Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Witam!!!

Właśnie dziś dostałem pocztą projekt domku LEO II. Jakie szczęscie, że w ostatniej chwili zauważyliśmy z zoną tak ergonomiczny dom. Poprostu idealny, stosunek metrażu do kosztów ma sie naprawdę nieźle. Jeśli macie jakieś fotki z realizacji z miłą chęcią podejże. U mnie narazie ściernisko.
Link do komentarza
Uff, a już myśleliśmy, że nie znajdziemy kompanów do budowy Leo.
No to jak u nas - ściernisko, ale będzie ..... icon_biggrin.gif
Dziś zamówiliśmy projekt LEO II lustrzane odbicie. Czyli jak ty Nicolae. Papiery złożone w biurze projektowym, czekamy na pozwolenia na budowę. Nie wiem, czy damy radę wystartować w tym roku, się zobaczy.
Gdzie budujecie? Bo my pod Wrocławiem.
Własciwie, to byliśmy już zdecydowani na Agatkę z garażem dwustanowiskowym, ale zmiany, które chcialiśmy wprowadzić, kosztowałyby jak projekt na zamówienie. Przez przypadek znaleźliśmy Leo i wpadł nam od razu w oko. Zmian istotnych w projekcie nie wprowadzamy. Planujemy tylko w trakcie budowy zmienić troszeczkę sypialnię nad garażem. Napiszcie, czy wy coś zmieniacie?
I jeszcze jedno, mieliście okazję zobaczyć Leo na żywo?
Do usłyszenia.
Link do komentarza
Witam!!!

Jak miło, że jest nas więcej przez co zaczął się robić ruch na tym forum. Co do zmian w tym projekcie to pierwotnie mial być zakupiony konkurent LMP 60a ze studia Lipińscy lub też Wiktoria ze Studia Atrium, ale dorysowanie garażu kształtowało się na poziomie dodatkowego 1000 zł. i w ostatniej chwili dosłownie w dniu kiedy mialem zamówić LMP 60 a już po raz chyba setny wziąłem katalog do ręki i ukazał sie znakomity LEO II. Bezkokurencyjny. Co do zmian to mamy w planach zrobić jedną łazienkę na piętrze a sypialnię na garażem zagospodarowac jak w LEO I. Pomieszczenie nad drugim garażem ma być wykorzystane na narzedzia letnie takie jak kosiarka itp. Schody poprowadzimy z przedłużenia kotłowni za drugim stanowiskiem na samochód. No i spizarka zginie na rzecz metrażu w kuchni. do tego myślimy zrobić balkon po przeciwnej stronie garażu.

Macie jakieś zdjęcia z realizacji ponieważ z chęcia by sie popatrzyło na prawie coś swojego.

lsowinski@graftec.eu
Link do komentarza
Witam
My mamy zamiar postawić to cudo pod Obornikami Śląskimi.
Na żywo nie udało mi się tego zobaczyć.
Co do zmian - to zmiana z powiększeniem łazienki na parterze - zresztą miała ona wejść oficjalnie do projektu więc może już tak macie.
Wejście do garażu z wiatrołapu przez normalne drzwi - to też miało być w oficjalnej wersji w związku z przeprojektowaną łazienką.
Pomieszczenie gospodarcze na dole przedłużone na całą szerokość garażu.
Na górze zmiany w sypialni nad garażem - mniejsza łazienka i w pozostałej części garderoba.
Pozostałe dwa pokoje powiększone poprerz wyrównanie ich do kwadratu kosztem łazienki i stryszku.
No i w garażu kanał - tak żeby można było coś pod samochodem pogrzebać icon_smile.gif)

Pozdrawiam

Mikołaj
Link do komentarza
Ciekawe zmiany, każdy wpadł na coś innego. Podoba mi się pomysł z powiększeniem łazienki. Zastanawialiśmy się na tym jak wstawić kabinę prysznicową na dole. Może więc skorzystamy. My jeszcze nie dostaliśmy projektu, czekamy, ale zmiany o których piszesz nie będą chyba jeszcze uwzględnione.

Myśleliśmy by powiększyć pokoje na górze, tak jak ty. Ale zdecydujemy w trakcie budowy. Po prostu nie będziemy wstawiać ścianek działowych na górze, tylko najpierw zadaszymy i potem zdecydujemy co i jak.

Oborniki całkiem blisko Wrocka. Więc może jeszcze się spotkamy na budowach icon_lol.gif
Może ktoś jeszcze sie odezwie z klanu. ALbo ktoś kto ma jakieś foty z realizacji icon_wink.gif
Link do komentarza
Jeżeli zmiany nie będą jeszcze uwzględnione to poproście o nie .
Ja byłem w Domusie osobiście.
Dostałem kartkę z naniesionymi zmianami.
Nie jest to oficjalnie w projekcie ale jest zgoda na takie zmiany.
Łazienka na dole z miejscem na kabinę prysznicową i wejście do garażu z wiatrołapu przez normalne drzwi.
Te przesuwane były lekko przerażające.

MM
Link do komentarza
Witam!!!

