Skocz do zawartości

Opinie o takich schodach?


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

Przestrzeń pod schodami można wykorzystać również w taki sposób jak na zdjęciu poniżej i zorganizować tam szafki, szafę lub nawet garderobę z drzwiami zlicowanymi ze ścianą i całość wykończyć tapetą.

fot. L. Jampolska

Zrzut ekranu 2022-05-30 164249.png

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

12 godzin temu, podczytywacz napisał:

 

Ktoś to zaprojektował, ktoś to wykonał, ktoś Z TYM ŻYJE... chyba...

 

Komuś się to bardzo podoba, dlatego tak zaprojektował SWOJĄ  domową przestrzeń, by dobrze się w niej czuć.

 

Wzór tapety może być dowolny. Pomysłowe jest ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni i drzwi, których nie widać. Super pomysł!

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
21 godzin temu, retrofood napisał:

 

Niech tam, jego sprawa. Ale dlaczego zaraz terroryzować resztę społeczeństwa? Nie wystarczy straszenie własnej rodziny?

Kwestia interpretacji.

Ktoś strachliwy :) może czuć się terroryzowany, ktoś inny z otwartym umysłem - zainspirowany.

Nikt nikomu niczego nie narzuca.

Inspiracja to nie jest zmuszanie do odzwierciedlania w 100% zaproponowanej koncepcji, to jest pomysł - do dostosowania do własnego gustu, wyczucia smaku, potrzeb.

Wolny wybór.

Warto jednak zauważać ogrom możliwości, nie zawsze tylko takich, jakie ma się we własnym domu:)

Link do komentarza
45 minut temu, demo napisał:

Ale zarąbiasty ten uchwt... żeby sobie oko wybić, albo kieszen urwać.xD

 

uchwyt to wieszak z IKEA. Bardzo wygodny, wieszam na nim ręczniki kuchenne podczas pracy w kuchni.

Na szczęście u mnie w domu nie ma żadnych ciamajd i nawet małe dzieci naszych gości, urządzające sobie gonitwy wokół schodów, nigdy się nie nadziały.

 

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ale dziwny ten uchwyt, no i te włócznie wystają poza obrys drzwi, co naprawdę jest dość niebezpieczne mało ergonomiczne.

47 minut temu, Elfir napisał:

uchwyt to wieszak z IKEA. Bardzo wygodny, wieszam na nim ręczniki kuchenne podczas pracy w kuchni.

Czyli z wieszaka zrobiłaś sobie klamkę - uchwyt.

Hmmmmm, można i tak.:bezradny:

Link do komentarza
19 godzin temu, demo napisał:

 

Czyli z wieszaka zrobiłaś sobie klamkę - uchwyt.

Hmmmmm, można i tak.:bezradny:

Oczywiście, bo pełni też rolę wieszaka - np. na ręczniki, płócienna torba na zakupy.
Pierwszy raz dowiadujesz się o wykorzystywaniu alternatywnym przedmiotów? Podpowiem inny tip - drewniany taboret może służyć jako stojak na kwiaty, a kryształowa karafka jako wazon. Starą maszynę do szycia przerobiłam na stolik na którym stoi akwarium, a w wózku kuchennym mam ustawione doniczki z kwiatami i przybory do akwarium. 

I nic nie jest przed nami, bo naprawdę nie bardzo wiem, co trzeba byłoby zrobić aby się nadziać na ten wieszak.  Rozumiem, ze chciałeś koniecznie się do czegoś przyczepić, ale widocznie małe dzieci mojego kuzynostwa są bardziej spostrzegawcze i mają lepszą koordynację przestrzenną. A my na umór nie pijemy, by zataczać się po ścianach.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Dnia 30.05.2022 o 16:43, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Przestrzeń pod schodami można wykorzystać również w taki sposób jak na zdjęciu poniżej i zorganizować tam szafki, szafę lub nawet garderobę z drzwiami zlicowanymi ze ścianą i całość wykończyć tapetą.

fot. L. Jampolska

Zrzut ekranu 2022-05-30 164249.png

Podoba mi się ten sposób na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami. Fototapeta lub tapeta sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno tym nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Kwestią naszego gustu jest wybranie odpowiedniego wzoru.

