Skocz do zawartości

Podłoże w garażu blaszanym


Recommended Posts

Witam, w zeszłym roku postawiłem na działce garaż blaszany, działka jest mocno nierówna i podczas opadów zbiera mi się woda w środku i jest jedno wielkie błoto, boję się niedługo zacznie się tam robić jakiś grzyb, chciałbym to w środku jakoś podnieść/wyrównać i zrobić jakieś podłoże. Niestety kompletnie nie mam doświadczenia w tym temacie, czy wystarczy wysypać jakiś drobny kamień i na to położyć np płyty ażurowe? ewentualnie jakieś inne rozwiązanie? Nie chce tam robić żadnej wylewki, bo planujemy budowę domu, więc garaż nie powinien tam stać nie wiadomo jak długo. W załączniku fotki.

345296591_1124206065648652_6557930272232149822_n.jpg

345427228_794755248445927_8202152480095923559_n.jpg

345466133_612835770785993_999679445103191212_n.jpg

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź, a co z poziomem samej ziemi? wiem, że trzeba to wyrównać, wystarczy po prostu dosypać ziemi tam gdzie jest jej mniej, czy wyrównać w dół i może podsypać jakimś piaskiem czy czymś? wiem, może głupie pytania, ale jestem laikiem w temacie.

Link do komentarza

Płytki chodnikowe układa się najlepiej na piasku, pod ażurowe pasowałoby wsypać deko kruszywa i deko ubić, nawet taką 60-80kg zagęszczarką, bo popękają jak wjedziesz autem. Piasek nie trzeba, sypiesz do poziomu, kładziesz płyty i gotowe. Oczywiście pasuje podebrać tej ziemi 5-10cm pod piasek. Czyli wybierasz ziemię, wkładasz 2 deski czy rurki w poziomie, sypiesz piasek, przeciągasz po tym kolejną deską i układasz płytki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka









Link do komentarza
Dnia 11.05.2023 o 14:56, podczytywacz napisał:

:takaemotka::509::yahoo::4_16_1::hahaha2:

 

Dobre!!! Bardzo dobre!!!

Nie wiem co w tym takiego zabawnego, ale ok, ludzie mają różne poczucie humoru.

12 godzin temu, podczytywacz napisał:

Tiaaa... a na

kupi sobie garaż blaszany :509:

Garaż stoi na działce budowlanej, o którą trzeba dbać i wykonywać na niej różne prace, rozumiem, że takie rzeczy trzymasz w piwnicy albo w łazience w bloku?

Link do komentarza
36 minut temu, gregor85 napisał:

Nie wiem co w tym takiego zabawnego

Stwierdzenie, że GARAŻ ma być magazynkiem powinno być zawarte w pierwszym zdaniu, bo to określa - przede wszystkim - rodzaj i wytrzymałość posadzki..., a tu rozwija się dyskusja o GARAŻU z przeznaczeniem takim, jakie ma zwykle garaż...

Aż tu nagle piszesz, że to ma być MAGAZYNEK :yahoo:

No i to mnie rozbawiło :blowup:

 

Nie mam działki, narzędzia trzymam w szafkach w GARAŻU - takim prawdziwym, murowanym..

 

25 minut temu, vlad1431 napisał:

Pieniądze trzyma w worku na bieliznę, a proszek do zębów w skarpetkach.

Pieniądze trzymam - dowcipasku - w banku, a proszku do zębów nie mam w ogóle, bo używam pasty...

A bielizna czysta leży w szafie, a brudna nie w worku, tylko w plastikowym koszu, do tego przeznaczonym...

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Stwierdzenie, że GARAŻ ma być magazynkiem powinno być zawarte w pierwszym zdaniu, bo to określa - przede wszystkim - rodzaj i wytrzymałość posadzki..., a tu rozwija się dyskusja o GARAŻU z przeznaczeniem takim, jakie ma zwykle garaż...

Aż tu nagle piszesz, że to ma być MAGAZYNEK

W garażu stoją samochody ale również inne "graty" typu generator prądotwórczy, kosiarka, narzędzia ogrodowe na wieszakach? itp

ps - magazynki trzymam w szufladzie ;)

Link do komentarza
Pieniądze trzymam - dowcipasku - w banku, a proszku do zębów nie mam w ogóle, bo używam pasty...
A bielizna czysta leży w szafie, a brudna nie w worku, tylko w plastikowym koszu, do tego przeznaczonym...
To była scena z Vabank II, jak u Kramera znaleźli pieniądze w worku na bieliznę, a on na to, że zawsze tak pieniądze trzyma, a proszek do zębów w skarpetkach. Opuściłeś się Panie Kolego w polskiej kinematografii.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...