Skocz do zawartości

Podłoże w garażu blaszanym


Recommended Posts

Witam, w zeszłym roku postawiłem na działce garaż blaszany, działka jest mocno nierówna i podczas opadów zbiera mi się woda w środku i jest jedno wielkie błoto, boję się niedługo zacznie się tam robić jakiś grzyb, chciałbym to w środku jakoś podnieść/wyrównać i zrobić jakieś podłoże. Niestety kompletnie nie mam doświadczenia w tym temacie, czy wystarczy wysypać jakiś drobny kamień i na to położyć np płyty ażurowe? ewentualnie jakieś inne rozwiązanie? Nie chce tam robić żadnej wylewki, bo planujemy budowę domu, więc garaż nie powinien tam stać nie wiadomo jak długo. W załączniku fotki.

345296591_1124206065648652_6557930272232149822_n.jpg

345427228_794755248445927_8202152480095923559_n.jpg

345466133_612835770785993_999679445103191212_n.jpg

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź, a co z poziomem samej ziemi? wiem, że trzeba to wyrównać, wystarczy po prostu dosypać ziemi tam gdzie jest jej mniej, czy wyrównać w dół i może podsypać jakimś piaskiem czy czymś? wiem, może głupie pytania, ale jestem laikiem w temacie.

Link do komentarza

Płytki chodnikowe układa się najlepiej na piasku, pod ażurowe pasowałoby wsypać deko kruszywa i deko ubić, nawet taką 60-80kg zagęszczarką, bo popękają jak wjedziesz autem. Piasek nie trzeba, sypiesz do poziomu, kładziesz płyty i gotowe. Oczywiście pasuje podebrać tej ziemi 5-10cm pod piasek. Czyli wybierasz ziemię, wkładasz 2 deski czy rurki w poziomie, sypiesz piasek, przeciągasz po tym kolejną deską i układasz płytki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka









Link do komentarza
Dnia 11.05.2023 o 14:56, podczytywacz napisał:

:takaemotka::509::yahoo::4_16_1::hahaha2:

 

Dobre!!! Bardzo dobre!!!

Nie wiem co w tym takiego zabawnego, ale ok, ludzie mają różne poczucie humoru.

12 godzin temu, podczytywacz napisał:

Tiaaa... a na

kupi sobie garaż blaszany :509:

Garaż stoi na działce budowlanej, o którą trzeba dbać i wykonywać na niej różne prace, rozumiem, że takie rzeczy trzymasz w piwnicy albo w łazience w bloku?

Link do komentarza
36 minut temu, gregor85 napisał:

Nie wiem co w tym takiego zabawnego

Stwierdzenie, że GARAŻ ma być magazynkiem powinno być zawarte w pierwszym zdaniu, bo to określa - przede wszystkim - rodzaj i wytrzymałość posadzki..., a tu rozwija się dyskusja o GARAŻU z przeznaczeniem takim, jakie ma zwykle garaż...

Aż tu nagle piszesz, że to ma być MAGAZYNEK :yahoo:

No i to mnie rozbawiło :blowup:

 

Nie mam działki, narzędzia trzymam w szafkach w GARAŻU - takim prawdziwym, murowanym..

 

25 minut temu, vlad1431 napisał:

Pieniądze trzyma w worku na bieliznę, a proszek do zębów w skarpetkach.

Pieniądze trzymam - dowcipasku - w banku, a proszku do zębów nie mam w ogóle, bo używam pasty...

A bielizna czysta leży w szafie, a brudna nie w worku, tylko w plastikowym koszu, do tego przeznaczonym...

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Stwierdzenie, że GARAŻ ma być magazynkiem powinno być zawarte w pierwszym zdaniu, bo to określa - przede wszystkim - rodzaj i wytrzymałość posadzki..., a tu rozwija się dyskusja o GARAŻU z przeznaczeniem takim, jakie ma zwykle garaż...

Aż tu nagle piszesz, że to ma być MAGAZYNEK

W garażu stoją samochody ale również inne "graty" typu generator prądotwórczy, kosiarka, narzędzia ogrodowe na wieszakach? itp

ps - magazynki trzymam w szufladzie ;)

Link do komentarza
Pieniądze trzymam - dowcipasku - w banku, a proszku do zębów nie mam w ogóle, bo używam pasty...
A bielizna czysta leży w szafie, a brudna nie w worku, tylko w plastikowym koszu, do tego przeznaczonym...
To była scena z Vabank II, jak u Kramera znaleźli pieniądze w worku na bieliznę, a on na to, że zawsze tak pieniądze trzyma, a proszek do zębów w skarpetkach. Opuściłeś się Panie Kolego w polskiej kinematografii.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...