Skocz do zawartości

Dom wybudowany z naciskiem na funkcjonalność


Recommended Posts

Poprzez zastosowanie modnej kolorystyki, Mariola i Adam sprawili, że tradycyjna bryła ich domu prezentuje się nowocześnie. Zwiększyli funkcjonalność pomieszczeń przez dobudowanie na parterze pokoju hobby, a na poddaszu - m.in. pralni z suszarnią.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/93330-dom-wybudowany-z-naciskiem-na-funkcjonalnosc

Link do komentarza
Gość tomcio_paluch
Trudno tu dyskutować o kolorach czy wybranych dekoracjach, to kwestia gustu, ale nie widać podkreślanej często przez właścicieli oszczędności i dokładności. Garaż na dwa stanowiska jest już dziś fanaberią, zimy są łagodne, a brudny samochód wprowadza się jednak do domu. Rezygnacja z wentylacji mechanicznej za 10 tys. zł to duży błąd. W nowoczesnym domu to już standard. W okresie letnim wentylacja grawitacyjna praktycznie nie funkcjonuje. Konieczne będzie stałe wietrzenie. Zamontowana pergola, tak naprawdę, niczemu nie służy, a ponieważ jest z drewna będzie wymagała częstej pielęgnacji. Balkon nad wejściem - bezużyteczny. Skomplikowana forma dachu z "kukułkami" tworzy wiele mostków cieplnych. Podobnie nie zaizolowana płyta balkonu, zaś rynna wokół tego balkonu, to już bardzo wyraźny bubel. Na takiej małej powierzchni nie ma potrzeby odprowadzania wody w każdym kierunku. Ponadto w takim zagłębieniu pomiędzy płytą balkonu a okapem nad garażem będzie się gromadził kurz. Ten fragment będzie trudno utrzymać w czystości. Sygnalizowany przez inwestora błąd wykonawcy w postaci wykorzystania gruntu rodzimego, nie musiał być błędem. Jeśli chcieli wbudować humus, to tak, ale jeśli grunt mineralny z dużą ilością piasku, to nie był błąd, a rzeczywiście oszczędność. Koszty energii elektrycznej, przy tak rozwiniętym systemie kontroli i regulacji, wydaje się absurdalny. Przy tej powierzchni użytkowej, 2500 zł rocznie byłoby sukcesem. Ponadto, samo ogrzewanie podłogowe w łazienkach nie jest wystarczające. Łazienka powinna mieć temperaturę 27 stopni, a podłogówka jest niskotemperaturowa, więc uzyskanie takiej temperatury musi być wspomagane grzejnikiem, nie wspominając o konieczności suszenia ręczników. Od strony formalno-prawnej, to chyba konieczny był kierownik budowy, a nie inspektor nadzoru. Życzę Marioli i Adamowi zadowolenia i satysfakcji z nowego domu. Z praktyki tylko powiem, że tak, mniej więcej, po dwóch, trzech latach stwierdzą, że wiele rzeczy zrobiliby inaczej. I to jest piękne :)
Link do komentarza

różne rzeczy można powiedzieć o tym domu, ale słowo "funkcjonalność" mi nie przyszło na myśl.

16 godzin temu, Gość tomcio_paluch napisał:

 Łazienka powinna mieć temperaturę 27 stopni, a podłogówka jest niskotemperaturowa, więc uzyskanie takiej temperatury musi być wspomagane grzejnikiem, nie wspominając o konieczności suszenia ręczników. 


27 stopni? Grubo przesadziłeś, chyba, że lubisz tropikalne upały. Dla mnie taka temperatura to byłaby męczarnia. A już sprzątać łazienkę w takim ukropie to sobie nawet nie wyobrażam.

Ręczniki spokojnie się suszą przy podłogówce i sprawnej wentylacji.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...