My budujemy w Borach Tucholskich w miejscowości Osie. Zapraszam wszystkich w te tereny, jak oprócz ścierniska pojawi się coś jeszcze bedzie okazaja zrobić wspólne ognisko. Zmiany z łazienką całkiem pomysłowe i wejście z sieni również bardzo funkcjonalne, ale to co jest w projekcie pokazane może się okazać w dużym stopniu na swój sposób stylowe; (przejscie do garażu pod schodami) w domu pobawić sie "światłem" i wydaje mi się ze domek może nabrać całkiem miłego efektu.
Czy ktoś ma zamiar wykonać balkon.
Link do komentarza
Witam
Tak na marginesie DOMUS jest z Wrocławia tak więc możecie łatwo do nich podjechać żeby coś przedyskutować itd.
Materiałów nie mamy. Myśleliśmy o budowie z cegły POROTHERM.
Nie mamy nawet pozwolenia na budowę a działka nie jest jeszcze uzbrojona w media więc może trochę to potrwać. icon_sad.gif(

MM
Link do komentarza
Niestety kosztorysu nie mamy. Ale gdzieś przeczytałam, że hurtownie budowlane jak im się da listę materiałów to wycenią - tak chcemy zrobić. A do tego robociznę nam kolega wyceni, bo robi w budowlance.
Projekt leży na poczcie, bo nie ma kiedy go odebrać. Jutro może sie wybierzemy. Ja to nie mogę się doczekać, aż zaczniemy budowę.
Nicolae, my na takim samym etapie jak wy. Papiery się załatwiają. Zastanawiamy się, czy by nie wylać w tym roku fundamentów, niech sobie stoją, a resztę wystartować od wiosny.
Tak w ogóle - ile macie zamiar przeznaczyć kasy na budowę. Ciężko tak bez kosztorysu, wiem, ale na pewno każdy ma jakąś sumę na myśli? icon_smile.gif
Link do komentarza
Na razie mam wycenę robocizny (wg. cen na rok 2007) i to niekompletną.
Robocizna za postawienie murów bez wykonania fundamentów i części komina to ok. 17 tys.
Ceny materiałów zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Chcieliśmy sprowadzic je z zagranicy ale nasi rodzimi handlowcy powoli wyhamowują z cenami więc może kupimy od rodaków (jeżlei będą mniej pazerni).

Wykonanie dachu to około 30-35 PLN za m2.
Link do komentarza
Nicolae, my to chyba razem wystartujemy z budową. Ciekawe kiedy Isowa icon_confused.gif:
Zastanawiamy się nad fundamentami w tym roku. zobaczymy co się uda załatwić. Materiały też już myśleliśmy ściągać z zagranicy, nawet mąż planuje pojeździć w czasie urlopu w sierpnie i posprawdzać. Zobaczymy jak będzie, bo rzeczywiście ceny stanęły i w końcu w hurtowniach pełno materiałów na składzie. Bo wcześniej nawet się w oczy ni rzucały icon_mad.gif
Qurde, odebraliśmy projekt, ale kosztorys nie przyszedł. Trzeba jeszcze raz zamówić.
Jak będziemy mieli kosztorys to zaraz ruszamy z wyceną.
Buduje ci firma, znajomi, czy system gospodarski?
My się jeszcze zastanawiamy, zależy ile nam firma policzy. Mamy też poleconego fachowca więc gospodarczy też może wejdzie w grę. Wszystko to jedna wielka niewiadoma.

Chciałabym już ruszyć, a najlepiej być na etapie wyboru kafelek icon_lol.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
Isowa, odezwij się
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym już ruszyć, a najlepiej być na etapie wyboru kafelek icon_lol.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif


Ja kafelki już mam icon_smile.gif
Miały być do domku na działce ogrodowej ale tam chyba coś innego pójdzie.
Ale to kafle do garażu.icon_smile.gif
Budować będziemy systemem gospodarskim.
Każdy etap będzie robiła jakaś firma. Na razie "zaklepanych" mam murarzy.
Jak uda mi się dostać pozwolenie w miarę szybko to też w planach były fundamenty w tym roku a reszta na wiosnę 2008.


Pozdrawiam
Mikołaj
Link do komentarza
Witam wszystkich!!!

[indent]Nie było mnie dlugo i sorki za toa le praca nas wykończy czy ludzie musicie wyjeżdzać za granicę a my przez was musimy ostro zasuwać żeby utrzymać dobrą koniunkturę. Jestem na etapie adaptacji projektu ale i załatwiania kierownika budowy nie wiem czy nie jest za drogi za adaptację chce wziąć 2200 do tego za doprojektowanie balkonu na co dostałem wczoraj faxem zgodę z DOMUSA chce dodatkowo skasować, mówiąc że miał klienta od ktorego konstruktor wziął za 2 balkony 1600 zł to ile będzie chciał ode mnie wziąć. Do tego kierownik budowy 1200 zl płatne 80% na początku budowy i 20% jak będzie stan surowy (i to dla mnie zrozumiałe) no i profil pod dom też w jego zakresie za co chce tylko 350 zl. Chcieliśmy zacząć w tym roku ale trzeba załatwić jeszcze warunki przyłączeniowo energetyczne, pózniej po adaptacji startować o pozwolenie na budowę a tu się czeka z tego co wiem nawet 2-3 miesiące i w takim układzie mamy już pażdziernik lub listopad zależy jak pójdą te wszystkie sprawy. Od poniedzialku idę na urlop więc postaram się wszystkie te papierkowe roboty załatwić. Materiały tanieją więc jest nadzieja.

