Skocz do zawartości

sztukateria na ścianach


Recommended Posts

Czy sztukateria to fajny pomysł?

Coraz częściej przykleja się ją na ściany i sufity dekorując wnętrza.

 

Najpopularniejsze są listwy styropianowe w bardzo prostych wzorach, np. ćwierćwałka, bo są lekkie, tanie i dostępne w każdym markecie budowlanym.
Można również wybrać ozdobne rozety na planie koła, elipsy z roślinnymi wzorami. Rozety mogą mieć średnicę od kilkunastu do aż ponad 60 cm. Tradycyjnie stosuje się je na suficie, w miejscu mocowania lampy, ale obecnie coraz częściej także jako ozdobne kompozycje na ścianach.

Co o tym myślicie?

 

Poniżej kilka inspiracji.

fot. BECKERS, TIKKURILA

 

Beckers Designer Colour_kolor Cleopatra.jpg

Tikkurila Optiva Matt 5_kolor H417 Mezeron.jpg

Tikkurila Optiva Matt 5_kolor 1955.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 10.02.2022 o 14:02, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

Co o tym myślicie?

 

Kolejny pomysł z cyklu "patrz się na mnie i nie rusz".

To tak, jakby proponować chodzenie do pracy w kreacjach z pokazów mody. 

3 godziny temu, Nina.33 napisał:

mi się to mega podoba, będę niedługo robić u siebie

 

Współczuję.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Elfir napisał:

idealne dla fanów odkurzania - nie będą się nudzić

 

Otoz to. Bardzo mi sie to podoba, ale, jak pomyslalam o przecieraniu tych listewek poziomych, skosnych, owalnych, roznych zakamarkow wkleslo-wypuklych - to jakos tak, podobaja mi sie jakby mniej...

 

4 minuty temu, podczytywacz napisał:

 

 

obraz.png.f5c1324aaac3d397d28e23ddacb2c48f.png

załatwi

 

A po jakims czasie, wzdluz listewek beda lekkie smugi - slady po szczoteczce. Juz nie mowie o wymachiwaniu rura odkurzacza :icon_biggrin:.

 

Nie mam pojecia, dlaczego moj poprzedni post sie pojawil 2 razy. Chyba 2 osoby jednoczesnie cos tam wysylaly ?

Link do komentarza
51 minut temu, podczytywacz napisał:

Ona jest taka duża na zdjęciu :yahoo:a w realu jest poręczna i skuteczna...

 

No bez jaj, przecież wiem jakiej jest wielkości bo nią operuję. A że takie "wynalazki" sztukatoryjne mam na meblach z lat późnego PRL-u to i znam odkurzanie oraz operowanie szczotkami odkurzacza. Ta okrągła służy najwyżej do odkurzania książek, sztukaterii nią nie odkurzysz. Próbowałem taka płaską ssawką, z zakładaną szczoteczką, ale też kiepsko. Jedyny skuteczny sposób to "fornit", ścierka i rąsia. 

 

Coś takiego

 

image.png.1368a605264171e3ec32e963986eebcf.png

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 25.02.2022 o 19:07, retrofood napisał:

 

Kolejny pomysł z cyklu "patrz się na mnie i nie rusz".

To tak, jakby proponować chodzenie do pracy w kreacjach z pokazów mody. 

 

Współczuję.

Zarówno w przypadku metod i częstotliwości odkurzania ścian jak i i wyboru kreacji do pracy jest spora dowolność.

Odkurzanie ścian nie powinno być wielkim wysiłkiem.

Poza tym gładkie ściany też się kurzą, ramki obrazów, lampy i inne dekoracje. O wszystko trzeba dbać, jeśli się chce mieszkać w ładnych wnętrzach.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...