Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

ale macie fajnie

już słup przy wejściu macie,
co ja mówię, już coś macie,
ja narazie czekam na odzew architekta, bo jak narazie to wszystko się plącze
ekipę mieliśmy umówioną to okazało się że musimy szukać kogoś innego bo ludzie im wyjechali za granicę i nie wyrobią się z tyloma robotami, architekt coś pod nosem przebąkuje że może się tak łatwo nie udać z odrolnieniem ziemi ( a początkowo w urzędzie gminy urzędas powiedział że nie ma czegoś takiego już jak " odrolnienie" , bo w momencie jak dostaniemy warunki zabudowy (które już mamy) to już w tym momencie działka jest budowlana.
I jeszcze czekamy aż architekt poskłada wszystkie papierki i odda projekt do starostwa i znów czekanie 2 do 3 miesięcy.
Najgorsze jest to czekanie, bo mój mąż w każdej chwili może zmienić pracę na lepiej płątną ale czekamy aż dostaniemy kredyt a tu papierologii końca nie widać...
szlag trafia

trzymajcie się

wrzućcie kilka fotek na forum,
dajcie trochę pomarzyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących i zainteresowanych budową domu LEO, my wybraliśmy LEO I, bylibyśmy wdzęczni za fotki z wstępnych etapów do których jak wynika z Waszych postów doszliście już pomomo zimy. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i zbierania dokumentacji niezbędnej do pozwolenia na budowę, ruszamy wiosną 2008. Budowa w woj Zachodniopomorskim, Pozdrawiam.

Projekt kupiliśmy w sierpniu 2007 i od tamtej pory zastanawiamy się nad jego adaptacją, ze względu na ąską działkę szer. 20 m zmuszeni byliśmy zlikwidować okna w garażu i w bocznej ścianie pokoju nad garażem uzyskując w ten sposób mozliwość przesunięcie bryły o 1 m do bocznej granicy działki. Domek się zmieścił i wszystko jest ok. Aktualnie staram się przygotować realny kosztorys uwzględniając inne niż w projekcie materiały, ściana zewnętrzna dwuwarstwowa suporeks 24 i styropian 15. Umowa na wykonanie stanu surowego z dachem, komnami i rynnami bez dociepleń podpisana już ok. miesiąca temu, stanęło na 42 000 netto.
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry
Łukasz serdeczne dzięki, jak zobaczyłam mój ulubiony słup przyweejściu to strasznie się ucieszyłam. Domek naprawdę świetny. Hurra. My w końcu chyba w poniedziałek zalejemy strop.
Mam pytanie, czy podnosiłeś ściankę kolankową? Jeśli tak to o ile? I jeszcze jedno pytanie: czy będziesz miał schodki przed wejściem?
My też kładziemy dachówkę ruppceramika sirius icon_biggrin.gif
I też mamy nadzieję zadaszyć przed zimą. Bądź co bądź w przyszłym tygodniu ma być 10 stopni i tego będziemy się trzymać icon_biggrin.gif Zobaczycie zimy nie będzie icon_mrgreen.gif
POzdrawiam


witam,
scianke kolankowa podnioslem o 50cm. (efekt to swietne pokoje na poddaszu) - ale ostroznie z tym podnoszeniem bo dom moze wyjsc troche nieproporcjonalny, dlatego radze wydluzyc okap (dach) to wtedy podniesienie scianki bedzie ukryte - bedzie ok!
jeszcze jedno proponuje zmienic wysokosc okna w kuchni (w projekcie jest nizsze od okien z zalonu) ja je zrownalem.
kolejna sprawa to poziom okien w salonie (zobacz w projekcie wyjscie na taras jest ok. 20cm nizej.) proponuje zrobic wszystkie okna tj. gorna krawedz na jednym poziomie,
jesli chodzi o schodki to beda tak jak w projekcie (poprostu postawilem dom troche wyzej a nastepnie podniose teren)
dom nidy nie jest zawysoko (w stosunku do poziomu drogi).
pozdrawiam
lukasz,

ps. przeslij mi zdjecia swojego domu.
Link do komentarza
Dzień dobry,
zdjęcia na forum miałam wkleić jak już będzie więźba, bo tak to chyba nici z efektu. Ale co mi tam, najwyżej nie będziecie zadowoleni. Może Łukasz pokaże z więźbą?
MAm pytanie - podniosłeś ściankę o 50 cm - napisz o ile wydłużyłeś krokwie? Jesteśmy na etapie zamawiania, my chyba podniesiemy o 1 pustak. Dachowscy powiedzieli, że o 25 cm trzeba wydłużyć. CO myślisz?
Okno w kuchni też wyrównaliśmy. Nie jestem przekonana, żeby zlew dać pod oknem, a jak już to parapet chcę mieć na równi z dachem.
U nas w końcu dziś zalali strop nad garażem, biorą się teraz za układanie stropu nad resztą budynku.
Poza tym słup robią inaczej niż u ciebie Łukasz, ale docelowo ma być jak w projekcie.
Bodeusz - witam icon_biggrin.gif