Link do komentarza
2 godziny temu, Beata_M napisał:

Podoba mi się ten sposób na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami. Fototapeta lub tapeta sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno tym nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Kwestią naszego gustu jest wybranie odpowiedniego wzoru.

W tym przypadku nie bez znaczenia są "niewidoczne" drzwi zlicowane ze ścianą. W połączeniu z tapetą tworzą efektowną całość.

Link do komentarza
3 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

A gdzie widać te pasy? Bo ja widzę tylko krawędzie drzwiczek do schowków.

No masz ci los. Przecież na obrazku widać każdy pas tapety. A mnie uczono robić tak, żeby nawet z odległości pół metra nie dało się łączenia zauważyć. I tak robiliśmy Pallace Hotel, tapety po 50 USD za rolkę. Teraz by pewnie kosztowały ze sto.

Link do komentarza
20 godzin temu, retrofood napisał:

Każdy pas widoczny.

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Przecież na obrazku widać każdy pas tapety

Bzdura...

42 minuty temu, demo napisał:

Proszę wybaczyć mi tę szczerość, ale chyba jednak okularki które Pani trzyma, czas wymienić na mocniejsze

Proszę wybaczyć mi tę szczerość, ale chyba jednak swoje  okularki, demo, czas wymienić na mocniejsze...:bezradny:

 

Ja też widzę zarysy drzwiczek, zresztą widać to po cokoliku przy podłodze gdzie co się otwiera...

A w szerszych przestrzeniach ściany nie widać połączeń...

Tapeta jest dobrze położona!!!

 

obraz.thumb.png.2f924d7b6566bb34a20018ec72e90e9d.png

 

 

 

 

Chociaż uważam, że jest... jakby tu powiedzieć - jak dla mnie AGRESYWNA... nie położyłbym u siebie takiej...

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

 

Bzdura...

Proszę wybaczyć mi tę szczerość, ale chyba jednak swoje  okularki, demo, czas wymienić na mocniejsze...:bezradny:

 

Ja też widzę zarysy drzwiczek, zresztą widać to po cokoliku przy podłodze gdzie co się otwiera...

A w szerszych przestrzeniach ściany nie widać połączeń...

Tapeta jest dobrze położona!!!

 

obraz.thumb.png.2f924d7b6566bb34a20018ec72e90e9d.png

 

 

 

 

Chociaż uważam, że jest... jakby tu powiedzieć - jak dla mnie AGRESYWNA... nie położyłbym u siebie takiej...

 

I to jest wpis człowieka z bardzo dobrym wzrokiem :):)

 

Oczywiście, wzór jest kwestią drugorzędną. 

 

2 godziny temu, demo napisał:

Proszę wybaczyć mi tę szczerość, ale chyba jednak okularki które Pani trzyma, czas wymienić na mocniejsze. :icon_mrgreen:

 Chyba jednak nie :) ale zauważam troskę  - choć zupełnie niepotrzebną :)

Link do komentarza
4 godziny temu, podczytywacz napisał:

Proszę wybaczyć mi tę szczerość, ale chyba jednak swoje  okularki, demo, czas wymienić na mocniejsze...:bezradny:

Wybaczam.xD

 

Masz rację, ale to nie kwestia okularków tylko sugestii @retrofood

 

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

ale zauważam troskę  - choć zupełnie niepotrzebną :)

No tak, ale tego nigdy za dużo. :hug:

4 godziny temu, podczytywacz napisał:

Chociaż uważam, że jest... jakby tu powiedzieć - jak dla mnie AGRESYWNA... nie położyłbym u siebie takiej...

Takie mocne akcenty stosuje się czasem, ale w tym przypadku i w tym miejscu całkowicie chybiony pomysł.:)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...