Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Uff, jesteśmy po rozmowie z budowlańcem, co ma nam robić fundamenty. Ostatecznie stargowaliśmy do 8500 zł. Czekamy na jeszcze jedną wycenę, ale chyba się zdecydujemy na niego, bo jest polecony przez dwie zaufane osoby. Poza tym zaklepalibyśmy go na resztę roboty. Bierze 30 zł za m2 postawienia ścian. Dach u nas około 50 zł za m2. Więc całość robocizny za stan surowy otwarty wyszłoby niecałe 29 000 zł. To chyba nie jest tragedia icon_confused.gif: . Tak myślę. A wy co myślicie? icon_confused.gif:

lsowa jak tam rozmowa w sprawie pracy? JA idę do nowej od października icon_biggrin.gif Dlatego zastanawiam się jak będzie z kredytem.

Aha, budowlaniec powiedział, ze raczej kubełkową izolację na styropian by zalecał.
Slawieck, ja też bym chciała zdjęcia jak coś widać icon_smile.gif icon_wink.gif
I jeszcze jedno, masz już pozwolenie na budowę, czy wcześniej zacząłeś?

Machina rusza
icon_biggrin.gif icon_confused.gif icon_confused.gif: icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
W podsumowaniu mogę dodać że największe oszczędności można osiągnąć na robociźnie (koszt ekipy budowlanej). Z uwagi na fakt że nie miałem prądu musiałem skorzystać z usług sprawdzonej ekipy która zrobiła mi to piorunem ( 3 dni, a czwartego dnia przykleiła styropian). Zaoszczędziłem na koszcie paliwa do agregatu prądotwórczego o mocy 15kW. Jakość wykonanej usługi przez firmę oceniam bardzo wysoko - jest wszędzie równo,zachowane są kąty (po prostu super). Zrobiłem zdjęcia tradycyjnym aparatem foto który mi córka zabrała na wyjazd do Zielonej Góry - po powrocie córki w przyszłym tygodniu mogę wysłąć zdjęcia zainteresowanym. Bloczki fundamentowe były murowane następnego dnia po wylaniu ław fundamentowych - przy tej wysokości muru z bloczków nie wpływa to na parametry wytrzymałościowe fundamentu. Mur z bloczków betonowych ułożony na ławach fundamentowych ma szerokość 24cm.
Po zsumowaniu wszystkich kosztów materiałów i robocizny i odjęciu materiałów które zostały niewykorzystane uzyskamy rzeczywisty koszt wykonania fundamentu. W tym roku planuję jeszcze dokończyć izolację pionową fundamentów, nawieźć ziemi wokół budynku oraz piasku do wnętrza fundamentów. Pozostały cykl budowy w przyszłym roku na wiosnę. Do dalszego cyklu budowy będę szukał jednak ekipy budowlanej "tańszej" która pozostałe prace winna mi wykonać sposobem gospodarczym.
Jedna uwaga - koszt wykonania fundamentów nie obejmuje wykonania schodów z filarem od frontu i tarasu zbrojonego z tyłu budynku - firma chciała za to dodatkowo 3000zł na co się nie zgodziłem i ten etap prac przenoszę na wiosnę.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
AGIKA
W nawiązaniu do twojego pytania informuje że budowę rozpocząłem mając już pozwolenie na budowę jednakże było ono jeszcze nie uprawomocnione (chyba okres 2 lub 3 tygodni). Było to trochę ryzykowne ale nie mogłem zwlekać z uwagi na termin wolny ekipy budowlanej. Czy przedstawiony przez Ciebie koszt robocizny obejmuje także taras i schody czy tylko sam fundament.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Witam,
szukam intensywnie projektu, mam dużo ograniczeń związanych z działką i wymiarami zewnętrznymi LEO II jest idealny. Też myślałam o Agatce z 2 garażami dopóki nie spotkałam LEO icon_wink.gif
Mam prośbę do tych, którzy mają już projekt: czy możecie podać mi szerokość garażu? (wewnętrzną)?
Pytanie: czy kabiny prysznicowej nie można jakoś wpasować w tę wnękę na szafę, dookoła której wiją się schody? Jesli pytanie jest głupie, to przepraszam, budowlaniec ze mnie żaden icon_sad.gif
pozdrawiam!
agakz
Link do komentarza
Cześć Agakz,
cieszy mnie nowa dziewczyna na forum i do tego z przeszłością jak moja icon_wink.gif (mam na myśli Agatkę).
NApisz coś więcej o sobie, gdzie zamierzasz budować, kiedy, jakim systemem i inne icon_biggrin.gif
Szerokośc garażu sprawdzę w domu i ci powiem.
Odnośnie ubikacji na dole my likwidujemy ten schodek i robimy wejście z garażu przez wiatrołap. Dzięki temu wydłużamy toaletę do ściany. Wejście będzie jak w tej chwili szafa wbudowana, która likwidujem. Z tym, że chyba zrezygnujemy z prysznica na parterze jednak. Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy z niego korzystać zbyt często, więc nie ma sensu na siłę zagracać tej toalety.
JAk wyjdzie zobaczymy.
Nie ma głupich pytań icon_biggrin.gif
Link do komentarza
cześć Agika,
zamierzam budować pod Poznaniem. Zamierzam, bo dopiero podpisuję umowę przedwstępną na działkę. Technologia raczej szybka i wymagająca mało pilnowania czyli generalny wykonawca, zastanawiamy się tez nad prefabrykatem keramzytowym, na pewno z płytą fundamentowa Legalett.
No chyba, ze koszty nas przytłoczą i pójdziemy metodami tradycyjnymi icon_confused.gif
Zależy mi ża dużym wiatrołapie, bo tam mieszka nasz pies (dość duży) i nie chciałabym tracić tej przestrzeni. Z kolei nie zalezy mi na dużym pokoju goscinnym - moze go pomniejszę kosztem wc?
Chciałabym juz mieć projekt z wymiarami i planować wszystko szczegółowo...
pozdrawiam z Poznania
agakz
Link do komentarza
A ile powinien miec garaż aby wygodnie stało średniej wielkości auto? Zwykle garaże jednostanowiskowe mają w projektach około 3,5m. Ja muszę zrobić jakby dwa garaże pojedyńcze ze scianą w środku, bo drugi garaż będzie dla rodziców, którzy zamieszakają obok w domu bez garażu. Czy 2 x 3,5m będzie ok?