Pozdrawiam wszystkich trzymajcie się ciepło na te wakacje.
Link do komentarza
lsowa fajna działeczka. Ależ zielona trawa. U nas jeszcze miesiąc temu zboże na działce rosło icon_smile.gif Ale sąsiedzi po bokach już budują.
Byliśmy dziś w biurze projektowym, wprowadziliśmy zmiany:
:!: brama garażowa pojedyńcza i likwidacja słupka pośrodku,
:!: wejście z garażu przez wiatrołap, tak więc w garażu będą 2-3 schodki, dzięki temu część mieszkalna będzie na jednym poziomie,
reszta zmian jako, że nie jesteśmy na 100% pewni w trakcie budowy:
:!: poszerzenie drzwi wejściowych do 120-130 cm
:!: likwidacja po 1 oknie dachowym w łazience i na stryszku
:!: powiększenie pokoi na poddaszu
:!: nasza sypialnia
Nie bardzo wiemy jak rozwiązać sprawę toalety na dole. Jak na razie nie ma wejścia z garażu, Nicolae masz może rozrysowaną swoją koncepcję, bo jakoś tego nie widzimy. Może wrzucisz scan?
I jeszcze jedno, rozważaliście może zmianę wielkości okien w salonie?
Jeśli chodzi o papiery, to mamy wszystko oprócz najważniejszej mapki, czekamy od 16 czerwca i pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy icon_evil.gif . A potem na pozwolenie na budowę jeszcze 2 miesiące. Chcielibyśmy te fundamenty wylać, ale nie wiemy czy się uda. Czas pokaże.
Niestety projekt chyba jest zbyt świeży, by były zdjęcia z realizacji. A szkoda, nie ma jak zobaczyć w rzeczywistości.



No i mamy drugą stronę forum icon_lol.gif
Link do komentarza
Hej - gdzie się podziewacie icon_confused.gif:
dostałam z domusa koncepcję powiększenia łazienki na dole, ale chyba nie skorzystamy, bo nie do końca nam się podoba, wymyśliłam coś co mnie bardziej zadowala. Ale i tak pewnie zdecydujemy w trakcie budowy.
Wklejam tą z Domusa. Co myślicie?
Link do komentarza
Witam!!!

Trawka jak trawka zielona bo pod lasem i do tego dostaje niezłe zastrzyki saletry dlatego tak rośnie.
Oczywiście ten domek to dom rodziców nie nasz my dopiero przeciez sie przymierzamy.

Z tego co czytam robicie bardzo duże zmiany w tym projekcie mi zalęzy głównie na tym balkonie i już dziś oddalem projket do adaptacji. Udało mi się znaleźć tańszego gościa mówi że z balkonem i sama adaptacja wyjdzie 2000zł ile wy płacicie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

No teraz to ta cena jest naprawde rozsadna poniewaz jak pisalem juz w komentarzach na 1 stronie tego forum koszt adaptacji mial wyniesc 2200 + doprojektowanie balkonu i tu kolejne 800zł. do tego kierownik budowy 1200 czyli normalnie i profil 350 no i juz na tym etapie mozna byloby zaczac budowac. Teraz mam gościa co za 2000 zrobi adaptacje z balkonem i to jest normalna cena tez tak uwazam.

Ile was kosztowalo samo pozwolenie na budowe i komu to sie placi.
Link do komentarza
Witam!!!

Próbowałem wczoraj skupić się nad zmianami jakie proponuje 'agika' i muszę stwierdzić ze powiększenie okien nie wchodzi zbytnio w grę ponieważ idą one w lini z oknami z poddasza do tego jedno z tych okien już jest blisko ścianki działowej w kuchni z czego jęsli powiekszymy i nastepnie przesuniemy w jakąś ze stron te okna zacznie się wszystko wysypywać. Nie wiem jaki będzie końcowy efekt. Ma ktoś jakieś propozycje. My przesuwamy o te ~86cm ściankę działową dzielącą kotłownię i garaż bedzie na całej szerokości garażu i w obecnej lini końca kotłowni (ścianka prostopadła do przesuwanej) również pojdzie scianka ale z otworem drzwiowy i tam będzie miejsce na opal.
Wejscie do garażu też bedzie z sieni. Co do powiekszenia drzwi wejsciowych to trzeba przyznać dobry pomysł i pewnie też skorzystamy. Okna dachowe ze względu na oszczędności również będą usunięte po jednym w łazience i na stryszku. Usuniemy również spiżarkę.
Link do komentarza
Witam!!!

Agika powiem szczerze ze jest cięzko określić kwote, ale myśle, że 200 tyś zł może nie starczyć. Po wybudowaniu mogę powiedzieć ile nas to kosztowało. Tym bardziej jeśli chodzi o materiały to są duże rozbierzności co do zastosowanych na konkretnych budowach. To zależy jakie podalas do wyceny czy tak jak w projekcie ytong, czy poprostu superex 24cm + docieplenie, a może poroterm i przy tym wszystkim nie licząc już różnych materiałów np. do pokrycia dachu, czy też stolarki okiennej.

Pozdrawiam.
Uchyl rąbka tajemnicy.
lsowinski@graftec.eu
GG| 6449441
Link do komentarza
Witam
nie ma co was trzymać w niepewności, więc koszt budowy wyniósł........ (werble!!) 361 546,82zł :!: :!:

Kosztorys wykonany jest na 2 kw.2007:
-koszt roboczogodziny przyjęto 10,15 zł (podobno trochę niska stawka)
-ściany Ytong
-dachówka Brass
-w tym stolarka okienna ok. 20 000zł
-w tym stolarka wewnętrzna ok. 8 500zł

W kosztorysie nie ma wliczonych instalacji - wod-kan, elektrycznej.

i co wy na to???? ... to dużo czy mało według was?
Link do komentarza
Wiatm!!!

