Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Ermenegildo

Uczestnik
 • Posty

  41
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ermenegildo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Czy ktoś z kolegów fugował czarną fugą? Ułożyłem terakotę w tej białej łazience i docelowo chodzi mi po głowie właśnie czarna fuga, bo obawiam się białej na podłodze, a w sieci ludzie pokazują swoje fotki z tą płytką, gdzie zastosowali biały kolor spoiny. Na chlopski rozum czarna fuga zrobi kontrast i będzie...zawsze "czysta"?
 2. Na ścianie nad wanną planuję powiesić poniższy wydruk na szkle. Jak Waszym zdaniem to wygląda? Ma szansę się "zgrać" z płytkami i wyglądać estetycznie? Proszę o szczere opinie
 3. Tak, minimalnie, bo górny rządek mozaiki musiałem "wciąć" w rigips, tzn. zrobiłem jakby korytko w górnym rigipsie we wnęce, żeby nie ścinać kostek mozaiki, a wyżej wpuścić nie mogłem, bo miałem już płytę osb. Liczę, że po zafugowaniu nie będzie rzucało się w oczy Zależało mi, żeby na wejściu u dołu wnęki były pełne kosteczki. Chyba, że zwrócił Pan uwagę na coś, czego ja...nie widzę
 4. Dzięki za link. Mam coś takiego z firmy Wurth z niemieckiej dystrybucji tylko muszę rozszyfrować etykietę, czy na pewno jest to klej montażowy.
 5. Aluminiowe mieli "od ręki" w miejscowych sklepach budowlanych, ale nie potrafiłem się przekonać, zwłaszcza do anodowanych. Ze stali nierdzewnej strasznie ciężko dostać, ale w sieci jest sprzedawca, który ma takie o różnych przekrojach i naprawdę solidnie-dekoracyjnie wypolerowane. Zaniosłem chłopakom, którzy pracują przy stali i mają wodną kątówkę i ładnie docieli do kąta na wymiar. Jutro będę osadzał. Płytki we wnęce "wpuściłem" trochę do środka wnęki, żeby było miejsce na silikon w kątowniku i doszedł "na zero" do płytek. Strasznie ciężko układać i robić takie rzeczy bez doświadczenia, drugi raz bym na to się nie porwał
 6. Hydraulik nie mógł osadzić baterii centralnie na środku dłuższego boku wanny asymetrycznej, bo jej budowa na to nie pozwala, w miejscu, gdzie widać baterię rant wanny jest najwęższy, żeby woda swobodnie napływała do wanny (na pozostałej swojej długości wanna ma a'la półkę, a wylewka baterii jest krótka). Przynajmniej kolanami nie będzie nikt haczyć o baterię Rant wnęki oczywiście nie pozostanie taki spartański tylko osadzę kątownik ze stali nierdzewnej polerowanej na kolor "chrom-połysk" o przekroju 15x15mm. Jakoś nie miałem przekonania do szlifowania płytek do 45 stopni, a taki kolor kątownika ładnie "zleje się" z kolorem baterii i relingów na ręczniki widocznych na powyższej konsoli umywalkowej.
 7. Bateria oczywiście jest Widać na poniższym zdjęciu.
 8. Dzięki za odp. Co do odpływu to do ściany będzie zamontowana konsola, a na niej umywalka. Identyczny komplet jak na poniższym zdjęciu. Pod konsolą syfon dekoracyjny.
 9. Mam jeszcze pytanie daleko wybiegające w przyszłość. Na poniższym zdjęciu wyciąłem otwór w płytce na baterię podtynkową Roca. Przyszłościowo jak wygląda sprawa z serwisem takiej baterii, czy jej demontażem? Z drugiej strony ściany "nie zamknąłem" jej jeszcze rigipsem i na wysokości baterii zrobiłbym coś a'la rewizję na przyszłość i w tym miejscu powiesiłbym jakąś dekorację np. obrazek. Czy w takiej sytuacji w przyszłości serwisant będzie mógł "dobrać" się do baterii, żeby ją zdemontować, czy wymienić jakiś jej element? Tak, aby nie "rwać" płytki dekoracyjnej od frontu...
