Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jurasjo

Uczestnik
 • Posty

  67
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O jurasjo

 • Ranga
  Początkujący
 1. jurasjo

  Klasa gruntu

  Trawa rośnie więc nie jest źle
 2. jurasjo

  Klasa gruntu

  Chciałbym tam postawić domek na zgłoszenie. Na razie takie rozwiązanie byłoby wystarczające. Żeby to zrobić trzeba w końcu podjąć decyzję: brać czy nie
 3. jurasjo

  Klasa gruntu

  To jest działka określona w MPZP jako UT - tereny rekreacji indywidualnej(z mojego innego posta).
 4. jurasjo

  Klasa gruntu

  Studnie głębinowe w tych okolicach na jakieś 30m, muszą być wiercone. Dwie działki dalej jest studnia ujęta oficjalnie na mapach i ma 31m. To się pokrywa z opracowaniami dla tego terenu jaki znalazłem na mapach na stronie internetowej. Obszar nad zaznaczonym miejscem to mniej więcej obszar pod działką.
 5. jurasjo

  Klasa gruntu

  Teraz to RVI - grunt mineralny(ta informacja była dla mnie istotna).
 6. jurasjo

  Klasa gruntu

  Odnośnie opisanej sytuacji: grunt pochodzenia mineralnego. Nie jest wymagane uzyskanie zgody na wyłączenie z użytkowania rolniczego. (Wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolniczej do Wydziału Ochrony Środowiska -cel informacyjny).
 7. Załączam fotkę ściany i dachu sąsiada. ściana oddalona jest o 4,5m od granicy. Dach pokryty blachodachówką. Ściana to zdaję się "mur pruski". Czy dobrze rozumiem, że mogę przyjąć, że jest to dom murowany i wtedy odległość domku drewnianego z dachem pokrytym blachodachówką to 12m ? Czyli domek mógłbym zlokalizować najbliżej 7,5m od granicy? Drugi sąsiad dach blachodachówka, ściany drewniane, odległość 8m od granicy u niego. Wychodzi na to, że u mnie +8m (16m). Tylko czy liczyć to ściany czy tarasu. Jeżeli do ściany to u niego chyba 10m więc nawet lepiej.
 8. Ty skupiłeś się na murowanych a ja na drewnianych. Każdy w zasadzie napisał dobrze. Na działce obok jest dom murowany pokryty blachodachówką. W razie ewentualnej budowy dom stałby 8m od granicy + 4m od domu sąsiada. W związku z tym, że byłoby to zgłoszenie to napisałbym, że ściany i konstrukcja zostaną zaimpregnowane odpowiednim środkiem (Fobos?). Zgłoszenie budowy domku do 35m2 nie wymaga projektu więc zakładam, że decydujący może być po prostu opis uwzględniający właśnie rozwiązania na takie niuanse.
 9. No ale ja właśnie pytam pod kątem drewnianego domku na zgłoszenie.
 10. Chociaż tutaj coś wspominają o odległości 12 i 16m między budynkami. LINK
 11. Hehe. Najlepsze, że w tych 12m już są sosny, takie 10 metrowe.
 12. No to w takim przypadku jeszcze lepiej. W sumie artykuł, który podlinkowałem odnosi się do lasu. Linia zabudowy jest w planie ustalona na 12m więc akurat pokrywa się z wymaganiami pożarowymi. Te 3 i 4m oczywiście jest to sprawa znana. Myślałem, że jakieś nowe/dodatkowe obostrzenia z tymi 12m.
 13. jurasjo

  Klasa gruntu

  Czyli Ty odnosisz się do tego? LINK I jeszcze to(jeżeli wybuduję domek)? LINK I to? LINK + ewentualne wyłączenie z produkcji rolnej ?
 14. Czyli w tym przypadku te 12 lub 16m ma zastosowanie tylko jeżeli chodzi o odległości do lasu? Może źle zinterpretowałem.
×
×
 • Utwórz nowe...