Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taki mam jeszcze klopocik zwiazany z ociepleniem... Mam nadzieje, ze cos doradzicie ;)

Chodzi o to, ze jakies mam strachy zwiazane ze styropianem i jego palnoscia...Tym bardziej majac las "pod nosem" jakos nie moge sie przekonac. Od poczatku myslalam o welnie, wlasnie ze wzgledu na niepalnosc, chociaz troche mnie przeraza robocizna w tym temacie. Pozniej zastanawialam sie nad plytami PIR, bo choc material drozszy, to na pewno latwiejszy w montazu. Koniec koncow, do tej pory nie moge sie zdecydowac ostatecznie, a projektant wlasnie mnie dopytuje o te kwestie, proponujac styropian na sciany i ( tu kolejna niespodzianka) celuloze na dach. Jesli chodzi o dach (a konkretnie strop, bo poddasze bedzie nieuzytkowe) moj plan byl taki, zeby polozyc ( samodzielnie, noo moze z mala pomoca syna) welne na mijanke "na plask" na stropie mysle, ze sobie poradze. 

No i znow potrzebuje porady ;) jeszcze nie doszlam do siebie po podjeciu decyzji o budowie garazo-piwnicy, a tu juz trzeba sie zmierzyc z nastepnymi zapytaniami...

Pomozcie..z gory dzieki 😁

Link do komentarza
Gość mhtyl

Styropian sie nie pali tylko topi, to takie male sprostowanie. Co do kwestii zastosowania styropianu to tysiące ludzi ocieplili, ocieplają i będą ocieplać styropianem. Styropian jest prościejszym materiałem co do ocieplania, wełna jest trochę bardziej wymagającym materiałem do ocieplenia. Na ocieplenie dachu daj wełnę a na ściany styropian.

Link do komentarza

Proszę się nie bać styropianu. W Polsce większość domów jednorodzinnych ocieplanych jest właśnie tym materiałem.

Jeśli buduje Pan w technologii dwuwarstwowej, to styropian będzie umieszczony pomiędzy dwoma niepalnymi warstwami - murem (np. z betonu, ceramiki) i tynkiem (na siatce zatopionej w kleju). W trójwarstwowej technologii zamiast tynku jest kolejna ściana np. z klinkieru.

 

 

 

Link do komentarza

Na ściany styropian. Ocieplenie dachu miedzy i pod krokwiami - czyli w połaci dachowej - wełna. Jesli ostatni strop na poddaszu - to styropian, albo wełna (jeśli wełna  - to trzeba coś na nia dać, żeby można się było po niej w razie czego poruszać po poddaszu. Na styropian te, jeśli miękki.

Link do komentarza
Gość mhtyl
  Dnia 12.07.2018 o 11:12, graza&tym napisał:

styropian na sciany i ( tu kolejna niespodzianka) celuloze na dach. Jesli chodzi o dach (a konkretnie strop, bo poddasze bedzie nieuzytkowe)

Rozwiń  
  Dnia 12.07.2018 o 12:39, zenek napisał:

Ocieplenie dachu miedzy i pod krokwiami - czyli w połaci dachowej - wełna. Jesli ostatni strop na poddaszu - to styropian, albo wełna (jeśli wełna  - to trzeba coś na nia dać, żeby można się było po niej w razie czego poruszać po poddaszu.

Rozwiń  

Czy tak naprawdę ciężko przeczytać to o co pyta autorka tematu?niż pisać porady nie na temat.

Link do komentarza

Oczywiście że się bać - styropian jest palny (to spieniony polistyren), a żeby się nie zapalał, to się dodaje retardanty, czyli opóźniacze palenia, wtedy się topi, ale przy dużej masie i wysokiej temperaturze, to się pali że hej - a jak się zapali las, to tak dom będzie piękną pochodnią - już widziałem płonący stos styropianu w hurtowni: ogień na 15 m, czarny dym na 50 i nikt nie podejdzie. A wełna mineralna to spieniony bazalt, może się co najwyżej rozżarzyć - proponuję wykonać próbę w ognisku - wyjaśni wszystko :)).