Wiecie co może to głupio zabrzmi, ale liczyłem na mniej.
Nie chce się wypowiadać co do kosztów jakie mam zamiar ponieść ale chcialbym żeby to forum utrzymało się do końca naszej budowy i powiem wtedy ile nas to kosztowało. Robię skrupulatnie kosztorys dla siebie wliczam również koszt zakupu katalogów (może śmieszne do tej całej inwestycji), alę myślę, że bedzie to wiele niższa kwota. kiedyś na podobnym forum pewien Gość pisał ze zbuduje dom poniżej 100 tyś zł. Wydawało mi się to śmieszne, i nie wierzyłem w to. Co do tego domu to myślę że kwota 250 tyś powinna starczyć oczywiście nie zakładam u siebie okien z sokólki czy podłóg z barlinka, ale mysle ze inni producenci jakosciowo są również dobrzy spełniają wszystkie normya ceny, sa nawet do 20-30 (%) niższe. Np. cena 1m2 deski podlogowej robionej na wymiar ksztaltuje sie na poziomie 43 - 45 zl, ale to jest cena bez cyklinowania i lakierowania. Jeśli budujecie z superxu (24+12cm styropian) to u mnie w mojej mieścinie obecnie cena ksztaltuje sie na poziomie 12 - 12,5 zł przy zamówieniu całego transportu tj. 860 szt. podobno jest najtańszy obecnie w okolicy, ludzie przyjeżdzają i kupują z oddalonej o 70 km Bydgoszczy. Mam nawet gościa który robi tynki, ale tradycyjnie nie metodą agregatową za 8 zł. I to wszystko normalnie dostępne na fk. każdy z tych o których piszę ma swoje firmy. Jakie macie orientacyjne ceny u was.
Link do komentarza
szczerze, to każdy chyba ma w założeniu jakąś kwotę. Oczywiście życie zweryfikuje. Będziemy się oczywiście dzielić kosztami jakie ponosimy. My jutro przekażemy projekt budowlańcowi co ma nam wycenić robociznę. Mąż wydzwania po hurtowniach odnośnie cen bloczków na fundamenty. Ceny są różne, w zależności od regionów Polski. Znam gostka, który buduje dom, 120 metrów i jest na etapie instalacji wewnętrznych i mówi mi że do tej pory koszt budowy to 63 tysiące zł. bez działki. Wierzyć się nie chce. Ale bardzo dużo robi sam lub ma znajomości i liczą mu mniej. Więc wszystko możliwe.
My również założyliśmy plik ze wszystkimi kosztami. Mamy zamiar je odnotowywać icon_biggrin.gif Gdzieś słyszałam, by uważać, bo na początku 10 000 tysiący wydaje się nie dużo, a pod koniec 100 zł robi znaczną różnicę.
lsowa, masz może jakiś harmonogram prac z terminami?

Qurde ile można czekać na papierki???
Aha w jakiej cenie są u was bloczki betonowe 14x25x38???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

To jest bez sensu AGIKA zostaliśmy tylko my; dostałaś maila?
Bloczki betonowe u nas są po 5,20 a pustaki gazobeton 24cm już byśmy dostali po 11 zł.
Co do terminów to wszystkim którzy są odpowiedzialni za przygotowanie papierkowej roboty mówie że potrzebuję to na wczoraj i że w tym roku jeszcze fundamenty dlatego potrzebne pozwolenie na budowe,a ja jak znam życie postaram się zgromadzić materiał przez zimę bo tańszy i wtedy zacząc od wiosny. Muszę teren wyrównać i tak zdrowym podejściem rzeczywiście byłoby ruszyć na wiosnę co by się troszkę ta świeża ziemia ubiła. Cement mamy po 480 zł. widziałem w obi po 399zł, ale z tego co wiem są różne rodzaję takiego cementu i znając podejście hipermarketów to one ustalają cenę a producent musi się dostosować do tego i technolodzy muszą korzystać z takich surowców zeby się zmiescic w okreslonej cenie. Także w takich wypadkach rzeczywiście cena idzie w parze z jakością.
Pozwolenie na budowę mamy dostać po koniec wrzesnia adaptacja i pozwolenie + doprojektowanie balkonu oraz wszystkie zmiany w pojekcie tj. usunięcie okien na stryszku i w łazience (po jednej szt.) powiększenie kotłowni poprzez przesuniecie ścianki działowej przed komin i pociągnięcie jej na całą szerokość garażu a w lini prostopdłej oddzielenie ścianką pomieszczenia na opał zachowując garaż dwustanowiskowy no i wejście z sieni do gareażu przez co z czasem bedziemy mogli powiększyć łazienkę na dole to w sumie 2000 zł (co uważam za mój mały sukces - mało). Myslę że cena 63 tyś. może dziś jest mało realna ale zaledwie rok temu czemu nie moi rodzice równiez dośc tanio pobudowali. W sumie myślę ze zamknęli sie w jakis 140 tyś.

