Skocz do zawartości

Wykańczanie bez płytek i paneli


Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o poradę gdyż będę musiał wykończyć mieszkanie w stanie developerskim. Chciałbym skorzystać z firmy która się tym zajmuje. Mieszkanie 34m2. Myślałem o wersji bardzo ekonomicznej nie ukrywam że chodzi o koszty. Chciałbym aby w pokojach nie było paneli tylko wykładziny pcv je emitujace. W łazience płytki tylko za prysznicem a tak to tapety winylowe i też wykładzina pcv. Jestem trochę zielony w temacie napiszcie czy to dobry pomysł zwłaszcza w łazience. Chodzi mi głównie o trwałość i koszty. Oprócz kosztów to uważam że bardzo oryginalnie by to wyglądało bo płytki to mi się średnio podobają. Orientuje się może ktoś ile biorą firmy za wykończenie w okolicach Warszawy? Wiem że to ciężko określić ale chodzi mi o takie niezbędne minimum:

Podłogi, listwy, malowanie ścian, łazienka, prysznic, drzwi, aneks kuchenny, podłączenie wszystkiego.

Edytowano przez Robben1624 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, Robben1624 napisał:

A mocno obniża to koszty wykończenia? Cenę materiałów znam ale koszty robocizny. Chodzi mi o to czy po prostu warto? 

Możesz np. skupić się tylko na możliwości funkcjonowania łazienki, czyli wstawiasz gotowce, z których można korzystać.

Co do malowania ścian to  chyba jasne są ceny, zostaje "biały montaż" do uzgodnienia z wykonawcą.

wspolczesna-mobilna-szafka-lazienkowa-st 

Możesz nawet wydłużyć lustro  aż do szafki, żeby bardziej zabezpieczyć ścianę.

 

Kabina też nie wymaga tylnej glazury.

Są kabiny wolnostojące z 4 ściankami i płytkim brodzikiem  stawiasz i podłączasz wężyki od tylu.

altis_z_saun_black.jpg 

Sam korzystam z takich kabin, jest to praktyczne rozwiązanie, w takiej prawdziwej kabinie  nie ma dyskomfortu temperaturowego, cały czas jest ciepło i przyjemnie, para wodna nie jest tak emitowana do wnętrza łazienki, brak wysokiej wilgoci, a po kilku latach kabinę się wymienia na nową bez pustoszenia łazienki. 

Co do WC to pewnie masz już zabudowany stelaż, więc tu pozostaje tylko montaż miski.  

5 godzin temu, Robben1624 napisał:

Panele podłogowe widzialem po 5 latach już do wymiany, to pewnie zależy też jakie. 

Te wszystkie wykładziny czy panele PCV, są bardzo różnej jakości, większe utwardzanie tych wyrobów prowadzi do zmiany ich struktury, są twarde ale strasznie kruche rozłażą się w rękach, te mniej utwardzane za to szybciej się niszczą,  żeby na coś się zdecydować trzeba się na tym znać, w dodatku przy ich wymianie są problemy z utylizacją PCV.    

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wykładzina PCV o grubości 1,3 mm jest w cenie prawie równej cenie paneli 6 mm z licznych promocji i jestem pewny, że panele dłużej zachowają swój wygląd i wytrzymałość...

Pod wykładzinę, nawet na najrówniejszej, deweloperskiej posadzce, konieczne będzie wylanie samopoziomu, który tani nie jest...

Jeśli chcesz mieć podłogę na dłużej, to nie zaoszczędzisz na materiale :bezradny:...

W tapety winylowe raczej nie wchodź - zrób płytki w kabinie prysznicowej i przy umywalce, resztę pomaluj dobrą farbą i będzie na lata...

 

Szukaj firm spoza Warszawy, są takie, które dojadą i zrobią nie gorzej niż te warszawskie, a na pewno taniej...

Ja, mieszkając w Puławach kilka razy robiłem remonty w stolicy, i to takie o większym zakresie, niż Ty planujesz...

Link do komentarza

Dzięki wielkie za info. Właśnie o takie rozwiązania mi chodzi jak ten prysznic żeby można było w przyszłości łatwo wymienić bez robienia aż za nadto burdelu. Może macie też jakieś pomysły na aneks kuchenny? Montaż blatu i na wymiar aneks to też wysoki wydatek. Co do łazienki to będzie ona bardzo mała i kładzenie płytek w za prysznicem i za umywalką nie wiem czy nie oszpeci jej trochę. No i najważniejsze co byście polecili w takim razie na podłogę w łazience ? Koniecznie płytki ?:-/ Jakoś mi te płytki spowszedniały i dlatego tak się ich wystrzegam a jak chcesz zmienić to kucia co niemiara. A ta farba do łazienek wytrzymuje wilgoć?

