Skocz do zawartości

Arka Koniecznego - dla wybranych :)


Recommended Posts

Natknęłam się ostatnio na artykuł opisujący dom znanego architekta Roberta Koniecznego.
Dom niewątpliwie niesztampowy - wzbudził wiele kontrowersji, ale również zdobył wiele prestiżowych nagród. 
Powiedzmy sobie szczerze - to projekt nie dla każdego. Raczej dla osób lubiących nowoczesność i minimalizm, ale także a może przede wszystkim obcowanie z przyrodą - bo niewielu chciałoby aby im obce konie po podwórku pomykały :icon_lol: . No i oczywiście dla pasjonatów mycia okien :icon_wink:
Mnie się spodobał, nawet bardzo - do tego stopnia, że zdecydowałam się zobaczyć go na żywo w najbliższym czasie , do Brennej mam niedaleko :) . Podzielę się wrażeniami kiedy już zobaczę na własne oczy :D
Zachęcam do zapoznania się z materiałem - może kogoś zainspiruje :icon_biggrin:
http://slask.onet.pl/arka-koniecznego-najlepszym-domem-swiata-wg-prestizowego-wallpaper-magazine/dgyse1l

 

Link do komentarza
Przed chwilą, Elfir napisał:

Ten dom, z racji, że jest letniskowy, ma założenie projektowe bycia zamkniętą twierdzą na czas nieobecności gospodarzy. Stąd przesuwne panele betonowe na elewacji od strony, gdzie można sięgnąć okien z poziomu ziemi.

Zgodzę się - ten akurat ma takie założenie. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybudować taki  całoroczny - być może większy, na pewno z odpowiednim dostosowaniem wnętrz. Zafascynował mnie sam pomysł - bardzo podobają mi się niestandardowe projekty, nowoczesne projekty, projekty zaskakujące nowoczesnymi niecodziennymi ale jakże praktycznymi rozwiązaniami. Nie zawsze muszą być drogie w wykonaniu - czasem minimalistyczna prostota jest tania i piękna. Zapewne nie zgodzą się ze mną tradycjonaliści - każdy lubi coś innego :) 
 

Link do komentarza
18 minut temu, bajbaga napisał:

Jak marzenia wybudowały najlepszy dom na Świecie - luknijcie bo warto: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/roberta-koniecznego-dluga-droga-na-szczyt/y64k3q 

Często jest tak (tutaj), że walka o marzenia jest dosłownie walką - z biurokracją, z przepisami, ze stereotypami, z niezrozumieniem i niewiedzą. Coś, co jest nieszablonowe większość ludzi w pierwszym odruchu neguje. 
Tym bardziej szacun dla Pana Roberta, że nie poległ i nie zaczął z braku kasy projektować hurtowo standardowych stodółek tylko projektował tak jak sobie wymarzył. 

Link do komentarza
9 minut temu, bajbaga napisał:

Ten dom jest w Brennej :D i chyba go widzieliśmy.

A budowa też była zajefajna - luknij: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/robert-konieczny-moj-dom-to-przyklad-jak-nie-powinno-sie-budowac/lx3spy

Nie widziałam, Rysiu. Dlatego chcę się wybrać i zobaczyć :) 
Natomiast od godziny oglądam na Youtube inne projekty Pana Roberta - niesamowite są.
Safe House rozłożył mnie na łopaty. Nieciekawa zamknięta pancerna kostka - pierwsze wrażenie po obejrzeniu tego domu w stanie "zamkniętym". Kiedy się otwiera - nabiera zupełnie innego wyrazu. Bardzo ciekawy projekt :)  

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Czytałem wcześniej o tych domach i realizacjach ale w dwóch artykułach.Nie skojarzyłem że to ten sam architekt.
Dopiero teraz:)
Mam nadzieję że dom  w Brennej  nie zjedzie mu na fliszu.Chyba o tym pisał w artykule,teraz nie czytałem go
Szkoda że Świątynia Opatrzności Bożej nie powstała według jego projektu.

Link do komentarza
2 minuty temu, daggulka napisał:

Nie oglądam wiadomości - na fejsie wyhaczyłam link do artykułu i zaczęłam zgłębiać temat. 

W zasadzie ja też nie oglądam, ale w zwiastunie wspomnieli o Brennej i tak sobie skojarzyłem ze zlotem, dlatego akurat oglądałem:icon_biggrin:

Link do komentarza

Z tą telewizją to wygląda  z grubsza tak jak kiedyś z disco-polo - nikt nie słuchał, ale wszyscy, no prawie wszyscy, znali słowa całych utworów i muzykę z wszelkimi niuansami linii melodycznej... Ciekawe skąd :icon_rolleyes::icon_eek:

:icon_mrgreen:

Właśnie z koleżanką-małżonką obejrzeliśmy- zauroczeni - arkę, na dwóch innych filmikach na YT - piękna sprawa, dopóki nie przejedzie pług odśnieżający i zagubi się opata :icon_mrgreen:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...