Skocz do zawartości

Problem z okleiną okna


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Witam serdecznie

Ile lat maja okna ? Czy może pan załączyć zdjęcia uszkodzeń ?

Ma pan tak naprawdę dwa wyjścia z tej sytuacji. Po pierwsze próbować domowymi sposobami przykleić okleinę co zapewne pomoże na krótką metę . Po drugie zastanowić się nad wymianą okien na nowsze z lepszymi współczynnikami co będzie miało odzwierciedlenie w mniejszych wydatkach na ogrzewanie.

 

  • 4 tygodnie temu...
Napisano
  Dnia 8.03.2017 o 15:18, Budvar napisał:

Witam serdecznie

Ile lat maja okna ? Czy może pan załączyć zdjęcia uszkodzeń ?

Ma pan tak naprawdę dwa wyjścia z tej sytuacji. Po pierwsze próbować domowymi sposobami przykleić okleinę co zapewne pomoże na krótką metę . Po drugie zastanowić się nad wymianą okien na nowsze z lepszymi współczynnikami co będzie miało odzwierciedlenie w mniejszych wydatkach na ogrzewanie.

 

Rozwiń  

Przykleić domowym sposobem, czyli konkretnie na jaki klej?

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Z całym szacunkiem, ale odklejona okleina nie klasyfikuje okna do wymiany. Bez niej też można żyć, a brak okleiny nie wpłynie na pogorszenie izolacji termicznej ramy okna. Ludzie żyją w znacznie gorszych warunkach z powykrzywianymi oknami poutykanymi watą i nie myślą o wymianie ze względów finansowych. 

Ja takie okno jedynie bym podkleił w miejscach odspojenia okleiny. Na próbę w jednym mniej widocznym miejscu aby zobaczyć czy Twój klej nie wejdzie w reakcję z klejem spod okleiny, bo pewności nie masz co tam było dawane.

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
Napisano

Koleżanka z pracy miała podobny problem, okna po gwarancji i już nie dało się nic wskórać. Sama kleiła jakimś specjalnym klejem do okleiny zamawiała go przez internet ale albo zrobiła to bez pomyślunku albo wina kleju ale efekt nie wyglądał już tak dobrze jak wcześniej. Doradzałem jej wcześniej, by zamówiła sobie w Oknoplast okna tak jak my bo zależało jej bardzo na tym, by okna były pokryte okleiną. Nasze okna też są oklejone ale nic się z okleiną nie dzieje, a mamy je już z 5 lat, dziecko chodakiem nie raz wleciało w drzwi balkonowe i dziwię się, że nic się z nimi nie stało. Czytałem kiedyś, że Oknoplast zatapia okleinę w profil więc pewnie dzięki temu nadal wygląda u nas dobrze. Wybaczcie, ze odgrzewam temat ale skojarzyła mi się sytuacja ze znajomą jak zobaczyłem temat. 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano
  Dnia 5.11.2019 o 11:06, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Dziękuję za wskazanie producenta. Mam nadzieję, że nie jest jedyny na rynku i inni producenci również depczą po piętach konkurencji. W zasadzie chodzi tu o technologię zatopienia okleiny w profilu.

Rozwiń  

Ależ to nie jest technologia producenta, a systemodawcy, czyli w tym przypadku firmy Veka i każda fabryka robiąca okna na tym profilu ma tą "technologię". ;) Podobnie jak większość innych firm profilowych. 

Napisano

To nie jest "zatopienie okleiny" tylko barwiona ścianka zewnętrzna pod okleiną, która jest na nią przyklejana.

Technologia ta jest stosowana przez niektórych dostawców profili, np. Veka, Kommerling, Brugmann w profilach o głębokości zabudowy ok. 70 mm, obecnie, w profilach >80 mm, rezygnują z barwienia ścianki w kolorach zewnętrznych.

 

Ad rem: okleina "sama z siebie" bardzo rzadko odkleja się po kilku latach!

Jeżeli już to najczęściej z powodu ograniczenia rozszerzalności słupka i jego wciskania się w ościeżnicę, ponieważ:

- pozostawiono kliny pod i nad słupkiem,

- brak podparcia szyny w PSK postępującemu zgięciu ościeżnicy do wewnątrz

- ..... parapetach zewnętrznych z różnego rodzaju "kamienia", np. granit czy klinkier.... 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...