Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

blaszcz

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O blaszcz

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dostałem dwie wyceny mebli kuchennych. Pierwsze meble w cenie 11 tysięcy złotych. Drugie meble 25 tysiecy złotych. Podobny projekt. Z czego wynika taka różnica?
 2. Zastanawiamy się nad tematem monitoringu. Dostaliśmy ofertę na monitoring zewnętrzy ( 6 kamer) oraz dwie kamery wewnętrzne wraz z rejestratorem (Hik Vision 7616 ( do 16 kamer IP _ dysk 4TB). Kamery wew jak i zew 2 mpix (nie ma podanego modelu) . Łącznie kwota za wszystko wraz z instalacją i uruchomieniem : 11 724 zł brutto. Wydaje się nam dużo więc zastanawiamy się nad dwoma alternatywnymi opcjami : 1.zrobić to samemu i liczyć, że wyjdzie dużo taniej 2. pójść w kamery IP (te które mają wbudowaną kartę pamięci i nie potrzebują rejestratora). Co do punktu nr 2
 3. Mam dwa patenty. Płot drewniany lub wiklinowy. Winobluszcz, ale na siatce rozpiętej wyżej. Szybko zarasta. Ciekawą opcja jest laurowiśnia - szybko rośnie i jest zimnozielna czyli zielona przez cały rok. W Austrii co druga posesja jest obsadzona ta rośliną. Jeśli nie chcecie czekać na to aż rośliny urosną, polecam zastanowić się nad tasmami ogrodzeniowymi. Dają dobry efekt wizualny i praktycznie natychmiastową prywatność. Jednymi z lepszych (o ile nie najlepszymi) na polskim rynku sa taśmy Thermoplast. Firma daje długą gwarancję na 10 lat.
 4. Same rośliny typu tuje nie rozwiążą Ci problemu, psiaki będą biegać między tujami a siatką. Poza tym, musiałabyś odgrodzić rośliny od psów bo biegając wzdłuż płotu gdy coś usłyszą lub poczują skutecznie utrudnią życie krzewów. Jeśli jest to ogrodzenie panelowe, polecam taśmy ogrodzeniowe. Można zamontować je w wielu konfiguracjach, dają totalną prywatność i nie są jakieś bardzo drogie.
×
×
 • Utwórz nowe...