Skocz do zawartości

Czy przesunięcie budynku na działce o 6 metrów jest zmianą istotną?


Recommended Posts

 Czy przesunięcie budynku na działce o 6 metrów jest zmianą istotną równocześnie podniesienie poziomu zero o 50cm ?
Zaznaczę iż działka jest rolno budowlana o powierzchni powyżej 1h  bez zagospodarowania przestrzennego.

Najbliższy dom znajduje się w promieniu 120 metrów a przed domem znajduje się  wąwóz dlatego też chcę przesunąć budynek głębiej w stronę działki.

Architekt jest pewny iż Zgodnie z treścią art. 36a ust. 5 są to zmiany nieistotne więc bezsensu jest składać wniosek o projekt zamienny skoro i tak zostanie odrzucony.

Link do komentarza

rozumiem ze nie zmieni się obszar oddziaływania?

"6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego, lub innych warunków decyzji o pozwoleniu na budowę, a w przypadku uznania, że jest ono nieistotne, jest obowiązany zamieścić w projekcie zagospodarowania działki lub terenu lub projekcie architektoniczno-budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące tego odstąpienia."

Czyli to projektant decyduje na własną odpowiedzialność. Tylko sprawdź wysokość ubezpieczenia architekta na wypadek gdyby on się mylił. 

Swoją drogą, dlaczego tak wysoko podnosisz dom? Schody to zło.

Link do komentarza

To jest zmiana istotna i bez jej zgłoszenia i załatwienia wszystkich formalności nie ma co zaczynać budowy. Mamy w przecież w Prawie budowlanym Art. 36a.:

5. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę stanowi odstąpienie w zakresie:

1) projektu zagospodarowania działki lub terenu, z wyjątkiem urządzeń budowlanych oraz obiektów małej architektury;

Projektowane usytuowanie budynku na działce to część projektu zagospodarowania działki.

Budynku nie można postawić w innym miejscu niż przewiduje projekt, nawet jeżeli obszar oddziaływania się nie zmieni. 

Najbardziej mnie w tym dziwi niefrasobliwość architekta. 

Link do komentarza

Obszar oddziaływania się nie zmieni.

Co do poziomu zero okazało się iż budynek będzie za nisko w stosunku do nowo wybudowanej drogi a

działka jest na lekkim wzniesieniu, pochyła   więc i tak wymaga niwelacji terenu.

Wszystkie odpowiedzi dowodzą iż  mój architekt błędnie interpretował prawo budowlane nie rozumiem dlaczego upiera się przy swoim skoro nalegam aby wystąpić o projekt zamienny .

 

 

Link do komentarza
19 minut temu, podczytywacz napisał:

No, może to jakiś przebieraniec :scratching:

 

:icon_mrgreen:

Nie kpij. Ludzie z rozpędu nazywają architektami (a nawet wierzą sami w to miano) techników budowlanych, którzy wykonują plany zagospodarowania działek. A ich wiedza jest mniejsza niż Twoja i moja, chociaż obydwaj szkół budowlanych nie kończyliśmy.  Zresztą, wielu projektantów z uprawnieniami budowlanymi ma wiedzę, lekko mówiąc, mocno przeterminowaną. Znam te sprawy z instalacji. Projekty odpowiadają wymogom późnego Gomułki czy też wczesnego Gierka. Ale pieczątka jest.

1 godzinę temu, Grażynka007 napisał:

Obszar oddziaływania się nie zmieni. 

 

Nie wymagaj od urzędnika postępowania zgodnego z logiką, bo urzędnik nie od tego jest. Urzędnik ma przestrzegać litery prawa, a nie zachowywać rozsądek. Więc dla urzędnika różnica 8 metrów to ogrom, a nie drobiazg.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To wydaje się szybsze w wykonaniu, tym bardziej, że mam dostęp do tanich płyt OSB. 2 warstwy płyt OSB to jaka minimalna grubość płyty? Skręcać czy płyty z piórowpustem położyć?
    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...