Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Cytat

Witam,
ciężko się zebrać do zrobienia i obróbki zdjęć, pogoda paskudna więc z zewnątrz zrobię jak będzie ładniejsza pogoda. Mam zdjęcia z października, ale nie najlepsze jakościowo.
Salon trochę ciemny wyszedł, ale coś widać. Czerwona kanapa w salonie jest tymczasowa. Jeszcze trochę postoi, bo funduszy brak. Docelowo ma być jasno - beżowa z jasnozielonymi poduchami.
Jak widzicie jest jeszcze parę prowizorek i niedoróbek. Ale co tydzień staramy się pchać coś do przodu, a to gniazdko, a to listwa itp.
Miłego oglądania icon_biggrin.gif




Dzięki za zdjęcia wnętrza bardzo fajnie urządzone. Prosimy o kilka fotek z zewnątrz domu jak już będzie ładna pogoda.
Mam pytanie Agiko: pomniejszyłaś łazienkę kosztem pokoju a gdzie wstawiłaś pralkę? Nie wyobrażam sobie miejsca na je wstawienie.
Link do komentarza
obydwa pokoje na górze zostały powiększone kosztem łazienki i stryszku. Pralkę i suszarnię mamy w pomieszczeniu zwanym w projekcie strychem (naprzeciw łazienki). Zaznaczam, że mamy podniesioną ściankę kolankową. Bez podniesienia nie wiem na ile byłoby to możliwe, może Piotr pokaże jak u niego wygląda to pomieszczenie. Cyknęłam fotki pralni więc co nieco widać.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam,
cieszę się, ze wam się podoba, choć to kwestia gustu zawsze icon_biggrin.gif
Łazienka niebieska to płytki Sensual Art z Paradyża. Kabina prysznicowa nie ma jeszcze drzwi, w drugiej łazience zresztą też - priorytety finansowe niestety icon_wink.gif
Jak znajdę chwilkę to wkleję pokoje na górze i drugą łazienkę przy sypialni.
Właśnie jadę zakupić przęsła na ogrodzenie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,

dziś zrobiłam fotki z zewnątrz, trochę słonce mi w obiektyw świeciło, ale coś tam widać. Dorzucam jeden z pokoików dzieci. Drugi jest bardzo podobny, wystrojem dopiero się zajmuję, bo jego właściciel jeszcze w brzuszku icon_biggrin.gif

Nasza sypialnia też jeszcze nie jest skończona, mamy tylko podłogi i pomalowane na biało. Niestety koncepcji całkowicie we mnie brak. Przy okazji wrzucę łazienkę przy sypialni.

MikiMisio wrzucam odpowiedź do ciebie tutaj, może ktoś jeszcze skorzysta.
Odpowiadam na pytania:

* na początku zastanawialiśmy się nad Brasem cementowym, ale Sirius wygrał . Pamiętam jakiś temat na temat mchu na cementowej, Aha, pod Ruppa mamy zwiększone krokwie, bo chyba są cięższe od tych z projektu. .
* rolety są zintegrowane z oknami, koszt około 5000 zł , mamy rolety zewnętrzne tylko na dole, sterowanie manualne, oprócz dużego okna tam jest napęd elektryczny(2 silniki). Okna to dąb bagienny - mąż już miał dość, bo uparcie szukałam firmy co mi zrobi właśnie dąb bagienny

Miłego oglądania i pozdrowienia.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej nieobecności.

MAxymilian' gratuluję zakończenia budowy i pięknego domku. Szczerze jak obejrzałam twoje fotki, to stwierdziłam, że nasze domy pomimo jednego projektu są bardzo rożne. NApisze kilka uwag, które mi się nasuwają, a wiele osób o nie pyta:
1. kuchnia jest bez spiżarki, otwarta na salon, z wysoką zabudową, bardzo mi odpowiada to rozwiązanie, choć dylematów jest wiele
2. wejście do garażu przez wiatrołap - schodki w garażu, drzwi są niższe niż pozostałe, ale znika to i nikt nie zauważa,
3. Ścianka kolankowa podniesiona, tutaj żałuję, że nie przedłużyliśmy mocniej krokwi od frontu garażu, od tyłu więcej wydłużyliśmy (drzewo nie zamaka) i wizualnie lepiej to wygląda.
4. Pokoje na górze super duże, ustawne. Aha powiększone kosztem łazienki i pralni, które i tak są duże i wystarczające.

pozdrawiam,


Witam Agika,

Piękny dom!!! GRATULACJE!!!,
U nas niestety w dalszym ciągu wojna z sąsiadem o WZ, które już zdążył zaskarżyć do WSA. Ale może już niedługo icon_wink.gif
Jeśli możesz, powiedz o ile wydłużyliście okap z tyłu garażu.
My także w projekcie podnieśliśmy ściankę kolanową (o 60 cm) a okapy wysuneliśmy do 100 cm od ściany co automatycznie je obniża.
Robiliście dodatkowe konstrukcje do tego - podpory ścienne?

