Skocz do zawartości

Nieużytek rolny - ile to jest warte


Panbenonium

Recommended Posts

Cytat

Liczyć będą od tego co zaznaczone jest na mapie.

Może się okazać, że akurat tam jest siedlisko złotodupnego skrzelika niepospolitego i w związku z tym jest zakaz melioracji, sracji i duporacji - czyli nic nie można zrobić na terenie bagiennym.



Kumak nizinny ( ten był jest u mnie)
Strasznie dużo gdybania.
Ja jestem ciekaw dlaczego utworzono tam obszar Natura.
Może się okazać flora, fauna, jakiś drzewostan chroniony, jakiś ptak, 100 innych.
Ale to powinieneś znaleźć w necie sprawdzając dany teren, w jakim znajduje się obszarze - i tajemnica rozwiązana przed wizytą w urzędzie i pisemną odpowiedzią na którą zawsze trzeba trochę czasu czekać.
Link do komentarza
Działka znajduje się na obszarze chrnionym programem Natura2000. W jej obszarze jest te z ścisły REZERWAT PRZYRODY, na którym nie może być żadnego ruchu budowlanego. Poza rezerwatem (tak jak już wspominałem) nie mają ludzie problemów z budową domów.

Ja raczej upatruję problemu w owych 100 metrach, mimo iż na logikę, jeśli teren budowy jest wyżej o 3-4 metry, to nie ma logicznego uzasadnienia nie wydanie zgody na budowę.
Link do komentarza
1. Odległość od linii brzegowej regulują przepisy miejscowe, ale te minimum 100m może sugerować, że tam jest park krajobrazowy lub obszar chronionego krajobrazu (Ustawa o ochronie przyrody) - jeśli tak jest, to nie przeskoczysz tego zakazu, bo jest ustawowy (bez względu na stosunki właścicielskie dla tego obszaru).

2. Mając na uwadze pkt.1. taki zakaz budowy musi być ujęty w regulaminie Parku (obszaru chronionego) - inaczej nie jest skuteczny.

3. Teoretycznie ten zbiornik (wody) i grunt pod nim może być własnością Skarbu Państwa (Ustawa Prawo Wodne), a grunty otaczające własnością prywatną.

4. Mając na uwadze pkt. 1- 3. należy wystąpić na piśmie do gminy (starostwa) o uzasadnienie takiego nakazu (zakazu).

5. Możesz słuchać kuni, bankrutów, itp. ale posiadany kwit rozwieje wszelkie wątpliwości.


Ps. I jakoś tak jestem pewny, że nawet przy pokonaniu tego 100m zakazu, to WZiZT będzie umożliwiało postawienie tylko na zasadzie zabudowy zagrodowej dla rolnika.
Link do komentarza
Cytat

O zabudowie siedliskowej też pomyślałem, ale nie wspominałem bo oprócz ziemi chyba jeszcze trza posiadać status rolnika.



kurs się robi - są takie szybkie teraz

Cytat

4. Mając na uwadze pkt. 1- 3. należy wystąpić na piśmie do gminy (starostwa) o uzasadnienie takiego nakazu (zakazu).

5. Możesz słuchać kuni, bankrutów, itp. ale posiadany kwit rozwieje wszelkie wątpliwości.


Ps. I jakoś tak jestem pewny, że nawet przy pokonaniu tego 100m zakazu, to WZiZT będzie umożliwiało postawienie tylko na zasadzie zabudowy zagrodowej dla rolnika.



4. o ile istnieje zakaz (często wystarczy obiecać spełnianie warunków przyszłej inwestycji, zapisanych w dyrektywie)
5. zawsze - tylko papier z pieczątką w odpowiedzi jest najważniejszym dokumentem czy to w odwołaniach czy to w decyzjach podejmowanych
Link do komentarza
Cytat

kurs się robi - są takie szybkie teraz


Właśnie teraz już sam kurs nie wystarczy, trzema mieć jeszcze wykształcenie.
Ale może zrobić obwód hodowlany, tak jak Jani podpowiedział.
Link do komentarza
Cytat

Wniosek juz mam, muszę teraz załatwić mapkę informacyjną z urzędu, którego nie ma, a co najmniej nie ma tam pociągniętej linii telefonicznej icon_biggrin.gif

Takie rzeczy tylko w Polsce.


To proponuję aby nie było niedomówień, zrób fotkę albo zeskanuj te warunki i wklej na forum. Dyskusja będzie bardziej konkretniejsza na podstawie zamieszczonych WZiZT zapewne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...