aga
Link do komentarza
Hej,
wydaje mi się, że 3,5 będzie OK. Najlepiej zobacz jakikolwiek projekt z garażem jednostanowiskowym, zobacz jaki ma wymiar. miejsce parkingowe w mieście ma zazwyczaj 2,20.
U nas bez większych zmian. Tyle, że załatwiliśmy zobie taki metalowy garaż, schowek na budowę. Teraz jeszcze wychodek i można startować icon_wink.gif
Jutro będzie info kiedy będzie przyłącze prądu. Powinno być we wrześniu. Zobaczymy icon_razz.gif To by bardzo nam sprawę ułatwiło.
lsowa, co nic nie piszesz? Jak nowa praca?
Link do komentarza
Dziś rozmawiałam z ekipą robiącą dach. Więźba+dachówka robocizna 60 zł /m2. Dużo czy mało?

Slawieck - napisz ile piasku zużyłeś na fundamenty icon_confused.gif:
Mamy mieć prąd we wrześniu, jeszcze to pozwolenie i ruszamy icon_biggrin.gif
Mieliśmy skończyć na fundamentach w tym roku, ale jak wszystko dobrze pójdzie, to pociągniemy stan surowy zamknięty. Ale to takie mrzonki. Zobaczymy.
Agakz i jak tam pomierzyłaś?
Link do komentarza
Cytat

Dziś rozmawiałam z ekipą robiącą dach. Więźba+dachówka robocizna 60 zł /m2. Dużo czy mało?

Slawieck - napisz ile piasku zużyłeś na fundamenty icon_confused.gif:
Mamy mieć prąd we wrześniu, jeszcze to pozwolenie i ruszamy icon_biggrin.gif
Mieliśmy skończyć na fundamentach w tym roku, ale jak wszystko dobrze pójdzie, to pociągniemy stan surowy zamknięty. Ale to takie mrzonki. Zobaczymy.
Agakz i jak tam pomierzyłaś?



Na fundamenty zużyłem tylko 1 wywrotkę piasku (KAMAZ). Tak jak pisałem wykonałem ławę fundamentowa 40cm z betonu klasy B20 pozostały fundament wykonałem z bloczków tj. dla garazu z 6 warstw bloczków M6 a dla części mieszkalnej z 9 warstw bloczków fundamentowych co jest zgodne z projektem. Podliczyłem dokladną ilość bloczkow fundamentowych która mi poszła do budowy - jest to 1390 bloczków.Liczba ta różni sie radykalnie od tej podanej w kosztorysie przez projektantów. Z chęcią bym kontynuował budowe w tym roku ale z uwagi na brak prądu bede musiał pozostałe etapy budowy kontynuować w przyszłym roku. Agika czy koszt dachu wyliczyłaś dla pokrycia dachówką cementową czy też blachodachówką. W projekcie więźba jest dla dachówki cementowej (grubsze przekroje i gęściej umieszczone w więźbie). Z jakiego materiału będą u Ciebie sciany zewnętrzne?.
Link do komentarza
dzięki za info,
koszt dachu pokrytego dachówką, to wstępna wycena. Jutro umówię się z ekipą od dachu na szczegóły. Najprawdopodobniej więcej będę wiedziała w środę. Materiały załatwiają sami, ja tylko zatwierdzam ceny. Ceny poznam na spotkaniu. Jeszcze nie wiem czy z podbitka czy nie.

Ściany zewnętrzne z ceramiki - porotherm.
Szukam teraz kogoś kto nam studnię zrobi. Jutro dzwonię. No i za dachem też icon_biggrin.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

Witam wszystkich nowych użytkowników. W ostatnim czasie nie było mnie długo, ale zbyt wiele się nie zmieniło pozwolenia jeszcze nie mamy cały czas przychodzą jakies papierkowe sprawy. Od grudnia zmieniam pracę więc z kredytem trzeba będzie sie wstrzymać - a szkoda miało być tak pieknie. Żona pewnie będzie musiała coś wziąć z budżetówki na bezprocentowyych warunkach o tyle dobrze. U nas narazie wyrównali teren do pozwolenia na budowe jeszcze tylko 4 tygodnie, ale mam cicha nadzieje, że szybciej to zrobia czego nie można powiedziec o energetyce podłączenie prądu dopiero na wiosne. Agika gratuluje zderterminowania oby pogoda sie utrzymała to można podziałać. U nas pustaki superex z solca kujawskiego już spadły do 8,5 zł za szt. A wymiar ich to 24*24*59 także chyba dosyc tanio w porównaniu do porotherma jednakże w takiej metodzie konieczne jest docieplenie. Agika po ile macie tego porotherma.

