyjnym. Sprawdzimy, jakie są rzeczywiste koszty ich użytkowania, biorąc pod uwagę aktualne ceny prądu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/porady/106660-jakie-jest-zuzycie-pradu-plyty-indukcyjnej

Link do komentarza

Wszystko zależy od tego jak intensywnie użytkujemy sprzęt - co i w jakiej ilości gotujemy i smażymy. Dlatego zaznaczyliśmy, że obliczenie jest orientacyjne, prawdziwe dla podanego czasu użytkowania i ustawienia mocy. Różnice mogą być bardzo duże. Tak samo gdybyśmy zapytali ile gazu zużywa kuchenka gazowa. 

Link do komentarza

Przez 19 lat używałem płyty ceramicznej i w ostatnich latach moje całkowite zużycie prądu w miesiącach letnich wynosiło w tym czasie łącznie z cuw ok 180/190 kWh na miesiąc. Bezpośrednio po zainstalowaniu płyty indukcyjnej zauważyłem skokowy wzrost zużycia prądu o około 80 kWh na miesiąc. Powodem było nagminne używanie boosterów. Rezygnacja odpłaciła się obniżka zużycia. Dalsza obniżka do poziomu starej płyty wynikła z niekorzystania z 8  i 9 poziomu mocy gdyż jest to upierdliwe. Polega to na tym że następuje pozornie szybkie zagotowanie a po redukcji mocy nic się nie dzieje. Potrawy są ponadto zdębiałe i smakują ohydnie. Można śmiało kupić płytę mniejszej mocy a już na pewno bez boosterów.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 3.07.2023 o 13:44, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Jaroslaw:
Obliczenia są błędne i zawyżone.

Przecież po zakończeniu pracy płyty, wyłączeniu pól grzejnych  pokazane jest bardzo zbliżone z rzeczywistym, zużycie prądu, płyta to wyświetla.  

Dnia 3.07.2023 o 16:26, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

...i smażymy. 

Ze smażeniem jest większy problem na indukcji, smak jest inny, łatwiej jest przypalić niż usmażyć,  gotowanie da się łatwo ogarnąć, potrawy smakują dostatecznie dobrze. 

Dnia 4.07.2023 o 06:05, gawel napisał:

Bezpośrednio po zainstalowaniu płyty indukcyjnej zauważyłem skokowy wzrost zużycia prądu o około 80 kWh na miesiąc. 

To prawda indukcja jest najbardziej prądożerna w stosunku do innych urządzeń używanych w domu.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez qwerty:
Jeżeli pozostałe artykuły autora są tak samo merytoryczne i poparte pomiarami/obliczeniami, to nie ma tu co czytać...

 

A coś więcej, oprócz hejtu, dasz radę?

Dnia 3.07.2023 o 13:44, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Jaroslaw:
Obliczenia są błędne i zawyżone.Pole przy normalnym użytkowaniu zużywa ok 300-350w na godzinę w wymiarze logarytmicznym na sterowniku.Ustawienie 10 na 14 to te 350w przy ustawieniu na 1400 już ok 1800w.Niech się osoba przygotuje gdy pisze artukul

 

Jeśli jest regulacja, której używa się nieustannie, to dywagacje o dokładnej wielkości zużycia zawsze mogą być niedokładne. Więc jeśli ktoś potrzebuje szczegółowych danych, to trzeba kupić za kilkadziesiąt złotych licznik energii, taki do rozdzielnicy) i zamontować go na obwodzie kuchenki. Sporów później nie będzie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...