Skocz do zawartości

shuter

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez shuter

  1. Ok, szanowny Panie jeśli nie potrafisz odnieść się do pytania zawartego w temacie to po co nabijasz posty rozważaniami od czapy? To po pierwsze. Po drugie gdybyś miał w głowie coś więcej niż cement, o którym wspomniałeś to pomyślałbyś o czymś takim jak odzysk energii i inne metody jej magazynowania. Nie będę Ci tłumaczył jak małemu dziecku jakie rozwiązania będę dokładnie montował, bo nie tego dotyczy temat. Wróć tu jeśli nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Tak to jest zapytać o coś na forum. Dowiesz się wszystkiego tylko nie tego o co pytałeś. Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu.
  2. Szanuje Twoje wyliczenia, ale się z nimi nie zgadzam, ponieważ nie znasz parametrów budynku i liczysz ze średniej. Wklejam link do wyliczeń szacunkowych. Na końcu strony w tabelce punkt "Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne". https://cieplo.app/wynik/1m64a Co do kosztów instalacji właśnie to sprawdzałem ceny wszystkich wymaganych elementów i wciąż nie mogę zbliżyć się do kwoty zaproponowanej przez hydraulika. Wydaje się trochę drogo.
  3. Ciężko coś przewidzieć, jeśli nie było jeszcze użytkowane. Ogrzewanie plus minus 3000zł rocznie. Drożej niż pompa ciepla i taniej niż olej opałowy. Tak wynika ze strony cieplowlasciwe. Z drugiej strony, wciąż nie poznałem waszej opinii czy cena 50 000zł za instalacje nie jest zbyt wygórowana?
  4. Czemu uważasz, że to złe rozwiązanie? Chciałem tylko sprawdzić czy cena za instalacje nie jest wygórowana.
  5. Witam, Dostałem wycenę na wykonanie instalacji co, cwu, podłogówki oraz kotłowni z wyposażeniem. Dom 90m parterowy. Źródło to kocioł elektryczny 12kw oraz bufor 800l i bojler 200l do cwu. Na podłogówkę pójdzie około 800m rury. Proponowana cena wynosi 50 000zł bez styropianu podłogowego. Rozdzielacz ze sterowaniem na każdy pokój. Czy cena jest adekwatna do obecnych stawek rynkowych? Proszę kolegów o opinie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  6. Chcę zrobić ogrzewanie podłogowe, a mam w projekcie przewidziane kaloryfery. Chciałbym zlecić zrobienie projektu podłogówki do mojego domu, żebym mógł to solidnie wykonać. Widziałem jakieś strony i ogłoszenia w internecie, na których mogą wykonać taki projekt i potrzebują do tego tylko rzutu budynku i kilku innych informacji. Czy polecicie jakąś sprawdzoną stronę, gdzie zrobią taki projekt online?
  7. Dzięki, chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz - czy warto dopłacać do profili aluminiowych zamiast PCV. Do drewnianych nie jestem przekonany, bo są za bardzo podatne na zmiany wilgoci i po czasie mogą się wypaczać. Z tego co się orientowałem to aluminiowe chyba najlepiej znoszą temperatury i zmiany wilgotności.
  8. Witam, Mam mieć kilka okien w wymiarze 180x150 i chciałbym żeby były one jednoskrzydłowe i uchylne, ale z tego co czytałem to maksymalny wymiar okien jednoskrzydłowych rozwierno-uchylnych to 150x150. Wystarczyłoby żeby te większe okna były tylko uchylne, nie muszą się otwierać. Czy da się wyprodukować takie okno i czy nie będzie się wypaczać / wykrzywiać?
  9. Czy przykrycie folią wieńca byłoby dobrym pomysłem, żeby ściany nie zaciągały wody od góry?
  10. Cześć, Mam zbudowane ściany nośne z betonu komórkowego Solbet 24 oraz wylany wieniec i w sumie na tym etapie kończy się moja budowa w tym roku. W przyszłym roku planuję zrobić strop i dach. Strop będzie drewniany. Chciałem zapytać czy powinienem zabezpieczać w jakiś sposób ściany lub płytę fundamentową zanim zrobię dach, bo będzie to teraz stało cały rok. Dom parterowy, bez piwnicy. Czy w zimę coś może stać się ze ścianami jeśli będą mokre i chwyci je mróz? Pozdrawiam
  11. Witam, buduję domek 85m pow. użytkowej, parterowy na rzucie prostokąta z dachem dwuspadowym 30 stopni o prostej konstrukcji. Przede mną etap ścian nośnych, który planuję zrealizować na wiosnę. Mam już kupiony beton komórkowy i chciałbym zapytać się co będzie mnie jeszcze dużo kosztować na tym etapie żebym nie był zaskoczony w trakcie. Stal, beton na wieńce i trzpienie, klej do murowania, nadproża? Wydaje mi się, że chyba to beton komórkowy jest największym wydatkiem na tym etapie czy może coś jeszcze o czym mogłem zapomnieć? Stali zużyje na to +/- 550kg (w tym fi16, fi12, fi6). Na razie chcę zrobić tylko ściany nośne, wieniec i pół ściany szczytowej. Ściany działowe i komin zrobię później. Pozdrawiam
  12. A to się tyczy danego elementu te 2% czy łącznie wszystkiego w konstrukcji?
  13. Dziękuję za zainteresowanie tematem
  14. @animus Zostawiłbyś tak jak jest czy prostowałbyś od razu gdyby to było u Ciebie?