Zdjęcia z komórki komórki, bo aparat siadł - nowy będzie na gwiazdkę. Próba generalna.
Link do komentarza
Witam wszystkich, mimo że zima nie sprzyja budowie to jest to z pewnością najlepszy okres aby podzielić się doświadczeniami i praktycznymi radami w naszych inwestycjach.
Agika, ze względu na to, że będę ubiegał się o kredyt z dopłatami do odsetek /nasz dom to pierwsze nasze M/ nie zamierzam podnosić ścianek kolankowych bo takie rozwiązanie powiększy powierzchnię mieszkalną do ponad 140 m kw i nie dostanę preferencyjnego kredytu a to przy kosztorysie ok. 300 000 jest trochę sianka. Jak pisałem jesteśmy na etapie uzgodnień. Spec od kominków poradził żeby odwrócić miejscami przewody kominowy i wentylacyjny tak żeby kominek nie wystawał zbyt bardzo do przodu i nie był przeszkodą w salonie, po zmianie można go postawić obok komina i zyskujesz wysunięcie komina o grubość komina. Mówił gość bardzo logicznie i chyba tak zrobię po naradzie z kierownikiem budowy.
Proszę o opinie na temat kuchni i spiżarni, czy robicie tak jak w projekcie czy też coś zmieniacie, pomóżcie bo żona mi marudzi że będzie jej w kuchni za ciasno. jak w praktyce wygląda powiększona o kabinę prysznicową toaleta na parterze, czy drzwi wiatrołapu nie będą przeszkadzać w wejściu do tej łazienki po przeróbkach. I jeszcze jedno, czy schody wylewacie z betonu czy ma to być konstrukcja drewniana w całości. Będę wdzięczny za każdą radę, z tego co czytam to jesteście o wiele dalej z inwestycją, mury rosną a u nas wciąż biurokracja icon_sad.gif . Pozdrawiam. icon_lol.gif
Link do komentarza
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Od dłuższego czasu przyglądam się forum budujących LEO I
Zamierzam rozpocząć budowę mojego LEO na wiosnę 2008 roku. Wybrałem Leo bez garażu - mam zbyt wąską działkę na garaż w bryle budynku icon_sad.gif
Stąd pomysł na założenie nowego klanu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Zmiany które wprowadzę w projekcie to:
- podniesienie ścianki kolankowej o 50 cm,
- przeniesienie kominka - będzie przy wejściu do salonu po lewej stronie (przy spiżarce lub jak kto woli pomieszczeniu gosp.). Dzięki temu w budynku będzie tylko jeden komin, będzie także bliżej nosić drewno, i więcej miejsca w salonie. Łatwiejsze będzie też połączenie kominka z kotłem gazowym (zamierzam zastosować wkład z płaszczem wodnym).
-przeniesienie łazienki na poddaszu z części ogrodowej na frontową, co znacznie uprości instalacje sanitarne, a przy okazji da mi widok z łazienki na las icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mają zamiar budować, są w trakcie, lub wybudowali ten piękny domek, do podzielenia się swoimi uwagami.
Link do komentarza
BArdzo ciekawa propozycja z tym kominem. Na pewno nie omieszkam zapytać budowlańców i kierbuda. Forum jest wspaniałe pod kątem wymiany doświadczeń icon_biggrin.gif Każdy ma inny pomysł i spostrzeżenia.

Jeśli chodzi o kuchnię to szczerze rozumiem twoją żonę. Ja mam ten sam dylemat - kuchnia jest mała jeśli jest spiżarka, a poza tym nie podoba mi się okno niecentralnie. Żałuję, że nie poszerzyłam budynku o 1 m. Wtedy kuchnia byłaby OK, spiżarnia OK i ładniejszy salon, Ale było minęło. Ja chyba nie będę robić spiżarni, wstawię za to na jednej ścianie wysokie szafy, by mieć dużo miejsca. Mam jeszcze w grudniu umówioną wizytę i projektantki wnętrz i ten temat na pewno poruszę. Zobaczymy co doradzi.
Schody - wylewane, jakoś nie mogę sobie wyobrazić drewnianych z ubikacją pod.
Koncepcję łazienki z prysznicem wklejałam na którejś stronie na tym forum, poszukaj - to wersja, która dostałam od domusa.
My robimy bez prysznica.
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry,
zdjęcia na forum miałam wkleić jak już będzie więźba, bo tak to chyba nici z efektu. Ale co mi tam, najwyżej nie będziecie zadowoleni. Może Łukasz pokaże z więźbą?
MAm pytanie - podniosłeś ściankę o 50 cm - napisz o ile wydłużyłeś krokwie? Jesteśmy na etapie zamawiania, my chyba podniesiemy o 1 pustak. Dachowscy powiedzieli, że o 25 cm trzeba wydłużyć. CO myślisz?
Okno w kuchni też wyrównaliśmy. Nie jestem przekonana, żeby zlew dać pod oknem, a jak już to parapet chcę mieć na równi z dachem.
U nas w końcu dziś zalali strop nad garażem, biorą się teraz za układanie stropu nad resztą budynku.
Poza tym słup robią inaczej niż u ciebie Łukasz, ale docelowo ma być jak w projekcie.
Bodeusz - witam icon_biggrin.gif

Zdjęcia z komórki komórki, bo aparat siadł - nowy będzie na gwiazdkę. Próba generalna.



fachowcy od dachu chyba maja racje, ja dalem krokwie dluzsze o 50cm, nastepnie po postawieniu bede je skracal oceniajac wizualnie budynek, (ale pamietaj - moze byc problem z ugieciem okapu, ja wypuszcze go 90 do 100cm od sciany ale krokwie dalem 8x18cm czyli wieksze jak w projekcie)
scianke podnioslem 50cm po postawieniu krokwi widze, ze zamalo moglo by byc 70 - 80 cm.

pozdrawiam lukasz
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich, mimo że zima nie sprzyja budowie to jest to z pewnością najlepszy okres aby podzielić się doświadczeniami i praktycznymi radami w naszych inwestycjach.
Agika, ze względu na to, że będę ubiegał się o kredyt z dopłatami do odsetek /nasz dom to pierwsze nasze M/ nie zamierzam podnosić ścianek kolankowych bo takie rozwiązanie powiększy powierzchnię mieszkalną do ponad 140 m kw i nie dostanę preferencyjnego kredytu a to przy kosztorysie ok. 300 000 jest trochę sianka. Jak pisałem jesteśmy na etapie uzgodnień. Spec od kominków poradził żeby odwrócić miejscami przewody kominowy i wentylacyjny tak żeby kominek nie wystawał zbyt bardzo do przodu i nie był przeszkodą w salonie, po zmianie można go postawić obok komina i zyskujesz wysunięcie komina o grubość komina. Mówił gość bardzo logicznie i chyba tak zrobię po naradzie z kierownikiem budowy.
Proszę o opinie na temat kuchni i spiżarni, czy robicie tak jak w projekcie czy też coś zmieniacie, pomóżcie bo żona mi marudzi że będzie jej w kuchni za ciasno. jak w praktyce wygląda powiększona o kabinę prysznicową toaleta na parterze, czy drzwi wiatrołapu nie będą przeszkadzać w wejściu do tej łazienki po przeróbkach. I jeszcze jedno, czy schody wylewacie z betonu czy ma to być konstrukcja drewniana w całości. Będę wdzięczny za każdą radę, z tego co czytam to jesteście o wiele dalej z inwestycją, mury rosną a u nas wciąż biurokracja icon_sad.gif . Pozdrawiam. icon_lol.gif


