Skocz do zawartości

sfuszerowana wylewka samopoziomująca Schuco i zepsute panele winylowe


Recommended Posts

Wykonane ogrzewanie podłogowe i przykryte wylewką anhydrytową, firma PERFEKTO z Gdańska jako firma wykonała wylewkę samopoziomującą SCHUCO XC wyszlifowała i zagruntowała i na to położyła klejone panele winylowe, efekt jest mizerny falowanie ok 1mm na odcinku 8-10cm na całej powierzchni. Wykonawca podłogi i sprzedawca winyli salon Decorian Home powołując się na normę DIN 18202 twierdzi że wszystko jest w normie ponieważ odchylenie nie przekracza 2mm na 2m, dodam że fale widać przy świetle słonecznym i sztucznym a także da się wyczuć ręką. są na całej powierzchni nawet w korytarzyku czy łazience, na 10m podłogi różnica poziomów nie przekracza 3mm ale fale są wszędzie i przebijają tworząc efekt taniego pomarszczonego linoleum, na jakiej podstawie mogę żądać naprawy moim zdaniem zepsutych wadliwym montażem paneli ?

?

IMG_20190806_202810.jpg

IMG_20190806_202820.jpg

IMG_20190806_202836.jpg

IMG_20190806_202828.jpg

reklamacja.jpg

Link do komentarza

Nie wiem jak jest z usługami, ale z nabyciem towaru w sklepie na 100% istnieją 2 drogi - gwarancja lub rękojmia.

 

Z tym możesz iść do Biegłego Rzeczoznawcy i Sądu. O ile wykonawca przegra sprawę, pokryje koszty ekspertyzy i będzie musiał się zastosować do wyroku rzecz jasna. Możesz jeszcze zasięgnąć języka na stronie https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

PS.

Doczytałem:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,41,1128,8,1,uslugi-po-nowemu.html

Dzieło podlega również rękojmi (oczywiście w różnych tekstach na portalach słowo rękojmia jest zastępowane reklamacją z uwagi na reklamowanie wady towaru, a w tym przypadku, również usługi. :) ).

 

Ostatnie info: masz jeszcze jedno wyjście -> Sąd polubowny - informacja zaczerpnięta z tej samej strony

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,40,16,7,1,sadownictwo-polubowne.html

Jest tu jednak kruczek - dwie strony muszą się na ten sąd zgodzić. Myślę, że wykonawca przekonany o Swojej racji, zgodzi się na taką formę rozstrzygnięcia sporu.

Link do komentarza

Podstawową sprawą jest to, że ekipa wykonująca wylewkę samopoziomującą najwyraźnwieja nie ma pojęcia jak się to robi... Widać to po ukierunkowaniu tych fal... Zamiast wylać masę o odpowiedniej konsystencji i rozprowadzić rolką, oni ściągali ją nieumiejętnie łatą i pewnie szlifowanie miało uratować wylewkę...

 

W opisywanym przypadku z wilgocią podłoża te fale nie byłyby tak regularne, tworzyłyby się raczej bąble nieregularne...

 

A swoją drogą to ciekawe jak ułożone są rurki podłogówki...

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Inwestor 12 jak zakończyła się Twoja reklamacja? Mam podobny problem ze swoją firmą która układała panele winylowe, z tym że położone były na podkładzie klejącym. W tej chwili na każdym łączeniu podkładu widać ugięcie panela. Jestem na etapie reklamacji.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Gdybyś nie napisał, że to płyty winylowe, pomyślałbym, że tani linoleum, absolutnie niemożliwe jest wykonanie tej pracy, jasne jest, że ci, którzy położyli podłogę, nie rozumieją cech tego materiału, absolutnie głupio jest zepsuć podłoga, bo z nią w przypadku usterek to dużo zamieszania, żeby wszystko naprawić