Oki lecę mam dzisiaj gości, imprezka urodzinkowa ciekawe czy temat budowy będzie poruszony.icon_smile.gif

Pozdrawiam nowych no i starych też.
Link do komentarza
lsowa najlepsze życzenia icon_biggrin.gif

cena robocizny ostatecznie stanęła na 68 zł/m2 icon_rolleyes.gif Trochę dużo. Policzyli, ze dachu jest prawie 270 m2. Więcej trochę niż w projekcie.
Porotherm jeszcze nie zakupiony. Ceny bardzo zróżnicowane. Jutro wydzwaniam dale. Ale jest prawie od ręki lub do tygodnia czasu. Najtaniej wychodzi na allegro, tylko nie jest nigdy napisane jakiej klasy, wiec pewnosci nie ma. Ale można się ugadać.
Maz właśnie kalkuluje ile w kosztorysie jest robocizna za dach.

Jakie u was są stawki?

Idę spać.
Pa leo zawodowcy icon_wink.gif
Link do komentarza
hej co taka cisza icon_confused.gif:
nigdzie Leosia nie mogę wypatrzeć icon_sad.gif co jeżdżę to szukam.
Co u was się dzieje, Slawieck nam zdjęcia obiecał i nic.

lsowa, thx za link, ale mąż chce ceramikę.
Ceny za drewno na więźby szaleją. Mąż dziś dzwonił i co telefon to drożej, w końcu przestał, bo mówi, może on napędza tartaki icon_wink.gif
My chyba zaczynamy, ten tydzień lub początek przyszłego icon_biggrin.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Slawieck dzięki za foty, fajnie popatrzeć na coś co by się już chciało mieć icon_biggrin.gif Ciągle mam wrażenie że salon będzie za wąski, ale to dopieto można będzie stwierdfzić na etapie malowania ścian.
Pogoda nie nastraja optymistycznie.
U nas bez zmian, wiec nie piszę. U was pewnie też. Agakz zamilkła, czyżby zrezygnowała z Leo?
Ten nasz dach za 68zł/m2 wydaje się niedrogo, mamy nowe wyceny na 80 zł/m2 Porażka.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

Slawieck proszę o kilka fotek ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć na tym forum.
Agika powiedz co się zawiera w tej cenie za dach a zadzwonie do gościa któremu oklejaliśmy samochód i wydaję się byc solidny miał kilka robótek nawet w niemczech także o jakość nie ma się co bać, do tego gość podobno ma nieżle rabaty na dachówki.

Ja dalej czekam za pozwoleniami. Na szczęście pogoda u nas super całe dnie świeci słońce, musimy jeszce dopłacić do naszego mieszkania 2000 zł wieć wszystko się troszkę przesunie. Ale pełni nadzieji liczymy tygodnie do startu

Pozdrawiam
lsowinski@graftec.eu

Czekam za fotkami
Link do komentarza
Hejka,
lsowa: cena za dach zawiera prawie całość: wykonanie więźby + reszta prac cieśli+ położenie dachówki i wykończeń+orynnowanie+ wstawienie 6 okien dachowych. 270 m2 - tak wyliczyli, w projekcie jest 256m2. Spróbuj wycenić u twojego.Sprawdziłam dwóch kolejnych cieśli i dekarzy cena 80 zł/m2. Tak więc chyba dziś zaklepiemy sobie tych za 68zł. Poza tym są polecani w wielu miejscach.

Jak dziś nie będzie deszczu to jutro wjeżdża koparka i geodeta icon_biggrin.gif Trzeba iść do przodu. Szykuję kosztorys dla banku uffff icon_cry.gif

Czekamy na prąd, codziennie się dowiadujemy, bo od tego zależy czy budowlaniec wejdzie w przyszłym tygodniu.
Wyceny budowlańców:
Numer 1: od stanu zero do przygotowania budynku do położenia dachu+ ścianki działowe+komin+ schody+strop+wieńce... 27000 tys.Liczę 30 tysięcy.
Numer 2: jak wyżej bez schodów 35 tys.
Numer 3: wycena w poniedziałek.
Jeśli doliczyć dach to robocizna stanu surowego otwartego wychodzi jakieś 50 tysięcy. Wydaje mi się to niezła cena. icon_rolleyes.gif

Napiszę jeszcze jakby was okna interesowały:
Firma nr 1: okna drewniane, sztuk 14: 21 124 zł. okna plastikowe z pokryciem w kolorze drewna(zapomniałam jak to się nazywa icon_wink.gif )13794 zł. Z montażem. Rolety zewnętrzne: 7058 + 525 montaż.
Firma nr 2: wycena dziś.
W pierwszej chwili napaliłam się na drewniane, bo przecież 7000 to żadna różnica, poza tym drzwi można zamówić z takiego samego drewna. Ale po powrocie do domu myśli były takie: za te 7000 różnicy można kupić dobrą bramę garażową, kominek, ....Więc decyzja jeszcze nie podjęta. Okres oczekiwania na drewno: u mnie zabili luty 2008, PCV 6-8 tygodni. Czekam na drugą wycenę. Aha - okno w salonie 3 m szerokie zamiast 2.