prosisz rade to pisze:
podnoszenie scianek kolankowych i prawie wszystkie zmiany opisywane na forum to sa rzeczy ktorych nie radze ci robic jako zmiany do projektu !!! szkoda pieniedzy.
wszystko to zrobisz jako zmiany w dzienikiem budowy (dwie kreski i jest ok) zalatwiaj pozwolenie bez nanoszenia zmian w projekcie.
ja komin murowalem z cegiel i zrobilem go poprostu w scianie - mysle ze jeszcze lepsze rozwiazanie.
ze spizarki zrezygnowalem - zona ma racje kuchnia zaciasna.
jak w praktyce wygląda powiększona o kabinę prysznicową toaleta na parterze - jeszcze niewiem , narazie postawilem scianki dzialowe po zamontowaniu kabiny ocenie,
schody wylalem z betonu (ze wzgledu na lazienke ktora jest pod nimi) - wykonane zostalu zgodnie z projektem mojej zony (w stanie surowym oceniam ze jest ok!)
pozdrawiam lukasz
Link do komentarza
Hej Łukasz,
dzięki za info. Krokwie też zamówiliśmy o większym przekroju takie jak ty 8x18.
Słuchaj, czy mogłabym cię prosić o projekt schodów, albo założenia? my właśnie nad tym ślęczymy. Właściwie kierownik ma zrobić, ale wasze to zawsze podpowiedź może być. Z góry dziękuję. A kiedy zaczynasz z dachówką?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hej Łukasz,
dzięki za info. Krokwie też zamówiliśmy o większym przekroju takie jak ty 8x18.
Słuchaj, czy mogłabym cię prosić o projekt schodów, albo założenia? my właśnie nad tym ślęczymy. Właściwie kierownik ma zrobić, ale wasze to zawsze podpowiedź może być. Z góry dziękuję. A kiedy zaczynasz z dachówką?

Pozdrawiam



,, Projekt, zony'' - tak naprawde to zona tlumaczyla wykonawcy jak maja wygladac, a on wykonywal. Moge jutro przeslac zdjecia schodow, ale podaj meila, bo mam trodnosci z zamieszczeniem zdjec na forum. Wiezba dachowa jest gotowa w przyszlym tygodniu beda wykonywac obrobke blacharska ( rynny itp.). Mysle ze w ciaglu 2 tyg. dachowka bedzie lezala na dachu. icon_wink.gif Na jakim jestescie etapie budowym - popelnilem blad, scianka kolankowa nad garazem. Wystarczy ze podniesiecie 25cm. W pozostalej czesci 50cm. I bedzie OK. icon_wink.gif

Pzdr. Lukasz
Link do komentarza
Hejka,
My jesteśmy na etapie strop nad budynkiem. Nad garażem jest zalany, Jest ułożony nad budynkiem. W przyszłym tygodniu kończy szalunki i zabiera się za schody. Więc jeszcze w tyle jesteśmy. Mamy nadzieję zadaszyć w tym roku. I tego będę się trzymać. Jakbyś mógł mi napisać jaką masz wysokość stopni i pierwszego stopnia. Będziesz miał podłogówkę? NApiszcie też o co chodzi z tymi kominami, bo ja mam w projekcie napisane, ze komin kładziony na stropie. Pytania moje pewnie głupie, ale nie mam teraz kogo spytać, więc wybaczcie.

Jestem pewna, ze wysyłałam emaile do ciebie Łukasz.Mój adres a_kakol@op.pl
Z góry dziękuję.
Miłej niedzieli, zaraz jadę na budowę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich serdecznie!

Przymierzamy się właśnie z żoną do zakupu Leo I. Cieszę się, że znalazłem forum osób, które budują taki dom...

Jestem obecnie na etapie sprawdzania cen adaptacji i wybierania kierownika budowy. Rozpiętość cen (Bydgoszcz): adaptacja 2300-3100, kierownik 1500 - 4000 plus koszty dojazdów, do tego jeszcze branżyści ok 500. Mam wrażenie, że ten za 4000 trochę przesadził z ceną... icon_smile.gif

Z innej beczki - czy któryś z forumowiczów buduje z Ytonga? Jakie są Wasze opinie o tym materiale?

Jakie planujecie tarasy i jak chcecie je zadaszać? Moje marzenie to wielki taras pod dachem (30 m2)... Polecano mi już dobudowanie dachu dwuspadowego prostopadłego do głównego (drogo!), półprzezroczysty daszek z włókna węglowego (czy czegoś podobnego) i dużą markizę... Żadne z tych rozwiązań nie przemawia do mnie w 100%... icon_sad.gif

Dodatkowo rozważam wiatę na drugi samochód (na dwustanowiskowy garaż się nie zdecyduję ze względu na koszty).
Ktoś miał podobny pomysł?

Jakie ogrzewanie planujecie? U nas ma być kominek z płaszczem wodnym + solary + piec elektryczny (dom bez gazu).
Na parterze chciałbym założyć ogrzewanie podłogowe (z wyjątkiem gabinetu)...

Widziałem, że wymienialiście się zdjęciami budów - byłbym wdzięczny, gdybyście i mnie zechcieli podesłać - maximilian0001@o2.pl

Pozdrawiam,

Piotr
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam!!!

Długo mnie nie było na forum, no i z tej okazj dla wszystkich serdeczne życzenia. Zdrówka szczęścia i zadowolenia z budowy LEO II. Mógłbym powiedzieć że moje prace stoją w miejscu, ale udało sie kupić pustaki na dom i to jeszcze w starym roku z czego bardzo sie cieszę. Co do ceny fundamentów to nie moge się wypowiadać bo tak jak mówiłem ruszamy na wiosne i to zależy jeszcze jak z kasa bedziemy stali. Cały czas próbujemy bez kredytu i mam nadzieje, że to w jakis sposób wypali. Pozdrawiam... Agika a co u Ciebie .

Piotrze witamy cię jako nowego forumowicza. Spróbuj sie przekonać do dwóch garaży w skali całego życia to nie jest duży koszt taki drugi garaz, a do tego nikt nie mówi żeby go ogrzewać a miejsce sie przyda na sprzęt z letniego ogródka.

Pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Cytat

Piotrze witamy cię jako nowego forumowicza. Spróbuj sie przekonać do dwóch garaży w skali całego życia to nie jest duży koszt taki drugi garaz, a do tego nikt nie mówi żeby go ogrzewać a miejsce sie przyda na sprzęt z letniego ogródka.

Pozdrawiam
Łukasz



Dzięki za odpowiedź! Różnica kosztów między Leo I a Leo II to ok 50000 PLN. Trochę za dużo... Nawet, jeśli liczyć w skali całego życia. Po prostu nie byłoby nas stać... Problem nie w samym garażu ale w tym, co na górze - pomieszczenia do wykończenia, ocieplenie dachu, sam dach, okna... Nie wspominając o dodatkowej robociźnie! icon_sad.gif Wiata obok garażu powinna spełnić tę samą funkcję (będzie przy niej szopka na graty ogrodowe) a koszt nieporównanie niższy. No i nie trzeba stawiać jej od razu...

Przy okazji, planuje ktoś gaz z butli zakopanej w ogródku?

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Witam wszystkich forumowiczów i tych "starych" i "nowych". Grono miłośników LEO II powiększa się z czego należy się tylko cieszyć. W odpowiedzi na zapytanie dot. kosztów fundamentów do LEO II informuję że ilości materiałów zużytych do budowy fundamentów jak też koszty robocizny podałem na forum jesienią ub.roku. Będą się one wahały w zależności od regionu Polski (cen materiałów i robocizny). Z grubsza można przyjąć że koszt końcowy wyniesie ok.20000zł. Agika odezwij się na jakim etapie zakończyłaś budowę LEO, z jakich materiałów budowaliście kominy (czy z materiałów tradycyjnych czy też ceramicznych). Mam tu na myśli systemy kominowe SCHIEDEL, PRESTO, LEIER, IBF oparte na gotowych pustakach z przewodem ceramicznym i ociepleniem z wełny mineralnej. Jeżeli możesz to proszę o informację odnośnie stropu nad parterem - czy robiliście strop Teriva tak jak w projekcie czy też inny. Z racji tej że będę zamawiał materiały na strop interesuje mnie jaką ilość pustaków i belek należałoby zamówić.
Pozdrawiam wszystkich i zyczę zapału w dążeniu do jak najszybszego wybudowania LEO.
slawieck
Link do komentarza
Witamy
wszystkich LEO-wców a szczególnie Agikę

Chciałbym tą drogą przekazać podziękowania Agice (i jej mężowi) za udostępnienie swojego ósmego cudu świata.
Mieliśmy okazję w grudniu wizytować ich budowę. Było to wreszcie coś realnego. Po długim czasie siedzenia tylko w papierkach zobaczyliśmy wreszcie jakiś realny kształt wyłaniający się z projektu.
DZIĘKUJEMY !!!

Troszkę spóźnione te podziękowania icon_smile.gif
Szlag trafił nam klawiaturę (nie wybijała części literek) i pisanie było trochę męczące. To tytułem próby usprawiedliwienia się.

My na razie jesteśmy na etapie odebranego już pozwolenia na budowę. Czekamy na bardziej sprzyjającą aurę i wtedy może coś zacznie wyłazić spod ziemi i na naszej posesji.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, niech to będzie rok LEO (ukończonych).

Pozdrawiamy icon_biggrin.gif

Ania i Mikołaj
Link do komentarza
Witam w Nowym Roku i przesyłam najserdeczniejsze życzenia.
Nicolae nie spotkaliśmy się, ale mam nadzieję, że utwierdziliście się w decyzji LEO i teraz wiecie co jeszcze można zmienić. Dziękujemy za wizytę.

Nas fundamenty w paź 2007 wyniosły 24 tysiące materiały i robocizna 8100 (jeszcze pewne dokończenia drobne będą robione np taras).

Kominy ceramiczne, trójwarstwowe PREISS.
Strop cały Teriva:
belki Teriva wym 330 = 11 szt
belki Teriva wym 480 = 17 szt
belki Teriva wym 630 = 13 szt
Pustaki żużlobet. Teriva rozs. 60 cm wym. 52x21x24 = 734
dozbrojenie Teriva 1 bel = 13 szt
koszt powyższego = 8106 zł

Prace zakończyliśmy przed świętami, głównie ze względu na pogodę i kasę, mamy szczyty prawie skończone. Startujemy w tą sobotę o ile pogoda pozwoli. Jesteśmy na etapie zamawiania dachówki i okien.
Łukasz mogłabym prosić o zestawienie materiałów na dach? Bez więźby, bo więźbę już mamy. Widziałam, że masz brązową rupp ceramikę więc tak jak my, jakbyś mógł podać koszty i ilości będę wdzięczna. A może fotki z dachem icon_biggrin.gif
My gazu nie planujemy w butli na ogrodzie więc nic nie doradzę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nas fundamenty w paź 2007 wyniosły 24 tysiące materiały i robocizna 8100 (jeszcze pewne dokończenia drobne będą robione np taras).



Hello,

Jakiś czas temu slawieck podawał swoje koszta fundamentów - niecałe 16 tysięcy materiały i 6 tysięcy robocizna.

Możesz podać listę i ceny Twoich materiałów? Zastanawiam się, skąd taka duża różnica...

Tym bardziej, że sam liczyłem na kwotę ok 15 tysięcy na materiały i teraz mam niezłą zagwozdkę...

Pozdrawiam,

Piotr
Link do komentarza
Wrzucam koszty, jeszcze raz sprawdzę potem czy wszystko się zgadza + ocieplenie.