Link do komentarza

Tragedia :/ I tak zwalone panele winylowe? Ja osobiście jestem ich wielkim fanem, nie widze żadnych wad, ale nie kojarzyłem, aby tak się działo - może warto sprawdzić u innych producentów albo jakichś stron z poradnikami od paneli winylowych czy to normalne? Np na Imello.pl - pewno i napisać do nich można i sie zapytać. Wiadomo, że sprzedawca się wyprze, że coś nie tak z jego produktem jest, ale może jak jakiś dodatkowy fachowiec się wypowie, to coś pomoże? :) Mam nadzieję, że wszystko ostatecznie skończy/skończyło się dobrze :D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krótko mówiąc, instalacja nowoczesnej instalacji z grzejnikami i kotłem gazowym będzie kosztować średnio 20-30 tysięcy złotych. Więc cena jest odpowiednia.
    • Hierarchia nie jest dziwna, jest zwyczajna. Taka sama jak wszędzie na świecie. Podstawowym dokumentem prawnie obowiązującym są ustawy parlamentarne. I wydane na ich podstawie rozporządzenia. Bo żaden minister nie może edytować rozporządzeń, jeśli ustawa mu tego nie zleca i do tego nie upoważnia. I to są akty prawne, obowiązujące powszechnie! Wszystkich i zawsze.   Natomiast norma państwowa obowiązuje prawnie wtedy i tylko w takim zakresie, w jakim rozporządzenie do niej odsyła. Czy też na nią się powołuje. Są też normy branżowe (w instalatorstwie normy SEP-owskie), które kiedyś obowiązywały, ale to są już dawne dzieje. Teraz są to tylko zalecenia, które można stosować, ale obowiązku nie ma. Chociaż wypadałoby wtedy wiedzieć, dlaczego się od ich postanowień odstępuje.   Z tego powodu wyrobnicy ściśle stosują się do postanowień norm, bo tak jest po prostu bezpieczniej. Nie trzeba rozumieć dlaczego ma być tak, a nie inaczej, wystarcza stwierdzić, że tak stanowi norma.  Ale ci, którzy sami rozumieją co i po co robią, oraz w jakich warunkach, bywa  ze od norm odstępują, bo mają lepsze rozwiązania. I potrafią je uzasadnić.   Cały rozdział do końca. I to dokładnie!
    • Nie trzymam się ale staram się trzymać...już mam przykłady za sobą w swoim mieszkaniu gdzie nie jest to możliwe. Do którego paragrafu, rozdziału doczytać? Możesz zasugerować, czy po prostu do końca?   @retrofooddzięki, teraz b. rzeczowo.  to jak to się ma do tego:? https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf trochę dziwne hierarchia hmmm.   Rozumiem, że dok z linku najważniejszy: "I to jest dokument podstawowy..."
    • No właśnie. Przepisami obowiązującymi w każdej sytuacji, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690, wraz z późniejszymi zmianami.   https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf Instalacji elektrycznej dotyczy rozdział 8, od paragrafu 180. A jednym z najważniejszych paragrafów jest ten z nr 183, ale radzę dokładnie przestudiować wszystkie.   I to jest dokument podstawowy. Bo nawet Polskie Normy nie są dokumentem obowiązującym, a jedynie zalecanym. Od postanowień normy można odstąpić w sytuacjach uzasadnionych. Przykład podałem wyżej. Nie da się prowadzić instalacji w strefach do siebie prostopadłych, jeżeli pomieszczenie ma ściany ukośne. Albo okrągłe. A takie są i wcale nierzadko. Innym przykładem był kiedyś nakaz obejmowania połączeniami wyrównawczymi wszelkich elementów metalowych w łazienkach. A więc literalnie go stosując, należało uziemiać zawiasy szafek, albo klucze w zamkach. Co jest absurdem totalnym.      Całej instalacji nie ma technicznego sensu prowadzić np. w podłodze, bo np. lampy wiszą najczęściej na suficie, albo na ścianach. Ale np. większość instalacji gniazdek wtyczkowych - już tak. Łatwiej i taniej prowadzić ją w podłodze. Nie wszystkie oczywiście, bo musimy mieć na uwadze postanowienia paragrafu 188, pkt 2: § 188.  1... 2. W instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy stosować wyodrębnione obwody: oświetlenia, gniazd wtyczkowych ogólnego przeznaczenia, gniazd wtyczkowych w łazience, gniazd wtyczkowych do urządzeń odbiorczych w kuchni oraz obwody do odbiorników wymagających indywidualnego zabezpieczenia.   Bo zasadą jest prowadzenie przewodów w liniach prostych, równolegle do krawędzi ścian i stropów. A odległości,  czyli wymiary w strefach, to już jest wymysł speców z SEP. Natomiast Ty się tego trzymasz, jak rąbka mamusi spódnicy. Niepotrzebnie.        
    • @retrofood Dla mnie pod takim czymś kryją się przepisy:   Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to "...przepisach pomocniczych" to te strefy możemy traktować jako zalecenia...prowadź tak, jeżeli się da... Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem również, że zastrzeżeniem jest, że w prawej stronie przewody/rurki mam co powiedzmy 5cm. Przy prowadzeniu tylko przewodów one byłby obok siebie.     Możesz wskazać jak albo krótko opisać co masz na myśli, może coś pominąłem w tych artykułach. Przy tak ogólnym sformułowaniu mogę rozumieć, że miałem prowadzić całą instalację np.: w podłodze lub w suficie w tedy tak, na pewno bardziej da się uniknąć prowadzenia w większości przewodów w ścianach.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...