Skocz do zawartości

Ocieplenie dachu z blachy trapezowej od zewnątrz


Recommended Posts

Witam,

chciałbym ocieplić dach z blachy trapezowej. W tym momencie dach jest ocieplony standardowo.



Jednak wydaje mi się że ocieplenie nie jest najlepsze. Chciałbym na blachę położyć styropapę.



Jest to według mnie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Blacha na dachu też jest już stara i przyda się coś z tym zrobić i pomyślałem że zamiast wymieniać blachę to ocieplę wszystko styropapą. Ocieplenie od środka nie jest możliwy.

Tylko mam pytanie dach teraz jest wentylowany czyli między deskami a blacha trapezową hula wiatr który nadmiar wilgoci eliminuje. Czy mógłbym całkowicie zamknąć dach. W dachu była by przestrzeń pod blachą tak jak teraz jest oraz mała przestrzeń między blachą a styropapą.
Link do komentarza
OK ale teraz deski które są pod blachą trapezową są wentylowane a docelowo chcę zamknąć przestrzeń między blachą trapezową a deskami i zastanawiam się czy deski nie będą narażone na jakieś niekorzystne warunki typu para wodna itp nie chciałbym aby po jakimś czasie zaczęły gnić albo jakiś grzyb się wyhodował.
Link do komentarza
Zgadza się ale będzie to wyglądać jak czapka nasunięta na głowę bo nie chce aby wiatr hulał pod ociepleniem dlatego będę zamykał tą przestrzeń pod blachą trapezową i pytam czy jeśli ją zamknę nic się nie będzie złego działo z deskami pod blacha bo wtedy nie będą wentylowane świeżym powietrzem a tylko tym zamkniętym powietrzem pod deskami.
Link do komentarza
Cytat

(...) pytam czy jeśli ją zamknę nic się nie będzie złego działo z deskami pod blacha bo wtedy nie będą wentylowane świeżym powietrzem a tylko tym zamkniętym powietrzem pod deskami.


One w ogóle nie będą wentylowane. One będą się kisić tak długo... aż się ukiszą/zbutwieją.
Słuchaj co Ci radzi Mistrz Jan, bo to fachowiec wysokich lotów.
Link do komentarza
dach wygląda teraz tak



tylko zamiast dachówki jest blacha trapezowa icon_smile.gif

chcę dodać styropapę i przykryć wszystko papą



Problem ze skroplinami jest w momencie spotkania ciepłej pary wodnej z zimnym powietrzem. Czyli teraz bezpośrednio pod blacha i dlatego ta przestrzeń jest wentylowana. Teraz jak dołożę styropapę w przestrzeni przy blasze trapezowej nie będzie występować zimne powietrze więc i skroplin nie będzie.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Guzik prawda. Zadzwoniłem z ofertą do takiej firmy i od razu padło pytanie: Budynek był ogrzewany? To nie mamy o czym gadać. I deski poszły w piec.
    • Witam,   Potrzebuję porady kogoś kto projektuje schody betonowe w miarę prostym programie i może podzielić się opinią na temat tego programu.   Dzięki za wszelkie informacje.
    • Dzień dobry,   Przedstawiam Państwu ofertę fimy WOOD-FERT: skup i sprzedaż starego drewna, rozbiórka starych drewnianych domów, stodół.   Oferujemy szeroki asortyment drewnianych produktów: deski, płyty, panele, belki – każdy z nich niesie ze sobą historię i jest gotowy do przyjęcia nowej roli. Od ścian obiciowych po unikalne meble – nasze drewno dodaje charakteru każdemu projektowi.   Masz stodołę, szopę, dom, wiatrak lub inną konstrukcję drewnianą? Skupujemy stare drewno, dając mu nowe życie. Odkryj z nami wartość drzemiącą w Twoich drewnianych konstrukcjach. Jeśli stoisz przed wyborem, co zrobić ze starą konstrukcją drewnianą, wybierz opcję, która przyczynia się do Twojego zysku – sprzedaj nam swoje stare drewno. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Odkupimy Twoje stare deski, belki i inne elementy drewniane. Oferujemy kompleksową rozbiórkę – od dachu, aż po fundamenty. Niezależnie od rozmiaru i kondycji Twojego budynku, gwarantujemy uczciwe wyceny i płatność gotówką.   Od 2016 roku jesteśmy na rynku międzynarodowym, dostarczając starannie wyselekcjonowane, stare drewno, stare deski z Polski. Nasze doświadczenie i położenie pozwalają na dostarczanie drewna, które jest nie tylko estetycznie wyjątkowe, ale i trwałe z zachowaną dozą historii. Jako wiodący specjaliści w obróbce i sprzedaży starego drewna, dostarczamy produkty najwyższej jakości na terenie całej Europy. Nasze unikalne stare deski, płyty, panele i belki doskonale sprawdzą się w projektach wnętrzarskich oraz przy tworzeniu niepowtarzalnych mebli. Nasze bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym pozwala nam obsługiwać klientów z różnych zakątków Europy. Elastycznie dostosowujemy się do różnych potrzeb i wymagań, zapewniając kompleksową obsługę – od momentu wyboru materiału, aż po jego dostawę.   https://woodfert.eu/skup-starego-drewna/
    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...