Jeszcze mam pytanie o malowanie bez gładzi, bo jest takie w ofercie. Co to znaczy w praktyce? Ze ścianą będzie chropowata?

Edytowano przez Robben1624 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
18 minut temu, Robben1624 napisał:

Jeszcze mam pytanie o malowanie bez gładzi, bo jest takie w ofercie. Co to znaczy w praktyce? Ze ścianą będzie chropowata?

Zależy wszystko co ci deweloper zostawił.

 Może ogólnie, będą miejsca, w których widać delikatnie wystające grubsze ziarno tynku, lub czasami niewielkie ślady, których nie dało się zeszlifować.

Można malować grubszym wałkiem, grubsza struktura, albo przeszpachlować farbą w  kilku miejscach przed malowaniem, wszystko w rękach fachowca.

18 minut temu, Robben1624 napisał:

Może macie też jakieś pomysły na aneks kuchenny? Montaż blatu i na wymiar aneks to też wysoki wydatek.

 Kuchnia z Allegro jest w przystępnej cenie, blaty np. Leroy Merlin zamówić gotowe. 

18 minut temu, Robben1624 napisał:

 No i najważniejsze co byście polecili w takim razie na podłogę w łazience.

Ja tylko kładę marmur na podłogę i to gabaryt 120x60, mniejsze nie wchodzą w grę..  

20 minut temu, Robben1624 napisał:

 A ta farba do łazienek wytrzymuje wilgoć?

Lateksowa, ceramiczna, musi zawierać  produkt biobójczy, są też z tlenkami srebra.

Nawet zewnętrzne, elewacyjne, tlenki srebra, inne biobójcze można dokupić, domieszać.

Wybór bardzo duży.   

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ok a co sądzicie o tych firmach wykonczeniowych z którymi umowę ma developer sprzedający mieszkanie? Z tego co się zorientowałem mój developer ma umowę z firmą która nie jest z Warszawy. Chodzi mi dokładnie o to czy są jakieś upusty jeśli kupię mieszkanie od niego i skorzystam z firmy proponowanej? Czy raczej nie ma to znaczenia?

Link do komentarza
8 minut temu, Robben1624 napisał:

Ok a co sądzicie o tych firmach wykonczeniowych z którymi umowę ma developer sprzedający mieszkanie? Z tego co się zorientowałem mój developer ma umowę z firmą która nie jest z Warszawy. Chodzi mi dokładnie o to czy są jakieś upusty jeśli kupię mieszkanie od niego i skorzystam z firmy proponowanej? Czy raczej nie ma to znaczenia?

Musisz zrobić konkretną listę prac, możesz w 2 -3 etapach lub całość, zaprosić wykonawców i poprosić o wycenę tych samych etapów prac, wtedy będziesz miał porównanie.

Z jakością już gorzej, trzeba zobaczyć poprzednie dzieło wykonawcy, zdjęcia na komórce mogą być mylące, bo mógł  ściągnąć je z Internetu.  :takaemotka: 

Link do komentarza

Wiem że tu dużo osób majsterkuje lub jest zorientowana w temacie. Mógłby ktoś określić orientacyjną cenę wykończenia mieszkania 39m2 ? Tak plus/minus. Chodzi mi o samą robociznę bez materiałów. Rejon okolice Warszawy.

 

przedpokój 8,09 m² 
łazienka 4,75 m² 
pokój 9,14 m² 
pokój+ak 17,75 m²

 

Do zrobienia byłoby:
1.malowanie wszystkich pomieszczeń farbą biała i kolor
2. położenie wykładziny pcv wszędzie oprócz łazienki wraz z listwami przypodlogowymi
3. Położenie płytek w łazience, podłoga i ściany do sufitu, montaż zlewu, prysznica, WC, baterii łazienkowych
5 Montaż drzwi - 2 sztuki wraz z ościeżnicami.
6. Położenie pasu technicznego płytek/tzw.cegielki do aneksu kuchennego

Link do komentarza
18 godzin temu, Robben1624 napisał:

Ok. Mam jeszcze pytanie odnośnie aneksu, bo ja chciałbym kupić meble modułowe i po prostu je postawić, powieść. Co z blatem w takim przypadku? Blat odpada czy kupuje się meble bez blatu i do tego blat? No bo jak robimy na wymiar to wiadomo inna sprawa. 

