Skocz do zawartości

Duże okna jednoskrzydłowe uchylne


Recommended Posts

Witam,

 

Mam mieć kilka okien w wymiarze 180x150 i chciałbym żeby były one jednoskrzydłowe i uchylne, ale z tego co czytałem to maksymalny wymiar okien jednoskrzydłowych rozwierno-uchylnych to 150x150.

Wystarczyłoby żeby te większe okna były tylko uchylne, nie muszą się otwierać. Czy da się wyprodukować takie okno i czy nie będzie się wypaczać / wykrzywiać?

Link do komentarza
Dnia 4.06.2022 o 19:57, shuter napisał:

 Czy da się wyprodukować takie okno i czy nie będzie się wypaczać / wykrzywiać?

Wyprodukować da się wszystko. Ale sam odpowiedziałeś na drugie pytanie. Otóż takie jedno skrzydło byłoby bardzo ciężkie i jego otwieranie (nawet nieopatrzne, przypadkowe) groziłoby okna uszkodzeniem. I dlatego takich się nie robi. Ale na zamówienie... wszystko można zrobić. A możliwość otwierania można zablokować na okuciach.

Link do komentarza
Dnia 4.06.2022 o 19:57, shuter napisał:

Witam,

 

Mam mieć kilka okien w wymiarze 180x150 i chciałbym żeby były one jednoskrzydłowe i uchylne, ale z tego co czytałem to maksymalny wymiar okien jednoskrzydłowych rozwierno-uchylnych to 150x150.

Wystarczyłoby żeby te większe okna były tylko uchylne, nie muszą się otwierać. Czy da się wyprodukować takie okno i czy nie będzie się wypaczać / wykrzywiać?

Zapytaj producenta, którego chcesz mieć stolarkę okienną. Nie lepiej zrobić witrynę. Skoro robią drzwi balkonowe większe, to może i taki produkt będa miec w ofercie. To już jeden krok od drzwi balkonowych.

Link do komentarza

Dzień dobry,

Okno uchylne może mieć maksymalną wysokość około 1450mm. Szerokość jest ograniczona maksymalną wagą – do 80kg. Okna uchylne są trudniejsze do umycia, jeżeli nie ma do nich swobodnego dostępu z zewnątrz. W przypadku okien uchylno-rozwieranych maksymalny wymiar w zakresie 1500x1500mm. Tutaj z kolei szerokość skrzydła wymaga odpowiedniego miejsca wewnątrz pomieszczenia, żeby swobodnie i bezkolizyjnie otworzyć skrzydło. Polecamy, aby zgłosił się Pan do najbliższego Salonu KRISHOME.  Po dokładnym poznaniu Pana potrzeb i oczekiwań, doradzimy optymalne rozwiązanie.

Zapraszamy

Link do komentarza

Dzięki, chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz - czy warto dopłacać do profili aluminiowych zamiast PCV. Do drewnianych nie jestem przekonany, bo są za bardzo podatne na zmiany wilgoci i po czasie mogą się wypaczać. Z tego co się orientowałem to aluminiowe chyba najlepiej znoszą temperatury i zmiany wilgotności.

Link do komentarza
14 godzin temu, shuter napisał:

Do drewnianych nie jestem przekonany, bo są za bardzo podatne na zmiany wilgoci i po czasie mogą się wypaczać.

Współczesne okna drewniane, klejone warstwowo i łączone na mikrowczepy, nie są podatne na zmiany wilgotności i się nie paczą.

Po kilku/kilkunastu latach trzeba je jednak przeszlifować i pomalować.

Co do aluminiowych - będą droższe, ale nie wymagają konserwacji. Rozwierno-uchylne może być nawet takie o wysokości 2,6 m i szerokości koło 1 m.

Jeśli okien będzie kilka, najtaniej i najwygodniej będzie kupić kilka fix-ów (okien nieotwieralnych) - o ile jest do nich dostęp do mycia, a w pozostałych wprowadzić jakiś podział. Przy podanych wymiarach i podziale materiał profilu nie ma znaczenia.

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...