Z góry dzięki za odpowiedź i jeszcze raz gratulacje.

Pozdrawiam
Kamil
Link do komentarza
Dzięki za zdjęcia, domek ładnie się prezentuje.

Dla osób budujących my prowadzimy bloga na www.mojabudowa.pl także zapraszamy do oglądania poszczególnych etapów budowy Leo I.



Cytat

Witam,

dziś zrobiłam fotki z zewnątrz, trochę słonce mi w obiektyw świeciło, ale coś tam widać. Dorzucam jeden z pokoików dzieci. Drugi jest bardzo podobny, wystrojem dopiero się zajmuję, bo jego właściciel jeszcze w brzuszku icon_biggrin.gif

Nasza sypialnia też jeszcze nie jest skończona, mamy tylko podłogi i pomalowane na biało. Niestety koncepcji całkowicie we mnie brak. Przy okazji wrzucę łazienkę przy sypialni.

MikiMisio wrzucam odpowiedź do ciebie tutaj, może ktoś jeszcze skorzysta.
Odpowiadam na pytania:

* na początku zastanawialiśmy się nad Brasem cementowym, ale Sirius wygrał . Pamiętam jakiś temat na temat mchu na cementowej, Aha, pod Ruppa mamy zwiększone krokwie, bo chyba są cięższe od tych z projektu. .
* rolety są zintegrowane z oknami, koszt około 5000 zł , mamy rolety zewnętrzne tylko na dole, sterowanie manualne, oprócz dużego okna tam jest napęd elektryczny(2 silniki). Okna to dąb bagienny - mąż już miał dość, bo uparcie szukałam firmy co mi zrobi właśnie dąb bagienny

Miłego oglądania i pozdrowienia.

Link do komentarza
Cytat

witam,
cieszę się, ze wam się podoba, choć to kwestia gustu zawsze icon_biggrin.gif
Łazienka niebieska to płytki Sensual Art z Paradyża. Kabina prysznicowa nie ma jeszcze drzwi, w drugiej łazience zresztą też - priorytety finansowe niestety icon_wink.gif
Jak znajdę chwilkę to wkleję pokoje na górze i drugą łazienkę przy sypialni.
Właśnie jadę zakupić przęsła na ogrodzenie.

Pozdrawiam


witam,
bardzo ładna niebieska łazienka ,resztę pomieszczeń też super.
Kupiłam projekt LEO II LUSTRO i tak podglądam Wasze pomysły na zmiany.Co możecie mi doradzić - chodzi o przejście
do garażu z wiatrołapu .Mój mąż upiera się , aby zostawić tak jak jest w projekcie,nie do końca jestem przekonana,a z tego co piszecie to chyba wszyscy robiliście przejście z wiatrołapu?
POZDRAWIAM I CZEKAM NA OPINIE.
Link do komentarza
Cytat

witam,
bardzo ładna niebieska łazienka ,resztę pomieszczeń też super.
Kupiłam projekt LEO II LUSTRO i tak podglądam Wasze pomysły na zmiany.Co możecie mi doradzić - chodzi o przejście
do garażu z wiatrołapu .Mój mąż upiera się , aby zostawić tak jak jest w projekcie,nie do końca jestem przekonana,a z tego co piszecie to chyba wszyscy robiliście przejście z wiatrołapu?
POZDRAWIAM I CZEKAM NA OPINIE.



Najważniejsze pytanie brzmi - Czy chcecie mieć prysznic w łazience na parterze?
Jeśli tak, to nie da się tego zrobić inaczej jak przenosząc przejście do wiatrołapu.
Jeśli nie, niech zostanie tak jak jest w projekcie... icon_smile.gif
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
[quote name='Maximilian' date='10 04 2009, 15:43 ' post='45495']
Najważniejsze pytanie brzmi - Czy chcecie mieć prysznic w łazience na parterze?
Jeśli tak, to nie da się tego zrobić inaczej jak przenosząc przejście do wiatrołapu.
Jeśli nie, niech zostanie tak jak jest w projekcie... icon_smile.gif
Pozdrawiam,
Piotr
WITAM PIOTRZE,
NA PRYSZNICU W ŁAZIENCE NA DOLE MI NIE ZALEŻY .
OBAWIAM SIE TYLKO TYCH PRZESUWNYCH DRZWI !!!
CZY BĘDA SZCZELNE ITP. , BO W KOŃCU MOŻNA POWIEDZIEĆ ,ŻE BĘDĄ WYCHODZIŁY BEZPOŚREDNIO
NA CZĘŚĆ MIESZKALNĄ.
PRZY OKAZJI ZAPYTAM CZY 70.000,- ZA STAN SUROWY Z DACHEM I PODBITKĄ TO DUŻO ?
WSZĘDZIE SIĘ SŁYSZY ,ŻE CENY SPADAJĄ ,A JA DOSTAŁAM DZISJAJ WYCENĘ I MAŁO SOBIE NIE USIADŁAM!!!!
CO O TYM SĄDZICIE?
Link do komentarza
Witam wszystkich poświątecznie.

