Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Ermenegildo

Uczestnik
 • Posty

  45
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ermenegildo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ostatnio przerabiałem podobny temat, bo jestem na etapie remontu/urządzania dwóch łazienek i zdecydowałem się na konsolę i umywalkę nablatową. Ważne, aby wylewka od baterii nie była za nisko, ani za wysoko względem rantu umywalki, sama Roca zaleca by była to wysokość ok. 15cm i taką też zrobiłem u siebie i woda nie chlapie poza umywalkę, korzysta się bardzo komfortowo. Zdecydowałem się na konsolę podwieszaną marki Koło (szafkę podwieszoną dorobił stolarz), umywalka Koło, a bateria podtynkowa Roca.
 2. Poszedłem do niego z polecenia, a poza tym znamy się i nie wiem jak z tego wybrnąć, bo na pewno nie jest to dla mnie "wyrób" to odebrania i zamontowania. Muszę jakoś zasugerować, że to "chała". Ja rozumiem, że facet dorabia po godzinach i pracuje wieczorami przy żarówce 100tce, ale jak się nie ma zdolności manualnych to trzeba się przebranżowić i pracować przy świniach, a nie z mdf-em. Sam od siebie jak coś majstruję to wymagam max, tym bardziej jak człowiek coś zleca i płaci to powinien wymagać. Nie lubię takich sytuacji, bo lubię żyć w zgodzie z ludźmi.
 3. Zaplanowałem wnękę, w której docelowo miała stać szczotka wc, papier toaletowy i zapach, a "stolarz-rzeźnik" przedsawił mi efekt końcowy: http://tufotki.pl/yX3tO Jak zobaczyłem to kopara mi opadła! Gdybym ja był wykonawcą/stolarzem/rzemieślinkiem wstydziłbym się sam przed sobą, że byłem w stanie to popełnić, musiałbym to chyba rzeźbić w noc posylwestrową Ta prosta wnęka to zadanie do wykonania dla ucznia szkoły zawodowej o profilu stolarskim na max. dwie lekcje z praktyk, a ktoś kto określa siebie mianem stolarza z 16-letnim doświadczeniem ma tupet pokazania tej "katastrofy" klientowi! Mówiłem facetowi, że ja nie chcę tej wnęki za 200zł, niech ona kosztuje 1tys zł, ale niech będzie dopracowana w szczegółach. Jak można spartaczyć najprostszą robotę?!
 4. Czy ktoś z kolegów fugował czarną fugą? Ułożyłem terakotę w tej białej łazience i docelowo chodzi mi po głowie właśnie czarna fuga, bo obawiam się białej na podłodze, a w sieci ludzie pokazują swoje fotki z tą płytką, gdzie zastosowali biały kolor spoiny. Na chlopski rozum czarna fuga zrobi kontrast i będzie...zawsze "czysta"?
 5. Na ścianie nad wanną planuję powiesić poniższy wydruk na szkle. Jak Waszym zdaniem to wygląda? Ma szansę się "zgrać" z płytkami i wyglądać estetycznie? Proszę o szczere opinie
 6. Tak, minimalnie, bo górny rządek mozaiki musiałem "wciąć" w rigips, tzn. zrobiłem jakby korytko w górnym rigipsie we wnęce, żeby nie ścinać kostek mozaiki, a wyżej wpuścić nie mogłem, bo miałem już płytę osb. Liczę, że po zafugowaniu nie będzie rzucało się w oczy Zależało mi, żeby na wejściu u dołu wnęki były pełne kosteczki. Chyba, że zwrócił Pan uwagę na coś, czego ja...nie widzę
 7. Dzięki za link. Mam coś takiego z firmy Wurth z niemieckiej dystrybucji tylko muszę rozszyfrować etykietę, czy na pewno jest to klej montażowy.