Etap Co suma
fundamenty stal 1385
fundamenty drewno 550
fundamenty beton 4610
fundamenty folia 250
fundamenty wypożyczenie wibratora do betonu 70
fundamenty gwoździe 45
fundamenty papa asfaltowa 354
fundamenty cement, dysperbit 805
fundamenty stal 165
fundamenty bloczki betonowe 5860
fundamenty cement, dysperbit 650
fundamenty rura kanalizacyjna 104
fundamenty rura kanalizacyjna 840
fundamenty beton 4650
fundamenty piasek 3000
fundamenty ocieplenie
Link do komentarza
Witam
W nawiązaniu do dyskusji odnośnie kosztów fundamentów do LEO II (który buduję) i prześledzeniu pozycji podanych przez Agikę, mogę powiedzieć że nie kupowałem jeszcze rur kanalizacyjnych i nie wykonywałem na tym etapie żadnych prac związanych z montażem rur kanalizacyjnych, nie kupowałem i nie montowałem także folii kubełkowej do izolacji pionowej. Wszystkie pozostałe pozycje znalazły się w moim kosztorysie wykonania fundamentów. Różnica wynika prawdopodobnie z różnych kosztów zakupu materiałów budowlanych i robocizny.

Agika powiedz ile stempli wykorzystaliście do budowy stropu gdyż będę musiał niedługo zamawiać, czy taras z tyłu domu robiliście zbrojony czy z wykorzystaniem bloczków betonowych ?.
Ja pomału zaczynam zamawiać materiały do budowy (już zamówiłem gazobeton SOLBET na ściany, strop TERIVA (belki + pustaki keramzytobetonowe) żeby uniknąć kolejnej podwyżki cen tych materiałów. Prowadzę negocjacje z ekipą budowlaną w sprawie poprowadzenia dalszej części budowy LEO II. Budowlańcy chcą za wykonanie pozostałej części budowy domu tj.ścian zewnętrznych, wewnętrznych, stropu, kominów, tarasu i schodów 15000zł.
Jaki Wam wyszedł koszt za budowę LEO (chodzi mi o robociznę) bez więźby dachowej ułożenia dachówek itp.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Witam!!!


Widzę, że znalazłem kompana do budowy z pustaków SOLBET. Udało nam sie kupić ten surowiec po cenie 9.05 zł także wydaje mi się że niezła cena, ponieważ zaledwie 3 tyg. po naszym zakupie już cena oscyluje w granicach 11 zł. także zarobić, albo inaczej powiem nie stracic w ciągu 3 tyg. prawie 2500 zł to niezły wynik z którego się niezmiernie się cieszę.
Narazie cały czas jesteśmy na etapie zbierania materiałówi powiem szczerze, że jednak taka budowa to swoje kosztuje. Z racji wieku daje sobie na wstrzymanie i nie chcę sie zatracać przy budowie. Nastepną rzeczą na najbliższe miesiące będzie wykonanie fundamentów, no i pociągnięcie murów, ale czas pokaże. Najważniejsze to zebranie pieniędzy.

SOLBET "24*24*59"
Pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
hej
sławieck 0 jesli nie masz rur położonych to, czy masz piasek i zalany chudziak? Bo ja podałam koszt z zalanym chudziakiem.
stemple 130 sztuk,

Dziś mąż rozliczył budowlańca za ściany, stropy, schody, komin, bez ścianek działowych- całość do więźby wyszło 19000, więc twoja cena wydaje mi się atrakcyjna. A był naprawdę konkurencyjny w porównaniu z innymi
Taras jeszcze nie jest zrobiony, ale będzie z bloczków.
Dziś zamówiliśmy okna z roletami. Mają być za 6 tygodni. Mam nadzieję, że nie będziemy stać. Czyli dachowcy mają 6 tygodni. Więźba już czeka. Trzeba jeszcze bramę zamówić, by wszystko razem montowali (koszt od 6500 do 7600 te co wybierałam).
Rozglądaliśmy się za materiałami wykończeniowymi, ja już jestem na tym etapie icon_biggrin.gif ... myślami.
Wątek pewnie ruszy z kopyta wiosną jak budowy ruszą. Czekam na to niecierpliwie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!
Dzięki Agika za informacje. Rur kanalizacyjnych nie układałem, będą robione razem z hydrauliką. Przestrzeń wewnątrz fundamentów jest w całości zasypana piaskiem który się uleży do wiosny. W kosztach wykonania fundamentów nie podałem kosztów zasypania piaskiem fundamentów (ogółem przywiozłem do zasypu fundamentów jak też podniesienia terenu przy fundamentach 24 wywrotek piasku po 90 zł za wywrotkę).

Zastanawiamy się z żoną czy położyć na dach blachodachówkę czy też dachówkę. Znaleźliśmy w internecie bardzo ładną dachówkę ROBEN-a (w promocji po 3,09zł za dachówkę) i mamy dylemat. Może mi podpowiesz jaki jest mniej więcej ogólny koszt wszystkich wykończeń dachówki. Mam tu na myśli gąsiory, kominki, dachówki brzegowe itp. czyli najdroższych elementów w dachu.

Jak robili Wam budowlańcy słup przed wejściem do domu. Czy wylewali beton w całości do przygotowanego deskowania na słup, czy też w inny sposób np. wylewany beton na słup o wymiarach 25x25cm a pozostały kształt słupa z przycinanego np.YTONGA.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Słup przed domem został wylany jako prostopadłościan, a reszta z bloczków.
Jeśli chodzi o koszt wykończeniowych dachówek, to one chyba są najdroższe, wrzucę ci wycenę (niepełną) dachówek na dach z RuppCeramiki, Nie będziesz mógł porównać, ale mniej więcej poznasz skalę (podaję ceny jednostkowe) - nie wiem jak tabelkę wkleić icon_smile.gif
L.p. Nazwa j.m. cena brutto za j.m.
1 Dachówka podstawowa Sirius 13 kol. brązowy (ceramiczna Rupp Ceramika) szt. 3,79 zł *3500szt
2 Gąsior Sattel szt. 17,56 zł *78sz
3 Gąsior początkowy Muszla Sattel szt. 57,08 zł*5
4 Dachówka krawędziowa L szt. 28,05 zł *63
5 Dachówka krawędziowa P szt. 28,05 zł *63
6 Dachówka wentylacyjna z sitem szt. 22,59 zł *?
7 Dachówka przelotowa z kominkiem wentylacyjnym szt. 268,33 zł *5

ogólnie lista materiałów jest duuużo dłuższa, ale mam nadzieję, ze powyższe ci coś pomoże.

pozdrawiam,
Link do komentarza
Agika dzięki za zestawienie materiałów do budowy dachu z ceramiki. Koszt dachu z dachówki ceramicznej jest jednak spory (według moich wyliczeń materiały ok.20000 + robocizna ok.12000 co daje sumę ok.32000zł). Znacznie tańszy będzie jednak dach z blachodachówki (nawet tej z górnej półki np.szwedzka PLANIJA - oryginalna w cenie ok.35-37 za metr kwadratowy).

