Skocz do zawartości

Stara komoda - zostawić, czy na opał?


Ermenegildo

Recommended Posts

Czy tego chciałem, czy nie stałem się w posiadaniu komody ze zdjęcia (ktoś z rodziny mnie "obdarował" nie bardzo pytając mnie o zdanie). Jako że jestem facetem to nie bardzo wiem, co z nią począć. Jestem na etapie remontu domu i dumam, czy nie wyeksponować jej gdzieś? Nie jestem znawcą mebli, ale organoleptyczne oględziny wskazuję na solidne, z dbałością o szczegóły wykonanie, co przy meblach z sieciówek jest miłą odmianą. Ktoś z forumowiczów ma wizję użytkowania takiego starego mebla w dzisiejszych czasach?-:)

IMG_1581.JPG

IMG_1582.JPG

Link do komentarza

Komoda jest komodą to  jeden z bardziej uniwersalnych mebli

a za przeznaczenie czegoś takiego na opał .

Oj smażyłbyś się w piekle :).

Nie pasuje Ci do swojego stylu i wizji na zaś , wystaw na aukcję ktoś się ucieszy

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Raczej przekonaliscie mnie, zeby została, szukam dla niej miejsca, początkowo rozważałem ją pod nowy telewizor, ale jest za wysoka pod rtv. Gdybym jednak zdecydował się wystawić ją na olx to ktoś orientuje się jaka jest jej realna wartość? Pytam o normalną, niezawyżoną, uczciwą cenę, żeby "nie bujać" się z nią długo?

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wooow, no komoda jest świetna! Absolutnie nie na opał:) Doskonałe zdobienia, naprawdę super sie prezetntuje, wygląda na to,że jest w bardzo dobrym stanie. Zostawić! A jak w takiej wersji nie pasuje do wnętrza, to można iśc za powyższą poradą i przemalować na pasujący kolor:)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

 

To zależy od stanu i jakości starej komody. Jeśli komoda jest w dobrym stanie, możesz zostawić ją, aby używać jej w domu. Jeśli jednak jest zniszczona lub uszkodzona, możesz ją wykorzystać na opał. Dla bezpieczeństwa zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, aby sprawdzić, czy komoda jest odpowiednia do użytku jako opał. Pamiętaj, że korzystanie z mebli jako opału może być niebezpieczne i może prowadzić do pożarów lub zaczadzeń. Dlatego zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami i dobrze wentylować pomieszczenie, w którym pali się meble.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z tym uszkodzeniem komody to jest prawda. Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest drewno, ale tak szczerze mówiąc, przy tego typu meblach, mając odpowiednie narzędzia, można śmiało doprowadzić go do porządku. Mój tata tak zrobił, a dodam, ze w domu moich rodziców jest mnóstwo takich staroci. Jak jest np. komoda z wysuwanymi szufladami, to wiadomo, trzeba zająć się drewnem czyli oszlifować, wystarczy wpisać sobie w google i pierwsze co mi wypluło na hasło szlifowanie drewna to tutaj coś takiego https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-porady/porady/jak-szlifować-drewno-porady-i-metody-szlifowania-drewna, należy pomyśleć nad  prowadnicami https://bimeb.pl/akcesoria-meblowe/zawiasy-meblowe/szablony, odpowiednie uchwyty meblowe, do tego farba specjalna, najlepsza chyba kredowa. I malujesz w jakich chcesz kolorach. Na to wszystko potrzebny oczywiście jest czas.

Link do komentarza

Po pierwsze, w piecach i kotłach nie wolno spalać lakierowanego drewna, choć były ostatnio sugestie by palić czym się chce :)

Po drugie, tak jak radzili przedmówcy meble z litego drewna warto sprzedać, jest sporo amatorów na taką stylistykę. Takie meble nie są tanie.

Można też dodać komodzie nieco nowoczesności i odnowić w oryginalny sposób. Mebel po lekkiej metamorfozie będzie pasował nawet do bardzo nowoczesnego wnętrza.

Poniżej kilka inspiracji.

fot. chalkandchic.pl

fot. homebook/Agnieszka Tomkiel

fot. loberton.pl

chalkandchic.pl.jpg

agnieszka tomkiel homebook.jpg

loberton.jpg

Link do komentarza
17 godzin temu, retrofood napisał:

 

Te nie wyglądają na lite drewno. Chociaż renowacja jest udana, rzekłbym.

A nie wyglądają, bo mam niemal takie same. Ale bez renowacji, Narzędzia tam przechowuję w gospodarczym.

Inspiracje, to przykładowe propozycje, pomysły, do wykorzystania do odnawiania prawie każdego rodzaju mebli, nie tylko z litego drewna, choć takie meble są najbardziej cenne.

 

Kredens z drugiego zdjęcia miały moje obie babcie :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wykręcasz wkręta tak żeby ostatni zwój złapał i powinien kołek wyjść bez problemu. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Czy jest jakiś sposób żeby wyciągnąć już wbite kołki? Wobec tego kupiłbym dłuższe kołki i zagłębionym otwory. Chyba że mogę wiercic już w kółkach które są wbite.
    • Tak 2cm na metr będzie ok. 90m2 to według norm powinien być zbiornik minimum 1000L. Ja płaciłem za auto 18 ton 1300zł. Nie wiem jak dużo będziesz miał metrów i jak głęboko będziesz kopał, bo ja liczyłem że wejdzie w granicach 18-20 ton, ale weszło 30 ton, choć koparkowy bardzo ostrożnie kopał. W każdym razie trzeba dobrze przeliczyć i może tak jak w moim przypadku wziać całe auto 18 ton, ja zamówiłem 1 po połowie wykopu i potem drugie na drugą stronę domu. A cena 140 za tonę podejrzewam jest na składzie, ja kupowałem bezpośrednio od kierowcy, który podjeżdża bezpośrednio pod wydobycie z rzeki. W każdym razie żeby Cię nie podkusiło wpuścić rynny do peszla melioracyjnego, bo podmyje fundamenty, a nie chcę nawet pisać czym to grozi. 16-32mm będzie idealny, choć ja miałem grubszy z pierwszego transportu, drugi już miałem 16-32 i uważam że jest wygodniejszy. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Nie doczytałem, 8mm kołek powinien być, 6mm za mały i za krótki. 6mm daje się np do montażu gniazdka czy lampy na suficie i to jeszcze lekkiej. Przy 6mm jest dużo większe prawdopodobieństwo obruszania się kołka. Ja do profili daje zawsze 8×6, a czasem dłuższe. Raz pamiętam zaślepialiśmy drzwi, czyli konstrukcja coś w rodzaju Twojej, dopiero kolek 10×200 chwycił profil. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Dobra, chyba wiem jak to połączyć najwyżej sam wrzucę szkic/rysunek dla potwierdzenia. Planuje zakupić łączniki firmy Polskiej na "D", mam tam otwory fi5 i fi11.  Chcę te otwory fi5 wykorzystać do wkręcenia w belkę drewnianą wkrętami fi5 lub fi6(z doś. wiem, że też wejdą) natomiast co do otworów fi11 to chciałem zastosować wkręty do betonu(Polskiej firmy na "D" ) modelu/typu PBW tylko nie wiem czy 10,5 czy 12,5...infolinia tej firmy, jak zwykle pomocna...żenada. Czy to dobry pomysł? Materiał to oczywiście stara pełna cegła. Proszę o doradzenie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...