Skocz do zawartości

Zbrojenie kratownicy stropu


Recommended Posts

Napisano

Witam ,mam pytanie odnośnie zbrojenia kratownicy stropu,czy musi ona iść bezpośrednio jednym prętem przez szerokość stropu,czy na przykład jak jest ścianka pośrodku stropu ,to zbrojenie będzie szło do tej ścianki na której jest belka zbrojona i od niej następnym prętem w drugą stronę,czyli coś takiego jak zbrojenie według pomieszczeń,jaka jest różnica w takim zbrojeniu?

Napisano

Czy tym zbrojeniem nie powinien się przypadkiem zająć konstruktor z uprawnieniami? Tutaj najwyżej forumowicze mogą zamieszczać rysunki stropów ze swoich projektów informacyjnie, ale, że każdy budynek jest odrębnym ustrojem konstrukcyjnym - nie ma żadnej analogii. Zbrojenia robi się na dane obciążenia, które wynikają z rozpiętości, ugięć, niebezpieczeństwa ścięcia przy podporze i przebić przez słupy. Tutaj może się wypowiedzieć tylko człowiek z odpowiednimi uprawnieniami po wglądzie w projekt budynku.

Napisano (edytowany)
  Dnia 13.01.2022 o 12:40, rstechnology napisał:

Jaka?

Rozwiń  

Klasy stali zbrojeniowej

Klasa A-0

A-0 – pręty gładkie. Stosowane jako zbrojenie montażowe, rozdzielcze, strzemiona lub pręty nośne w przypadku elementów drugorzędnych. Stal niezalecana przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych.

Klasa A-I

A-I – pręty gładkie. W odróżnieniu od prętów A-0, mogą być stosowane jako zbrojenie nośne w przypadku obciążeń wielokrotnie zmiennych dynamicznych i sejsmicznych, ale również w środowisku agresywnego oddziaływania gazów lub cieczy.

image.png.ce405278557d2026a591c0901479b3d5.png

Stal zbrojeniowa A-0 i A-I.

Klasa A-II

A-II – pręty żebrowane jednoskośnie. Pręty 18G2-b, 20G2Y-b, St50B. W odróżnieniu od klasy A-I zbrojenie tej klasy można stosować również w podwyższonych temperaturach. Gatunku St50B nie można stosować przy obciążeniach wielokrotnie zmiennych.

image.png.03cff34af484606febf7cffb98026ea9.png

Stal A-II gatunku a) St50B, b) 18G2-b.

Klasa A-III

A-III – pręty żebrowane dwuskośnie. Najpopularniejsza klasa stali stosowana w przypadku zbrojenia (nośnego) elementów konstrukcyjnych. Dopuszczalne stosowanie dla elementów obciążonych wielokrotnie zmiennych, jak i w warunkach podwyższonych temperatur.

image.png.df6f1505659af0ff6fdfc6fa2029d786.png

Stal A-III gatunku: a) 34GS, b) 20G2VY-b.

Klasa A-IIIN

A-IIIN – żebrowana dwuskośnie. Jest to stal o granicy plastyczności wynoszącej 500 MPa, obecnie jest to stal stosowana jako podstawowe zbrojenie nośne konstrukcji żelbetowych.

image.png.3923fdeac3e6b6b2c090ae523aa0cc01.png

Stal zbrojeniowa A-IIIN gatunku B500SP

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Może za rzadkiego masz tego Uniflota, mi jak taśma siądzie, tak w żadnym miejscu się nie odkleja. A nawet na aluminiowych narożnikach siada elegancko. Tą kupiłeś? https://allegro.pl/oferta/tasma-amerykanska-tuff-tape-laczenia-plyt-g-k-10m-14793819687 Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Ja też sie nad tym tym zastanawiałem i w końcu kupiłem najtańszy środek do impregnacji więźb dachowych chyba w castoramie. Za 5L zapłąciłem chyba 20zł. Jest konsystencji wody. A co do sadolinu. Malowałem nim garaż z surowego drewna świerkowego. Położyłem dwie warstwy. Po roku, miejscami wyszły czarne kropki i wtedy przymalowałem olejem lnianym. Jego zaletą jest to, że przy ewentualnych poprawkach po kilku latach, nie trzeba ździerać starej powłoki. Jeśli masz drewno surowe (nie szlifowane) to brałbym co tańsze i na wiosne malował jeszcze raz.
    • Bardzo cioezkowkjleic ta zgionana tasme bo ciagle mi się ona odkleja na suficie z GK, dlaczego taki sie dzieje? Napchalem uniflota i na ścianę i na sufit wyrównałem szpachla a to dziadostwo się odkleja.  
    • Witam mam zamiar stawiać nowy drewniany płot z drzewa mieszanego sosna i świerk suszone, chce go pomalować impregnatem drewnochron lub sadolin ale bez gruntu czy muszę dawać grunt na surowe drzewo, inni mówią mi że nie trzeba że sam impregnat wystarczy że jest głęboko penetrujący i chroni przed grzybami tak samo jak grunt i że producenci chcą tylko wyciągnąć kasę od ludzi , a inni że trzeba dawać grunt mam mętlik w głowie czytałem wiele opinii pozytywnych i też negatywnych np o sadolin że po pomalowaniu wyskakuję grzyb i sam nie wiem czy może nie dali gruntu albo malowali drzewo świeże lub z wysoką wilgotnością masakra proszę was o pomoc bo nie wiem co mam robić. Tu link do impregnatów które mnie interesują https://allegro.pl/oferta/sadolin-classic-impregnat-9l-dab-jasny-12305426365 https://allegro.pl/oferta/drewnochron-impregnat-express-ogrod-4-5l-dab-jasny-13956655879
    • Nie posiadam warsztatu , ale mój tato posiada i to całkiem spory   Sprzętu ma też od groma i różnych przydatnych pierdół. Lubi porządek, więc ma wszystko ułożone na swoim miejscu. Wykorzystuje na śrubki słoiki, których denka od spodu przymocował (nie wiem, jak) do wiszących półek. Odkręca słoiczek i bierze śrubkę lub gwóźdź, po czym słoik z powrotem przykręca do denka.   W warsztacie ma drewniane ściany, do których przykręcił duże śruby i takie jakby małe uchwyty i na nich wiesza młotki, obcęgi i takie tam inne podręczne narzędzia. Do ściany ma przymocowane pionowo transparentne organizery z tworzywa na bity i wiertla. Ale ma też na blacie taki spory stojący organizer z tworzywa z szufladkami na jakieś pierdoły typu taśmy, kleje. W wąskich półeczkach, przytwierdzonych na kątowniki do ściany nawiercił otworki i powkładał w nie ręczne śrubokręty. Sprzęty elektryczne ma schowane w zamykanej szafce z półkami. Nauczył się, żeby chować jak mu się raz myszy czy inne stwory dobrały do kabli od szlifierki   Są różne patenty. Wszystko zależy od zasobności portfela i kreatywności  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...