 8. Aluminiowe mieli "od ręki" w miejscowych sklepach budowlanych, ale nie potrafiłem się przekonać, zwłaszcza do anodowanych. Ze stali nierdzewnej strasznie ciężko dostać, ale w sieci jest sprzedawca, który ma takie o różnych przekrojach i naprawdę solidnie-dekoracyjnie wypolerowane. Zaniosłem chłopakom, którzy pracują przy stali i mają wodną kątówkę i ładnie docieli do kąta na wymiar. Jutro będę osadzał. Płytki we wnęce "wpuściłem" trochę do środka wnęki, żeby było miejsce na silikon w kątowniku i doszedł "na zero" do płytek. Strasznie ciężko układać i robić takie rzeczy bez doświadczenia, drugi raz bym na to się nie porwał
 9. Hydraulik nie mógł osadzić baterii centralnie na środku dłuższego boku wanny asymetrycznej, bo jej budowa na to nie pozwala, w miejscu, gdzie widać baterię rant wanny jest najwęższy, żeby woda swobodnie napływała do wanny (na pozostałej swojej długości wanna ma a'la półkę, a wylewka baterii jest krótka). Przynajmniej kolanami nie będzie nikt haczyć o baterię Rant wnęki oczywiście nie pozostanie taki spartański tylko osadzę kątownik ze stali nierdzewnej polerowanej na kolor "chrom-połysk" o przekroju 15x15mm. Jakoś nie miałem przekonania do szlifowania płytek do 45 stopni, a taki kolor kątownika ładnie "zleje się" z kolorem baterii i relingów na ręczniki widocznych na powyższej konsoli umywalkowej.
 10. Bateria oczywiście jest Widać na poniższym zdjęciu.
 11. Dzięki za odp. Co do odpływu to do ściany będzie zamontowana konsola, a na niej umywalka. Identyczny komplet jak na poniższym zdjęciu. Pod konsolą syfon dekoracyjny.
 12. Mam jeszcze pytanie daleko wybiegające w przyszłość. Na poniższym zdjęciu wyciąłem otwór w płytce na baterię podtynkową Roca. Przyszłościowo jak wygląda sprawa z serwisem takiej baterii, czy jej demontażem? Z drugiej strony ściany "nie zamknąłem" jej jeszcze rigipsem i na wysokości baterii zrobiłbym coś a'la rewizję na przyszłość i w tym miejscu powiesiłbym jakąś dekorację np. obrazek. Czy w takiej sytuacji w przyszłości serwisant będzie mógł "dobrać" się do baterii, żeby ją zdemontować, czy wymienić jakiś jej element? Tak, aby nie "rwać" płytki dekoracyjnej od frontu...
 13. Polecam: http://www.ceneo.pl/11218379#mh=a2g7gpKW37004roca5vYY9-zwIFiYjB9nbOlLjCEkyhOQpTqys50HNpCmnYsOwL18ifEhrOTP2D4Vb7Fk-4bZEAYSBHXIc-4loiUHRCW0onI82m-_8NhpjywyRrXAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KoR3AUlHY8Wsgyt1gZCsx5zxn6tIbPpHJ9kmerhs9_Ggs0 lub np. http://www.ceneo.pl/32538567#mh=M2l2LIxV74004rocak7W9fSyphXcXvOUfOJJcPyEkyhOQpTqyWMWHn2huqX3HbXGw1R0hgyCQYVN4NP7DufbYlSj8q_VjlcXdM_OL8KNDp-vP1uktdjmw-M--9N6IEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqVZbr407gMfpwrlxZnP9DU-Haf_at2gPyEeMXBcoqSIe0 Baterie z podstawowej linii bardzo dobrej marki, podejrzewam, że "serce" mają jednakowe, jak te z wyższych serii.
 14. Płytki będę układał z przesunięciem 1/3 "do okna", tak jak układa się panele podłogowe. Szerokość ściany pod oknem 220cm, a przy kominie (po przeciwnej stronie okna, komin obłożony białą cegiełką, widać na zdjęciu) ok. 224cm. Skos ma ściana pod którą będzie wanna. Po prostu nie potrafię wyznaczyć linii prostej na posadzce... Nawiasem pytając...zna Pan ten klej?: http://www.kreisel.pl/var/fixitgruppe/storage/ilcatalogue/files/pdf/PLPL/Karta_techniczna_GOTOWY_KLEJ_DO_PŁYTEK__111_DC0035673.PDF Wybrałem go, bo producent w karcie technicznej "nasmarował" cytuję: "Przeznaczony przede wszystkim na podłoża trudne takie jak sztywne płyty wiórowe i OSB..."
 15. Wchodząc do łazienki: Pierwsza fotka: wejście Druga fotka: po wejściu do łazienki i obracając się w lewo jest to ściana "na wprost" Trzecia fotka: ściana od strony lewej ręki stojąc "na wprost" do ściany z drugiej fotki Czwarta fotka: ściana "centralnie" na wejściu do łazienki - i pod tą wnęką wanna