Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Przydomowa oczyszczalnia ścieków a problem z przykrym zapachem w instalacji odpowietrzającej

Recommended Posts

Dla czteroosobowej rodziny została dobrana najprostsza z możliwych oczyszczalnia, a jej koszty zamortyzowały się już po dwóch latach. Uczulam innych na prawidłowe ułożenie instalacji odpowietrzającej instalację kanalizacyjną w domu. U nas wykonano ją z rur o średnicy 50, a nie 100 mm. Skutkuje to niekiedy przykrym zapachem w toaletach - mówią Renata i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom, przydomową oczyszczalnię użytkują od 2008 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/20949-przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-a-problem-z-przykrym-zapachem-w-instalacji-odpowietrzajacej

Gość Joasia
Witam Renatę i Andrzeja! Czy macie informacje czy przykry zapach w toalecie który się pojawia również u nas w łazience na parterze jest szkodliwy dla zdrowia? Zapach pojawia się przy zmianie ciśnienia atmosferycznego i wietrze oraz częściej występuje w zimie to jest w sezonie grzewczym niż w lecie. Szukaliśmy przyczyny która prawdopodobnie leży pękniętej w rurze PCV(szara sztywna zamiast pomarańczowej elastycznej) Teraz już wiem że to był błąd że pozwoliliśmy na założenie takiej rury fachowcowi. Niestety daliśmy mu wolną rękę w wyborze materiałów i po prostu wybrał najtańsza opcję. Nie mamy stuprocentowej pewności że to jest przyczyna Choć wydaje mi się być w tym momencie najbardziej prawdopodobna. Usunięcie problemu wiązałoby się że zrujnowaniem całej instalacji kanalizacyjnej na parterze czyli na powierzchni około 50 metrów kwadratowych bez gwarancji usunięcia problemu. W kuchni nie występuje ten problem. Również w łazience na górze nie zdarzyło się aby śmierdziało. Czy macie jakiś sposób na to aby przykre zapach nie pojawiały się w toalecie? Pozdrawiam Joasia

Warto zacząć od sprawdzenia , czy zapach nie wydobywa się z odpływu innych przyborów w łazience  - jeśli  zalanie syfonów zlikwiduje zapach to problem tkwi w wysysaniu z nich wody przez niewłaściwą konfigurację instalacji kanalizacyjnej. Zapachy nie są szkodliwe choć dokuczliwe, a szukanie przyczyny ich przenikania rzeczywiście nie jest łatwe.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Odkurzacz centralny jest idealnym rozwiązaniem dla alergików z jednej prostej przyczyny, która generuje szereg pozytywnych konsekwencji. Mianowicie, powietrze z odkurzacza jest wyrzucane poza budynek a nie bezpośrednio w strefie sprzątania, dzięki czemu:
      1. Nie następuje poderwanie kurzu z posadzki przez strumień powietrza wydobywający się z odkurzacza. Poderwany kurz unosi się w powietrzu przez dłuższy czas, co zwiększa możliwość wdychania go, a poza tym osadza się na meblach i opada na podłogę po pewnym czasie od skończenia sprzątania.
      2. Zanieczyszczenia które przedostały się przez filtr również zostają wyrzucone na zewnątrz. Nie ma filtrów o 100% skuteczności, stąd najdrobniejsze frakcje zawsze przedostają się przez filtr. Odkurzacz centralny to czystsze i zdrowsze powietrze w domu, więc polecamy zapoznać się z naszą ofertą nie tylko alergikom.
      http://www.aerovac.pl/
      http://www.santech.com.pl/
    • Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego. Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda). Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
      Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.
    • Ja nie wiem     @aru podobno była
    • Przypominam ze jak publikujemy zdjęcia na Facebooku to proszę dołączać dopiski #ranczoczerwonymlyn oraz #stowarzyszeniekwenif lub oznaczać miejsce i meldunek. UAaaaaaaa. No i #budujemydompl oczywiście    Tenkju werymuch
    • Nowy temat: klej do płytek.   Sprawdziłam ofertę Mapei i trochę się pogubiłam, w związku z tym proszę o rozjaśnienie sytuacji.   Jest klej Kerabond T, żeby nadawał się na ogrzewanie podłogowe należy go mieszać z emulsją uelastyczniającą Mapei isolastic (zamiast z wodą).   Za to klej adesilex p9 nadaje się na ogrzewanie podłogowe, ale w specyfikacji technicznej jest wzmianka, że "jest rekomendowany do montażu okładzin małego i średniego formatu". Tu moje pytanie: czy płytki 60x60 to jeszcze średni format, czy powinnam już użyć innego kleju?   Która opcja będzie lepsza, a może macie inną firmę godną polecenia?
  • Popularne tematy