Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
mazi88

Ograniczenie emisji CO2??

Recommended Posts

Prawidłowe zaizolowanie budynku powoduje znaczne obniżenie emisji CO2 do atmosfery, związane z emisją wynikająca z czynników grzewczych. Na stronie knauf-industries.pl jest dostępny kalkulator oszczędności, który podaje również ograniczenie emisji w kg CO2.
e-rzecznik Knauf Therm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezygnacja z jazdy samochodem na rzecz roweru będzie najlepszych i najefektywniejszym krokiem, a na pewno pozytywnie odbije ci się na zdrowiu i kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rezygnacja z jazdy samochodem na rzecz roweru będzie najlepszych i najefektywniejszym krokiem, a na pewno pozytywnie odbije ci się na zdrowiu i kieszeni.Zmiana naszych nawyków to podstawa - kolejnym krokiem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, wtedy zużywamy mniej paliwa - czyli gruntowna termomodernizacja.
A na koniec wymiana systemu grzewczego na efektywny, ekologiczny, niskoemisyjny.

I zarażanie tymi zachowaniami i postawami sąsiadów, dzieci.....
Pamiętajmy, że najtańsza i najczystsza energia to taka, której nie musimy produkować i której nie potrzebujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim te auta. To jest dramat, że ludzie jeżdżą do pobliskiego sklepu samochodami, bo "zimno" lub "nie chce się nosić". Nie mówię tu oczywiście o dużych zakupach, cieżkich, ale czasami widzę jak sąsiadki jadą powiedzmy po kilo mąki 500-600 m samochodem. No i za dużo tego w centrum, a za mało zielni. Miasta praktycznie w ogóle nie mają swoich płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 17:37, mazi88 napisał:

W jaki sposób możemy sami jako szarzy obywatele ograniczyć emisję CO2 do atmosfery??

Po co takie pytania stawiać?

Problem jest makro i trzeba go rozwiązać w obszarze makro - znaczy kraju! Polski!

Pojedyncze działania, to "harcerstwo" - pięknie być don Kichotem, ale głupio.

Jeśli modernizacja termiczna budynku jest oblożona podatkami, wymogami dodatkowych kosztów - jeśli gaz i elektryka są drogie i obłożone oplatami dodatkowymi, gzie sama energia to 20% ceny, jeśli odrzuca się możliwość stosowania filtrów i odrzuca drewno i biomasę jako paliwo odnawialne, jeśli źle zabudowuje się miasta i  nie promuje kuna nowych samochodów (a rodacy kupują stae, bo ich nie stac na nowe) - TO HARCERSTWO  NIE POMOŻE I JEST GŁUPOTĄ!

Ale 17 stycznia zbiera się rząd w tej sprawie - zobaczymy co będzie - konkrety czy komunały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Na wstępie trzeba rozrysować taras, zastanowić się nad konstrukcją wsporczą (na wzór altan lub innych zadaszeń). Od ilości słupów będzie zależała ilość kolejnych elementów, ich przekroje, wzmocnienia, elementy wsporcze, usztywniające. Z tego zrobi się mały ganek o powierzchni rzutu prawie 30 m2 (26.4 m2 dokładnie). Podpatrz rysunki altan u znajomych, sąsiadów lub w firmach, które sie tym zajmują profesjonalnie. Możesz też zastanowić się nad zadaszeniem z płótna, funkcjonującym tylko w sezonie. To już tak chyba częściowo poza tematem jako ciekawostka.  https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/91154-markiza-pergola-dla-komfortowej-ochrony-przed-sloncem-deszczem-i-wiatrem
  • Chyba do szczytu. Domy nie bardzo wysokie. Na szczęście działki idą ku wzniesieniu do lasu i można coś pokombinować z lekkim podniesieniem domu.  Też myślę, że warto. Będę dzwonić do urzędu gminy. Może czegoś więcej się dowiem. 
  • Jak nie ma płyt to "w powietrzu" trudno mi punkt zaczepienia znaleźć... i wychodzą różnice 1cm   To na kąty rozwarte chce kupić: https://allegro.pl/oferta/tasma-amerykanska-tuff-tape-do-plyt-gipsowych-30mb-8942280239   Masa Uniflot czy jakiś Cekol co to reklamują, że bez fizeliny trzyma? Fizelina i tak będzie. Na sufit 37m2 5kg powinno wystarczyć? Czy worek 25kg brać od razu?
  • Mhtylowi chodzi o to że najpierw występujesz do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na budowe 2 domów jednorodzinnych na jednej działce. Można tak robić, nawet można wystąpić o budowe 15 domów o ile wielkość działki na to pozwala. Określasz jakie te domy, w którym miejscu, czy garaż czy budynek gospodarczy jeszcze i później po wydaniu decyzji możesz podzielić działkę podziałem tzw. zgodnym z decyzją, wydzielającym te dwa domy na osobne działki.  Jeśli dostaniesz decyzję o warunkach zabudowy to z odrolnieniem nie powinno być problemu. Bo na etapie wydawania WZ gmina uzgadnia projekt w starostwie. Jeśli ci go uzgodnią tzn. że pozwolą wybudować ci się na klasie chronionej. Podział lepiej zrobić bezpośrednio po otrzymaniu WZ bo przy odrolnieniu to może mieć znaczenie, więc kwestia składania wniosku o odrolnienie Ci się odłoży w czasie i będziesz musiał poczekać na decyzje w sprawie podziału a później złożyć wniosek o przepisanie WZ na dwie nowe odrębne działki a co za tym idzie decyzje. Jeśli te etapy Ci się udadzą wtedy możesz wchodzić w kolejny etap i kolejne koszty czyli projekt i odrolnienie. Do odrolnienia potrzebna ci mapa do celow projektowych z naniesionym już takim domem jaki bedziesz budował i na jaki będziesz składał PnB. 
  • Gość Krzysztof
   Dzień dobry, czy można grunt bitumiczny położyć na blachę ocynkowaną?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...