Odpowiadając na pytanie Maxymiliana czy lepiej budować LEO z YTONGA (36,5cm) tak jak w projekcie czy też z bloczków 24cm + ocieplenie 15cm zdecydowanie lepsze jest to drugie rozwiązanie. Odsyłam MAXYMILIANA do artykułu zamieszczonego w MURATORZE nr1/08 (str 100 "Szukając ciepła").
slawieck
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
Widzę, że znalazłem kompana do budowy z pustaków SOLBET. Udało nam sie kupić ten surowiec po cenie 9.05 zł także wydaje mi się że niezła cena, ponieważ zaledwie 3 tyg. po naszym zakupie już cena oscyluje w granicach 11 zł. także zarobić, albo inaczej powiem nie stracic w ciągu 3 tyg. prawie 2500 zł to niezły wynik z którego się niezmiernie się cieszę.
Narazie cały czas jesteśmy na etapie zbierania materiałówi powiem szczerze, że jednak taka budowa to swoje kosztuje. Z racji wieku daje sobie na wstrzymanie i nie chcę sie zatracać przy budowie. Nastepną rzeczą na najbliższe miesiące będzie wykonanie fundamentów, no i pociągnięcie murów, ale czas pokaże. Najważniejsze to zebranie pieniędzy.

SOLBET "24*24*59"
Pozdrawiam
Łukasz



Witam,
Zapiszcie i mnie do klubu solbetowców... icon_biggrin.gif Kupiłem pustaki dzisiaj, po 9,56, spaletowane, transport 2 km i przechowanie kilka miesięcy w cenie (miałem tę cenę zaklepaną wcześniej).
Ile sztuk kupujecie do Leo II? Ja kupiłem 1100 i martwię się, że za mało...
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Witam
Gratuluję Piotrze zakupu SOLBET-u w tak atrakcyjnej cenie. Co do ilości potrzebnych bloczków do budowy LEO II ja skorzystałem z kosztorysu sporzadzonego przez projektanta który możesz ściągnąć z internetu. Mnożąc ilość metrów kwadratowych ścian zewnętrznych + ściany nośnej (grubości 24cm) otrzymałem:
204metry kwadratowe x 7szt na metr kwadratowy bloczków co daje 1428szt SOLBET-u 24cm
44 metry kwadratowe SOLBET-u 12cm x 7 pustaków na metr kwadratowy co daje 308szt SOLBET-u 12cm. W/w ilości zamówiłem już i oczekuję na transport. Jeżeli nosisz się z zamiarem podniesienia scianek kolankowych w LEO jak AGIKA to potrzebna będzie większa ilość pustaków.

Agika czy ty będziesz miała w LEO 2 bramy garazowe oddzielne czy też 1-ną bramę podwójną . Ja planuję 2 oddzielne bramy i nie wiem czy pomiędzy bramami w fundamencie nie powinno być wyciągnięte zbrojenie.
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Cytat

Witam
Gratuluję Piotrze zakupu SOLBET-u w tak atrakcyjnej cenie. Co do ilości potrzebnych bloczków do budowy LEO II ja skorzystałem z kosztorysu sporzadzonego przez projektanta który możesz ściągnąć z internetu. Mnożąc ilość metrów kwadratowych ścian zewnętrznych + ściany nośnej (grubości 24cm) otrzymałem:
204metry kwadratowe x 7szt na metr kwadratowy bloczków co daje 1428szt SOLBET-u 24cm
44 metry kwadratowe SOLBET-u 12cm x 7 pustaków na metr kwadratowy co daje 308szt SOLBET-u 12cm. W/w ilości zamówiłem już i oczekuję na transport. Jeżeli nosisz się z zamiarem podniesienia scianek kolankowych w LEO jak AGIKA to potrzebna będzie większa ilość pustaków.

Agika czy ty będziesz miała w LEO 2 bramy garazowe oddzielne czy też 1-ną bramę podwójną . Ja planuję 2 oddzielne bramy i nie wiem czy pomiędzy bramami w fundamencie nie powinno być wyciągnięte zbrojenie.
Pozdrawiam
slawieck



Hello,
Dzięki za wyliczenie!
Ścianek kolankowych nie podnoszę, choć długo się nad tym zastanawiałem.

Dobrze, że wspomniałeś o bramie - czy dobrze zakładam, że jedna większa brama jest tańsza niż dwie mniejsze?
Jakie są minusy pojedynczej bramy?

Słyszeliście może, że dachówka ma podrożeć? Przestrzegał mnie znajomy budowlaniec...
Ja już prawie się zdecydowałem- obecny faworyt to Koramic E-32 szlachetny kasztan. Kolor bardzo zbliżony do tego na wizualizacjach ze strony Domusa. Mam ją w cenie 3,21 za sztukę. Ktoś rozważa tę firmę?

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
My robimy pojedynczą 5 metrową bramę. Minus chyba taki, że jak prądu nie będzie to ciężko otworzyć icon_biggrin.gif Nie wiem jakie inne minusy. Pewnie w użytkowaniu wyjdzie.
Dzięki za info o dachówce, msze jutro męża wysłać niech sfinalizuje umowę, bo tak sobie odwlekamy. A dachowcy od poniedziałku ruszają. Więźba właśnie moknie. A jak pisałam wybór padł na Rupp Ceramikę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Jedna podwójna brama jest tańsza w kosztach zakupu i montażu aniżeli 2 pojedyńcze. Ja pierwotnie planowałem zastosować 1-ną większą bramę w LEO ale znajomy mi odradził. Jak mi tłumaczył przy pojedyńczych wrotach garażowych (dużych) szybciej wysiadają siłowniki co ma istotne znaczenie jeżeli ktoś planuje docelowo otwieranie bramy z pilota.

