Skocz do zawartości

Sebastian-7

Uczestnik
 • Posty

  53
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Sebastian-7

 • Urodziny 11.12.1958

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  33

Sebastian-7's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Gratuluję! _________________ Dziękuję , również dla Was gratulacje za Fawie 2, jak sobie na dziś radzicie?, śledziłem postępy zeszłoroczne. Wszelkiej pomyślności.
 2. ='iza_pawel' date='5.06.2014, 20:20 ' post='427133'] budujecie jeszcze? bo jakaś taka stagnacja w temacie... U nas jak zwykle szału nie ma, ale chociaż SSZ ______________________________________________________ Witajcie , dziękuję za zapytanie, przepraszam tez za opóźnienie w odpowiedzi ale …zapomniałem hasła do tego forum. Co do budowy to dom już od strony tech. i urzędowej – został odebrany. Ciągle są jeszcze jakieś poprawki (i pewnie będą się ciągnęły miesiącami) ale już w nim funkcjonujemy i zamieszkujemy (jeszcze trochę w „kratkę” bo organizacyjnie przeniesienia „gratów” z poprzedniego mieszkania trochę zajmuje no i jeszcze - brak paru spraw w nowym domu (brak min. jeszcze kuchni i schodów ale wszystkie kafle, podłogi i „malunki” na ścianach zostały ukończone – wyślę że do końca lata uda się całkowicie zakończyć te tematy). Ogólnie jesteśmy szczęśliwi że wszystko w miarę bezpiecznie i sprawnie udało się zrealizować no i od września na stałe się wprowadzimy a nasze wnuki pójdą tutaj do nowych szkół. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zapraszam sąsiadów - Izę i Pawła - do odwiedzin. .
 3. Witam szczególnie moich nie poznanych do dziś sąsiadów (iza_pawel @ ) no i oczywiście wszystkich użytkowników tego forum. (co do odpowiedzi dla Izy i Pawła -i na temat tej burzy śnieżnej jaką mieliśmy u nas na początku grudnia w okolicach Pępowa – to nie wyrządziła wielkich zniszczeń (poza zerwanym ogrodzeniem i paroma połamanymi drzewkami –od nadmiaru śniegu) ale pokazała słabości "podbitki" dachu - śnieg się dostał głęboko w zakamarki poddasza - no ale już po wszystkim. Dziś jest pierwszy dzień 2014 roku - dla nas wielu to czas nowych wyzwań no i realizacji tego co zaczęliśmy - Wszystkim życzę pomyślności i wytrwałości w realizacji dalszych wyzwań ...i tych budowlanych i tych życiowych. To pewnie jeden z ostatnich moich odwiedzin tego forum bo dom już stoi i jak Opaczność i zdrowie pozwoli to pewnie w połowie roku będziemy próbowali się wprowadzić. Prawie równo rok temu "odważyłem" się zacząć wymieniać uwagi na temat tego projektu, bardzo dużo zyskałem wskazówek , pomocy w czasie realizacji tego projektu i waszej życzliwości - za co szczerze Wszystkim bez wyjątku dziękuję. Jeśli ktoś będzie chciał nas o coś zapytać proszę pisać – z szacunku, ciekawości i szczerej chęci – będę śledził dalsze losy tego forum. Wszystkiego najlepszego na ten Nowy - 2014 rok
 4. PaniSmith ...witam, gratuluje stanu surowego. Mam nadzieję, że zdjęcia wszystkich kabli w ścianach i rur w podłogach porobione, bo bez tego ciężko się żyje.. _____________________________________________________ Witam, dziękuję za dobre słowo, faktycznie teraz zaczyna się jakby nowy etap budowy - równie absorbujący i ...kosztowny, no ale teraz już zwalniamy tempo. Zdjęcia wszystkich instalacji - za radą wielu użytkowników tego forum - porobiłem, ale i tak czasem jakiś kabel trzeba "reanimować". Na dzień dzisiejszy kończymy podłączanie tablicy elek. no i staramy się osuszyć ściany, tak więc palimy jak tylko jest okazja i czas bo słonko na razie nam nie pomaga :-). Dołączam parę zdjęć - jeszcze przez opadami śniegu. Pozdrawiam wszystkich.
 5. Początkowo miała być Kamea2, ale Flawia2, ma wygodniejszy rozkład pomieszczeń na poddaszu (parter identyczny), o jedną lukarnę mniej, więc... budujemy ++++[/quote] Witam i gratuluje wyboru projektu, naprawdę piękny ....tak więc czas zacząć realizację - pozdrawiam i życzę wytrwałości i satysfakcji :-).
 6. [quote name='DON111' date='15.08.2013, 23:09 ' post='374882'] Witam. U mnie troszkę się zwolniło tempo prac bo gość od dachu miał poślizg na innej robocie o tydzień ale już mam krokwie prawie gotowe. ________________________________________ Co tam słychać u Was na budowie?, pewnie ręce pełne roboty?.... U nas było trochę przestoiu lub inaczej ujmując - mniej rąk do pracy a wiec i tempo mniejsze, no ale na dziś powoli kończymy tynki wewnątrz i planujemy następny etap jeszcze przed chłodami, zobaczymy na ile sie uda powalczyć z czasem, siłami i ....fachowcami ....Pozdrawiam Wszystkich b.serdecznie.