Niedługo to sie zrobi mój prywatny Dziennik budowy, więc lepiej coś piszcie. Chociaż ceny skomentujcie icon_wink.gif icon_rolleyes.gif
pozdrawiam
agika icon_smile.gif
Link do komentarza
Melduję, że zamikłam, bo od 3 września zyję w innym swiecie - moja córka rozpoczeła edukację szkolna i na razie nie możemy się odnaleźć w nowych obowiązkach zawozenia jej i odbierania ze szkoły icon_neutral.gif
Poza tym czekam az własciciele zarezerwowanej działki załatwia formalności abysmy mogli wreszcie podpisać umowę...
Link do komentarza
Witam!!!

Agika szybko tylko powiem ze gościu chce za dach od 80 do 100 zł zalezy czy z deskowaniem połaci czy bez.

Mówi że nie widzi konstrukcji dachu ale cenowo mniej iwęcej tak to wygląda co do terminu to dopiero na grudzień, ale cena przesądziła wszystko chyba...

Bierz tych za 68zł.


Pozdrawiam

Łukasz
Link do komentarza
Agika
Jakie są u Was ceny za tarcicę na więźbę dachową. Chodzi mi o cenę za metr sześcienny desek do pełnego deskowania dachu oraz cenę drzewa na konstrukcję więźby dachowej (krokwi łat itp.)
Robiłem orientację w tartaku u znajomego. Za metr sześcienny desek aktualnie musiał bym zapłacić 500 zł + VAT natomiast za krokwie , łaty itp. 700zł + VAT. Nie wiem czy jest to tanio czy do zaaprobowania.
Czy zdecydowaliście się już na dachówkę czy też na blachodachówkę
Pozdrawiam
slawieck.
Link do komentarza
hejka
u nas nadal ciągle umawianie i rozmowy z ekipami. Chyba jednak już zdecydowaliśmy.
Dzięki lsowa za info.
Dzisiejsza ekipa od dachu po analizie projektu powiedziała nam, że trzeba zwiększyć przekroje krokwi i wydłużyć płatwie. Powiedzieli, że to co podane w projekcie jest pod blacho dachówkę icon_cry.gif Teraz nie wiemy co myśleć, bo sie na tym nie znamy. Ale wynika, że chyba mają rację. Czy ktoś wam to analizował może? Co myślicie?

My na pewno kładziemy dachówkę. Mamy dylemat jaką, ciągle oglądamy i nic innego oprócz karpiówki nam się nie podoba. Karpiówka droższa, droższa w wykonaniu i jeszcze kontrłat ponoć dwa razy więcej idzie. Może to głupie, ale kolor też mi ciężej dobrać po obejrzeniu dostępnych kolorów okien. Zgłupiałam.
Ceny desek około 500 + vat. więźba od 800+vat. Z impregnacją. Dowóz różnie, zależy od tartaku. Niektórzy jeszcze dodatkowo za dowóz liczą.

Znalazłam ekipę na dach, stargowałam do 47 zł za ceramiczną, nie karpiówkę i 60 za karpiówkę. Więźba + dachówka. Okna 150zł/ sztukę. Rozmawialiśmy z gościem u których kładł (inżynier budowlaniec) i nie miał zastrzeżeń. Jednak różnica niż 68 zł za nie karpiówkę.
Budynek dziś wytyczony icon_lol.gif
Acha Ekipa Nr 3 za stan surowy otwarty z dachem 61300.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

Czekam i czekam dziś dostałem telefon że mam pisac wniosek o wydanie pozwolenia więc jużteraz tylko formalność.


Mówią że do końca września na pewno będzie, Agika nie wiem czy słuchac tych cieśli czy oni czasami nie chcą wydudlać zanadto grosza od ciebie. Więźba jest liczona na dachówkę ceramiczną lub cementowa jeśli chcesz blachę kłaść możesz sobie zmniejszyć przekroje murłat i reszty krokwi, ale żeby zawyżać co do rysunku lekka przesada przecież bierze ktoś za to odpowiedzialność.

Moim zdaniem naciągacze.

Łukasz
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!

Czekam i czekam dziś dostałem telefon że mam pisac wniosek o wydanie pozwolenia więc jużteraz tylko formalność.
Mówią że do końca września na pewno będzie, Agika nie wiem czy słuchac tych cieśli czy oni czasami nie chcą wydudlać zanadto grosza od ciebie. Więźba jest liczona na dachówkę ceramiczną lub cementowa jeśli chcesz blachę kłaść możesz sobie zmniejszyć przekroje murłat i reszty krokwi, ale żeby zawyżać co do rysunku lekka przesada przecież bierze ktoś za to odpowiedzialność.

Moim zdaniem naciągacze.