Agika po ile płaciliście za drzewo na więźbę dachową gdyż chcę zamówić w tartaku a nie chcę przepłacić. Czy masz już zrobiony taras z tyłu domu, ciekawy jestem jak ci budowlańcy zrobili charakterystyczne koła z betonu (oczywiście na poziomie fundamentu)
Link do komentarza
Hej,
płaciliśmy 700 zł/brutto, impregnowane zanurzeniowo.

Tarasów jeszcze nie mamy, jak będą to dam znać.

Dziś wydałam 21697 zł na dachówkę i inne niezbędne pierdoły do dachu. Nadal siedzę i nie mogę się otrząsnąć.
Nie mogę dobrać cegły klinkier do dachówki. A muszę to do piątku zrobić, by w sobotę skończyć.

Osobiście strasznie boję się tego podniesienia ścianek. Zobaczymy jak wyjdzie. Powiem wam tylko, że sypialnia nad garażem jest zarypista. Naprawdę sporo miejsca, wiem, że jak się dach położy i wyjdą skosy to się optycznie zmniejszy, ale jest naprawdę fajna. Jadę w piątek na budowę to sobie polatam po pokojach. Ale najbardziej nie mogę dachu się doczekać, w końcu będzie można ocenić jak ten LEO wygląda.
POzdrawiam zapaleńców,
Link do komentarza
Hejka, budujemy z pustaka ceramicznego Porotherm 24H +W. Ocieplenie będzie styropian 15 cm.
Słuchajcie, wiem, że pytanie wyprzedzające trochę, ale zastanawiam się, czy będziecie robić kominek z płaszczem wodnym, jak byliśmy pytać o kominki, to pan nam zadał pytanie, o której wracamy na co dzień do domu, no i to jest 17-18. Więc zapytał, czy o tej porze będzie nam się chciało w kominku rozpalać. No więc nie. Kominek pewnie będzie na weekendy. Więc stwierdził, ze nie ma sensu inwestować w płaszcz wodny. Co wy no to?

Poza tym mam problem z oknami, bo nie chcą mi zrobić w kolorze niestandardowym tam gdzie wstępnie zamówiłam icon_sad.gif , a w innych punktach różnica jest około 2-3 tysięcy. Więc za trochę inny odcień chyba nie warto płacić no nie.

Jutro jadę dograć.
Kupiłam dziś bramę garażową - Hormann, mam paletę kolorów jutro do okien dobiorę. W poniedziałek pomiar.
Wybrałam też w końcu klinkier na komin. Nareszcie. Jutro ostateczne spotkanie z dachowcami na budowie, w poniedziałek zaczynają. Ciekawe jak będzie z ceną, bo na umówioną w październiku nie liczę.

A co u was?
Link do komentarza
Witam
Dzięki za odpowiedź.
Kominki to na razie nie ten etap - jeszcze się z nic nie doktoryzowaliśmy.
Za inny odcień ja osobiście nie dałbym dodatkowej kasy tej wielkości - cholera mój samochód jest tyle wart.

Dzisiaj byłem u doradcy kredytowego - mętlik w głowie.
Dodatkowo szukamy cegieł - tu też doktorat jest potrzebny. Nie dość że porotherm, poroton i inne to jeszcze każda różni się rozmiarem - a propos jaki rozmiar ma Wasza?

A w niedzielę mam "spotkanie okrągłego stołu" - inwestor (to ja to ja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif) , kierownik budowy i ekipa budowlana oraz lekka pornografia - goła ziemia.


Mikołaj
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jedna podwójna brama jest tańsza w kosztach zakupu i montażu aniżeli 2 pojedyńcze. Ja pierwotnie planowałem zastosować 1-ną większą bramę w LEO ale znajomy mi odradził. Jak mi tłumaczył przy pojedyńczych wrotach garażowych (dużych) szybciej wysiadają siłowniki co ma istotne znaczenie jeżeli ktoś planuje docelowo otwieranie bramy z pilota.

Agika po ile płaciliście za drzewo na więźbę dachową gdyż chcę zamówić w tartaku a nie chcę przepłacić. Czy masz już zrobiony taras z tyłu domu, ciekawy jestem jak ci budowlańcy zrobili charakterystyczne koła z betonu (oczywiście na poziomie fundamentu)




witam, jesli mozna prosic o zdjecia i podanie ceny bramy z podwojnej, bede wdzieczny,

ja jestem obecnie na etapie wykonywania tynkow w srodku, instalacja elektryczna i kanalizacyjna jest zrobiona, okna zamontowane (prawie wszystkie) - poszukuje drzwi balkonowych (wyjsie na taras) szerokosci 2,4 m wys 2,31m. moze ktos zamawial to powiedzcie jakie kupowalisci drewniane czy plastikowe i po jakiej cenie?

ktos na forum zastanawia sie nad pokryciem dachowka czy blacha ja goraco polecam dochowke (naprawde inny efekt)! - koszt calkowity dachowki to okolo 18000 - 20 000 zl to powinno wystarczyc.

pozdrawiam wszystkich budowniczych Leo II i Leo I
lukasz
Link do komentarza
Hej
Nicolae wymiar Porothermu: 250x373x238 mm

Łukasz nie mam jeszcze zdjęć bramy, bo dopiero zamówiona, a czas realizacji 6-8 tygodni. Ale podam ci co zamówiłam. Brama Hormann, segmentowa o średnim rozmiarze segmentu, kolor niestandardowy z palety RAL(czytaj dopłata), grubsza od standardu- czytaj cieplejsza(zwracajcie uwagę przy wycenach), dwa piloty itd = 7600zł.

Ale poszedłeś do przodu, gratuluję. Może jakieś fotki z dachem o pleaseeee.

Koszt materiału na dach z dachówki (bez więźby) wyszedł mnie ponad 20 tys. DO tego robocizna. Łukasz, chyba podajesz koszt bez robocizny, bo jak z to się zachlastam icon_biggrin.gif
Ze złych informacji to taka, że w czasie ostatnich wichur rozwalilo nam 2 lukarny, ale już odbudowane.
Z dobrych taka, ze więźba idzie jak burza.

