Skocz do zawartości

Przygotowanie podłoża pod izolację poziomą ściany


Recommended Posts

Napisano

Witam wszystkich

 

Planuję wykonać izolację poziomą ścian budynku z papy.Fundament stoi już jakiś czas i chudziak zaczął się wykruszać w miejscach przy ścianach fundamentowych tworząc dołki i nie równą powierzchnię.(zdjęcia w załączniku)

Wobec tego mam pytanie czy powinienem przed położeniem papy uciąć wystającą folię i wyrównać powierzchnię np zaprawą naprawczą cementową aby papa ładnie leżała?

Czy nie robić z tym nic i kłaść tak jak jest?

Oraz czy papę którą generalnie zaleca się grzać np szybki profil sbs mogę kłaść nie grzejąc jej po całości, zgrzewając tylko łączenia?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Przemek

29063361_1851833164875291_3793622201693896704_n.jpg

29103586_1851833104875297_2292594272056115200_n.jpg

  • 1 rok temu...
Napisano

Podłącze się pod pytanie odnośnie izolacji poziomej. Mam wylane ławy garażu, głębokość dna 110cm, boki wyłożone folia, w miejscu ław jest jeszcze jedna gruba folia fundamentowa. Teren gliniasty. Czy izolację poziomą daje się w takim wypadku dwukrotnie czyli teraz na ławe, później na bloczki na wysokości chudziaka? 

 

f65a15e53d5c7997gen.jpg

Napisano

Generalnie jest taka zasada, żeby izolacja przeciwwilgociowa stanowiła nieprzerwaną osłonę przed wilgocią. A więc trzeba ją projektować równocześnie z fundamentami - żeby wszystko razem było zgodne, co ważniejsze - żeby się to dało zrobić.

Napisano

Dzień dobry,

 

optymalne rozwiązanie rekomendowane przez nas, to zastosowanie szlamu mineralnego (hydroizolacji mineralnej) np. weber.tec 824 jako izolacji poziomej pod bloczki fundamentowe a następnie, po wymurowaniu ścian, z tego samego produktu (weber.tec 824) wykonać izolację pionową.

Więcej informacji o hydroizolacji mineralnej znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824


Dla pewności, przed ułożeniem pierwszej warstwy murów na górnej warstwie ścian fundamentowych, rekomendujemy wykonać drugą hydroizolację poziomą też z weber.tec 824.

 

Zachęcamy do kontaktu!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...