Skocz do zawartości

Jak pozbyć się bakterii ze zbiornika grzewczego?


Pomocnik

Recommended Posts

Napisano

Grzewczego czyli ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)? Ustawić podgrzewanie na co najmniej 70°C przez minimum godzinę. Takie odkażanie termiczne. Ponadto, po osiągnięciu tej temperatury w zbiorniku, włączyć cyrkulację i otworzyć przepływ wody w kranach (chociaż na pół godziny). Minimalnie, tak żeby ledwo z nich ciekło, ale niech  gorąca woda dotrze też do baterii. Wiele osób tego nie robi i bakterie zostają w rurach i bateriach. 

PS. Wszystko co napisali poprzednicy jest ważne - skąd wiadomo, że bakterie tam są?

Napisano
23 godziny temu, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Jak pozbyć się bakterii że zbiornika grzewczego gdy już doszło do ich wystąpienia? Czy można użyć specjalnego chloru do dezynfekcji czy coś jestem w stanie zrobić?

A skąd w ogóle to pytanie?

Kto je zadał? Komu tu wszyscy odpowiadają?

W podanym linku nie widzę tego formularza, tego pytania...

Kto oczekuje na odpowiedź?

Napisano

Wygrzew antybakteryjny do temperatur około 60˚C jest zalecany zawsze tam, gdzie do dyspozycji mamy dowolnej wielkości zbiorniki wody użytkowej rzadko opróżniane. Regulatory z wprowadzoną funkcją wygrzewu antybakteryjnego zbiorników ciepłej wody użytkowej – w zależności od wersji regulatora dają możliwość np. zdefiniowania konkretnej godziny i dnia w tygodniu, kiedy wygrzew ma zostać zrealizowany lub odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi wygrzewaniami.

Napisano
Dnia 28.11.2020 o 13:09, podczytywacz napisał:

A skąd w ogóle to pytanie?

Kto je zadał? Komu tu wszyscy odpowiadają?

W podanym linku nie widzę tego formularza, tego pytania...

Kto oczekuje na odpowiedź?

Bez obaw -  zadała je konkretna osoba w formularzu, podała swój e-mail i imię  - nie robot. Wysłałem do tej osoby informację z linkiem do tego wpisu z prośbą o śledzenie rozwoju sytuacji. Każda odpowiedź może okazać się pomocna.

Napisano
8 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Bez obaw -  zadała je konkretna osoba w formularzu

OK, tylko już pojawiło sie kilka pytań - głównie od Was, Redakcji BD - a uściślających odpowiedzi tej konkretnej osoby z formularza - jakby nie było... A w dywagacje włącza się kolejny ekspert...

Napisano
Dnia 27.11.2020 o 13:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

czy mowa o Legionelli?

 

Dnia 27.11.2020 o 13:40, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Masz badania z Sanepidu?

 

Dnia 27.11.2020 o 15:18, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

skąd wiadomo, że żyją tam jakieś "niezdrowe" bakterie? 

 

Dnia 28.11.2020 o 13:02, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Grzewczego czyli ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)?

 

Dnia 28.11.2020 o 13:02, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

skąd wiadomo, że bakterie tam są?

???

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gradu nie było. Szkodnika od zeszłego roku nie potrafię ustalić. Łażenie nocą z latarką niczego nie wyjaśniło. Inteligencja internetowa zasugerowała brak składników pokarmowych, powodujących mikropęknięcia, a kiedy liść się rozrasta, one się powiększają tworząc rozerwane dziury. Zaczynam się skłaniać ku tej sugestii.
    • @podczytywacz   Jest to salon z aneksem. Wentylacja jest grawitacyjna (czyli taka po prostu kratka). Południowa.  Ma wysoką klasę energetyczną, to pamiętam (A albo A+). Szczegóły doślę, jak będę w domu - ale chyba standardowe ocieplenie - napiszę potem to ocenicie. W tym salonie jest klimatyzacja - ale to pewnie od kilku lat. Nie, jest sypialnia.   @Budujemy Dom - działka i dom A jak mogę to potwierdzić? Czy takie plamy powinny się zmyć? Mam w szufladzie dwie płytki "kamienia", które zostały wymontowane prawdopodobnie na skutek instalacji telewizora podwieszanego. W każdym bądź razie jedną z nich mogę połamać i pozaglądać czy jest tam wyraźna struktura i wysłać tutaj zdjęcia. Mógłbym też wziąć ekspertka mykologa, ale to koszt. Jakie są jeszcze możliwości wykluczenia/potwierdzenia czy to pleśń ?
    • Niektóre miejsca wyglądają, jakby już malowane były strukturalną farbą   Powierzchnia sufitu jest bardzo nierówna i niejednorodna... Moim zdaniem żadna  nie pokryje satysfakcjonująco TEGO sufitu...  Może jakaś strukturalna da radę... może tynk japoński...   W żadne kasetony się nie pchaj, może tapeta strukturalna, ale jednobarwna - tylko umiejętnie położona - przy tym stanie wykończenia ścian byłaby najmniej "inwazyjna" i najmniej mogąca narobić szkód...      
    • Najlepiej doradzi doświadczony elektryk-praktyk, @retrofood już jutro, jak tylko wypocznie!     A moje uwagi? może się nie mylę...   Podwójny przełącznik A pozwoli załączać niezależnie oba punkty na suficie. B i C powinny być schodowe do włączania/wyłączanie kinkietu nad łóżkiem - niezależnie przez leżących po obu stronach łoża...        
    • Kurcze, raczej nie jest wykluczone, że masz rację na pierwszy rzut oka i po przeczytaniu opinii bobiczka, oraz spojrzeniu na pierwsze zdjęcie     - byłem przekonany, że to pleśń...   Ale teraz, jak powiększyłem drugie zdjęcie -      - widać przekrój  i strukturę  docinanego "kamienia"...   Jaka jest nauczka? Na ekranie telefonu zupełnie inaczej to widać, niż na dużym ekranie komputera...   Więc raczej    Ewentualnie można spróbować "zaretuszować" dobraną farbką i małym pędzelkiem tę "niby-pleśń"...     Ale o wentylację trzeba dbać...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...