Skocz do zawartości

Budowa domku letniskowego na zgłoszenie a prąd


Recommended Posts

Napisano

W mpzp teren oznaczony jako UT – tereny zabudowy letniskowej indywidualnej.
Czy zgłaszając domek letniskowy do 35m2 bez projektu muszę zapewnić zaopatrzenie w energię elektryczną? (w planie jest zapis: zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci elektroenergetycznej)

Czy w tym przypadku MZPZ narzuca to pomimo, że jest to działka letniskowa(działka letniskowa  może być nieuzbrojona)?

 

Czy taki zapis w mpzp powoduje, że nie można tam budować domku letniskowego bez projektu?

Napisano

Czyli nawet jeżeli w mpzp jest zapis wskazujący:  "zaopatrzenie w energię elektryczną: z sieci elektroenergetycznej"  i na terenie tym można stawiać tylko zabudowę letniskową indywidualną to ten zapis jest tylko wskazaniem czy nakazem?

 

Napisano
55 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Zasadniczo nie ma obowiązku wyposażenia takiego budynku w instalację elektryczną. W związku z tym traktowałbym ten zapis jako wskazanie, nie wymóg.

Moim zdaniem.

 

MPZP jest aktem prawa miejscowego i jako taki, stanowi odrębny przepis - może być wymagany.

Napisano

Generalnie prąd, woda(studnia głębinowa) i szambo oczywiście znalazłyby się na działce(są one również wskazane w MPZP). Chodzi o sposób działania i formalności.

Najważniejsza dla mnie sprawa to czy mogę postawić tam domek na zgłoszenie bez projektu(chodzi o postawienie domku do samodzielnego złożenia), bez projektów, kierownika, projektanta.

 

Czy o tę kwestię powinienem pytać w urzędzie gminy(oni ten MPZP opracowali) czy w Starostwie które m.in. na podstawie tego MPZP wydaje zgodę bądź nie.

Napisano
17 minut temu, jurasjo napisał:

Czy o tę kwestię powinienem pytać w urzędzie gminy(oni ten MPZP opracowali) czy w Starostwie które m.in. na podstawie tego MPZP wydaje zgodę bądź nie. 

A gdzie masz bliżej? Zajdź czy zajedź tam, popytaj... jak wyjaśnią do końca, to nie będziesz musiał jechać dalej...

Napisano (edytowany)

Jeszcze kwestia przyłącza prądu. Za skrzynką na zdjęciu znajduje się granica działek oraz granica między nimi. Za drzwiczkami po lewej jest licznik sąsiada do działki po lewej stronie(i zakładam, że miejsce na licznik do działki po prawej stronie - zajrzałem do środka). Za drzwiczkami po prawej stronie jest złącze. wychodzi na to, że taka skrzynka obsługuje 2/3 działki przy tej uliczce.

Czy dobrze rozumiem, że dzięki temu podłączenie prądu na tej działce będzie pod względem warunków/wymagań technicznych prostym procesem(i tanim)?

20190219_111809.jpg

Edytowano przez jurasjo (zobacz historię edycji)
Napisano
4 minuty temu, jurasjo napisał:

Czy dobrze rozumiem, że dzięki temu podłączenie prądu na tej działce będzie pod względem warunków/wymagań technicznych prostym procesem(i tanim)?

Ale to pytanie nie tu tylko w ZE zadaj,oni są władni aby na nie  odpowiedzieć.

Napisano

Żeby zadać takie pytanie ZE to muszę w zasadzie wystąpić o warunki przyłączenia. Nie jestem właścicielem tej działki więc nie mogę tego zrobić. Chciałbym ją kupić i jak wynika z moich wcześniejszych wpisów "badam grunt".

Napisano

No to niech właściciel działki wystąpi do ZE i nie o warunki tylko o zapewnienie dostawy prądu, są wydawane bezpłatnie więc nic go to nie będzie kosztowało. Jeżeli dostanie odpowiedź pozytywną (w zasadzie zawsze jest pozytywna bo ZE nie ma prawa odmówić dostawy prądu) będziesz miał pewność, że podłącza Ci prąd, ale na jakich warunkach to dopiero jak kupisz działkę gdy będziesz starał się o przyłącze.

Napisano
3 godziny temu, jurasjo napisał:

. Sąsiedzi podpięci są do skrzynek przy granicy działek.

Teraz już  ZE nie wykonuje przyłączy na budynku tylko w miejscu swobodnego dostępu, najczęściej od frontu działki przy granicy posesji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...