 7. ... Sebastian jakiej papy użyłeś na dach? Bo z tego co się orientowałem jest kilka grubości. A okna ile cie wyniosły? Ja dowiadywałem się wstępnie i okazało się ze okna i parapety wew + zew +brama garaż. verdoor 25k(+-) avante lub oknoplast 7 komór 3 szyby... ________________________________ Witajcie, przepraszam że dopiero dziś odpisuję ale ciągle jeszcze pochłonięci jesteśmy pracami na budowie... Odnosząc się do Twoich zapytań to postaram się odpowiedzieć... a więc papę na deski wzięliśmy taka jaka nam zaproponowali w dobrej cenie...chyba ok. 3-4 mm,(pewnie najzwyklejsza _ale o takę nam chodziło - bo ocieplamy od samego szczytu aby wykorzystać strych - daliśmy na strych schody "stałe" :-) cała papa na dwa dachy wyniosła ok. 2000zł + 1000zł przybicie. ...okna wyniosły nas (bez parapetów wew. okna 2 szybowe/7 komór) ok. 14000.oozł + dwie bramy (autom.) 7600.oozł .... No to chyba wszystko o co pytaliście...my kończymy elektrykę i przymierzamy się do tynków ale to pewnie za tydzie lub dwa....wszystkiego dobrego ...pomyślności
 8. [quote name='angelikaw' date='22.07.2013, 09:55 ' post='370531'] Pięknie rosną te Wasze domy ______________________________________________________________ Dziękujemy za dobre słowo :-), poniżej ostatnie nasze praca przy dachu....pozdrawiam Wszystkich. , .
 9. W sporym przyspieszeniu wyglada to tak. Dysperbit > abizol> styrodur> obsybka >chudziak> no i ściany ______________________________________________________ Wielkie gratulacje , Wasz dom zaczyna nabierać kształtów... a to ze Cię pochłania ta praca to chyba dobrze :-), wszelkiej pomyślności w dalszej realizacji.
 10. Don 111 - jak Twoja budowa Leo-na , jak możesz to prosimy o zdjęcia... Nam w końcu udało się zamknąć kolejny etap prac - już tak wewnątrz nie wieje :-), teraz dach i ....przerwa na złapanie oddechu , , , Wszelkiej pomyślności.
 11. Sebastian, wow, pięknie to wygląda. Skąd brałeś beton na strop i w jakiej cenie? Ile wydłużałeś krokwie? Ścianka kolankowa na 3 bloczki jest wystarczająca? Kiedy planujecie wprowadzić się? Same pytania :P Chyba musimy się spotkać na żywca, będzie wygodniej... _____________________________________________________________________ Witajcie, dziękuję za dobre słowo , oczywiście - wspólne spotkanie byłoby najowocniejsze :-) zapraszam, jestem praktycznie każdego dnia na budowie a wiec napiszcie kiedy Wam pasuje....co do pytań to już odpowiadam; - beton pierwszy raz wiozłem z Szymbarku ale następne z Tuchomka i ten był ok. (resztę szczegółów odpowiem jak się spotkamy) - ścianka kolankowa 3 bloczki + wieniec jest (w/g mnie) ok, pomieszczenia funkcjonalne i ustawne, proszę zobaczcie sami. - krokwie wydłużyłem do ok. 85-90 cm, ale mogłem więcej - jakoś tego nie dopilnowałem, za to strych "wyszedł" bardzo funkcjonalne i dość wysoki (w szczycie 2.20cm) ...no i to tyle...na dziś jestem na etapie kładzenia dachówki, pogoda na razie dopisuje za co Opaczności dziękuję , na razie dołączam zdjęcie z przed paru dni... Pozdrawiam Wszystkich utrudzonych budowniczych , _________________________________________ Dziękuję ...papierologia się w końcu skończy :-) i będzie powstawał Wasz projekt - powodzenia.
 12. Oby tylko zamalować dysperbitem ,zaciągnąć abizolem i przykleić styrodur potem zasypka piaskiem i już deszcze nie będą nam przeszkadzały. [/quote] _______________________________________ Myślę że szczęśliwie przebrnąłeś przez te etapy budowy :-), pogoda kapryśna no ale na to nie mamy wpływu ...tzn. mamy o tyle o ile się z wszystkim pogodzimy - no ale to prawie filozofia a nie budowanie domu :-), trzymam kciuki za Twoje postępy w budowie. U mnie wreszcie papa na dach - a tego samego dnia burza w dużym deszczem - no i wreszcie nie wyganiałem wody miotłom z salonu :-) Szczere pozdrowienia dla Wszystkich utrudzonych (i radosnych) budowniczych.....:-)
 13. _______________________________________________________________________________ Szczere gratulacje :-), zaczeliście w piękną pogodę i oby tak było do samego końca inwestycji :-)... ....aż miło patrzeć :-) ...ławy szerokie....udźwigną przyszłą budowlę i ....pewnie marzenia... ....my powoli kończymy dach (tzn tylko odeskowanie - ale to zabiera i sil i czasu... ...pomyślności wszelkiej w dalszej pracy :-)
 14. My jesteśmy na etapie adaptacji projektu Flawia 2 [/quote] _________________________________________________ Podejrzałem Wasz projekt w necie - b. ładny, gratuluje... jakby "nowocześniejszy" :-) w swej "linii". My, po małej przerwie, ruszyliśmy znowu z budową, poniżej wklejam parę zdjęć.... dziękuję wszystkim uczestnikom tego forum za owocne uwagi i wskazówki - bez tego nie udałoby się na dojść z budowa tak daleko - choć wiem że dopiero praca się zaczyna .... pozdrawiam Wszystkich ...zapaleńców budowlanych .
 15. Witam wszystkich, pewnie każdy zajęty jest kontynuacją budowy, tak więc życzę powodzenia i wytrwałości. U nas na budowie lekki przestój ale od czerwca ruszamy dalej. ( poniżej jest obraz tego co udało nam się do teraz zrobić) Dobrej pogody
×
×
 • Utwórz nowe...