  15. Dzięki, pytam na forum bo chciałem zasięgnąć opinii osób niezależnych co sądzą o takich odstępstwach. To pierwsza budowa i jestem dość jestem ostrożny. Trochę nie dopilnowałem wykonawcy. Kierownik twierdził, że jest ok i wyrówna się na pierwszych warstwach.
  16. Witam, mam krótkie pytanie odnośnie różnicy wysokości ścian fundamentowych. Ściana z bloczka 6 warstw. Licząc od najwyższego narożnika pozostałe trzy są niżej kolejno o 1,4cm / 2,5cm / 4cm. Sprawdzone niwelatorem. Przekątne różnią się o 2cm. Dwie ściany są dłuższe o 2cm względem projektu. Czy jest się czym martwić? Murarz to wyrówna na pierwszych warstwach czy powinienem zrobić wieniec i wyrównać na wylewce? Trochę nie podoba mi się, że po zalaniu betonem będzie spadek dochodzący do 4cm. Pozdrawiam
  17. Panowie, uważam że temat tego wątku został już dawno wyczerpany i nie powinniście marnować więcej swojego czasu ani nerwów. Dyskusja przestała być merytoryczna. Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu jeżeli jest takowa możliwość.
  18. Panowie spokojnie, dyskusja stała się za bardzo burzliwa. Myślę, że najwięcej dowiem się u źródła czyli w ENEA, aczkolwiek na ten moment mam inne zmartwienia czyli takie, żeby dopiąć wszystkich formalności i jak najszybciej w ogóle zacząć tę budowę. Dopowiem wam więcej szczegółów: Kupiłem działkę od poprzedniego właściciela, który zrobił na niej przyłącze energetyczne. Raczej to ENEA wykonała je za darmo (skrzynka sąsiednia była przy drodze na działce obok więc drogo nie wyszło), a on w określonym czasie miał założyć tam licznik. W międzyczasie sprzedał mi działkę i przepuścił termin z licznikiem. W ENEA dowiedziałem się, że jak nie założę licznika to poprzedni właściciel będzie musiał zapłacić karę kilka tys. zł za niewywiązanie się z umowy. Poszłem mu na rękę i założyłem licznik bo i tak chciałem się budować więc prąd potrzebny. W ENEA powiedziałem co i jak, że chcę rozpocząć budowę itp. i od razu z automatu dostałem taryfę C11 ze standardową mocą przyłączeniową 9kW na czas budowy. Ot, taka historia.
  19. 9kW i mam też siłę w skrzynce bo tak chciałem. Za samo utrzymanie płacę coś około 150-170zł na dwa miesiące bo jeszcze nic nie korzystam z prądu. Mam umowę "kompleksową" tak ją nazywają w ENEA
  20. Dzięki za zainteresowanie wątkiem. Ta taryfa C11 rzeczywiście dość drogo nas kosztuje. Kiedy dostanę już PnB to bardziej zainteresuje się tematem odnośnie zmiany taryfy, a na ten moment WZ i PnB to jest dla mnie priorytet. Odchodząc od tematu zapytam was jeszcze: Czy musieliście do wniosku o PnB dołączać wniosek o wydanie pozwolenia na zjazd z drogi publicznej? Czytałem, że po nowelizacji prawa budowlanego w kwestii uproszczenia przepisów zniesiono obowiązek wnioskowania o to.
  21. Dzięki wielkie teraz wszystko stało się jaśniejsze
  22. Na przeciwko i z lewej strony sąsiedzi się już pobudowali i są to domy różne tj. jeden ma dach dwuspadowy i 2 kondygnacje a inny parterówka i dach czterospadowy, więc jestem dobrej myśli co do tego WZ Ja kupiłem projekt na parterówkę 83 metry pow. użytkowej z dachem dwuspadowym. Sugerowałem się prostotą i potencjalną ceną budowy. Działki są w tym miejscu bezpośrednio przylegające do drogi asfaltowej, a kanalizacja i prąd idą przy drodze, więc z tym też nie było problemów. Dzięki za odpowiedzi, a co do projektu i wniosku o WZ to dziwne to dla mnie było, że mam podać we wniosku takie dane jak kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, powierzchnia zabudowy bez posiadania projektu. Dlatego wcześniej nabyłem projekt. Na mapki ze starostwa muszę czekać niestety 2 tygodnie. Czyli jak je odbiorę to z nimi do geodety, żeby naniósł budynek tak? I wtedy jak dostanę już decyzję o WZ to mogę robić adaptację i szukać kierownika budowy? Bo z tego co piszecie to najpierw powinienem zrobić adaptację do działki, ale co mi to da jeśli np. nie dostanę WZ?
  23. Dziękuję za odpowiedź. Działkę kupiłem już uzbrojoną, mam na niej studzienkę kanalizacyjną i drugą z przyłączem wody. Wszystko mam zapisane w akcie notarialnym. Mam założony licznik wody i płaciłem już pierwszy rachunek za zużycie 1m. Mam też licznik prądowy w skrzynce energetycznej z ENEI i taryfę budowlaną C11. Dla działki raczej nie ma przewidzianego MPZP, ponieważ w urzędzie gminy od razu dostałem wniosek o wydanie warunków zabudowy do wypełnienia. Projekt już kupiłem. Przyłącza są zgodne na 100% jeżeli chodzi o kwestie prawne bo przetyk po drogą robiła gmina. Działka płaska 15 arów z dostępem do drogi asfaltowej gminnej po obu stronach. Mapę muszę dołączyć w dwóch egzemplarzach jako załącznik do wniosku. Było napisane "mapa zasadnicza w skali 1:500 lub 1:000"
×
×
  • Utwórz nowe...