Skocz do zawartości

ustawienie domu względem słońca


Napalmikk

Recommended Posts

Witam.Pytanko chodzi o projekt ,  sypialnie mam na dole reszta pokoi u góry no i po srodku salon . I jak to bedzie ze sloncem na tarasie i w salonie ?bo jest bardziej od strony zachodu okna do salonu a nizej sypialnia od poludnia .Bedzie wystarczajaco słonca od tej strony ?czy jednak lepiej  znalezc projekt ktory ma salon bezposrednio od polunia? ZDjecie o opis. 

 

32132231123.png

Edytowano przez Napalmikk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 11.11.2022 o 00:30, Napalmikk napisał:

Nie małe , 90cm na 170 wysokie  więcej mi nie potrzeba  . I to okno do łazienki  , Nie martw się o okna pytanie odnośi się o ilość słońca ,ciepła do salonu  . 

Najpierw zadajesz pytanie "I jak to bedzie ze sloncem na tarasie i w salonie ?(...)Bedzie wystarczajaco słonca od tej strony ?czy jednak lepiej  znalezc projekt ktory ma salon bezposrednio od polunia?"

A potem masz pretensje jak dostajesz szczerą odpowiedź?
 

 

Link do komentarza

Pytanie było o

Dnia 10.11.2022 o 20:16, Napalmikk napisał:

jak to bedzie ze sloncem na tarasie i w salonie ?

Abstrahując od tego, że nie posługujesz się POLSKIMI LITERAMI, ja zrozumiałem, że chodzi Ci o słońce w obu miejscach, z tym, że TARAS był wymieniony jako pierwszy - dlatego napisałem, że

 

Dnia 10.11.2022 o 20:38, podczytywacz napisał:

Moim zdaniem jest idealnie :91_thumbsup:

 

bo przychodzisz z pracy i masz słoneczko na tarasie do wieczora... o ile nie ma chmur:bezradny: W salonie też masz słonecznie i widno:yahoo:

 

 

Ale uwaga o oknach oraz

18 godzin temu, Elfir napisał:

ilość słońca ,ciepła do salonu 

czy w ogóle DO DOMU - jest jak najbardziej ważna...

 

DLA DOMU ( i dla kasy) - TEN budynek powinien być obrócony o 90 stopni tak, aby zaznaczona sypialnia znalazła się na wschodzie, garaż na północy, salon na południu, a taras na rogu południowo-zachodnim...

 

 

 

Link do komentarza
Dnia 13.11.2022 o 12:53, Elfir napisał:

Najpierw zadajesz pytanie "I jak to bedzie ze sloncem na tarasie i w salonie ?(...)Bedzie wystarczajaco słonca od tej strony ?czy jednak lepiej  znalezc projekt ktory ma salon bezposrednio od polunia?"

A potem masz pretensje jak dostajesz szczerą odpowiedź?
 

 

Ale czlowieku ja pytam o salon dla ciebie w salonie jest male okno?Chyab ze projektu nie umiesz czytac .Salon i taras jest w tym samym miejscu jak widac na  obrazku.Okno ma 5m prawie  to fakt "male" 

 

Dnia 14.11.2022 o 07:47, podczytywacz napisał:

Pytanie było o

Abstrahując od tego, że nie posługujesz się POLSKIMI LITERAMI, ja zrozumiałem, że chodzi Ci o słońce w obu miejscach, z tym, że TARAS był wymieniony jako pierwszy - dlatego napisałem, że

 

bo przychodzisz z pracy i masz słoneczko na tarasie do wieczora... o ile nie ma chmur:bezradny: W salonie też masz słonecznie i widno:yahoo:

 

 

Ale uwaga o oknach oraz

czy w ogóle DO DOMU - jest jak najbardziej ważna...

 

DLA DOMU ( i dla kasy) - TEN budynek powinien być obrócony o 90 stopni tak, aby zaznaczona sypialnia znalazła się na wschodzie, garaż na północy, salon na południu, a taras na rogu południowo-zachodnim...

 

 

 

Spoko to nie robi napisalem salon i taras , moglem tylko taras poruszyc bo w tym samym miejscu jest co salon . Dzieki ;) 

Link do komentarza
2 godziny temu, Napalmikk napisał:

Chyab ze projektu nie umiesz czytac .

Projekt jest tak pomniejszony, że niemal nieczytelny, a na ekranie telefonu widać zarys budynku...

W tem położeniu nawet duże okno nie daje dożo światła w salonie, bo z południowej strony masz ścianę z oknem sypialni, a od zachodu po osiemnastej słońce ograniczane jest przez ścianę przy tarasie i koło dziewiętnastej słońce nie będzie już zaglądać do salonu...

A taras pewnie jeszcze jakoś będzie zadaszony... może nie cały, ale...

Link do komentarza
Dnia 15.11.2022 o 17:18, Napalmikk napisał:

Ale czlowieku ja pytam o salon dla ciebie w salonie jest male okno?

 

Ja pisałam o oknach południowych. "Od południa jedno maleńkie okienko? Dla mnie zły projekt na tę działkę."
Salon ma jedno okno zachodnie. 

Ty raczej nie umiesz czytać odpowiedzi i na dodatek masz jakieś problemy emocjonalne, skoro jesteś tak agresywny. 
 

Ale w takim razie zasługujesz na zły projekt. Buduj go, buduj...

Link do komentarza
Dnia 10.11.2022 o 20:16, Napalmikk napisał:

Witam.Pytanko chodzi o projekt ,  sypialnie mam na dole reszta pokoi u góry no i po srodku salon . I jak to bedzie ze sloncem na tarasie i w salonie ?bo jest bardziej od strony zachodu okna do salonu a nizej sypialnia od poludnia .Bedzie wystarczajaco słonca od tej strony ?czy jednak lepiej  znalezc projekt ktory ma salon bezposrednio od polunia? ZDjecie o opis. 

 

32132231123.png

 

Będzie dobrze. Idealna ekspozycja od południa to jak komu pasuje.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...