Skocz do zawartości

Ściana elewacji zrobiła się zielona. Czym to najłatwiej i najszybciej usunąć?


Przemix

Recommended Posts

11 godzin temu, Przemix napisał:

Witam ściana elewacji zrobiła się Zielona czym to najłatwiej i najszybciej usunąć i czym to zagruntowac żeby się to nie powtarzało proszę o pomoc😊

Jaki masz tynk położony na tej ścianie?

Link do komentarza
35 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Dodam, że w lesie po tej stronie też rośnie mech na drzewach i wytycza kierunek zbłąkanym wędrowcom. :) Czemu tu się dziwić?

 

Mam przed sobą widok takiej elewacji, przy domu rośnie drzewo, ściana zacieniona i lekko zazieleniona.


Wiesz co wszystko ok rozumiem tylko że sąsiad takich problemów nie ma i stąd moje pytanie

 

Link do komentarza

Szanowny Panie,
Rozwiązaniem jest zastosowanie myjki ciśnieniowej oraz płynu glono i grzybobójczego Foveo-Tech RG 10. Płyn zawiera wysokiej jakości biocydy, których zadaniem jest unieszkodliwienie glonów. Aby zapobiec ponownemu zainfekowaniu elewacji, rekomenduję wykorzystać farbę fasadową Foveo-Tech FN30. Farba jest trwała, nie wiąże brudu i wykazuje cechy samoczyszczenia. Zabezpiecza powierzchnię przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Link do komentarza
2 minuty temu, Eksperci Foveo Tech napisał:

Szanowny Panie,
Rozwiązaniem jest zastosowanie myjki ciśnieniowej oraz płynu glono i grzybobójczego Foveo-Tech RG 10. Płyn zawiera wysokiej jakości biocydy, których zadaniem jest unieszkodliwienie glonów. Aby zapobiec ponownemu zainfekowaniu elewacji, rekomenduję wykorzystać farbę fasadową Foveo-Tech FN30. Farba jest trwała, nie wiąże brudu i wykazuje cechy samoczyszczenia. Zabezpiecza powierzchnię przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 Dziękuję bardzo Wszystko super tylko zamiast farby chciałbym zastosować grunt ponieważ nie wiem jeszcze co kiedyś będzie z tą ściana robione więc grunt był by chyba lepszym rozwiązaniem tylko musi mieć też podobne działanie słyszałem że jest coś takiego dobrego jak grunt firmy knauf nosi nazwę putzgrunt co pań o tym sadzi?

Link do komentarza

Trzeba zastosować środek do usunięcia glonów. Ale potem zasadnicze znaczenie ma to czym pokryta jest ściana, jakim rodzajem tynku. Od tego zależą dalsze możliwości. Przykładowo, surowy tynk mineralny zawsze będzie dla glonów bardziej sprzyjającym podłożem niż ten sam tynk pomalowany farbą silikatową lub silikonową.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję tak tak dokładnie już środkiem zrobiłem w robotę i czekam aż całe zejdzie a pod tym to jest tylko zatopioną siatka i zagruntowane gruntem cerplast i teraz się zastanawiam co zwrócić dalej mam parę koncepcji czy jeszcze raz czymś i arazie myślę nad tym a jakie propozycje?

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Są farby z jonami srebra i niby nie są dobrym podłożem dla porostów, ale natura daje sobie radę. Myślę, że trzeba zmniejszyć porowatość podłoża i wtedy będzie mniej wilgoci i prawdopodobnie mniej lub żadnych porostów.

Ok rozumiem myślałem nad zagrunlowaniem jeszcze raz ale nie wiem czy jest sens bo na tynk narazie muszę naaskladac😀ale to wtedy bym musiał całe przeszlifowac a to też trochę pracy jest bardziej jeszcze myślę czy jest jakiś preparat który zabezpiecza przed takimi rzeczami żeby nie wychodzily

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...