Są z blatem na wymiar  i bez blatu, nie każdy chce blat z płyty wiórowej, np. z kamienia z drewna, spiek.......  

Link do komentarza

Mam jeszcze pytanie. Na planach mieszkań które mnie interesują raz widzę w łazience prysznic a raz wannę. Czy da się w każdej łazience zrobić walk in ? Czy zależy to właśnie z jaką łazienką wybierzemy mieszkanie ? Nie znam się na tym być może te zaprojektowane pod wannę mają inny odpływ czy coś takiego czy nie ma to znaczenia?

Link do komentarza
8 godzin temu, Robben1624 napisał:

Czy da się w każdej łazience zrobić walk in ? Czy zależy to właśnie z jaką łazienką wybierzemy mieszkanie ? Nie znam się na tym być może te zaprojektowane pod wannę mają inny odpływ czy coś takiego czy nie ma to znaczenia?

Tego typu prysznic jest obecnie modny, do walk in potrzebny jest odpływ liniowy, wpuszczany w posadzkę, czyli trójnik na pionie w stropie w podłodze.

Link do komentarza

Jeśli trójnik w pionie kanalizacji, odprowadzający wodę - jest dostatecznie głęboko w posadzce i da się podłączyć odpływ liniowy albo ścienny, tak jak zaznaczył animus, to można... żeby to sprawdzić, musisz mieć nie zamurowany dostęp do szachtu z rurami kanalizacyjnymi...

W niektórych przypadkach można ingerować w układ pionu, zmienić układ trójników i dopasować je do odpływu liniowego, ale musi wiedzieć o tym deweloper, czy zarządca budynku... Czasem ustala się fakt zamiaru urządzenia brodzika walk on z budowlańcami w czasie stawiania budynku i oni dopasowują wysokości odpływów...

Niekoniecznie WSZĘDZIE można to zrobić - zależy od konkretnego projektu budynku..

Link do komentarza

A może by tak zrobić łazienkę w panelach winylowych ? Widziałem filmiki w necie i bardzo ładnie to wygląda. Jak myślicie ? Dobry to pomysł? Względnie łatwy montaż i wymiana w razie czego, nie trzeba nic kuć.

Jeszcze malowanie natryskowe mi chodzi po głowie ale to już w pokojach. Malował ktoś w taki sposób? Różni się to czymś od zwykłego?

 

Link do komentarza
26 minut temu, Robben1624 napisał:

Różni się to czymś od zwykłego?

Zasadniczo różni się przygotowaniem do malowania... no, chyba że wszystko lecisz na biało na przykład...

 

Musisz  dokładnie okleić folią NIEMALOWANE rzeczy - okna, drzwi, grzejniki, sufit (jeśli ma być np biały przy kolorowych ścianach)... i wtedy możesz natryskiwać :santajump:

W przeciwnym przypadki czeka Cię ścieranie, czyszczenie, mycie...:zalamka:

32 minuty temu, Robben1624 napisał:

w panelach winylowych

Znasz ceny dobrych paneli winylowych?

Też musisz dokładnie wyprowadzić płaszczyznę posadzki (samopoziom) i powinieneś kleić panele... a to koszty, koszty i koszty...

Link do komentarza

A tak w ogóle to o czym my tu mówimy? Zdradź nam tajemnicę - Ty masz już to mieszkanie deweloperskie, czy może masz zaklepane, czy też oglądasz plany u deweloperów i przymierzasz się do zakupu i porównujesz możliwości portfela na wykończenie?

 

Ilość bujania będzie zależała od "stanu" posiadania mieszkania...

W budowie można uwzględnić przeróbki w projekcie konkretnego lokalu - oczywiście prawdopodobne są dodatkowe koszty, zapewne mniejsze niż ingerencja w gotowe piony, stropy, mury - trzeba o tym od razu przepytać deweloperów na tą okoliczność...

Link do komentarza

Mam zaklepane i porównuje możliwości portfela. Chciałbym zrobić tylko podstawy żeby móc się wprowadzić i zamieszkać. Na droższe pomysły przyjdzie czas jak się odkuje finansowo :-) Bardzo zależy mi na tym prysznicu gdyż nie znoszę wanny dlatego tak wypytuje. Walk in fajna sprawa ale kabina z niskim brodikiem też by była ok. Nie chciałbym robić sobie dodatkowych kosztów. Po co? 

