Skocz do zawartości

Czy mogę odpływ wanny podłączyć bezpośrednio do rury kanalizacyjnej?


Recommended Posts

Remontuję łazienkę w starym budynku i przy usuwaniu wanny ze zdziwieniem stwierdziłem, że odpływ z niej był bezpośrednio podłączony do rury kanalizacyjnej, bez syfonu i uszczelnienia. Nowa wanna będzie w tym samym miejscu, ale czy mogę ją podłączyć w taki sam sposób, czyli odpływ wstawić po prostu do rury kanalizacyjnej?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/porady/22226-czy-moge-odplyw-wanny-podlaczyc-bezposrednio-do-rury-kanalizacyjnej

Link do komentarza
4 godziny temu, Gość Sylwia. napisał:

Witam...muszę przenieść toaletę w inne miejsce...w nowym pomieszczeniu jest tylko odpływ umywalkowy...czy można pod to podpiąć wc???

wodkan to dla mnie trochę obce, ale:

Umywalka ma zwykle odpływ o małym przekroju i jeśli taki sam jest pion - to będzie zbyt mały dla WC. 

Średnica pionu dla WC to co najmniej 10cm i pion powinien być blisko miski - do metra, półtora max.

Oczywiście wyjątki pod pewnymi warunkami są dopuszczalne jesli idzie o tą odległość.

 

Tu masz rysunek poglądowy:

Schemat-instalacji-przewodu-poziomu.png

a tu do poczytania:

http://instalreporter.pl/ogolna/zasady-bdy-w-wykonywaniu-podej-kanalizacyjnych/

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
47 minut temu, mhtyl napisał:

Z przyczyn czysto technicznych nie da rady.

 

3 godziny temu, joks napisał:

nie możesz.....

 

Nie bądźcie tacy srodzy :icon_confused: - Sylwia przecież MUSI!!!

I może - wystarczy, że kupi WC z młynkiem i pompą o wtedy nieczystości odprowadzi rurką o średnicy nawet 40 mm.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Kasia
Mam dokładnie ten sam problem. Syfon podstropowy w piwnicy, zamontowany w syropie Kleina (boję się ruszać) zamontowanie wanny z syfonem spowodowało zakłucenia w odpływie niewielkiej ilości wody z wanny. Czy dostępne są na rynku odpływy z wanny bez syfonu. Nie znalazłam do tej pory żadnej informacji.
Link do komentarza
6 minut temu, Gość Kasia napisał:

Czy dostępne są na rynku odpływy z wanny bez syfonu. Nie znalazłam do tej pory żadnej informacji.

Ależ oczywiście. Wszystko możesz podłączyć bezpośrednio do kanalizacji. Jedyny mankament to zapach wydobywający się z odpływu. 

Sprecyzuj, dlaczego istniejący syfon zakłóca odpływ wody.

Pion kanalizacyjnych gdzie masz wyprowadzony i czym zakończony? 

Link do komentarza
40 minut temu, Takiowaki napisał:

Jedyny mankament to zapach

Hmmm... zapach, powiadasz...

Kratka ściekowa w podłodze - to dobry i sprawdzony wynalazek, ale, niestety ludzie z niego rezygnują na rzecz podłączania odpływu z wanny "na krótko" wierząc, że nic się nie stanie  z np. wężem od pralki, czy wężykiem od spłuczki w sedesie...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Jak na stałe zatkać taki odpływ ?  

 

A wcisnąć kawałek innej rury o takiej średnicy. Można użyć jakiegoś kolanka. Przecież nie ma większego remontu bez demontażu sanitarki, jakoś przecież się to robi. I często nawet używa się takiej kanalizy podczas remontu, bo innego wyjścia nie ma.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dla mnie w tym wszystkim jest interesujace, ze w lazience muszla nie jest podlaczona jako ostatnia do pionu, jak to jeszcze za moich czasow bywalo. Najpierw zawsze byla umywalka, potem wanna, a na koncu muszla, nigdy inaczej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...