Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe nie działa ? Grzejniki grzeją a podłogówka nie?


Recommended Posts

Dzień dobry, mam problem z ogrzewaniem podłogowym w mieszkaniu w bloku. Ogrzewanie zapewnia miejska ciepłownia. Generalnie problem w tym, że grzejniki działają i normalnie grzeją, a podłogówka już nie, 

Ciśnienie wody ok 2 barów, przeprowadziłem odpowietrzanie automatyczne poprzez włączenie programu w pompie WILO Para, w systemie są odpowietrzniki automatyczne. Podgłówka do tej pory działała normalnie i nagle przestała ? Proszę o sugestie czy przyczyną może być zapowietrzenie i konieczne jest odpowietrzenie za pomocą pompy ?

Link do komentarza

pompa chodzi, na rotorach pokazuje się przepływ tak samo jak uruchamiam procedurę odpowietrzania to pompa załącza od najniższych obrotów do najwyższych i na rotorach wartości tak samo się zmieniają.. wstępna diagnoza to prawdopodobnie zablokowany zawór mieszający ESBE, / a rurka na zasilaniu jest chłodna.

Link do komentarza

W takim razie na początek prosty zabieg polegający na zmianie ustawień zaworu mieszającego przy włączonej pompie. Kilka razy w obie strony (obniżenie/podwyższenie temperatury). Czasem to wystarcza, szczególnie, jeżeli ogrzewanie nie działało przez kilka miesięcy. 

Pompa jest na zasilaniu? Czy rurka jest zimna zarówno przed, jak i za pompą?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...