 10. Polecam: http://www.ceneo.pl/11218379#mh=a2g7gpKW37004roca5vYY9-zwIFiYjB9nbOlLjCEkyhOQpTqys50HNpCmnYsOwL18ifEhrOTP2D4Vb7Fk-4bZEAYSBHXIc-4loiUHRCW0onI82m-_8NhpjywyRrXAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGAd-LH2NG6KoR3AUlHY8Wsgyt1gZCsx5zxn6tIbPpHJ9kmerhs9_Ggs0 lub np. http://www.ceneo.pl/32538567#mh=M2l2LIxV74004rocak7W9fSyphXcXvOUfOJJcPyEkyhOQpTqyWMWHn2huqX3HbXGw1R0hgyCQYVN4NP7DufbYlSj8q_VjlcXdM_OL8KNDp-vP1uktdjmw-M--9N6IEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqVZbr407gMfpwrlxZnP9DU-Haf_at2gPyEeMXBcoqSIe0 Baterie z podstawowej linii bardzo dobrej marki, podejrzewam, że "serce" mają jednakowe, jak te z wyższych serii.
 11. Płytki będę układał z przesunięciem 1/3 "do okna", tak jak układa się panele podłogowe. Szerokość ściany pod oknem 220cm, a przy kominie (po przeciwnej stronie okna, komin obłożony białą cegiełką, widać na zdjęciu) ok. 224cm. Skos ma ściana pod którą będzie wanna. Po prostu nie potrafię wyznaczyć linii prostej na posadzce... Nawiasem pytając...zna Pan ten klej?: http://www.kreisel.pl/var/fixitgruppe/storage/ilcatalogue/files/pdf/PLPL/Karta_techniczna_GOTOWY_KLEJ_DO_PŁYTEK__111_DC0035673.PDF Wybrałem go, bo producent w karcie technicznej "nasmarował" cytuję: "Przeznaczony przede wszystkim na podłoża trudne takie jak sztywne płyty wiórowe i OSB..."
 12. Wchodząc do łazienki: Pierwsza fotka: wejście Druga fotka: po wejściu do łazienki i obracając się w lewo jest to ściana "na wprost" Trzecia fotka: ściana od strony lewej ręki stojąc "na wprost" do ściany z drugiej fotki Czwarta fotka: ściana "centralnie" na wejściu do łazienki - i pod tą wnęką wanna
 13. Będę chciał ułożyć terakotę o wym. 60x20, (tę ze zdjęcia, z przesunięciem 1/3), a ściany w łazience nie są proste, tzn. rozchodzą się lekko "na boki" tak jak narysowałem na kartce. Jak wyznaczyć linię, której mam się trzymać? Rozłożyłem "na sucho" płytki z krzyżykami 2mm i na większości szerokości posadzki mieszczą mi się płytki "od-do", ale są miejsca, gdzie wychodzi "klin" i wiem, że powinien trafić np. za wannę, ale jak prawidłowo wyznaczyć prostą linię, żeby "nie skosić" rzędów? Od strony jednej ściany (z ostatniego zdjęcia) jest lepiej i na taj ścianie będzie wisiała konsola umywalkowa, więc pod nią będą widoczne płytki - zaczynać od tej ściany i "jechać" rzędami do przeciwnej, gdzie wychodzi "klin? (i na tej ścianie będzie wanna).
 14. Wyżej płytek już nie będzie. Powyżej tego, co widać powieszę grafikę na szkle hartowanym 4mm 250x110cm. Dziękuję za odpowiedź!
 15. Walczę z drugą łazienką i mam pytanko...czy boczne fugi we wnęce powinny przeciąć się z tymi na ścianie? Czy zrobić te "boczki" z jednej płytki? (pytanie dotyczy "boczka" przy opartej poziomnicy).