Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chcę zrobić remont elewacji. Dom to "szeregówka" z lat 90 z 1,5 pustaka. Jakiś styropian jest wewnątrz ściany, ale nie wiem jaki. Chcę dołożyć styropianu od zewnątrz. Sąsiedzi z prawej mają na elewacji 8 cm, ci  z lewej nie mają ocieplenia na elewacji.   Czy 8 cm to nie jest za mało? Z drugiej strony przy szeregówkach  jest jeden ciąg ściany i jak dam grubszy to moja ściana będzie się zbyt wyróżniać.      

Link do komentarza
Dnia 19.05.2023 o 16:35, Monika Olkowska napisał:

Chcę zrobić remont elewacji. Dom to "szeregówka" z lat 90 z 1,5 pustaka. Jakiś styropian jest wewnątrz ściany, ale nie wiem jaki. Chcę dołożyć styropianu od zewnątrz. 

Na takie stare budownictwo 15 cm styro. grafitowego trzeba dać.

Dnia 19.05.2023 o 16:35, Monika Olkowska napisał:

   Czy 8 cm to nie jest za mało? 

 

To niewiele.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Może to subiektywne odczucie, ale u brata w domu z początku lat 80tych jest 10cm białego, u nas dom z lat 50-60, nigdy nie wiem, jest 15cm grafitu i mam wrażenie że u brata dom szybciej się wychładza.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
15 godzin temu, Monika Olkowska napisał:

15 nie będzie za dużo gdy styropian jest już w środku ściany?  Nie chcę zrobić termosu, a później grzyb w domu.

15cm grafitu to jest teraz minimum dla takiego muru.

Ewidentnie nie masz tu wiedzy skąd się bierze wilgoć w  domu.

Termosu pewnie nawet przy 30cm styropianu nie zrobisz, ponieważ nie zlikwidujesz wszystkich mostków termicznych.

Dodam, że dając  mniej niż 12cm spowodujesz kondensację za warstwą izolacji, przy sporych temperaturach ujemnych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
  • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
  • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
  • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
  • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...