Pozdrawiam
lsowinski@graftec.eu
gg| 6449441
Link do komentarza
Hej
Ja cały czas w papierkach jestem.
Prawie mam już warunki przyłączenia (prawie tzn. wysłane ale jeszcze poczta nie dostarczyła ich do mnie).
Później architekt, który dokona wrysowania projektu na działkę (koszt 1000 PLN) i śmigam po pozwolenie na budowę. Z racji lokalizacji podlegam pod UM Trzebnica - termin określili mi tam na około 45 dni.
Elektryka kasuje mnie na ok. 2200 za przyłączenie (to chyba standard?), żeby miec wodę musze niestety wydać na zaprojektowanie fragmentu sieci a później jej pobudowanie. W tym przypadku licze na partycypację w kosztach ze strony przyszłych sąsiadów.

jak na razie Bory Tucholskie górą icon_smile.gif
Oczywiście nie chodzi o wyścig, bo jakość leci wtedy na łeb.

Pozdrawiam

Mikolaj
Link do komentarza
No i Nicolae się odezwał.
My właśnie dzisiaj dostaliśmy podpisaną umowę o przełączenie elektryki. Całość wychodzi 1972 zł + vat - czyli standard.
Bloczki u nas najtaniej 4,70 zł/szt. brutto. Najbliższa betoniarnia koło nas ma bloczki po 4,88zł. My ciągle czekamy na mapę i z pozwoleniem nie możemy ruszyć. Ale chociaż branżyści się podbili na projekcie. Z woda natomiast wykopiemy studnię, a sieć jest jakieś 150 m od nas, więc mamy zamiar z sąsiadami podzielić koszty.
140 tys - mam nadzieję, że się uda i trzymam kciuki. Jednak myślę, ze łatwo nie będzie. Ale najwazniejszy jest dobry plan, którego jeszcze nie mam.

lsowa, masz już mój gg.
Link do komentarza
Witam!!!

Agika dzięki!!!

Co do bloczków to przy ilości 600 szt zakładając murownie na 3 bloczki reszta fundamentu w ziemie otrzymałem cenę 4,20 (w hurtowni oddalonej o 15 km od placu budowy), a w mojej do tej pory tak myślałem, że najtańszej hurtowni byli w stanie zjechac co najwyzej do ceny 4,62. Energetyka przyłącze zrobi dopiero na wiosnę ale licze na uprzejmość sąsiadów. Z wodą tak samo, a kanalizacja jeszcze ma czas. Ceny z tego co się orientowałem to:
- energetyka standardowo około 2000 zł
- woda 1350 zł
- kanalizacja 1950 zl, ale i tu sam nie wiem do końca ponieważ podobno według prawa to jest obowiązek gminy a u nas nie zabiora sie za robote do czasu nie wpłaci sie jakiejś cegiełki czy coś i tu cena prawdopodobnie spada do kwoty 400-500zł.
Link do komentarza
Cena za bloczki bardzo dobra. Co kraj to obyczaj.
Mamy już mapkę. Dziś przyszło info.Teraz geodeta wrysuje i składamy wniosek o pozwolenie na budowę. Ależ się cieszymy. Codziennie jakiś nowy papierek icon_biggrin.gif Ale super. W poniedziałek będziemy mieli wycenę robót fundamentowych, bo to chcemy zrobić przed zimą. Idziemy też do doradcy finansowego zapytać o kredyt.
Wy też tak się cieszycie na samą myśl o domu icon_biggrin.gif Bo my już nakręceni jesteśmy. CHyba to będzie jednak fajny czas budowanie icon_wink.gif
W przyszły tygodniu wyjazd na wakacje - może ostatnie przez kolejne 2 lata icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Witam!!!

No to gratulacje Agika musze stwierdzić, że chyba najgorszym okresem jest czekanie za tym pozwoleniemja dałem prawie wszystkie papiery i i złość mnie ogarnia jak mam czekać do konca wrzesnia i do tego nie moge podejżec projektu bo jest w adaptacji. Nie wiem co zrobić z kredytem, ale jakoś czuję ze jeszcze bym się wstrzymał myśleliśmy zrobić stan surowy ale bez okien i wtedy wziąć kredyt na dokończenie jakieś 110 tyś. i żyć. Kusi mnie szybciej go wziąć ale trzeba by było zaraz większą kwote przez co rata wyższa i w sumie na takim etapie nie wiem jaka kwota mogłaby nas zadowolić. Konkurencyjne są kredyty w Santander Cunsumer Bank i myślę że z nich skorzystamy. Nordea bije na łeb na szyje z okresem spłaty bo aż 45 lat, ale jak robiłem wstępne wyliczenia to się okazalo że roznica w latach to jest rzeczywiście 15 lat ale w racie kapitałowo odsetkowej wynosiła zaledwie 70-80 zl. Takze gra nie warta świeczki. Jeśli dostaniecie jakies wyliczenia dajcie znać. Jaka zdolność na jaką kwote i w ogóle. Frank, Euro, Dolar czy poprostu PLN.
Agika ile kupujecie bloczków i na ile warstw murujecie.


Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
Jestem początkującym forumowiczem który zaczyna budowę LEO II. Po prześledzeniu informacji które były wymienione pomiędzy osobami budującymi LEO II pragnę podzielić się następującymi spostrzeżeniami.
O ile projekt LEO II jest naprawdę udanym projektem pod względem funkcjonalności, kubatury pomieszczeń i ich rozmieszczenia o tyle sama dokumentacja projektowa ma szereg wad które wychodzą dopiero po wnikliwym przyjrzeniu się projektowi. Mam tu na myśli chociażby strop nad parterem. W projekcie podaje się że jest to strop TERIVA 1 na całości, co nie jest prawdą. Strop Teriva 1 jest nad częścią mieszkalną, natomiast nad garażem jest już strop Teriva Nova o zupełnie innej długości belek, wysokości pustaków stropowych a co za tym idzie i innej cenie. Podobne błędy są też w ociepleniu styropianem fundamentu. Na jednej stronie projektant podaje że fundament ma być izolowany styropianem 6cm na drugiej stronie że izolacja ma być 8cm. Który wariant jest prawidłowy wie chyba tylko projektant.
W dokumentacji nie podano zestawienia materiałów proponowanych do budowy tj.Ytonga, pustaków SILKA 24, bloczków fundamentowych, ilości potrzebnej stali. Wszystkie wyliczenia winien dokonać sam budowniczy albo hurtownia budowlana jeżeli się na to zgodzi.
Aktualnie zaczynam za 2 dni budowę tj. wymurowanie fundamentów i ten etap będzie końcowym w tym roku, pozostałą część planuję dokończyć w przyszłym roku. Budowany przeze mnie dom będzie zgodny z propozycją projektanta tj. ściany zewnętrzne Ytong 36,5, wewnętrzne konstrukcyjne Silka 24 działowe do wyboru albo Ytong 10 albo lekkie z wypełnieniem (gipskarton). Podawane tutaj ceny na materiały budowlane są rzeczywiście wysokie. Dla porównania na moim terenie w Dąbrówce Ług (woj.mazowieckie) bloczki fundamentowe zakupiłem w cenie 3,5zł. Ciekawy jestem jaki będzie ogólny koszt budowy domu. Wprawdzie projektant nie określił ogólnego kosztu budowy w projekcie ale sądzę że podawane na forum ceny ok. 350000 są zdecydowanie zawyżone.
Link do komentarza
witam po urlopie icon_biggrin.gif witam nowego Leo zawodowca icon_mrgreen.gif U nas bez zmian. Slawieck ty chyba będziesz pierwszym, który naprawdę zacznie. Super.
Zauważyliśmy, ze ceny na materiały zaczynają spadać. Bynajmniej na bloczki. Ciekawe, czy ta tendencja si utrzyma, czy na wiosnę znowu się zacznie. Robicie jakieś zapasy materiałów. My za bardzo nie mamy gdzie składować.
Pytałam już kiedyś, ale nikt mi nie odpowiedział. Macie jakiś harmonogram robót? Chodzi mi o taki plan, co po kolei załatwiać, w jakim czasie mniej więcej, by potem nie okazało się, że jakiś fachowców nie zamówiliśmy odpowiednio wcześniej i budowa stoi?
Aha ile wam hydraulik liczy przy fundamentach?
Link do komentarza
Witam forumowiczkę z największą ilością postów. Pewnie opaleni co po urlopie, takim to dobrze. Odpowiadam na pytania harmonogram robót jest taki działeczka wyrównana czekamy za pozwoleniem. Jesienią kupujemy bloczki, a zimą pustaki jak z kasą wyrobimy to wiosną strop i można stawiać. Nie liczę robocizny poniewaz budujemy systemem gospodarczy, działkę mamy zaledwie 800 m od miesca gdzie mieszkamy a skład materiałów dosłownie pod nosem jakieś 400 m od placu budowy. Przyznam szczerze że taka budowa troszke kosztuję i zastanawiamy się nad kredytem hipotecznym można nieźle odciązyć budżet domowy podczas budowy domu co wydaje mi się byc dobrym rozwiązaniem bo póki co jesteśmy młodym małżeństwem (tzn. młodym 2 latka 2 września) i nie mamy zbyt wiele oszczedności wszystko idzie z bierzących dochodów. Ciężko jest, ale zawsze mówie tak, że nawet jak będę sie budował to i tak w miare możliwości godnie trzeba żyć i dzieki takiemu podejściu były wczasy jest działka i zaczęliśmy budowę. Oczywiście bez wariacji, ale ten kredyt jest wielką pokusą ponieważ zimą materiały tanieją i warto byłoby mieć za co je kupić. Plan na ten rok jest taki że jeśli finansowo poradzimy sobie ze spłatą mieszkania gdzie idziemy od września mieszkać to pierwsze co to żwir i bloczki. Agika nie bardzo rozumiem z tym hydraulikiem, tym bardziej że chcemy budować sys. gosp. Przyłącze robi gmina a resztę sami z ojcem. Agika piszesz, że nie bardzo masz je gdzie składować, ja chciałbym mieć je za co kupić, a jeśli masz problem z miejscem to wyslij je do Osia ja przyjmę każdą ilość.

Pozdrawiam
lsowa83
Link do komentarza
cześć,
.....z hydraulikiem to chodzi mi o rozprowadzenie i wyprowadzenie rur kanalizacyjnych. Wiem, że robią tą robotę budowlańcy, ale czy później nie będzie maił jakichś obiekcji hydraulik. Wiesz pytamy o wszystko, bo nie mamy dużego pojęia i doświadczenia w budowie domu icon_redface.gif , jak budujesz systemem gospodarczym to pewnie macie doświadczenie z ojcem i wiedzę.
U nas mała hurtownia w wiosce gdzie budujemy, ale mieszkamy 20 km od naszej działki więc nie postawimy materiałów na działce. Dziś nam sąsiad powiedział, że im okno dachowe zwędzili icon_evil.gif
A i sąsiad niezłą technikę ma, do cementu dodawał zamiast wapna płynu do naczyń, znacie to icon_confused.gif: Mówił, że to dużo taniej i wypróbowany sposób icon_eek.gif .

