Skocz do zawartości

Jak zasłonić ogrodzenie panelowe?


Recommended Posts

Mam ogrodzenie panelowe, a na działce w połowie kostkę, a w połowie trawnik. Czy muszę poświęcić część trawnika na żywopłot aby zasłonić działkę od ulicy? A co z ogrodzeniem przy kostce? Wolałbym tego nie robić ponieważ powierzchnia działki nie jest zbyt duża a tak stracę niepotrzebnie dodatkowe m2. Macie jakiś pomysł?

Link do komentarza

A może jakieś pnącza, jakaś winorośl - potrafi się dobrze rozkrzewić i przesłonić ogródek. Tu gdzie masz kostkę spróbuj  ustawić duże pojemniki - donice, skrzynie i w nich posadź podobne roślinki.

A jak zasadzisz żywopłot, to może zmniejszy się powierzchnia trawnika, ale czy trzeba to traktować jako poświęcenie trawnika??? No, nie wiem... A po paru latach, przy starannej uprawie taki żywopłot da najlepszy efekt!

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 lata temu...

Mam dwa patenty. Płot drewniany lub wiklinowy. Winobluszcz, ale na siatce rozpiętej wyżej. Szybko zarasta. Ciekawą opcja jest laurowiśnia -  szybko rośnie i jest zimnozielna czyli zielona przez cały rok. W Austrii co druga posesja jest obsadzona ta rośliną.

 

Jeśli nie chcecie czekać na to aż rośliny urosną, polecam zastanowić się nad tasmami ogrodzeniowymi. Dają dobry efekt wizualny i praktycznie natychmiastową prywatność. Jednymi z lepszych (o ile nie najlepszymi) na polskim rynku sa taśmy Thermoplast. Firma daje długą gwarancję na 10 lat.

 

tasma-thermoplast-na-ogrodzenia-190-x-26mb-kolor-grafitowy-antracyt_6124.jpg

Link do komentarza
Dnia 29.04.2021 o 14:38, blaszcz napisał:

Mam dwa patenty. Płot drewniany lub wiklinowy.  

 

Ja mam trzeci. Odwrócić się zadem do płota. Moja Ś.P. Babcia mawiała: Nie miała baba kłopotu, kupiła se cielę. To i wy. Najpierw stawiają płot, a potem dumają jak go zasłonić. A po co było stawiać? Kury wam uciekają? Płot to plebejski wynalazek, żeby bydło w szkodę nie lazło.

A tu wciąż pastuchy w ludziach siedzą... 

Dnia 28.08.2017 o 15:55, St0per napisał:

Mam ogrodzenie panelowe, a na działce w połowie kostkę, a w połowie trawnik. Czy muszę poświęcić część trawnika na żywopłot aby zasłonić działkę od ulicy? A co z ogrodzeniem przy kostce? Wolałbym tego nie robić ponieważ powierzchnia działki nie jest zbyt duża a tak stracę niepotrzebnie dodatkowe m2. Macie jakiś pomysł?

 

Mamy pomysła. Po jaką cholerę taki płot stawiałeś? Rozbierz i zrób z desek, będziesz niewidoczny.

Link do komentarza

Jeśli nie chce się tracić powierzchni działki, można posadzić tuje (lub inne krzewy) z drugiej strony ogrodzenia, jeśli jest na to miejsce i małe ryzyko, że znikną.

więcej na ten temat w majowym numerze BUDUJEMY DOMPrzechwytywanie.JPG.27e07081842547f5c2ba557b67e7e957.JPG

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...