Łukasz




Witam
Dzięki Agika za informację o cenach tarcicy na dach. Więźba dachowa projektowana w LEO II jest pod dachówkę ceramiczną lub cementową - mówienie że należy ją wzmocnić poprzez zmianę przekrojów jest naciąganiem klienta na dodatkowe koszty niczym nieuzasadnione. Jeżeli masz wątpliwości to proponuję skontaktować się z biurem projektowym które wyjaśni całą sprawę.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Dzięki za opinie, tak też z mężem postanowiliśmy. Dam wam cynk jaka odpowiedź. Będzie to decydowało o wyborze ekipy, bo jeśli mają rację? Z drugiej srony myślimy, że nie mają powodów by nas naciągać, bo w tym przypadku my załatwiamy materiały, ale może by sobie ułatwić sprawę? Zobaczymy co projektant powie.

lsowa, no to z górki mam nadzieję.
Dylemat dachówki chyba się niedługo rozwiąże, chyba zrezygnujemy z tej karpiówki, różnica znacząca, a chyba znalazłam coś co mi odpowiada icon_biggrin.gif

Wycena okien Nr 2: 11000 PCV i 17 tys drewno, plus 2000 montaż, wychodzi trochę taniej niż wycena nr 1. Natomiast rolety około 1 000 taniej. Szukam dalej.

Nie wiem w ogóle, czy was te wyceny interesują. Ale podaję byście wiedzieli orientacyjnie icon_wink.gif
papa
Link do komentarza
łoł jaka zmiana image na forum icon_eek.gif,ale lubię niebieski.
Agakz ja też ciągle przeglądam różne zdjęcia z realizacji, dachy, okna itp. icon_biggrin.gif Dachówka wizualnie podoba mi się Rupp Ceramika Sirius ciemnobrązowa. Ale mąż nie jest do końca przekonany. Musimy sprawdzić parametry. Choć Braas też bardzo mi się podoba, zwłaszcza celtycka. Gdyby była ceramiczna, pewnie by padło na nią.
Mam odpowiedź z Domusa, która przytaczam tutaj, bądź co bądź wymiana doświadczeń no nie icon_wink.gif

W odpowiedzi na pytania z Pani maila chcialbym zaznaczyc ze zmiana przekrojow elementow na wieksze napewno by nie zaszkodzila aczkolwiek ich obecne wymiary zostaly sprawdzone przez konstruktora, wiec nie dokonujac zmiany dachowki na ciezsza nie ma koniecznosci wprowadzania zmian. Wszelkie korekty dokonywane w trakcie budowy musza zostac wykonane wg wiedzy kierownika budowy i przez niego po wczesniejszym sprawdzeniu zatwierdzone. Prosze zwrocic uwage na rzetelne wykonanie przez niego obliczen gdyz nie warto przeplacac zakupujac przewymiarowane elementy wiezby.
Nasza decyzja: zapytać 3 ekipy co oni na to.
Mam nadzieję, że w poniedziałek zaczniemy fundamenty.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam was wszystkich icon_smile.gif!!!
Obserwuję wasze forum dobre dwa miesiące. Ja również wypatrzyłam projekt LEO II i ... przestałam dalej szukać icon_biggrin.gif
Szukałam domku z prostym klasycznym dachem (bo taki ponoć jest najtańszy w budowie- tak mi powiedzieli i tego sie trzymam).
Dopiero wczoraj udało mi się podpisać umowę przeniesienia działki (po dobrych 4 miesiącach czekania- koszmar),
ale za to kupiłam działkę za grosze- 2123 m za 21000, co prawda nie uzbrojona, ale cena jest dobra.
Mieszkam na pomorzu a LEO II stanie od wiosny w Przybiernowie tj. jakieś 20 km od Międzyzdrojów.
Zainspirowaliście mnie z toaletą na dole, nie miałam pomysłu w jaki sposób wprowadzić zmiany z kabiną prysznicową, choć mój architekt/ kierownik budowy (jeszcze nie wiem jak go traktować) zaproponował, żeby z kotłowni zrobić łazienkę, jakoś mi ten pomysł się nie spodobał...

i dalej o sobie

na imie mam Monika, mieszkam koło Przybiernowa - pomorze, i na razie udało mi się kupić działkę, mam warunki zabudowy, jutro jadę do architekta i chcę z nim przedyskutować wasze propozycje zmian ( przede wszystkim łazienka na dole), ja wpadłam na inny pomysł, jeszcze nie wiem na ile to jest możliwe ale pytać rzecz ludzka.
Pomyślałam sobie, żeby rozciągnąć LEO II w szerokości tj poszerzyć o jakiś metr, pomiędzy garażem a domem tj za toaletą i oczywiście zmiany takie że z wiatrołapu wchodzi się do garażu i łazienka robi się wtedy o wiele większa jakieś 4m.
Dzięki tym zmianom łazienka na górze i strych również "rosną", i nabierają okazalszych kształtów.
Pokoje na górze oczywiście powiększone do kwadratów kosztem stryszku i łazienki.