Postaram się odpowiedzieć na pytania. Jakbym coś pominęła dajcie znać.

Niestety nie pamietam o ile wydlużaliśmy krokwie nad garażem, wiem tylko jakie położyliśmy. Będziesz mogł sprawdzić z projektem: z przodu - 6,87m + 0,25m(zapas), z tyłu - 7,3m + 0,25m(zapas)
Z tyłu jak widzisz dłuższe (podpory prostopadłe do ściany budynku). Żałuję, że z przodu nie zrobiliśmy podobnie.

U mnie toaleta na dole nie ma prysznica. Przejście jest z garażu przez wiatrołap.
plusy: z garaży jednak bardzo się nanosi piach, kurz. Niestety nie mamy asfaltowej drogi dojazdowej. ten brud zostaje w wiatrołapie, a nie w przedpokoju. Takie kobiece podejście.
To co mnie trochę denerwuje to drzwi toalety otwierane są bezpośrednio na salon - ale tego w żadnym z rozwiązań nie da się uniknąć za bardzo- chyba, że się mylę i ktoś ma inne rozwiązanie. Tutaj proszę o zdjęcia.
Maksymilian możesz wkleić twoje rozwiązanie ubikacji na dole, jestem bardzo ciekawa. Aha podaję wymiary ubikacji bo to ważne chyba (wymiary po wykończeniu) szerokość 97 cm x dł 203 cm. Skos zaczyna się na wysokości 115cm.

Iwo wklejam zdjęcia wiatrołapu (widac niedoróbki jeszcze icon_sad.gif , ale chciałam pokazać jak wygląda różnica wysokości drzwi) i zdjęcia przejścia z garażu oraz toalety, może to ci pomoże
Miałam jeszcze prośbę o zdjęcia klatki schodowej na górze. Zdjęcia w załączeniu. Mam nadzieję, ze pomogą podjąć odpowiednie decyzje. Na jednym zdjęciu widać wejście do Sypialni. W sypialni po lewej jest garderoba pod skosem, na całą długość ścianki.

Iwo odnośnie kosztów trudno mi ocenić. Pamiętam jedną z wycen na stan surowy z dachem 52000 zł robocizna. Wiem że jej nie wybraliśmy bo mieliśmy niższą ofertę. Ale zaczynaliśmy wrzesień /październik 2007.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Link do komentarza
Cytat

PRZY OKAZJI ZAPYTAM CZY 70.000,- ZA STAN SUROWY Z DACHEM I PODBITKĄ TO DUŻO ?
WSZĘDZIE SIĘ SŁYSZY ,ŻE CENY SPADAJĄ ,A JA DOSTAŁAM DZISJAJ WYCENĘ I MAŁO SOBIE NIE USIADŁAM!!!!
CO O TYM SĄDZICIE?



A gdzie budujesz? Ja w kujawsko-pomorskim zapłaciłem w zeszłym roku ok 73000 (z tego ok 5000 na zadaszenie tarasu, którego w projekcie nie ma). Wybrałem jedną z droższych ofert. Na Twoim miejscu (w dobie kryzysu na rynku budowlanym) rozejrzałbym się jeszcze i spróbował zejść do 60000... icon_biggrin.gif

Piotr
Link do komentarza
coś zdjęcia mi się nie ładują, próbuję jeszcze raz
1. Wiatrołap: Po lewej drzwi do garażu, po prawej do przedpokoju. Widoczna różnica wysokości. W rzeczywistości nikt nie zwraca uwagi.
2. Garaż - przejście do wiatrołapu
3. i 4. Toaleta na dole, bez prysznica
5. Klatka schodowa
6. klatka z widokiem na sypialnię nad garażem.
Pozdrawiam

kolejność się poprzestawiała ale chyba dacie radę

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A gdzie budujesz? Ja w kujawsko-pomorskim zapłaciłem w zeszłym roku ok 73000 (z tego ok 5000 na zadaszenie tarasu, którego w projekcie nie ma). Wybrałem jedną z droższych ofert. Na Twoim miejscu (w dobie kryzysu na rynku budowlanym) rozejrzałbym się jeszcze i spróbował zejść do 60000... icon_biggrin.gif
Piotr