Edytowano przez Robben1624 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jak zaklepane, to pewnie masz jakieś plany... Pytaj co i kiedy można zmienić na placu budowy - niektórzy deweloperzy, widząc, że wiesz czego chcesz i jak to zrobić - zezwalają na zmiany...

 

Jeśli na razie chcesz wejść i mieszkać, to rób niski brodzik i nawet zasłonkę plastikową na rurce, ale - tak myślę - możesz zrobić takie podejście odpływu do brodzika pod posadzką, żeby w nieskomplikowany sposób, w przyszłości, jak się odkujesz, można było wbudować odpływ liniowy, albo ścienny i zrobić walk-in... Wtedy trzeba będzie ułożyć płytki na podłodze albo beton polerowany na dobrej hydroizolacji...

Link do komentarza

Czyli rozumiem że zamontowanie niskiego brodzika to nie będzie problem jeśli jest odpływ taki jak pod wannę? Czy trzeba jednak też coś zmieniać? Myślałem o podłodze winylowej w łazience więc walk in raczej odpada bo muszą być płytki. Wogole to jakoś nie jestem fanem płytek, wydawaja mi się takie oklepane, chociaż są chyba najbardziej trwałe do łazienek. Podobają mi się takie rozwiązania które można zmienić bez kucia itd. tak samo np. meble do aneksu , kupujesz modułowe , zniszczą ci się to wynosisz, wymieniasz itd. Przez długi czas wynajmowałem mieszkania i niestety widzę jaka tandeta jest teraz robiona.:-/ dbałem o meble jak o swoje a i tak się niszczyły. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Robben1624 napisał:

odpływ taki jak pod wannę

Nie ma TYPOWEGO odpływu "jak pod wannę"... wszystko zależy od układu pionów kanalizacyjnych w budynku, miejsca na łazienkę w mieszkaniu, miejsca na wannę czy brodzik w łazience... zależy od projektującego budynek, zależy od głównego księgowego firmy deweloperskiej...

 

1 godzinę temu, Robben1624 napisał:

i tak się niszczyły

No, same się nie niszczyły... ktoś ich używał... w ten, czy inny sposób...

 

 

1 godzinę temu, Robben1624 napisał:

rozwiązania które można zmienić bez kucia itd.

Takie rozwiązania - jak się kiedyś mawiało - to tylko w Erze...

 

Link do komentarza

Ale w tym temacie gadamy o samych ogólnikach :zalamka:

Możesz dowiedzieć się o "ideach" urządzania łazienki - w szczególności brodzika - ale szczegółów bez pokazania np planów nikt Ci nie podpowie, bo myślę, że nikt, oprócz wróża Macieja, na tym forum kryształowej kuli nie ma...

 

23 minuty temu, Robben1624 napisał:

tyle miejsca co szerokość wanny

Co to znaczy? wanny o szerokości 70 cm, czy wanny narożnej - 80 cm, czy 81,5 cm, czy 138 cm?

 

Ogólniki...

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

 

 

Dnia 17.06.2023 o 23:23, Robben1624 napisał:

To wrzucam plan łazienki

IMG_20230617_232252.jpg

Do malowania łazienek są farby do tego przeznaczone, odporne na wilgoć. Malowanie nie jest skomplikowane, zwłaszcza na biało. Jeśli priorytetem jest ograniczenie kosztów, to można pomalować pokoje samodzielnie. Satysfakcja na pewnie będzie spora i trochę kasy w kieszeni zostanie na np. lepsze panele. Jakość podłogi jest b ważna.

Kabina prysznicowa z 4 ścianami i płytkim brodzikiem kosztuje ok. 1000 zł, np. taka:

 

 

Zrzut ekranu 2023-06-30 151111.jpg

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Szanowni Państwo,
do malowania ścian, zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnie narażonych na powstawanie zabrudzeń, jak kuchnia, salon czy przedpokój, najlepiej wybrać plamoodporną farbę. Dzięki temu łatwo usuniemy ewentualne zabrudzenia i nie trzeba będzie odmalowywać ścian.
Rekomenduję dostępną w 48 gotowych kolorach farbę Śnieżka Plamoodporna. Dzięki zastosowaniu tej farby ściany przez długi czas zachowają swój oryginalny kolor, wszystkie plamy usuniemy wilgotną ściereczką - bez obaw o utratę estetyki powierzchni i konieczność ponownego malowania.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...