Celuloza też się pali, powodzenia.

Link do komentarza
  Dnia 12.07.2018 o 23:37, Elfir napisał:

W momencie gdy pożar będzie tak duży, że zacznie palić styropian na zewnętrznej ścianie to z domu i tak zostaną już zgliszcza. 

Rozwiń  

Pięknie powiedziane :)

  Dnia 12.07.2018 o 23:09, archeol napisał:

Oczywiście że się bać - styropian jest palny (to spieniony polistyren), a żeby się nie zapalał, to się dodaje retardanty, czyli opóźniacze palenia, wtedy się topi, ale przy dużej masie i wysokiej temperaturze, to się pali że hej - a jak się zapali las, to tak dom będzie piękną pochodnią - już widziałem płonący stos styropianu w hurtowni: ogień na 15 m, czarny dym na 50 i nikt nie podejdzie. A wełna mineralna to spieniony bazalt, może się co najwyżej rozżarzyć - proponuję wykonać próbę w ognisku - wyjaśni wszystko :)).

Celuloza też się pali, powodzenia.

Rozwiń  

Proponuję jeszcze obłożyć tym "bazaltem" dach i okna. W razie pożaru lasu nie będzie nawet trzeba dzwonić po straż pożarną.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,

kluczowy jest dobór wysokiej jakości styropianu od wiarygodnych producentów. Wełna mineralna cechuje się ognioodpornością, jest jednak droższa niż styropian i bardziej wymagająca przy montażu. Dobre rozwiązanie to zastosowanie styropianu do docieplenia ścian zewnętrznych i wełny mineralnej do izolacji termicznej poddasza. Przy wykańczaniu docieplonej elewacji (zarówno w przypadku styropianu, jak i wełny mineralnej) sprawdzą się tynki i farby elewacyjne FOVEO TECH, które pozwalają na uzyskanie trwałej i estetycznej fasady budynku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję że to tylko brak przecinka, bo Termet a Bosch to dwie różne firmy. Jak chcesz iść teoretycznie w coś lepszego, to zapłacisz po prostu więcej za to samo, tylko bardziej markowego. Ja byłem o krok od Wiessmana, ale właśnie dostęp do ustawień serwisowych i kilka tysięcy zł przekonało mnie do Termeta. Vitodens jest według najmniej awaryjnym kotłem gazowym, choć nie wiem czy wartym tych kilku tysięcy więcej. Co do LPG to chyba tylko dysza jest inna i być może ustawienia typu skład mieszanki, a tak to chyba każdy kocioł z zamkniętą komorą jest do tego i tego gazu przystosowany. Ja w swoim Termecie miałem jedną usterkę, co może już świadczyć o jakości części czy wykonaniu. Naczynie przeponowe miało fabrycznie nabite za duże ciśnienie i jakaś rurka była przytkana, ale kocioł cały czas chodził, także nie było tak, że zdechł. Na gwarancji serwisant przyjechał i wymienił naczynie, a tak to śmiga bezawaryjnie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam co do ociepleń mowa tu o zewnętrznym styropianie 15 okna kilkuletnie ale na dole bedzie wymiana tam gdzie jest ich najwiecej na nowe itd .Dach jest z blachodachówki jest tam wata szklana itd. Poddasze jest użytkowe ok 50 m na dole ok 100. Grzejniki Grzejnik stalowe Purmo.Dotychczas jest to ogrzewane ekogroszkiem plus zasobnik na wode 120 l. Co do kotła to myslałem o Termecie Boschu choc nei wiem czy lata na lpg czy tylko na gazie ziemnym oraz np VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF jedynie zasobnik na wode myslałem by podbiąć z ACV SMART 210 litrów np.
    • Jakbyś chciał odrolnić to możesz sprawdzić koszta w kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/
    • Możesz sprawdzić to w 15 sekund w darmowym kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/ 
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...