Witam,
chcemy zacząć budowę w czerwcu,bo jak na razie czekamy na papiery.Budujemy w okolicach Wrocławia.
Szukam dalej wykonawcy,chociaż wszyscy podają różne ceny jeden chce mniej,ale nie robi wykopu pod fundament ,drugi stawia bez dachu i bez ścianek działowych za które dolicza osobno i nie wiem czy jak to się wszystko doda czy nie wyjdzie na jedno?
AGIKA,
dzięki za zdjęcia, napisz czy podnosiliście garaż o jeden stopień?
Ja chcę część mieszkalną zrobić na jednym poziomie i tak jak TY chcę ,aby ta różnica była w garażu,więc kazałam projektantowi podnieść garaż o jeden stopień czyli zredukować tylko do 2 stopni zejście.
Czy w projekcie wejście do łazienki na dole nie jest z boku? bo chyba Agika ma rację ,że to wejście z salonu może być
denerwujące.
Link do komentarza
Cytat

obydwa pokoje na górze zostały powiększone kosztem łazienki i stryszku. Pralkę i suszarnię mamy w pomieszczeniu zwanym w projekcie strychem (naprzeciw łazienki). Zaznaczam, że mamy podniesioną ściankę kolankową. Bez podniesienia nie wiem na ile byłoby to możliwe, może Piotr pokaże jak u niego wygląda to pomieszczenie. Cyknęłam fotki pralni więc co nieco widać.



AGIKA,
jeszcze jedno pytanie do ciebie o ile dokładnie podnosiliście ścianki kolankowe?, poniewaz ja planuję zrobic dokładnie tak jak Ty z powiększeniem pokoi na górze i przeniesieniem pralni na stryszek.
W pokoju nad garażem planuję zrobić sypialnie zmniejszając łazienkę kosztem garderoby nie wiem tylko czy garderobę
zrobić pod skosem ,czy pod scianą tak jak jest łazienka chyba wiesz o co mi chodzi?
Link do komentarza
Cytat

PRZY OKAZJI ZAPYTAM CZY 70.000,- ZA STAN SUROWY Z DACHEM I PODBITKĄ TO DUŻO ?
WSZĘDZIE SIĘ SŁYSZY ,ŻE CENY SPADAJĄ ,A JA DOSTAŁAM DZISJAJ WYCENĘ I MAŁO SOBIE NIE USIADŁAM!!!!
CO O TYM SĄDZICIE?



Witam,

70 tys. to dużo. Po wstępnych rozmowach i przesłaniu jedynie rzutów domu, dostałem takie zestawienie:
Przybliżony koszt budowy Państwa domu to 36000zł za:

WYKOP POD FUNDAMENTY
WYKONANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH
WYKONANIE STÓP FUNDAMENTOWYCH POD KOMINY I SŁUPY
ŚCIANY FUNDAMENTOWE Z BLOCZKÓW BETONOWYCH
IZOLACJA STÓP I ŁAW FUNDAMENTOWYCH
DOCIEPLENIE FUNDAMENTÓW
PODKŁAD Z ZAGĘSZCZENIEM
WYLEWKA BETONOWA POD POSADZKI PARTERU
WYKONANIE ŚCIAN NOŚNYCH I DZIAŁOWYCH PARTERU I PIĘTRA
WYKONANIE STROPU, WIEŃCÓW, SŁUPÓW I PODCIĄGÓW
KOMINY DYMNE I WENTYLACYJNE Z GOTOWYCH PREFABRYKATÓW (PONAD DACH WYMUROWANIE KOMINÓW Z CEGŁY LUB OBKLEJENIE PŁYTKAMI )
TARASY, SCHODY BETONOWE - STAN SUROWY

oraz 40 zł za metr dachu wieźba z deskowaniem i papą.

W sumie daje to ok. 48 000 zł (licząc dodatkowe zadaszenie tarasu)

Pozdrawiam
Kamil
Link do komentarza
Maxymilianie,

Chciałabym się zapytać jak zrobiłeś przejście z wiatrołapu do garażu gdzie shcodki?
Czy powiekszałeś na dole łazienkę i wstawiłeś prysznić?
Nie mam tych zdjęc w galerii jesli można to proszę o wklejenie. Zdjęcia Agiki widziałą więc teraz prosimy o Twoje.
Czy wiatrołap nie wydaje się za mały? A tak w ogóle to podaj mi jakie masz wymiary wiatrołapu i jak postawiłeś ścianę oddzielającą od hollu? Czy w wiatrołapie jest jakaś szansa na małą szafę wnękową lub inną?
Właśnie postawiliśmy parter (na razie nie ma jesczze schodów) i wydaje mi się bardzo mało miejsca, nie wobrażam sobie schodów a gdzie powiększona łazienka? A chcielibyśmy na dole postawić jescze prysznic.
MY bydujemy LEO I.
Link do komentarza
Witam

Budujemy !!! Po prawie rocznej przerwie wracamy do gry icon_smile.gif Nasza norka będzie powstawać pod Oleśnicą koło Wrocławia. Budujemy LEO I.

