Skocz do zawartości

Stara komoda - zostawić, czy na opał?


Ermenegildo

Recommended Posts

Czy tego chciałem, czy nie stałem się w posiadaniu komody ze zdjęcia (ktoś z rodziny mnie "obdarował" nie bardzo pytając mnie o zdanie). Jako że jestem facetem to nie bardzo wiem, co z nią począć. Jestem na etapie remontu domu i dumam, czy nie wyeksponować jej gdzieś? Nie jestem znawcą mebli, ale organoleptyczne oględziny wskazuję na solidne, z dbałością o szczegóły wykonanie, co przy meblach z sieciówek jest miłą odmianą. Ktoś z forumowiczów ma wizję użytkowania takiego starego mebla w dzisiejszych czasach?-:)

IMG_1581.JPG

IMG_1582.JPG

Link do komentarza

Komoda jest komodą to  jeden z bardziej uniwersalnych mebli

a za przeznaczenie czegoś takiego na opał .

Oj smażyłbyś się w piekle :).

Nie pasuje Ci do swojego stylu i wizji na zaś , wystaw na aukcję ktoś się ucieszy

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Raczej przekonaliscie mnie, zeby została, szukam dla niej miejsca, początkowo rozważałem ją pod nowy telewizor, ale jest za wysoka pod rtv. Gdybym jednak zdecydował się wystawić ją na olx to ktoś orientuje się jaka jest jej realna wartość? Pytam o normalną, niezawyżoną, uczciwą cenę, żeby "nie bujać" się z nią długo?

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wooow, no komoda jest świetna! Absolutnie nie na opał:) Doskonałe zdobienia, naprawdę super sie prezetntuje, wygląda na to,że jest w bardzo dobrym stanie. Zostawić! A jak w takiej wersji nie pasuje do wnętrza, to można iśc za powyższą poradą i przemalować na pasujący kolor:)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

 

To zależy od stanu i jakości starej komody. Jeśli komoda jest w dobrym stanie, możesz zostawić ją, aby używać jej w domu. Jeśli jednak jest zniszczona lub uszkodzona, możesz ją wykorzystać na opał. Dla bezpieczeństwa zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, aby sprawdzić, czy komoda jest odpowiednia do użytku jako opał. Pamiętaj, że korzystanie z mebli jako opału może być niebezpieczne i może prowadzić do pożarów lub zaczadzeń. Dlatego zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami i dobrze wentylować pomieszczenie, w którym pali się meble.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z tym uszkodzeniem komody to jest prawda. Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest drewno, ale tak szczerze mówiąc, przy tego typu meblach, mając odpowiednie narzędzia, można śmiało doprowadzić go do porządku. Mój tata tak zrobił, a dodam, ze w domu moich rodziców jest mnóstwo takich staroci. Jak jest np. komoda z wysuwanymi szufladami, to wiadomo, trzeba zająć się drewnem czyli oszlifować, wystarczy wpisać sobie w google i pierwsze co mi wypluło na hasło szlifowanie drewna to tutaj coś takiego https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-porady/porady/jak-szlifować-drewno-porady-i-metody-szlifowania-drewna, należy pomyśleć nad  prowadnicami https://bimeb.pl/akcesoria-meblowe/zawiasy-meblowe/szablony, odpowiednie uchwyty meblowe, do tego farba specjalna, najlepsza chyba kredowa. I malujesz w jakich chcesz kolorach. Na to wszystko potrzebny oczywiście jest czas.

Link do komentarza

Po pierwsze, w piecach i kotłach nie wolno spalać lakierowanego drewna, choć były ostatnio sugestie by palić czym się chce :)

Po drugie, tak jak radzili przedmówcy meble z litego drewna warto sprzedać, jest sporo amatorów na taką stylistykę. Takie meble nie są tanie.

Można też dodać komodzie nieco nowoczesności i odnowić w oryginalny sposób. Mebel po lekkiej metamorfozie będzie pasował nawet do bardzo nowoczesnego wnętrza.

Poniżej kilka inspiracji.

fot. chalkandchic.pl

fot. homebook/Agnieszka Tomkiel

fot. loberton.pl

chalkandchic.pl.jpg

agnieszka tomkiel homebook.jpg

loberton.jpg

Link do komentarza
17 godzin temu, retrofood napisał:

 

Te nie wyglądają na lite drewno. Chociaż renowacja jest udana, rzekłbym.

A nie wyglądają, bo mam niemal takie same. Ale bez renowacji, Narzędzia tam przechowuję w gospodarczym.