Jeżeli chodzi o koszty, to mnie (architekt/ kierownik budowy) będzie kosztował 4090 pln i ani grosza więcej w tym wszystkie zmianyw projekcie jakie tylko sobie zamarzę (ponoć... ale jeszcze nie wie na co się porywa icon_mrgreen.gif bo pomysły to ja mam niezłe icon_razz.gif , będzie również nadzorować budowę i załatwiać wszystkie formalności( jakieś mapki itp). Jeszcze się w tym nie orientuję więc musicie wybaczyć mi te skróty myślowe.
Link do komentarza
Witam nową miłośniczkę LEO II !
Miło nam że LEO II będzie budowany nad morzem. Jak widzę wiekszość lokalizacji tego projektu to południowo-zachodnia część Polski,trochę w centrum - została tylko część pólnocno i południowo-wschodnia ale jak myślę to i w tych stronach niezadługo zagości LEO.
Zgodnie z tym co pisałaś Monika dach LEO II jest tak prosty w swej konstrukcji że naprawdę trzeba się wyjątkowo postarać żeby go sknocić na etapie wykonawstwa. Był to jeden z głównych powodów dla których wybrałem wlaśnie ten projekt spośród innych.
Aktualnie jestem po wypelnieniu fundamentów piaskiem. Zgadnijcie ile piasku zmiesciło się w fundamentach - trudno w to uwierzyć ale ok. 20 wywrotek.
Agika napisz jak tam przebiega u Ciebie budowa , czy zaczęliście już fundamenty.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
slawieck
Link do komentarza
Witam Monika.
po dłuższym niebyciu napiszę co z naszym Leo. Mamy wylane ławy, prąd. Studnia będzie kopana w przyszłym tygodniu. W poniedziałek przyjeżdżają bloczki i dalej ruszamy. Musieliśmy wstrzymać prace, bo rzeczoznawca ma przyjechać, a do banku chcemy mieć jak najmniej zrobione. Tak więc beton na pewno dobrze się zwiąże icon_mrgreen.gif . Wnioski złożone w 3 bankach, czekamy na rozpatrzenie. W tygodniu kupujemy Porotherm i pozostałe. Dachówka będzie chyba Creaton, bo dostaliśmy ofertę cenową taką jak Rupp Ceramiki i mąż zdecydował, że będzie Creaton, jest 4 gr różnicy. Poza tym masa załatwiania, męża ciągle nie ma.
Z ekipami nic się nie zmieniło. Budowlańcy są, dachowcy na grudzień - nie wiem co z tego wyjdzie, jak nic to się na wiosnę przesunie.
Boże ile tego piasku poszło icon_eek.gif
POzdrawiam
Link do komentarza
WITAM WSZYSTKICH

AGIKA, W KTÓRYCH BANKACH ZŁOŻYLIŚCIE WNIOSKI O KREDYT? MY Z MĘŻEM MYŚLIMY O PKO PB I MILLENIUM ALE TO ZA JAKIEŚ TRZY MIESIĄCE BO MUSZĘ CZEKAĆ TERAZ 4 TYG NA MAPY I NASTĘPNIE DWA MIESIĄCE NA POZWOLENIE NA BUDOWĘ.
PLANUJEMY KOLEKTORY SŁONECZNE ZAKUPIĆ I PRZYDOMOWĄ OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW WIĘC MOŻE UDAŁO BY NAM SIĘ DOSTAĆ KREYT PREFERENCYJNY Z BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA? MUSZĘ POPYTAĆ.
JA TEŻ MAM WSZYSTKO NA SWOJEJ GŁOWIE icon_confused.gif TAK TO NIESTETY JEST W TYCH CZASACH, ŻE RZĄD W KRAJU A NARÓD NA UCHODŹCTWIE icon_biggrin.gif icon_cool.gif
Link do komentarza
U nas sprawa z bankiem była prosta. Warunki były dwa: min faktur i mało formalności przy transzach (czytaj mało transz). Po wstępnej selekcji zostały: Millenium, Nordea, mBank. Tak myślę, że weźmiemy w mBanku. Zależy jeszcze co uda się wynegocjować i gdzie najszybciej. Kredyt we frankach szwajcarskich.

Byłam dziś na budowie - super chodzić po fundamentach icon_mrgreen.gif , ale w sumie mały domek się wydaje icon_eek.gif
lsowa a co u ciebie masz pozwolenie?
slawieck, a ty robisz coś dalej, czy czekasz do wiosenki?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Z PKO mieliśmy złe doświadczenia, straszna biurokracja i prowizja wysoka. Millenium OK, choć też ubezpieczenia wymagają. Zobaczymy, wnioski złożone, czekamy.
Po rozmowie ze znajomym, chyba umówię się z panią od aranżacji wnętrz. Kolega twierdzi, że to najlepiej wydane pieniążki w trakci budowy. Nie chodzi mi o pełną aranżację, tylko mam dylematy co do niektórych ścianek działowych, połączenia kuchni z salonem, rozmieszczenia gniazdek. Zimą trzeba wszystko zaplanować. Ciekawe jaki to koszt ?

A co u was?
Link do komentarza
Witam wszystkich po długiej nieobecności za co wielkie sorki.