Jedziemy metodą gospodarczą, więc za wszelkie wskazówki będziemy bardzo wdzięczni. I tu odrazu prośba do tych co są już za etapem wybudowania fundamentów. Co myślicie o tym pomysle ? Ściany budynku chcemy postawić z porotherm 24 + 12/15 cm stropianu. Natomiast fundamenty chcemy oprzeć o ławy wylane na 40 cm szerokości i 30 cm głębokie. Na nich położyć bloczki fundamentowe (24x38x14) tak aby cała ściana fundamentowa (wew. i zew.) miała grubość 24 cm. Do niej stropian 8 cm i inne ....Prośba o wypowiedzi i wskazówki oraz o ewentualnego gotowca ze ściągą ile i jakiego materiału poszło Wam na fundamenty do LEO I
Link do komentarza
Cytat

Witam

Budujemy !!! Po prawie rocznej przerwie wracamy do gry icon_smile.gif Nasza norka będzie powstawać pod Oleśnicą koło Wrocławia. Budujemy LEO I.

Jedziemy metodą gospodarczą, więc za wszelkie wskazówki będziemy bardzo wdzięczni. I tu odrazu prośba do tych co są już za etapem wybudowania fundamentów. Co myślicie o tym pomysle ? Ściany budynku chcemy postawić z porotherm 24 + 12/15 cm stropianu. Natomiast fundamenty chcemy oprzeć o ławy wylane na 40 cm szerokości i 30 cm głębokie. Na nich położyć bloczki fundamentowe (24x38x14) tak aby cała ściana fundamentowa (wew. i zew.) miała grubość 24 cm. Do niej stropian 8 cm i inne ....Prośba o wypowiedzi i wskazówki oraz o ewentualnego gotowca ze ściągą ile i jakiego materiału poszło Wam na fundamenty do LEO I



Witam
Ja akurat buduje niedaleko Oleśnicy w Lubinie również Leo I ,jestem już na etapie bloczków fundamentowych i jak narazie idzie całkiem nieźle.Pogoda dopisuje icon_smile.gif co do twojich pomysłów tzn.ściany budynku poroterm 24 i styropian 15cm spoko ja też tak robie tylko nie poroterm ale suporeks nie wiem jaka cena tego i tego ale takich rad dostałem od przyjaciół.Ławy fundamentowe w sumie to samo co u mnie.Ściąge mogę ci dać mniej więcej puki jeszcze pamiętam icon_smile.gif tzn
-chudziak 10 cm czyli 4 kubiki -800 zł
-stali 6 -111 kg troche zostało
stali 12 - 300kg zostało niewiele
razem stal 1.000 zł z dojazdem
szalunki miałem swoje
-ława fundamentowa 60 cm szerokości i 30 cm grubości 13 kubików zostało 0,5 kubika wlałem w stope - 2.700 zł praca pompy i 2 ruszek
- betoników zamówiłem 1.350 myslę że wystarczy 3.200 (2.40 za betonik)
-do tego cement 40 worków -250 zł
-wapno 50 zł
-papa izolacyjna 240 zł
-styropian 8 - 20 paczek 600zł
-klej do styropianu 500 kg 270 zł
-klej do siatki 500kg 245zł
-siatka 100 zł 70 m
może coś jeszcze ale już nie pamiętam
do tego piasek na zasypanie 95 ton
-wylewka 13 kubików -2.700
kanalizy jeszcze nie kupiłem to nie wiem icon_smile.gif
no to by było na tyle jest późno i ledwo widzę na oczy icon_smile.gif mam pare zdjeć z budowy ale jeszcze nie wiem jak je wkleić :)pozdrawiam i zapraszam do korespondencji icon_smile.gif
Link do komentarza
Mam pytanie trochę z innej beczki. Z których usług można odzyskać część Vat-u ? Czy na usługi kierownika budowy, zdjęcie humusu czy geodetę przysługuje zwrot vat ? Czy za narzędzia na budowę takie jak młotek, siekierka, piła itp. można odzyskać część vat ?
Link do komentarza
Zwrot VAt przysługuje na MATERIAŁY BUDOWLANE. Żadne usługi nie są objęte zwrotem.