Inspiracje, to przykładowe propozycje, pomysły, do wykorzystania do odnawiania prawie każdego rodzaju mebli, nie tylko z litego drewna, choć takie meble są najbardziej cenne.

 

Kredens z drugiego zdjęcia miały moje obie babcie :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Renowacyjną malowałem kiedyś sufit w swojej kuchni, bez jego mycia. Czyli na osadzony tłuszcz i wszystkie syfy jakie są możliwe. I pokryła wszystko, trzymała się też przez dwa lata, bo tyle tam jeszcze mieszkałem. Ale jej cena wynosiła co najmniej 5 razy więcej niż zwykłej farby. Nie wiem jak jest teraz, bo od kilku lat jestem nieczynny i nie znam sytuacji bieżącej na rynku. Może ktoś się odezwie i mnie poprawi.   PS. To było w wieżowcu, 8 piętro.  Krajobraz na Twoich fotkach toczka w toczkę jak u mnie. i po lewej i ten siwy na wprost. al. Jana Pawła II
    • Tak przyznaje Racja tak było   Brak dostępu, balkon na piętrze, nie wychylę się na tyle by coś tam podziałać, ledwo odmalowałem pionową powierzchnię pomiędzy moim sufitem a podłożem balkonu piętro wyżej   Rozejrzę się, a może jakiś sprecyzowany pomysł ?   Co do uszkodzenia, podejrzewam że jak zacznę to usuwać to zejdzie mi cała warstwa tej emalii ftalowej, więc gładź na nowo ( tym razem rozejrzę się nad zewnętrzną ) i potem zamiast ftalowej tylko ta renowacyjna byłaby odpowiednia do pomalowania ?
    • Czyli (na szczęście oprócz farby) zastosowałeś materiały i technologię do robót wnętrzowych, a nie na zewnątrz.     To raczej nie farba, a gładź wymywana spod farby.     Każdy sposób na zabezpieczenie od wilgoci jest dobry. Można by nawet zmienić obróbki blacharskie krawędzi, aby uniemożliwić dostęp wody.     Musisz po prostu skierować wylot powietrza tak, aby nie trafiało na powierzchnię malowaną. Bo to nie tylko temperatura, ale i wilgoć. Trzeba zamontować jakąś osłonę, owiewkę czy coś w tym rodzaju.  A czym naprawić... Ja kiedyś stosowałem do napraw farby renowacyjne. Są bardzo drogie, ale skuteczne. Tylko nie można ich kłaść na powierzchnie złuszczające się.
    • Witam, opisze swój problem: Sufit na balkonie zaczął z czasem mocno się łuszczyć ( blok z lat 70 ) jako że długie szukanie fachowca do odnowienia nie przyniosło rezultatu ( w 95% rozmów słyszałem że za mała "robota" ) postanowiłem jako laik sam się tym zająć, po pierwsze skrobanie, po drugie gruntowanie, potem gotowa gładź szpachlowa Śmig S-50, szlifowanie i ponowne gruntowanie, całość pomalowana farbą fasadową śnieżka, efekt był zadowalający do pierwszego deszczu, gdzie krople trafiając na krawędź sufitu delikatnie rozpuszczały farbę i gładź brudząc cały balkon na biało, pomysł na naprawę to pomalowanie pasa zewnętrznego sufitu farbą ftalową Nobiles która została polecona w markecie budowlanym, efekt wizualny troszeczkę ucierpiał z powodu błyszczącego pasa, ale na brudzenie pomogło doskonale.... do czasu montażu klimatyzacji, po miesiącu używania stało się coś takiego jak na zdjęciu poniżej - podejrzewam że wylot ciepłego powietrza załatwił tą warstwę i pytanie następujące, jak to naprawić i zabezpieczyć na przyszłość
    • Wydaje mi się, że zamknięcie jakiegoś programu, w tym "Czyste Powietrze" wcale nie oznacza końca zajmowania się taką tematyką i końca promocji określonych rozwiązań przez władze państwowe. To tylko koniec jakiegoś etapu w danym temacie. Bo na przykład skończyły się środki przeznaczone na wspieranie działań. Poza tym, zamknięcie etapu to okazja do sporządzenia jakiegoś bilansu, do zanalizowania, czy założenia są realizowane właściwie, czy przynoszą spodziewane efekty, czy może dałoby się uzyskać więcej. Dlatego wierzę, że niedługo nastąpi otwarcie kolejnego etapu. Przykładem niech będzie program "Mój Prąd". Na szóstą wersję wpłynęło tyle wniosków, że planowana suma dotacji została rozdysponowana w kilka dni. Na szczęście, w reakcji na zainteresowanie odbiorców, wielkość funduszu została zwiększona i to znacznie.   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...