Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak pozbyć się bakterii ze zbiornika grzewczego?


Recommended Posts

Grzewczego czyli ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)? Ustawić podgrzewanie na co najmniej 70°C przez minimum godzinę. Takie odkażanie termiczne. Ponadto, po osiągnięciu tej temperatury w zbiorniku, włączyć cyrkulację i otworzyć przepływ wody w kranach (chociaż na pół godziny). Minimalnie, tak żeby ledwo z nich ciekło, ale niech  gorąca woda dotrze też do baterii. Wiele osób tego nie robi i bakterie zostają w rurach i bateriach. 

PS. Wszystko co napisali poprzednicy jest ważne - skąd wiadomo, że bakterie tam są?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Jak pozbyć się bakterii że zbiornika grzewczego gdy już doszło do ich wystąpienia? Czy można użyć specjalnego chloru do dezynfekcji czy coś jestem w stanie zrobić?

A skąd w ogóle to pytanie?

Kto je zadał? Komu tu wszyscy odpowiadają?

W podanym linku nie widzę tego formularza, tego pytania...

Kto oczekuje na odpowiedź?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrzew antybakteryjny do temperatur około 60˚C jest zalecany zawsze tam, gdzie do dyspozycji mamy dowolnej wielkości zbiorniki wody użytkowej rzadko opróżniane. Regulatory z wprowadzoną funkcją wygrzewu antybakteryjnego zbiorników ciepłej wody użytkowej – w zależności od wersji regulatora dają możliwość np. zdefiniowania konkretnej godziny i dnia w tygodniu, kiedy wygrzew ma zostać zrealizowany lub odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi wygrzewaniami.

 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2020 o 13:09, podczytywacz napisał:

A skąd w ogóle to pytanie?

Kto je zadał? Komu tu wszyscy odpowiadają?

W podanym linku nie widzę tego formularza, tego pytania...

Kto oczekuje na odpowiedź?

Bez obaw -  zadała je konkretna osoba w formularzu, podała swój e-mail i imię  - nie robot. Wysłałem do tej osoby informację z linkiem do tego wpisu z prośbą o śledzenie rozwoju sytuacji. Każda odpowiedź może okazać się pomocna.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Bez obaw -  zadała je konkretna osoba w formularzu

OK, tylko już pojawiło sie kilka pytań - głównie od Was, Redakcji BD - a uściślających odpowiedzi tej konkretnej osoby z formularza - jakby nie było... A w dywagacje włącza się kolejny ekspert...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2020 o 13:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

czy mowa o Legionelli?

 

Dnia 27.11.2020 o 13:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Masz badania z Sanepidu?

 

Dnia 27.11.2020 o 15:18, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

skąd wiadomo, że żyją tam jakieś "niezdrowe" bakterie? 

 

Dnia 28.11.2020 o 13:02, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Grzewczego czyli ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)?

 

Dnia 28.11.2020 o 13:02, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

skąd wiadomo, że bakterie tam są?

???

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Będą, niech no się ogarnę. Chcę wstawić jakieś podsumowanie, choć wiele tam nie będzie - no bo co niby? Szafki, szafa. Taras to jest temat!
  • A jakieś zdjęcia będą?  Oczywiście tych nowych nabytków, tych inwestycji.  
  • Epilog?... Epilog???...:)   TARAS Taras. Pan koparkowy podgarnął trochę ziemi i mam, prawie. Szykuję się z budową tarasu na wiosnę . Mam już podbudowę. Coś koło 30m2 wyniesione nad teren. Zdjęcia zapodam - już wkrótce.  Niech no tylko ogarne się z szafkami, bo szafki...   Czuję się, jakbym się właśnie wprowadził. To przerażające, ile można wydać na szafki do kuchni! Wszystkie pieniądze można wydać! :   A na zasłony ile można wydać! Kupiłem rurki, żeby powiesić zasłony, z przeceny, o kilka zeta za rurkę z zawieszką, bo zima przyszła, a że okna mam niewyregulowane, więc zaczęło piź... zawiewać. No i zobaczyłem nagle bogactwo wyboru, jeśli chodzi o same rurki. A potem zobaczyłem zasłony. Kotary, firanki i firany zobaczyłem. Jakie piękne! Grube, ciepłe i od zimna i od słońca osłaniające. Ale najlepsze jest to, że wszystkie one w sklepach zwykle mają wysokość-długość 2,60m czyli pod są szyte wysokość kondygnacji 2,65m... Mhm. Pominę tu całą masę epitetów, jakie mi się cisną pod palce, gdy myślę o wysokości kondygnacji 2,65... Masakra.  Tak więc widzę, że kupno szafek do kuchni to jest taki sam etap budowy jak stawianie murów. Tu się nanosisz, tu się nachodzisz, ale tiu i tu puścisz 10k zeta   Firanki / zasłony finansowo może i wyglądają lepiej, ale i tak niewiele lepiej. bo nie wiem ile, ale tyle przynajmniej już wiem, że jak się zacznie ogarniać temat, to się widzi jedno: można się zarżnąć, bo te fajne - to kosztują! A do tego dolicz sobie extra za niestandardowy wymiar albo licz się z syciem na wymiar. Tak więc, im więcej się temu przyglądać, tym lepiej się widzi, że oto jest całkiem nowy ocean kosztów!    Na szafę do sieni poszło i tak niewiele, ale i tak słów brak.   Na drzwi wewnętrzne wydałem już tyle, że aż mi nogi miękną, stróż by taniej wyszedł wachlujący kołdrą i jak myślę, że to  wciąż nie koniec, bo to wciąż dwie trzecie, bo zostało jeszcze kupno trojga drzwi, to zaczynam podejrzewać, że one te drzwi się mnożą chyba, skoro wciąż mam jakieś drzwi do kupienia...   Najbardziej jednak to mnie cieszy, że wciąż daję radę.   A już  najbardziej to lubię myśleć o tym, co niebawem, czyli o tarasie. Niech no tylko wygrzebię się spod tych cholernych drzwi, szaf i szafek. No i ten osioł z koniem mnie cieszą, co u mnie w końcu zamieszkają.   PeZet     Dzieje się.
  • Do tej pory wykonując stiuk wenecki używałem produktów z Magnat Style. W najbliższym czasie chce położyć stiuk u siebie w korytarzu. Mam pytanie, czy ktoś ma porównanie z innymi materiałami tego typu dostępnymi w sprzedaży. Z Magnata ogólnie jestem zadowolony lecz to nie znaczy, że nie może być lepiej. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
  • Paradyż i Tubądzin ma bardzo fajne modele płytek w swojej ofercie, mogę polecić fajny sklep https://bokaro.pl/oferta/plytki-i-gresy/ na pewno znajdziecie tam coś odpowiedniego
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...