Jeśli mogę doradzić to warto już na początku budowy zapoznać się z listą materiałów. Można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Nie biorąc faktur na to na co zwrot nie przysługuje. Np. więźba - nie ma zwrotu, a to spory wydatek, więc warto cenę dogadać bez faktury. Warto też zwracać uwagę, przy odbiorze faktur, by wam wypisano odpowiedni kod PKWiU. Bardzo ułatwia sprawę w rozliczeniach.
Ja korzystałam z takich stron:
http://pkwiu.pl/pkwiu.html
http://www.urzadskarbowy.suwalki.com.pl/za...wieszczenia.pdf
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_4671_PLK_HTML.htm
http://www.klasyfikacje.pl/?module=fronten...on=wyszukiwarka
http://forum.muratordom.pl/post2464753.htm#2464753
ostatnie forum bardziej jako punkt wyjścia, który potem sprawdzałam jeszcze.
MAm nadzieję, że wam pomoże.
A gdzie te wszystkie obiecane zdjęcia ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Proszę o radę. W projekcie naszego budynku ława (60cm) jest "przekrojona" osią w ten sposób 25 cm + 35 cm., gdzie 25 cm jest od strony wewnętrznej fundamentów a 35cm na zewnątrz od osi. Na ławę przychodzi bloczek betonowy szerokości 38 cm i po bokach na ławie zostaje po 11 cm. Czyli 11+38+11. Na bloczek betonowy przychodzi ytong 36,5 cm tak, że ta sama oś dzieli go od wewnątrz na 12,5 cm oraz 24 cm na zewnątrz 12,5 cm + 24 cm. Moje założenie jest takie (może nie możliwe), że chcę wylać ławę 60 cm, na niej położyć bloczek betonowy o szerokości 24 cm, a na tym bloczku połozyć porotherm 25. Pytania są takie. Czy mogę przesunąć ławę o 5 cm tak żeby moja oś przechodziła przez środek ławy ? Wtedy oś opada na ławę w połowie po 30 cm t.j 30cm + 30 cm, na to przychodziłby bloczek betonowy 24 cm czyli byłoby 18 cm + 24 cm + 18 cm, na to przychodziłby porotherm 25 względem osi po 12,5 cm i to pozwoliłoby mi zachować wymiary wewnętrzne muru na parterze. Drugie rozwiązanie (droższe). Zostawić oś na ławie tak jak w projekcie t.j 25cm+35cm, na niej bloczek betonowy 38 cm tak, że po bokach ławy zostanie jeszcze po 11 cm i na to porotherm 25 tak, że oś podzieli go na 12,5 cm z jednej i drugiej strony i to też pozwoliłoby mi zachować wymiar murów na parterze. Proszę o odpowiedź czy wolno przesuwać ławę i czy moje rozumowanie jest dobre (zwłaszcza w przypadku pierwszym tańszym, kiedy wszystkie elementy dzielą się idealnie na osi) ?
Link do komentarza
same problemy...icon_smile.gif słuchajcie na jakiej głębokości posadowiane były Wasze ławy (ich spód) ???? Moi sąsiedzi spód ławy posadzili na ok 1,20 m od poziomu stanu "0" t.j ława na jakieś 40 cm w gruncie. Co o tym myślicie ? Nasze LEO w/g projektu ma być osadzone na 1,63 m. Nawet nie chce iść do kierownika i pytać bo powie tak, tak , tak icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

same problemy...icon_smile.gif słuchajcie na jakiej głębokości posadowiane były Wasze ławy (ich spód) ???? Moi sąsiedzi spód ławy posadzili na ok 1,20 m od poziomu stanu "0" t.j ława na jakieś 40 cm w gruncie. Co o tym myślicie ? Nasze LEO w/g projektu ma być osadzone na 1,63 m. Nawet nie chce iść do kierownika i pytać bo powie tak, tak , tak icon_wink.gif



Wg mnie odniesieniem powinna być droga dojazdowa. J

U nas jest gruntowa, więc założyłem, że gmina ją kiedyś utwardzi i wyasfaltuje. Dodałem więc trochę do obecnego poziomu (bo wątpię, by bawili się w korytowanie i utrzymanie poziomu).

Geodeta przeniósł ten poziom na plac budowy i ławę zrobiłem na takiej wysokości, by posadzka w garażu była nieco wyżej niż przyszła droga.

Pozdrawiam,

Piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam
Ja akurat buduje niedaleko Oleśnicy w Lubinie również Leo I ,jestem już na etapie bloczków fundamentowych i jak narazie idzie całkiem nieźle.Pogoda dopisuje icon_smile.gif co do twojich pomysłów tzn.ściany budynku poroterm 24 i styropian 15cm spoko ja też tak robie tylko nie poroterm ale suporeks nie wiem jaka cena tego i tego ale takich rad dostałem od przyjaciół.Ławy fundamentowe w sumie to samo co u mnie.Ściąge mogę ci dać mniej więcej puki jeszcze pamiętam icon_smile.gif tzn
-chudziak 10 cm czyli 4 kubiki -800 zł
-stali 6 -111 kg troche zostało
stali 12 - 300kg zostało niewiele
razem stal 1.000 zł z dojazdem
szalunki miałem swoje
-ława fundamentowa 60 cm szerokości i 30 cm grubości 13 kubików zostało 0,5 kubika wlałem w stope - 2.700 zł praca pompy i 2 ruszek
- betoników zamówiłem 1.350 myslę że wystarczy 3.200 (2.40 za betonik)
-do tego cement 40 worków -250 zł
-wapno 50 zł
-papa izolacyjna 240 zł
-styropian 8 - 20 paczek 600zł
-klej do styropianu 500 kg 270 zł
-klej do siatki 500kg 245zł
-siatka 100 zł 70 m
może coś jeszcze ale już nie pamiętam
do tego piasek na zasypanie 95 ton
-wylewka 13 kubików -2.700
kanalizy jeszcze nie kupiłem to nie wiem icon_smile.gif
no to by było na tyle jest późno i ledwo widzę na oczy icon_smile.gif mam pare zdjeć z budowy ale jeszcze nie wiem jak je wkleić :)pozdrawiam i zapraszam do korespondencji icon_smile.gif