Dużo się pozmieniało no w końcu 15.10.2007 roku dostaliśmy pozwolenie na budowę właśnie nabiera mocy urzędowej, więc można myśleć co dalej robić. Ze względu na spłatę mieszkania którą już mamy za sobą, koszt adaptacji projektu i nieoczekiwany zakup maszyny do firmy przez co naciągneliśmy nieznacznie budżet, myślę że na ten rok jeśli chodzi o roboty budowlane damy sobie spokój pozostaje zakup materiałów. Temperatura w nocy zaczyna schodzic nieznacznie poniżej zera co w przypadku zasychania fundamentów ma znaczenie. Adaptator wpisał nam, że jesteśmy w III strefie przemarzania i musimy robić głębsze o 20 cm fundamenty, także piękne te bory, ale dlaczego już droższe na etapie fundamentów. Jeszcze na to wszystko narazie ceny materiałów nie chcą spadać i wątpię że będzie jakaś poprawa. Siostra pracuje w hurtowni materiałów budowlanych i mówi że wszyscy odrabiają małe narzuty z lata dlatego ceny się trzymają.
Mam dosyć nietypowe pytanie czy orientuje się ktoś czy przysługuja jakieś odliczenia od podatku lub od dochodu w związku z budowaniem domu bądź zakupem mieszkania na rok 2007. Bo z tego co czytam w necie i co dowiedzialem sie od księgowej to raczej wszystkie przywileje nam zabrali. Najgorsze jest to że ci wszyscy rządzący u góry myślą, że jeśli ktoś buduje to ma nie wiem ile pieniędzy. Czy dziś nie mogą budować osoby, które naprawdę cięzko pracują i liczyć na jakąś pomoc ze strony państwa.

Ile zapłaciliście kierownikowi budowy.
Pozdrawiam wszystkich nowych forumowiczów.
Kto się jeszcze nie może zdecydowac na projekt naprawdę polecam LEO II, okazało się że łazienka na parterze jest na jedny poziomie z garażem i w takim układzie jest o 45 cm niżej od reszty pomieszczeń. Także będzie można zastosować instalację C.O. grawitacyjnie co uważam za wielki plus zwłaszcza przy opale stałym.

Pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Witam wszystkich

Czy ktoś z was kochani zastanawiał sie nad ścianami na górze?
Czy nie trzeba będzie podnieść ich trochę do góry? Rozmawiałam z architektem i zadałam mu to pytanie, ponieważ wolę podnieść je o kilka warstw bloczków do góry i mieć niewielkie skosy w pokojach niż martwić się nad umeblowaniem pokoi.
Zamówiłam już projekt ale go jeszcze nie dostałam a architekt na podstawie opisu leo II strierdził że najprawdopodobniej trzeba będzie dołożyć kilka warstw.
Link do komentarza
No widzę, ze ruchu to na wątku nie ma.
U nas za to ruch na budowie więc postanowiłam coś skrobnąć.
Kredytu jeszcze nie ma, mam nadzieję, że uda sie podpisać umowę w przyszłym tygodniu, bo jedziemy na resztkach kasy
icon_neutral.gif
Połaziłam dziś po salonie i kuchni. Wiecie cięgle się gryzłam, czy będzie mi się podobało, ale jest OK. Salon nie wydaje się wąski. Cieszę się, że zwiększyłam okno tarasowe do 3 m. Cięgle też myślę, czy robić spiżarkę w kuchni, bo mnie strasznie wkurza, że jak zrobię to okno nie będzie na środku ściany. Gabinet wydaje się malusi.
DOm wydaje się być wysoko, może trzeba było się głębiej wkopać? Zresztą ze schodkami pewnie inaczej to będzie wyglądać. I na pewno trzeba będzie nawieźć ziemi.
W piątek mają zacząć układać strop nad garażem.
Odnośnie ścianki kolankowej jeszcze się zastanawiamy, trochę mamy stracha, że dom straci na wyglądzie, widziałam wiele domów schrzanionych przez podniesienie ścianki kolankowej. Mąż jest na nie raczej, pewnie w praniu się okaże. Ale chętnie posłucham opinii innych - będziecie podnosić???
lsowa - myśmy ten uskok do toalety zlikwidowali. nie bardzo załapałam z tym CO.?? Możesz wyjaśnić.
Z kierownikiem budowy umówieni jesteśmy na 2500zł. Ale chyba damy mu więcej, bo jest prawie codziennie na budowie i bardzo pilnuje roboty. Np na budowlańcy musieli rozbierać położone przez pół dnia ścianki bo przesunęli osie. Było parę innych drobnych niedociągnięć, dzięki niemu były poprawione.
Odnośnie odliczeń nie orientuję się.
Pogoda jak na razie dopisuje. Ciągle mamy jednak 1 -2 dniowe opóźnienia z każdym etapie.
Dziś się podbudowałam, dobrze, ze pojechałam na budowę.
Piszcie coś bo nudy icon_wink.gif
Papa
Link do komentarza
Witam!!!

