Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni koledzy i eksperci poszukuję informacji o następującym produkcie: masa ocieplająca z aerożelem - muszę ocieplić zabytkowy dom z 1897r z piękną elewacją ceglaną z licowki i tzw werbunkiem murarskim.Konserwator zabytków nie zgodził się na ocieplenie  od zewnątrz chociaż  proponowałem  odtworzenie  elewacji płytkami cìętymi ze starej cegły,argumentując,że zmianie ulegnie obrys budynku. Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu .  Czy ktoś z forowiczow lub ekspertów zna ten produkt i co na jego temat moze powiedzieć. U nas na Pomorzu jet on nieznany, dostępny tylko w sprzedaży on line, strona to typowy marketing, Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań. Za tą masą przemawia tylko łatwość aplikacji. Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.Wentylacja mechaniczna + rekuperacja zostanie wykonana.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Nie znam .

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Nie chcę być królikiem doświadczalnym i testerem nieznanych rozwiązań.

 W byciu królikiem nie ma nic złego tylko kup wiaderko, a nie materiał na cały lokal , poszukaj najzimniejszej ściany w całym obiekcie wykonaj aplikację i za tydzień masz odpowiedź .

decyzje podejmujesz w jasno nie w ciemno .

Opisz nam koniecznie co się udało osiągnąć

Przy okazji przypomnę że ocieplenie od wewnątrz na wilgotnych murach nie jest wskazane i długoterminowo przynosi więcej szkody niż pożytku . (nie piszę że masz wilgoć w murach - ale jako że nie piszesz że jej nie masz to wspominam na wszelki wypadek)

Link do komentarza

 

 

Stan sprawy: Odwołałem się od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do  Głównego Konserwatora Zabytķów - za pośrednictwem Ministra Kultury ,równolegle znajomi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej kombinują jakieś inne rozwiązanie,za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.Wilgoci w murach nie mam - jest zaprojektowana wentylacja mechaniczna + rekuperator.

 

 

 

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Zaproponowano mi ocieplenie od wewnątrz  produktem http://www.aerotherm.eu . 

 

Dnia 21.01.2018 o 22:14, Staszk napisał:

Alternatywą jest ocieplenie plytami PIR  wiodącego producenta od środka.

Trochę mnie zastanawia jakim prawem konserwator zabytków wskazuje produkt do ocieplenia - ocieplenia wewnątrz.

 

Sprawdź ile będzie kosztowało ocieplenie tymi środkami 1m2 (koszt materiału i robocizny).

 

Luknij  na multipor i porównaj.

 

Ps. Może źle szukałem, ale nie znalazłem dla tego patentu, polecanego przez urzędnika, współczynnika lambda.

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Też pomyślałem o takiej tapecie, ale nie pisałem nic żeby się za bardzo nie wygłupić. Ale materiał ten, sama strona i ten syf reklamowy, przywodzą na myśl te cudowne garnki za 12 tys.

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

 

EDIT: znalazłem Eco-Vital (http://www.tvn24.pl)

6 godzin temu, Staszk napisał:

za radą MTW Orle przeprowadzę próbę na małej powierzchni.

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Philipiak jest po 7 Zepter po 5 a AMC po 4

kurna to te za 12 z czego są i co to za firma ????

Ale odkurzacz miałem darmo dostać,bo zostałem wytypowany jako szczęśliwy wygrywający.Akurat dzisiaj miałem telefon.

Wiecie jak to działa.

Szczegółów nie znam bo po dwóch zdaniach przerwałem rozmowę.

No....może było to półtora zdania.