witam
z tego co czytam to macie w okolicach Lubina bardzo dobre ceny - zwłaszcza za bloczek betonowy - 2.4 za szt !!!
jestem z wołowa wiec praktycznie nie powinno być problemu z transportem - powiedz prosze gdzie sie zaopatrujesz w materiały ?? co do ścian też bedzie to beton komórkowy 24 - masz jakieś namiary na taki i dobry towar ???
skąd brałes stal i jak z transportem ?? ja zastanawiam się czy brac z centrostalu z wrocławia czy szukac lokalnie dostawcy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witam
z tego co czytam to macie w okolicach Lubina bardzo dobre ceny - zwłaszcza za bloczek betonowy - 2.4 za szt !!!
jestem z wołowa wiec praktycznie nie powinno być problemu z transportem - powiedz prosze gdzie sie zaopatrujesz w materiały ?? co do ścian też bedzie to beton komórkowy 24 - masz jakieś namiary na taki i dobry towar ???
skąd brałes stal i jak z transportem ?? ja zastanawiam się czy brac z centrostalu z wrocławia czy szukac lokalnie dostawcy icon_smile.gif




Witam. MIło mi że budujesz niedaleko Lubina ale nie jestem pewien bo nie napisałeś czy budujesz Leo 1 ?
Jak tak to bedziemy mieli wspólny temat icon_smile.gif
Co do bloczków fundamentowych to zakupiłem 1.300 sztuk po 2. 40 zł w miejscowości Składowice to jest 4 kilometry od Lubina w kierunku na Rudną 2.40 z dowozem ( bez faktuty) telefonu nie pamiętam mam gdzieś zapisany jak znajde to ci napisze lub podjedz do Składowic i dogadaj się osobiście bo przez telefon niebardzo sie z nimi gada.
co do stali to brałem z Legnicy ale to zamawiałem przez znajomego jak bedziesz chciał to daj znać to poszukam ci te telefony.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich forumowiczów. od dawna śledzimy Wasze projekty. niedawno rozpoczeliśmy budowę LEO I. Mamy już kilka dylematów :
1.o ile podnosiliście ściankę kolankową ?
2.czy ktoś robił na dole łazienkę z prysznicem? jeżeli tak to prosimy o zdjęcia
3.czy ktoś buduje w zachodniopomorskim lub lubuskim?
Pozdrawiamy
Link do komentarza
[quote name='Maximilian' date='14.05.2009, 08:38 ' post='47367']
Przepraszam wszystkich forumowiczów za opóźnienie z wklejaniem zdjęć klatki schodowej i łazienki na parterze...

Obiecuję poprawę! icon_biggrin.gif

Piotr
WITAM PIOTRZE ,
CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIA NA TE OBIECANE ZDJECIA!!!
MUSZĘ SIĘ POCHWALIĆ ,ŻE ZAŁATWILISMY WRESZCIE WSZYSTKIE FORMALNOŚCI I OD PONIEDZIAŁKU RUSZAMY Z BUDOWĄ.
WSZYSTKIE PODPOWIEDZI TWOJE I AGNIESZKI DUŻO WNIOSŁY ,PONIEWAZ WIEDZIAŁAM NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ
I CO ZMIENIĆ W PROJEKCIE.ZA TO WSZYSTKO JAK NA RAZIE BARDZO DZIĘKUJĘ. W PRZYSZŁOŚCI ZADAM WIĘCEJ PYTAŃ. POZDRAWIAM
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów. od dawna śledzimy Wasze projekty. niedawno rozpoczeliśmy budowę LEO I. Mamy już kilka dylematów :
1.o ile podnosiliście ściankę kolankową ?
2.czy ktoś robił na dole łazienkę z prysznicem? jeżeli tak to prosimy o zdjęcia
3.czy ktoś buduje w zachodniopomorskim lub lubuskim?
Pozdrawiamy