Hahah dowcipniś icon_biggrin.gif Wyślemy materiały pocztą priorytetem icon_wink.gif i oczywiście na nasz koszt icon_mrgreen.gif Za co kupić to też problem, wstrzymujemy się jednak na razie z kredytem, na fundamenty powinno nam starczyć. Niestety odwołaliśmy spotkanie z doradcą, o którym pisałam, bo zdecydowaliśmy wcześniej pojechać na wakacje, co w sumie było dobrą decyzją, bo bynajmniej na pogodę trafiliśmy icon_cool.gif . No i odwołaliśmy spotkanie.

No i mamy 3 stronę icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!
Płyn do mycia naczyń to przyznam szczerze słysze pierwszy raz, ale fundamenty lane w rowki wykopane przy pomocy łopaty to nawet widziałem...

To kiedy wysyłacie pierwszą partie materiału:) Przydałoby się, podniosło by mnie to na duchu. Oczywiście żart. Agika czy dalej zamierzacie wziąć kredyt. Przyznam szczerze że mnie przeraża już rata w wysokości 800 zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Isowa, jeszcze chciałam napisać, ze możesz mnie pobić w ilości postów, zachęcam icon_wink.gif
Bez kredytu ani rusz, tylko jeszcze trochę poczekamy, bo:
zmieniam pracę, fundamenty załatwimy bez kredytu, na razie nam nie potrzeba (no na nowe auto by się przydało icon_biggrin.gif ).
Myślimy wziąć jakieś 300 -350 tysięcy więc prawie na całość, więc rata na pewno nie wyjdzie 800 zł. Ale jakoś się nie przejmuję, i tak musimy z mężem jeszcze pracować ponad 30 lat, wiec damy radę. Jak nasz doradca wróci z urlopu to dam cynk jaki warunki.
Ile daliście, abo zamierzacie dać geodecie za wytyczenie budynku? u nas chce 700 zł.
pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!!!

Agika i tak nie dam rady z postami. Ale nie chciałem być nie fair i nie pisałem jak byłas na urlopie.

Z kredytem to przyznam szczerze że odważnie, ale twierdząc, że trzeba pracować przez najbliższe 30 lat i zakładając że mieszkania w bloku w miastach ksztaltują się na poziomie 700-1000 zł a czasami nawet wiecej. To to są argumenty, które są naprawde silne. U nas w Osiu to jest przepiekna wieś w Borach Tucholskich koło Tlenia mieszka około 3000 mieszkańców, gmina liczy ok 5500 ceny mieszkań nie schodzą poniżej 600zł. Samochodzik też by sie przydał i chcemy tez to jakoś zrobić żeby jednak starczyło na jakiego mercedesika clk na którego choruję. To są samochody które przezyją nas jak nie fizycznie to legenda o nich zostanie na długo, a i awaryjnośc niska i jaka klasa.

Geodeta weźmie od nas jakieś 400 zł i to musi przyjechać 30 km.
Myśmy chcieli wziąć kredyt troszkę póżniej i myślałem wziąć jakieś 180 tyś. A z domem to jest tak że w razie problemów jest co sprzedać.

Pozdrawiam
Lojalny Łuki.
Link do komentarza
hejka,
no bez kredytu ani rusz. Ale trzeba poczekać, aż pozwolenie będzie icon_twisted.gif
Ale geodeta jednak dużo taniej. Mając tą wiedzę szukamy dalej. Może chociaż za 500 uda się znaleźć. Napiszcie proszę, czy cierpliwie czekacie wszyscy na pozwolenie, czy zaczynacie jakieś roboty zanim dostaniecie. Namawiają nas do tego, bo ponoć takie są praktyki. My byśmy jak najszybciej chcieli zacząć icon_biggrin.gif
No i jeszcze jedno, nie wiem czy już pytałam, kiedy macie zamiar się wprowadzić? My tak myślimy na wiosnę 2009, mąż nie chce za szybko budować, bo mówi, że to się potem odbije. Ja to bym już na tą wiosnę się wprowadziła icon_mrgreen.gif
Zabieram się za projektowanie wnętrz. Jak coś zrobię to się pochwalę.
Nakupiliśmy dziś gazet budowlanych, chcemy coś zaprenumerować. Chyba będzie murator.

Ło matko jutro do pracy, ale porażka, nie chce mi się jak nic.
Łukasz, znowu jesteśmy sami. Gdzie reszta? Nicolae, Slawieck nie zostawiajcie nas!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

hejka,
no bez kredytu ani rusz. Ale trzeba poczekać, aż pozwolenie będzie icon_twisted.gif
Ale geodeta jednak dużo taniej. Mając tą wiedzę szukamy dalej. Może chociaż za 500 uda się znaleźć. Napiszcie proszę, czy cierpliwie czekacie wszyscy na pozwolenie, czy zaczynacie jakieś roboty zanim dostaniecie. Namawiają nas do tego, bo ponoć takie są praktyki. My byśmy jak najszybciej chcieli zacząć icon_biggrin.gif
No i jeszcze jedno, nie wiem czy już pytałam, kiedy macie zamiar się wprowadzić? My tak myślimy na wiosnę 2009, mąż nie chce za szybko budować, bo mówi, że to się potem odbije. Ja to bym już na tą wiosnę się wprowadziła icon_mrgreen.gif
Zabieram się za projektowanie wnętrz. Jak coś zrobię to się pochwalę.
Nakupiliśmy dziś gazet budowlanych, chcemy coś zaprenumerować. Chyba będzie murator.

