Skocz do zawartości

Czy można ocieplić skosy poddasza polistyrenem ekstrudowanym xps?


Recommended Posts

Technologia ocieplania dachów przy użyciu twardych płyt XPS może być użyta w dwóch wariantach - jako podkład pod bezpośrednie pokrycie dachowe lub warstwa termoizolacyjna w klasycznym układzie, a zagrożenie ewentualnym zawilgoceniem jest praktycznie mniejsze niż  przy wełnie. Prace powinny być jednak prowadzone przez ekipę znającą te technologie.

Link do komentarza

Sztywne płyty trudniej ułożyć pomiędzy krokwiami. Ponadto XPS ma b. duży opór dyfuzyjny. Blokujemy więc możliwość odparowania wilgoci z połaci dachu. I po co w ogóle używać tego materiału w tym miejscu? Jego największej zalety, czyli znacznej wytrzymałości mechanicznej i tak w tym miejscu nie wykorzystamy.

Link do komentarza
Dnia 13.06.2018 o 16:21, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Sztywne płyty trudniej ułożyć pomiędzy krokwiami.

Jeśli między krokwiami - to najlepiej chyba wełną. Ale jeśli nie - to wełna nie musi być taka uniwersalna, a xps może być idealny. Zależy od technologii..

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To są takie długie kafelki. https://allegro.pl/oferta/plytki-podlogowe-drewnopodobne-gres-120x20-ceral-12931370692 Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Chodzi Ci o same schody/stopnie schodów, czy o całą klatkę schodową?     Przecież ani deski, ani kafelki ułożone na stopniach nie wpłyną na szerokość tych schodów...
    • Drewno? Problem w tym, ze one są wąskie i podobno kafelki zabiorą miejsce, ale może to było takie gadanie
    • Witam,   Chciałem zapytać która z przedstawionych wersji(3 wersje: I, II, III) będzię najlepsza/najpoprawniejsza, zależy mi żeby instalacja za 2 zaworem odcinającym była łatwa do rozebrania, jakich elementów użyć? Czy instalacja wielu nypli ułatwi mi to? Bo z tyłu na zdjęciach możecie zobaczyć efekt rozebrania poprzedniej instalacji a w szczególności wykręcenia kolanka. Niestety jest to róg i mam bardzo mało miejsca a tuż obok z prawej strony jest pion kanalizacyjny. Zrobię screen jak w przyszłości będzie wyglądało to miejsce, a jest to kuchnia(jeszcze nieskończona), kusi mnie żeby zejść w dół ale czy za perwszym zaworem odcinającym mogę poprowadzić instalację schodzącą w dół? W tedy instalacja cała byłbaby ukryta w szafie rogowej...ale pewnie będzie cieżki dostęp, szczególnie dla grubych hydraulików którzy mieliby załaożyć plombę albo wykonać jakąś kontrolę. Więc wydaje mi się lepszym rozwiązanie zostawienie jej tak jak na zdjęciach(nad blatem kuchennym). Ewentualnie mógłbym podkuć lewą stronę żeby zrobić taką "wnękę" w tym miejscu hmmm?. Instalacja wykonana ponad szafką rogową będzie wykonana w takim "kominie" na który przyją płytki. W tym rozwiązaniu będę chciał zastosować drzwiczki na magnes lub takie systemowe(nie będzie praktycznie widać) tylko będę musiał osobno zabezpieczy akustycznie pion kanalizacyjny. Po filtrze będę chciał założyć zawór odcinający(trzeci) zejść z instalacją w dół i założyć może reduktor cisśnienia z manometrem, następnie zakończyć trójnikami(2-3szt.) żeby poprowadzić dalej instalację już w pex-ie(prawdopodbnie). Poprawnie zaplanowałem odcinek po filtrze? Proszę o porady.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...