Aaaaale macie fajnie. Agika Ty to naprawdę nieźle poszłaś w tym roku gratuluję zdecydownania.
Ja nie bardzo mogę w tej chwii sie pochwalić postępem prac na budowie, ale raczej w przyszłym tygodniu przeprowadzamy się na swoje mieszkanko (wkońcu sie doczekaliśmy). Z tym centralnym ogrzewaniem to nie wiem jak u was jest, ale ja przy adaptacji mam wpisane, że ma być C.O. wykonane grawitacyjnie i wymuszone (tak w przenośni), a nie tylko wymuszone. Wymuszone bedzie też ale jeśli mi wyłączą prąd to pompa wodna przestanie chodzić i wtedy woda będzie stała w obwodzie przez co szybciej może sie zagotować i może dojsc do pęknięcia instalacji, jeśli jednak jest wymuszone i grawitacyjne tzn. są zachowane spady na rurkach doprowadzających ciepłą i zimną wodę tak żeby układ się nie zapowietrzał; a piec drogą tego myslenia jest w najniższym punkcie wobec wszystkich grzejników ( w garazu tez) w tym też bojlera na ciepłą wodę to prawem fizyki woda ciepła zawsze bedzie szła do góry a zimna wymuszona przez ciepła wracała do pieca i nie ma prawa nic się stać nawet jak zabraknie z jakiegokolwiek powodu prądu. W tym przypadku zbiornik wyrównawczy musi znajdować sie na strychu ponad wszystkimi grzejnikami, a jesli mamy typowo wymuszone przez pompe wodna to zbiorniki montują w kotłowni.

Co do kierownika budowy to płać tyle na ile jesteście umówieni. Umowa rzecz swięta i chyba on też sobie zdawal sprawe ja miałem za 1000 ale był bardzo czepialski i mam troszke gościa lepszego z którym naprawde można pogadać ale za 1300 zł

Pozdrawiając czekam za wiosną.
Agika jeśli mogę prosic o kilka fotek byłbym wdzięczny.
Łukasz
Link do komentarza
Sorrki Łukasz, ale nie mam aktualnych fotek. Dziś zapomniałam aparatu. Jak tylko mąż będzie to zrobi i wrzucę parę.

Domek rośnie icon_biggrin.gif , dziś sobie poustawiałam pustaki w miejscach ścianek działowych, fajnie nawet wychodzi. Ciągle jeszcze nie wiem co ze spiżarką - robić, czy nie icon_sad.gif
DO pasji mnie już doprowadza załatwianie kredytu. Nawet nie napiszę, bo nie chcę się wkurzać.
Link do komentarza
Witam!
Agika super tempo budowy, gratuluję szybkiej decyzji budowy w tym roku LEO. Z perspektywy czasu trochę żałuję że nie pociągnąłem jeszcze w tym roku prac budowlanych LEO ale miałem nadzieję na podłączenie prądu 15 marca 2008r przez Zakład Energetyczny. Tymczasem Zakład Energetyczny wydłużył mi okres oczekiwania na przyłącze prądowe aż do 26 listopada 2008r. Skutek tego będzie taki że będę musiał kontynuować budowę z wykorzystaniem agregatu prądotwórczego, ale nie będę już odwlekał prac budowlanych. Agika napisz jaki strop wykonali Ci budowlańcy nad garazem. Czy cały strop nad częścią mieszkalną i garażową wykonali ci z tych samych pustaków czy też nad garażem zastosowałaś inny typ stropu (o innej długości belek i grubości pustaków). Jak będziesz dysponowała zdjęciami z budowy po wykonaniu stropów to proszę o przesłanie zdjęć na maila slawieck@interia.pl
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Witam,
Ja kupilem projekt LEO I,
przeczytany tekst Mikolaja - myslalem, ze to ja go pisalem (dokonalem dokladnie takich zmian).
a teraz powaznie: projektu szukalem prawie rok, zobaczylem leo 1 - stwierdzilem ze to jest to,
natychmiast kupilem (kwiecien) a nastepnie 6 m-cy szukalem wykonawcy (ale sie oplacalo, bo jestem zadowolony z jakosci i tempa pracy)
budowe rozpoczolem 9 wrzesnia, jeszcze w listopadzie mam zamiar wykonac dach i zrobic przykrycie.

zycze powodzenia i pozdrawiam wszystkich budujacych wlasne domy.
lukasz
wir137@op.pl
zdjecia z realizacji przeslalem do firmy DOMUS (mysle, ze bedzie je mozna zobaczyc w internecie).
Link do komentarza
O witam nowego Leo zawodowca. Super icon_biggrin.gif
MAm nadzieję, że zobaczymy wkrótce zdjęcia bardziej zaawansowanych robót. Napisz gdzie budujesz. I jaką dachówkę planujesz położyć.
A Nikole coś się nie odzywa?
Slawieck, fatalnie z tą energetyką, nie zazdroszczę icon_sad.gif . Cały strop będzie Terriva. Jak widzisz na zdjęciach - garaż wyłożony, ale nie zalany. Dziś spadł śnieg u nas więc nie wiem jak będzie z dalszymi robotami.
No zobaczy się.

Papa
Link do komentarza
Dzień dobry
Łukasz serdeczne dzięki, jak zobaczyłam mój ulubiony słup przyweejściu to strasznie się ucieszyłam. Domek naprawdę świetny. Hurra. My w końcu chyba w poniedziałek zalejemy strop.
Mam pytanie, czy podnosiłeś ściankę kolankową? Jeśli tak to o ile? I jeszcze jedno pytanie: czy będziesz miał schodki przed wejściem?
My też kładziemy dachówkę ruppceramika sirius icon_biggrin.gif
I też mamy nadzieję zadaszyć przed zimą. Bądź co bądź w przyszłym tygodniu ma być 10 stopni i tego będziemy się trzymać icon_biggrin.gif Zobaczycie zimy nie będzie icon_mrgreen.gif
POzdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...