Ło matko jutro do pracy, ale porażka, nie chce mi się jak nic.
Łukasz, znowu jesteśmy sami. Gdzie reszta? Nicolae, Slawieck nie zostawiajcie nas!
Pozdrawiam




Witam
Jestem chyba pierwszą osobą która zaczęła budowę - aktualnie jestem już po wykonaniu fundamentów (ekipa budowlana wykonała je zgadnijcie w jakim czasie ( aż trudno w to uwierzyć ale w 3 dni). Planuję dokończyć izolację pionową fundamentów . Do ścian fundamentowych przykleilem za pomocą dysterbitu Fundament Styropian Termoorganiki gr.8cm. Wedlug zapewnień producenta styropianu nie ma potrzeby dodatkowej izolacji ścian fundamentowych po zastosowaniu tego styropianu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to wystarczy czy też koniecznie należy zastosować folię (np.kubełkową).
Pozdrawiam
slawieck
Link do komentarza
Slawieck super,że sie odezwałeś, no fajnie, że masz już fundamenty. Tempo naprawdę imponujące. Tzn. że nie czekałeś po wylaniu ław fundamentowych? Ile zużyłeś bloczków?
Pytałam naszego przyszłego kierownika budowy o twoją sprawę izolacji i powiedział mi, że zasada jest jedna - jeżeli kleisz styropian i niczym go nie zaciągasz należy zastosować folie - ale trzeba by jeszcze sprawdzić parametry techniczne tego styropianu. Tyle tylko, nie wiem, czy ci coś pomoże. Może zapytaj kierownika budowy icon_wink.gif
A nie będzie cię korcić by pociągnąć dalej w tym roku? Jest jeszcze trochę czasu.

No i jaki koszt fundamentów?
lsowa, mąż znalazł geodetę za 450zł. Dzięki za info, było dla nas motywacją icon_biggrin.gif
Teraz szukam motywacji na obniżenie kosztów robocizny fundamentów icon_lol.gif
Link do komentarza
No witam.


Aż miło, że zrobił sie taki ruch. Slawieck to the best-iach nieźle ruszył i najwazniejsze ma za sobą ja dopiero dostałem uzgodnienia z energetyki z wrysowanymi przyłączami kanalizacji wody i energii elektrycznej koszt 35 zł+Vat. Dzwoniłem co mam z tym robic i podobno dostanę jeszce kilka takich kwitków do tego końca wrzesnia. Także zaczyna coś się dziać z ta adaptacja. Ciekawi mnie ilość materiałów slawiecka i czy zaraz z fundamentami robił coś z tarasem.

Dzis jade na rozmowę odnośnie zmiany pracy takż enie mam głowy do budowy mam nadzieje ze wszystko pójdzie po myśli.

Slawieck wrzuć kilka zdjęc z realizacji albo podeslij nam na maila:

Agika szukac szukać tańszych wykonawców damy rade taniej pobudować, tylko chęci.

Pozdrawiam
Łukasz

GG| 6449441
e-mail: lsowinski@graftec.eu
Link do komentarza
Witam wszystkich miłośników LEO II
Tak jak wcześniej informowałem etap budowy fundamentów mam za sobą. Koszty inwestycji z tym związanej nie wyszły wcale małe, trochę do tego dołożyły się koszty wynikające z braku uzbrojenia terenu (brak prądu i wody). Musiałem wcześniej wykonać studnię głębinową zakupić pompę - koszt ok.3000zł oraz wypożyczyć na 2 dni agregat prądotwórczy. Ale do rzeczy, poniżej przedstawiam ilości materiałów potrzebne do wykonania fundamentów:
1. Wybranie ziemi (humusu) z terenu projektowanej budowy - 4 godziny x 75zł
2. Robocizna dla ekipy budowlanej (8 osób) stąd tak szybkie tempo realizacji - 6000zł
3. Zbrojenie fundamentów ( 28 prętów o przekroju 12mm + 150 kg walcówki o przekroju 6mm) - 696zł +427,10zł - praktycznie nic z materiału na zbrojenie nie zostało
4. Bloczki fundamentowe (zamówiłem 1920sztuk bloczków na paletach zostało mi aż 8,5 palety -błąd w obliczeniach popełniła hurtownia ,mam zwrócić niewykorzystane bloczki , cena 1 bloczka 3,5zł (6720zł- ok1500zł = 5220zł
5. Cement II 32,5 - 2 tony x368,85 +VAT = 899zł + plastyfikator CEMPLAST 20l + 40 torebek plastyfikatora (chyba po 1zł) = 1016zł (cementu zostało mi ok 8 worków)
6. Dysperbit IZOHAN (5 opakowań po 20l) = 270zł brutto
7. Styropian Fundament TERMOORGANIKA - 5,04 metra sześciennego =1915,25zł (została mi 1 paczka cała styropianu)
8. Beton klasy B 20 do ław fundamentowych - 17,5 metra sześciennego x 265zł +VAT +pompa 1,2h x 160zł + VAT =5885 zł brutto (taką ilość betonu należy zamawiać)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...