Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
5 minut temu, Dawid Kaczmarek napisał:

Pisze mi w księdze wieczystej że działka jest rolna.

 

To kupowałeś działkę rolną z postawionym na niej domem????? I masz na to akt notarialny????? Coś mi to wygląda na niedorzeczność.

Napisano
11 godzin temu, retrofood napisał:

To kupowałeś działkę rolną z postawionym na niej domem????? I masz na to akt notarialny????? Coś mi to wygląda na niedorzeczność.

Ponieważ była taka sytuacja, chciałem z rodziną kupić działkę + pole, które ma 7000m2, ale że była ustawa, która zakazywała sprzedaży osób, które nie mieszkały w gminie, lub nie miały z nim styczności (a mieszkam w mieście), to nie mogłem takowej kupić gdyż była za duża. W takim celu właściciele działki podzielili ją na dwie części.
- Z domem działka wynosząca 2000m2 , która jest zabudowana domem pięcioizbowym z kamienia, który nie ma świadectwa charakterystyki energetycznej, nie jest zarejestrowana ani prowadzona działalność gospodarcza.
- Z Trzema budynkami gospodarczymi natomiast została podzielona na 5000m2, gdzie znajduje się pole.


W akcie napisane mam, że w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod teren upraw rolnych z zakazem realizacji nowej zabudowy nie związanej z produkcją rolną. Gmina nie ma uchwały o wyznaczeniu obszaru z zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji.

 

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Dawid - podaj mi na PW miejscowość i nr. działki.

Pomocne też byłoby podanie nr. KW

Nie chcę podawać takich szczegółowych informacji.

Napisano
15 godzin temu, Dawid Kaczmarek napisał:

Oczywiście sugerowałem się danymi elektronicznymi, bo tylko takową formę posiadam. 

Idź do notariusza, od ktorego masz akt notarialny - albo innego - on ci powie zawodowo, o co w tym wszystkim chodzi.

Ja bym tak zrobił. Dla pewności poszedłbym do dwoch. Po różne opinie.

 

3 godziny temu, Dawid Kaczmarek napisał:

- Z domem działka wynosząca 2000m2 , która jest zabudowana domem pięcioizbowym z kamienia, który nie ma świadectwa charakterystyki energetycznej, nie jest zarejestrowana ani prowadzona działalność gospodarcza.
- Z Trzema budynkami gospodarczymi natomiast została podzielona na 5000m2, gdzie znajduje się pole.

Niezależnie od powyższego - ktorą z tych działek masz?

Napisano
15 godzin temu, Dawid Kaczmarek napisał:

Pisze mi w księdze wieczystej że działka jest rolna.

Oczywiście sugerowałem się danymi elektronicznymi, bo tylko takową formę posiadam. 

To zaczyna się robić niezły kibel :)

3 godziny temu, Dawid Kaczmarek napisał:

 

Nie chcę podawać takich szczegółowych informacji.

Siwemu możesz podać 

Napisano
16 godzin temu, Dawid Kaczmarek napisał:

Pisze mi w księdze wieczystej że działka jest rolna.

Czyli wychodzi na 90% że to działka pod zabudowę,ale jeszcze to sprawdź dokładnie abyś niepotrzebnie nie narobił rabanu.

Takie rzeczy to powinieneś sprawdzić przed zakupem jaki status posiada owa nieruchomość.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Widoczność łączeń zależy bardziej od układającego, nie tylko od tapety. Raufazy przeglądałeś?   Są takie raufazy, które układa się na powierzchni pokrytej grubo klejem. Rolka jest sucha i lekka. Spokojnie dajesz radę układać dwumetrowej szerokości rolkę.  one są z włókna szklanego. Nierozciągliwe.   Ale przy wysokiej temperaturze druga osoba jest niezbędna, bo klej na ścianie (suficie) bardzo szybko wysycha. W praktyce to tempu układania zależy od szybkości pokrywania powierzchni klejem. Układanie tapety idzie szybciej.
    • Taka ciekawostka w temacie, okazuje się, ze jedną z poważnych przyczyn ostatniego blackoutu w Hiszpanii było właśnie nieskompensowanie przesyłanie dużej ilości energii biernej, która tak wpłynęła na obciążenie sieci, ze zabezpieczenia kolejno "puściły" i system energetyczny Hiszpanii padł. Temat będzie teraz analizowany we wszystkich krajach europejskich i nie tylko.
    • Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu jakiejś tapety białej na sufit, ale nic nie znalazłem.   Szukam takiej, gdzie nie będzie widać łączeń i miała delikatny wzór. Tak jak ta, ale niestety nie ma jej już na rynku:     Widział ktoś może coś ciekawego?
    • Sprawdzona metoda zabezpieczenia domu z bala przed UV bez efektu żółknięcia. Używam zestawu OSMO: WR Aqua 4001, 429 Naturalny Efekt i 420 UV-Ochrona – daje świetny, surowy wygląd i trwałość. Pełny opis tutaj: [link]
    • Przypominam podsumowanie mojego poprzedniego wpisu - wiążąca jest dopiero interpretacja przepisów wydana przez sąd, jego wyrok w konkretnej sprawie. Niestety, tak jak w tym przypadku przez dewelopera, bywa to wykorzystywane do tworzenia dość karkołomnych interpretacji. Chociaż i sądom też zdarzają się dość dziwne oraz wzajemnie sprzeczne wyroki.  Proszę spojrzeć jeszcze raz na brzmienie § 308. Podano w nim liczbę kondygnacji (przynajmniej 2 nadziemne), jako obligujące do zastosowania dalszych zapisów. Nie ma tam zawężenia do budynków wielorodzinnych. Najwyraźniej prawodawca nie miał więc intencji zastosowania takiego zawężenia, Tym bardziej, że w wielu innych przepisach tego samego rozporządzenia jest wyrażone wprost rozróżnienie na budynki wielorodzinne i jednorodzinne.  Argument o zmianie przepisów lub ich interpretacji od 2022 r. także jest nietrafiony. Ta część rozporządzenia (§ 308), brzmi tak samo od momentu przyjęcia jego pierwotnej wersji jeszcze w roku 2002, czyli 20 lat wcześniej. Fakt, że budynek został oddany do użytkowania , zaś nadzór budowlany nie wnosił uwag wcale nie znaczy, że wszystko wykonano prawidłowo. Jego przedstawiciele mogli czegoś nie sprawdzić, nie zauważyć itd.  Wreszcie mamy kwestię zasadniczą, czyli przywołany już § 146. 1.    § 146. 1. Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308.   Proponuję zacząć od zadania deweloperowi pytania (na piśmie) jak w takim razie realizowany jest obowiązek wynikający z tego przepisu? Na jakiej podstawie twierdzi, że wystarcza do tego ruchoma drabina? Jeżeli odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca następnym krokiem powinno być zwrócenie się z tymi samymi pytaniami do nadzoru budowlanego.    Osobiście uważam, że w tym przypadku powinno być zapewnione wejście na dach od zewnątrz, po drabinie stałej. Słusznie Pan zauważył, że wejście na dach przez wyłaz, z jednego z domów tworzących budynek szeregowy, nie zapewnia faktycznie dostępu na dach w celach opisanych w § 146. 1.  Dlatego przypominam o cytowanym już § 101. 1.   § 101. 1. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych względami użytkowymi, jako dojście i przejście między różnymi poziomami mogą służyć drabiny lub klamry, trwale zamocowane do konstrukcji.    Nie bardzo widzę w tej sytuacji możliwość obrony stanowiska, że drabina ruchoma jest wystarczająca. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...