Skocz do zawartości

Jak zamontować sufit podwieszany do drewnianego stropu?


Recommended Posts

Zamierzam zamontować sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu stalowym. Dom jest stary, przedwojenny i nie wiem, jakiej konstrukcji jest strop. Jeśli jest drewniany, to czym taki sufit zamocować i jakich użyć zawiesi?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/porady/22239-jak-zamontowac-sufit-podwieszany-do-drewnianego-stropu

Link do komentarza
18 minut temu, Gość bystry napisał:

Nie wiem czemu producenci stosują w sufitach podwieszanych profile stalowe. Nie ma zamienników z tworzywa sztucznego??

Ze względu na właściwości mechaniczne (chociażby sztywność). Jeśli wynajdziesz tworzywo sztuczne o podobnych cechach, to wtedy wyprodukują zamienniki.

Narożniki są plastykowe, ale jakoś rzadziej fachowcy je stosują. I nie bez powodu.

Link do komentarza
48 minut temu, Pomocnik napisał:

Zamierzam zamontować sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu stalowym. Dom jest stary, przedwojenny i nie wiem, jakiej konstrukcji jest strop. Jeśli jest drewniany, to czym taki sufit zamocować i jakich użyć zawiesi?

Oprócz konstrukcji i stanu  technicznego stropu zwróciłbym uwagę na kwestię wilgoci ktora będzie się zbierać między płytami a stropem drewnianym. Co prawda bywa "przewiewny", ale jeśli nie, to wilgoć jest dla niego b. niszcząca. Naturalnie paroizolacja może być zastosowana - ale ona też nie pozwoli "oddychać" stropowi od dołu. Jeśli i od góry będą jakieś warstwy przytkane - no to kłopot. Wyjście - może odpowiednie wentylowanie przestrzeni między płytami a drewnianym sufitem i minimalizowanie wilgoci w pomieszczeniu. 

A najlepiej restaurować to wykończenie, ktore jest -  jeśli nie widać ww. kłopotów. Wg mnie :14_relaxed:

 

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

I co tu ma niby pleśnieć??? NIe widzę powodu by tak panikować.

Stary drewniany strop w starym domu - pasuje do podniszczonego z rożnych przyczyn drewna (a nie wszystko w stropie widać).  Wskazuję tylko na pewne zagrożenia - przezorny zawsze ubezpieczony :14_relaxed: więc jestem ostrożny, ale nie panikuję.

I widziałem takie podwieszki pięknie wyglądające i zdrowe jak ryba. Więc przeciw nie jestem.

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam. Mam wykonać sufit podwieszany o pow. Około 6m2. Pomieszczenie w kształcie kwadratu. Jednak to stary dom. Na suficie stary tynk a pod nim widać słomę ułożona między głównymi belkami drewnianymi (widać od strychu, pomiędzy belkami zalane zaprawą). Jak się do tego zabrać..?? Proszę o podpowiedzi...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...