Link do komentarza
12 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

no to zakup najmniejsze jakie się da

poszukaj najzimniejszej ściany

do tego kup wiaderko gotowej masy szpachlowej zadzwoń do mnie przyjadę i pokrólikujemy

a pomorskie to jakoś nieopodal

No i okaże się po tych "badaniach" że ściana jest cieplejsza, ale to nic nie wniesie do sprawy, bo ściana z każdą grubszą tapetą też jest cieplejsza.B|

Link do komentarza

Dzięki wszystkim,do bajbagi - konserwator nie narzucił metody i materiału,nie zgodził się na ocieplenie od zewnątrz- brałem pod uwagę różne rozwiązania i pod rozwagę wziąlem te dwa z pierwszego postu,ale oczywiście wiem o innych możliwóściach,koledzy na Muratorze polecają 5cm tynku perlitobetonowego,multipor też jest możliwy,mam nadzieję,że moje odwołanie odniesie skutek,dom leży poza strefą rewitalizacji miasta i nie jest to renesansowa kamienica ale niewielki dom rzemieślnika (przyklad XIX wiecznego domu rzemieślniczego)Orle to to koło Wejherowa?

Edytowano przez Staszk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Według mnie te panele już na tyle napuchły, że lada moment je po prostu rozsadzi. W rodzinnym domu ojciec za dokładnie parkiet ułożył, taki gruby z 15mm klepki są, z tego co mówił nie zrobił w ogóle, albo za małą dylatację przy ścianie, przynajmniej dwie ściany rozsadziło i przesunięte są kilka centymetrów nad podłogą w głąb kilka mm. Podobnie teściowej za dobry fachowiec, bo też za dokładnie położył panele na ścianach i na suficie, była wtedy zima i teściowa wywiesiła pranie, na następny dzień panele na suficie wydęło o 5cm. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • U mnie odwrotnie, bo ja kupiłem 300L ziemi, perlit i specjalnie zostawiłem dziury w pustakach pod kostrzewę, ale rośnie zacnie, a mech rozsiewa się sam. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Pamiętam jak raz w Krynicy się zatrzymaliśmy, obok głównej drogi były tory i całe te tory kolejowe były zarośnięte takim, tylko 10cm mchem, chodziło się jak po dywanie, a ten mech się nie łamał, tylko podnosił spowrotem. Mega mi się to wtedy podobało.
    • Panowie - ojcowie, czy przodkowie, nie ma znaczenia. I tak jest mi wszystko jedno, na czym jadali. Czy co tam nam dali .     Ale nie za wszelka cene. Wyobrazasz sobie ogrom tej pracy - zmiana ph gleby ? Z niewiadomym skutkiem? Wszelkie duze roboty u mnie zakonczone. Finito. Moge poprobowac przeszczepu mchu w kilku miejscach, jak bedzie chcial i mogl sie rozwijac, to swietnie. Jak nie, to trudno, pogodze sie z losem. Zostalo mi troche nasion mikrokoniczyny, jak wyrwe kostrzewe, to je tam posieje. Juz raz zrobilam takie male, doswiadczalne poletko. Pieknie wzeszla i rosla, ale potem musialam wyjechac i teraz jest tam sama kostrzewa. Tak à propos zmiany warunkow glebowych: zagladam czasami na "Ogrodowisko", i jest tam babka, ktora ma dzialke z lasem sosnowym. I ona wymienila cala glebe, nasadzila mnostwo roznych roslin wokol tych drzew. Jest taras dookola domu, z ktorego mozna ten ogrod podziwiac, jak rowniez sciezki do spacerowania. Ale po co w takim razie kupowac dzialke lesna? Nie wiem, moze odziedziczona?