Witam,

Ja buduję w lubuskim, sciankę kolankową podniosłem o dwa pustaki i robię łazienkę na dole ale w tej chwili jest tylko pomieszczenie nie ma jeszcze kafli więc zdjęcia chyba nic nie dadzą.
Jeśli chcecie jakieś fotki z budowy chętnie wyślę podaj tylko e-maila
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Ja buduję w lubuskim, sciankę kolankową podniosłem o dwa pustaki i robię łazienkę na dole ale w tej chwili jest tylko pomieszczenie nie ma jeszcze kafli więc zdjęcia chyba nic nie dadzą.
Jeśli chcecie jakieś fotki z budowy chętnie wyślę podaj tylko e-maila
Pozdrawiam



Cześć. Dzięki za odpowiedź, chętnie obejrzymy zdjęcia z Twojej budowy. Mój e-mail: prokopartur@interia.pl
P.S. My jesteśmy na etapie zalewania stropu(jutro), oczywiście pod warunkiem,że nie będzie lało.
Czekamy z niecierpliwością. Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Witam wszystkich "fanatyków Leo"
Czerpiąc z waszych uwag i spostrzeżeń udało nam się zakończyć kolejny etap budowy domu.
podaję link do strony ze zdjęciami które przygotowałem na szybko
http://arturleszczynski.w.interia.pl/
Projekt troszkę zmodyfikowany,doszedł wykusz,większa łazienka na dole i kilka szczegółów.
Postaram się opisać kolejne etapy, jeżeli macie jakieś pytania piszcie.

Pozdrawiamy
Dominika i Artur
woj. Świętokrzyskie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
WITAM WSZYSTKICH PO DŁUGIEJ PRZERWIE, dziwny spokój na forum,czy sie cos jeszcze dzieje? BUDUJE LEO II LUSTRO . ETAP STAN SUROWY,CZEKAMY NA OKNA . NASTEPNY ETAP CHYBA NAJTRUDNIEJSZY I NAJBARDZIEJ KOSZTOWNY. MAM PYTANIA DO WSZYSTKICH , KTÓRZY SĄ NA TYM SAMYM ETAPIE CO JA. DORADZCIE CO NA OCIEPLENIE PODDASZA ? JAKI STROP NA PIĘTRZE? JAKIE WYBRALIŚCIE PARAPETY WEW.I ZEW.? PYTAŃ BEDZIE WIĘCEJ , TERAZ TE KTÓRĘ SĄ NAJPILNIEJSZE. SERDECZNIE POZDRAWIAM IWO.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

coś zdjęcia mi się nie ładują, próbuję jeszcze raz
1. Wiatrołap: Po lewej drzwi do garażu, po prawej do przedpokoju. Widoczna różnica wysokości. W rzeczywistości nikt nie zwraca uwagi.
2. Garaż - przejście do wiatrołapu
3. i 4. Toaleta na dole, bez prysznica
5. Klatka schodowa
6. klatka z widokiem na sypialnię nad garażem.
Pozdrawiam

kolejność się poprzestawiała ale chyba dacie radę



Czy te drzwi w przedsionku są dużo niższe od tych na hol ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
pierwszy raz ładuję zdjęcia więc próba
na początek
1. kuchnia oczywiście ze spiżarnią, w której można schowac wiele rzeczy bardzo dobra decyzja, nad którą się zastanawialismy i nie załujemy
2. pokój dziecinny (ściana kolankowa podniesiona o dwa pustaki) bardzo dobra decyzja chociaż coś zostało schrzanione bo okno wysżło za wysoko ale w niczym już nam nie przeszkadza
3. widok z salonu na kuchnię i przedpokój
4. salon zrobiliśmy wielki duże trzyskrzydłowe okno bardzo dobra decyzja pokój jest bardziej doświetlony i wydaje się większy

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
SUPER ZDJĘCIA PROSZĘ O ZDJĘCIE ŁAZIENKI NA DOLE BO CHYBA JEST POWIĘKSZONA.My jesteśmy na etapie nanoszenia zmian w projekcie i bardzo jesteśmy ciekawi jak powiększyliście łazienkę i czy wasz salon ma wymiary takie jak w projekcie, bo wydaje się bardzo duży.Może to powiększone drzwi na taras dają takie wrazenie.jaka jest wysokość ścianki kolankowej?AGATA
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam! icon_biggrin.gif

Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę Leo I. Jesteśmy z Oleśnicy i bylibyśmy bardzo wdzięczni jeśli ktoś zechciałby pokazać nam na żywo swoje Leo icon_wink.gif . Jeszcze nie kupiliśmy projektu, bo chcielibyśmy obejrzeć najpierw domek.


Witam. Gdyby byli Państwo zainteresowani obejrzeniem domku w woj. śląskim to zapraszam. Domek zamieszkiwany od roku :)Kontakt: damiand5@op.pl
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...