Skocz do zawartości

zmiana sposobu użytkowania budynków gospodarczych


Recommended Posts

Witam.
Posiadam działkę siedliskową z domem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym i mam wykształcenie rolnicze.
Działka nie jest objęta mpzp, jest tylko studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.
Chcę postawić na zgłoszenie kilka drewnianych budynków do 25 m2 i potem w momencie otwarcia działalności gospodarczej (turystyka wiejska) zmienić sposób użytkowania na rekreacyjne/letniskowe. Dodam, że teren w studium jest oznaczony jako RT.
Czy mogę tak zrobić, czy konieczne jest odrolnienie kawałka ziemi (pod domkami) i postawienie ich od razu jako letniskowe? Odrolnienie wyjdzie chyba drożej więc szukam jakiejś innej alternatywy. Może ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej zapłaciłabym za odrolnienie 1000-1500 m2?
Co mi radzicie w tej kwestii?
Link do komentarza
witam. jest to ciekawa sprawa i nie wydaje się bardzo trudna na co dzień zajmuję podobnymi sprawami.
trzeba wystąpić o warunki zabudowy a później zgłoszenie, urząd powinien potraktować budynki agroturystyczne jako składowe siedliska do działalności agroturystycznej, agroturystyka jest ściśle związana z rolnictwem. proszę o kontakt mailowy albo telefoniczny 730017014 luiza.kaluska@gmail.com jeżeli chce pan to zrobić szybko bez bawienia się z urzędnikami.
Link do komentarza
Cytat

jeżeli kolega ma z czymś problem z prawem budowlanym zawsze można do mnie napisać czy zadzownic. można w tedy przekonać się o czyjej kompetencji


Jeżeli tak udzielasz rad jak składnie piszesz to współczuć twoim klientom.
No dobra, a telefon czynny całą dobę?
Link do komentarza
Pytanie:
Cytat

Witam.
Posiadam działkę siedliskową z domem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym i mam wykształcenie rolnicze.

Chcę postawić na zgłoszenie kilka drewnianych budynków do 25 m2 i potem w momencie otwarcia działalności gospodarczej (turystyka wiejska) zmienić sposób użytkowania na rekreacyjne/letniskowe.



Orzeł odpisuje:

Cytat

witam. jest to ciekawa sprawa i nie wydaje się bardzo trudna na co dzień zajmuję podobnymi sprawami.

trzeba wystąpić o warunki zabudowy a później zgłoszenie, urząd powinien potraktować budynki agroturystyczne jako składowe siedliska do działalności agroturystycznej, agroturystyka jest ściśle związana z rolnictwem.



Orzeł chce to załatwić, agroturystykę, przepisami PB.
Czyli nieszczęśnik wybuduje i zostanie z głową w szambie - bo z tego nijak nie skleci agroturystyki.
Orzeł chce coś jeszcze napisać ? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
a jakby postawić na tej działce ok. 10 barakowozów lub przyczep campingowych (oczywiście legalnie, w ramach działalności gospodarczej). Dodam, że przyczepy/wozy nie byłyby podlączone do kanalizacji i pradu.
Czy w przypadku zarejestrowania ich w wydziale komunikacji można je postawić bez zgłoszenia, pozwolenia, warunków zabudowy itp.?
Teren nie ma mpzp, jednak w naszej gminie uzyskanie wz na zabudowę letniskową na tym terenie jest niemożliwe nawet przy odrolnieniu gruntu (mimo, ze w studium uwarunkowan teren ma symbol RT-rolnictwo i turystyka to Pani od zagospodarowania przestrzennego w gminie opiera się tylko na zabudowie sąsiedniej i twierdzi, ze zapisy w studium nic nie znaczą).
Mamy 900m do jeziora i chcielismy zająć się ekologiczną działalnością turystyczną połączoną z zamieszkaniem na tym pięknym terenie...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...