    • Szanowni,   Odpowiadając na pytania:   1. wentylacja jest grawitacyjna   2. są nawiewniki, wszystkie powinny być otwarte teraz?   3. z tą wilgotnością w powietrzy nie zwróciłem uwagi   4. panele przed ich położeniem były składowane w temp pokojowej kilka dni     Wróciłem właśnie z lokalu, raczej nie ma wątpliwości, że na piętrze została woda w posadzce.   1/ Poniżej link z badania higrometrem w przejściach drzwi gdzie ściągnąłem panel, wartości w innych miejscach od 45 do nawet 60, to wzrosło bo podbiło wilgoć z dolnych warstw:   https://drive.google.com/file/d/1sSSEXTJFl3cpUKNj4aRw0wWlceAEo65w/view?usp=sharing   Na parterze pomiary jastrychu dają wartość 30-40, ponieważ po tym jak deweloper nas zalał, suszył podłogę miesiąc w tym podpodłogowo na podciśnieniu, a od miesiąca podłoga jest ogrzewana i niezamknięta. Wydaje mi się, że jastrych nie powinien się odkształcić, na parterze jest prosty w rogach, a deweloper grzał tą posadzkę podpodłogowo dość mocno, do tego 4 nagrzewnice działały i pochłaniacze wilgoci, z 40 stopni w pomieszczeniu. Szczęśliwi parter obecnie nie ma szczególnych spękań posadzki, jest jedna kreska ale bardzo wąska odpowiada dylatacjom w jastrychu. C.O. miałem maks na piecu 29 stopni. Na piętrze można sprawdzić tylko po demontażu paneli, ale one w przejściach między pomieszczeniami też się bujają.    2/ Zdjąłem listwę w jednym miejscu gdzie się mocno bujają panele, wygląda to jak poniżej:   https://drive.google.com/file/d/1FxtqxwOuPXJ7x3VxZZ5MtThem_dMTa_q/view?usp=sharing   Raczej nie mam wątpliwości, że podłoga do demontażu i wygrzewanie, a potem folia, pianka i ponowne położenie.   Czy problematyczne jest ponowne odtworzenie ułożenia paneli?   One są położone nieregularnym wzorem, różnie podocinane, bez zachowania symetrii (tak woleliśmy wizualnie). Powinno się numerować panele w poszczególnych pomieszczeniach, żeby wrócić do tego samego? I jak je składować? Jeden na drugim? Muszą dojść do siebie.   3/ Czy w zaistniałej sytuacji wyłączyć ogrzewanie i zostawić uruchomione pompy mieszające na rozdzielaczach? Z dobę będzie spadała temperatura sama z siebie w zamkniętym budynku.   4/ Zgodnie z moją wiedzą, deweloper wydając lokal nabywcy, jest obowiązany wydać go w stanie nadającym się do wykończenia i zamieszkania. Mokry budynek jest wadą, która została zatajona przed nami. Zgłosiłem wilgoć do protokołu odbioru, wskazując, że wartości wilgoci jastrychu to 4,5-7% zależności od pomieszczenia. Osuszali dodatkowo tydzień i zapewnili, że wydali osuszone (fuszerka i ignorancja). O procedurze wygrzania posadzki dowiedziałem się przypadkowo, niedawno, deweloper odpowiedział mi, że "oni tego nie robią". W instrukcji obsługi lokalu nie ma słowa o konieczności przeprowadzenia podobnego procesu. Czy zgodzicie się ze mną, że mam podstawę do:   a) zgłoszenia wady lokalu i wezwania do wygrzania posadzki na koszt dewelopera - pójdzie kilkaset m3 gazu na to to jest koszt;   b) dochodzenia pokrycia kosztów najmu lokalu z uwagi na niemożność wprowadzenia się, gdzie z rozmysłem i ignorancją wprowadzono nas w błąd co do warunków budynku.   5/ położenie paneli bez foli na tej posadzce to już inna para kaloszy, zawinił wykonawca wykończeniówki, powinien zażądać protokołu wygrzania i mieć miernik wilgoci, a położył to na podkładzie XPS (nie XPRS) bez foli, bo mu na oko było sucho, jestem teraz pewien, że facet po prostu nie zna się na tym ogrzewaniu (porażka), więc jest obowiązany zdemontować teraz te panele i zwrotnie je zamontować po wygrzaniu.    https://www.obi.pl/podklad-pod-panele/home-inspire-podklad-pod-panele-xps-floor-protect-2-mm/p/6963565?wt_mc=gs.pla.Mieszkać.Podłogi.Panelepodłogoweipodłogidrewniane&wt_cc1=17619245192&wt_cc4=c&wt_cc9=?wt_cc1=17619245192&wt_cc4=c&wt_cc9=&wt_mc=gs.pla.smart.mieszkac.&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAire5BhCNARIsAM53K1gNgPjmuvVrz-nH2cpsIg-II41wX4Q1sZEezCCQIwwLe3X36eW7gBoaApk7EALw_wcB      
    • Nie ojcowie, tylko PRZODKOWIE... jadali na mchu... Czaisz? Nasi przodkowie... itd...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...