Okna nadal nie zamówione. A już mieliśmy prawie umowę podpisaną. icon_sad.gif

Pozdrawiam,
A
Link do komentarza
Taka mi się nasunęła uwaga, że budując kolejny dom nie wprowadzałabym zmian do projektu. My wprowadziliśmy dwie i jak dotąd kłopoty są tylko z tymi zmianami. Nie jesteśmy w stanie (bez wiedzy architekta) wszystkiego przewidzieć. Lepiej wybrać projekt, który spełnia w 100% nasze oczekiwania i po prostu budować.
To tyle.
Link do komentarza
WITAM

Agika czy za wykonanie więźby dachowej z położeniem dachówki, montazem okien i rynien płaciłaś ekipie dachowców 68zł za metr kwadratowy dachu. Po wczorajszej wizycie u ekipy dachowców jestem maksymalnie zdołowany. Szef ekipy podał mi takie ceny za robociznę (chyba warszawskie) że trzeba być chyba rzeczywiście VIP-em żeby zapłacić taką sumę za dach. Za wykonanie więźby dachowej + położenie dachówki, wykonanie lukarn (pokrycie dachu blachodachówka) - 70zł +VAT za metr kwadratowy. Jezeli chciałbym położyć dachówkę ceramiczną to robocizna według jego stawek nie będzie niższa jak 120zł+VAT za metr kwadratowy. Jak widać ceny powalające. Wprawdzie szef pochwalił się że ma praktykę ponad 20 letnią, że kładł dach takim gwiazdom jak KORA, Tomasz Raczek itp. ale to jest inna grupa klientów. Tak więc dalej szukam w miarę dobrej i niedrogiej ekipy dachowców.

Jeżeli Łukasz może mi coś podpowiedzieć w tej materii z racji tej że obydwaj budujemy niedaleko Warszawy to bedę wdzięczny.
Aktualnie jestem już po zakupie SOLBET-u , czekam na dostawę stropu TERIVA i czekamy z budową do wiosny. Żona przegląda już oferty firm wykonujących kominki ale kiedy to nastąpi to jeszcze długa droga.

Łukasz prześlij na mój adres mailowy slawieck@interia.pl parę zdjęć z wykonej więżby dachowej, dachu i części ogrodowej (taras).
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Sławieck ceny naprawdę z kosmosu. My mamy ekipę za 47 zł /m2, dachówka ceramiczna, cena umówiona w październiku, ale już wtedy inna ekipa chciała 68 zł. Więźba, dachówka, lukarny, rynny. Ta za 47 to jednak fuks - jak wróci do nas, icon_sad.gif bo zrobili więźbę i teraz mamy 2tygodnie czekania, aż skończą gdzie indziej. Więźba oceniona bardzo dobrze przez kierbuda. Mnie się podoba. Radzę szukaj innej ekipy. A tak w ogóle to Tomasz Raczek mieszka w mieszkaniu. Choć może ma też dom.
Zdradzę Łukasza i powiem, ze jego Leo jest na stronie domusa w realizacjach icon_smile.gif

JA już mam nerwa na naszego budowlańca - ma gość dwa tempa budowy: wolne i wolne. Robi dokładnie, ale to tempo.

POzdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie,

Miło mi Wszystkich przywitać.
Właśnie kupiłem projekt LEO II. Po prostu super.
Jak widzę na forum jest już sporo osób, które wybudowały lub są w trakcie budowy tego domu.
Jestem jeszcze przed adaptacją i będę wdzięczny za wszelkie informację dotyczące budowy jaki i samego projektu.
Wiem, że jest ciekawe rozwiązanie łazienki na parterze (teraz biuro dokłada rzut z nową łazienką).
Jak zaplanowaliście schody wewnętrzne?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdr.
Link do komentarza
Witam Kamila nowego miłośnika LEO II. Jesteś chyba jedynym oprócz mnie budowniczym LEO II w pobliżu Warszawy. Napisz gdzie konkretnie budujesz. Ja buduję w m.Dąbrówka Ług niedaleko Siedlec. Teren piękny w pobliżu lasu, bedę pierwszym w tym rejonie budowniczym - aktualnie wokoł terenu ogrodzonej działki jeszcze biegają sarny. Schody planuję wykonać zgodnie z projektem (betonowe).

Agika jak tam postep prac budowlanych, czy masz już położoną dachówkę. Ja dalej poszukuję ekipy dachowców za rozsądną cenę. Znalazłem cieślę z pomocnikami. Za więźbę z obiciem deskami dachu, polożeniem papy i orynnowania życzą sobie 30zł za metr kwadratowy (bez pokrycia zewnetrznego blachodachówki lub dachówki). Nie wiem czy to jest dużo czy do zaakceptowania. Jeśli chodzi o przekroje więźby (krokwie) to po konsultacji z bardzo dobrym cieślą okazało się że podane przez projektanta w projekcie grubości krokwi są "przymałe". Owszem dach wytrzyma ciężar dachówki podanej w projekcie BRAAS CELTYCKA i podobnych w masie, ale wskutek wąskich krokwi (6x16cm) przy bardzo silnych wiatrach bocznych wystąpią pęknięcia kartongipsu w przestrzeni przydachowej. Tak więc potwierdza się trochę opinia twoich dachowców. Po konsultacji z cieślą zamówię grubsze krokwie 6x18cm i powinno być po kłopocie.
Napiszcie jak tam Wasze przygotowania do budowy LEO

Pozdrawiam
skawieck
Link do komentarza
Dzięki za powitanie.

Z żoną będziemy budować w Pęclinie. Jest to mała, spokojna i piękna wioska zaraz za Wiązowną (jadąc od Warszawy), więc kierunek ten sam.

Blisko przedszkole, sklep. Gorzej z komunikacją, ale chyba to kwestia czasu.
Ogólnie rzecz biorąc też będziemy sami, jednak planujemy w tym roku postawić 2 LEO II, więc sąsiedztwo powstanie jednocześnie.

Czy ktoś na forum podnosił ścianę kolanową o ok. 60 cm? Taki mam zamiar. Jak wyglądają okapy?Czy też przedłużaliście?
Nosze się z zmiarem zrobienia zadaszenia tarasu, po przez połączenie go z dachem, jednak wiąże się to z usunięciem lukarny. Ktoś już takie kombinacje wcielił w życie?

Jeśli mogę się spytać (oczywiście osób, które już mają stan surowy zamknięty z dachówką) - ile ich ten etap wyniósł?

Pozdrawiam
Kamil
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...