Skocz do zawartości

Skropliny wody w wentylacji


Recommended Posts

Witam
Mam problem z jedną wentylacją a mianowicie jedna przy kominie jest wymurowana z bloczka wentylacyjnego i jest ok natomiast druga jest tylko z bloczka wentylacyjnego wyciągnięta nad strop i dalej puszczona rurami pcv az do kominka na dachu i problem pojawił się gdy zrobiło się zimno w rurze znajduje sie ciepłe powietrze wyciagane z budynku natomiast pomieszczenie w którym na strychu idzie wentylacja jest zimne i skrapla się woda w rurze w zwiazku z różnicą temperatur i scieka po rurze na doł i na scianie widać zaciek. Macie jakiś sposób na to czy rozwalać te rury i ile sie da wymurować z bloczka wentylacyjnego i tylko na długość połączenia kominka z wentylacją użyć jakichś rur?
Link do komentarza
Cytat

Odcinek kanału przebiegający przez strefę nieogrzewaną trzeba ocieplić. Może też być konieczne założenie zbieracza skroplin dopasowanego do przebiegu instalacji np. w postaci trójnika na podłączeniu rur pvc.



Czyli tam gdzie wentylacja będzie wymurowana z bloczka wentylacyjnego ocieple styropianem tylko jaka grubosć? a tam gdzie rury pcv zrobie pojemnik na skropliny trójnik w poziomie trzecim nie uzywanym wyjsciem w doł co bedzie pełniło funkcję zbieracza skroplin i moze dodatkowo rury owinąć wełną?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...

Wracam do tematu gdyż zrobiłem połączenie wentylacji która kończyła się w stropie z kominkiem dachowym z rury  wentylacyjnej  oceplanej jak tutaj  https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwia9fGY-MLXAhUI7BQKHX1dDN4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.contakt.pl%2Frura-termoflex-150mm10metrw-250c-p-4482.html&psig=AOvVaw2j0Yqw-aD7yGahu6nmAIPY&ust=1510916264457658

 

 

 

Jak narazie brak skroplin w wentylacji czekam dużych mrozów wtedy wszystko się wyjaśni i potwierdzi na 100 %

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

 

Aha o to chodzi. Powinno być dobrze. Rury podwiesiłem pod odeskowanie dachu takze nie powinny się zwiesić. Rury idą do kominka pod kątem ok 37 stopni.

Na Dno wentylacji poukładałem warstwy reczniczków papierowych ułatwi mi to zaobserwować skropliny. jeśli przy większych mrozach będą suche znaczy że będzie ok a jeśli będą mokre to główkowanie rozpocznie się od nowa.( Mam nadzięję że nie będzie to konieczne :-)  )

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Potwierdzam, widzę dziury. W czym pomóc?
    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...