Skocz do zawartości

Miętowy kolor ścian


asiakamien

Recommended Posts

Zastanawiam się nad przemalowaniem ścian w pokoju na kolor jak po lewej na zdjęciu. Obecnie mam ściany w kolorze ciemnego fioletu. Chcę żeby były w kolorze "miętowym". Jednak mam dość duży pokój - 28 m kw. Dwa okna i przeszkolne drzwi balkonowe. Jasna podłoga, jasny sufit. Ogólnie w pokoju jest słonecznie. Ale słyszałam, że taki miętowy kolor bardzo "wyziębia pomieszczenie". Może mi ktoś podpowiedzieć czy warto wybrać taki kolor do tak dużego, ale słonecznego pomieszczenia?



Link do komentarza
Cytat

Widziałem zestawienie takiego koloru z białym lub groszkowym - obawiam się, że bez testowania na ścianie się nie obejdzie tym bardziej, że kolor na opakowaniu czy wzorniku okazuje się często "troszkę" inny niż ten na ścianie icon_smile.gif




O to, to ja wiem. Najwyżej kupi się kilka puszek farby i będzie malowało do skutku icon_smile.gif

molytek Już kupiłam beżowe poduszki ozdobne. I jeszcze planuję kanapę i dwa fotele obszyć innym materiałem, żeby lepiej pasowało.

Link do komentarza
Cytat

nie podoba się Tobie.. bo akurat Tobie nie musi.. :bezradny: Ważne, by autorka była zadowolona.. niezależnie od trendów.. Nie sądzę, by pomalowała ściany na kolor, który jest modny, ale Jej się nie podoba.




Owszem. Autorka chce taki kolor ścian (czyli ja), bo mi się podoba, ale miałam wątpliwości jak to u mnie będzie wyglądać i dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. A moda? Co jak co, ale mam dużo do powiedzenia w tym temacie. I nie zmieniam koloru tylko dla mody. Poprzedni kolor - fiolet mam na ścianie od 7 (coś koło tego) lat. Zwyczajnie mi się znudził. Podeślę jeszcze gotową realizację do zamknięcia wątku.
Link do komentarza
Bardzo ładny, świeży kolor. Ale rzeczywiście dobrze jest go ocieplić ciepłą bielą (wanilia), rozbielonym greige lub beżem.
Jak ktoś napisał, jest cukierkowy, więc świetnie wygląda w aranżacjach vintage, stylizowanych na amerykańskie lata 50-te. Można w dodatkach dodać mu więc pudrowy róz:


Ładnie łączy się z ciepłymi odcieniami drewna i wikliną


Inspiracje:







Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładny, świeży kolor. Ale rzeczywiście dobrze jest go ocieplić ciepłą bielą (wanilia), rozbielonym greige lub beżem.
Jak ktoś napisał, jest cukierkowy, więc świetnie wygląda w aranżacjach vintage, stylizowanych na amerykańskie lata 50-te. Można w dodatkach dodać mu więc pudrowy róz:


Ładnie łączy się z ciepłymi odcieniami drewna i wikliną


Inspiracje:






Fajny kolor, ale na dłuższą metę może być męczący dla oka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Kolor miętowy bardzo dobrze wygląda na ścianach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to kolor chłodny i dlatego warto go skomponować z cieplejszymi barwami. Idealnie nadawać może się do tego biel, pastele, czy odcienie szarości i beżu, a nawet brąz. Jasny miętowy kolor może dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie, wpłynąć relaksacyjnie, pasuje więc do każdego pomieszczenia - zarówno do łazienki i kuchni, jak i do salonu czy pokoju dziecięcego. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju farby, która będzie dopasowane do specyfiki pomieszczenia.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wszystko zależy od dodatków i innych aspektów. Każdy kolor coś w sobie ma, ale to od nas zależy czy wydobędziemy z niego ten urok. Mi kolor podoba się, tylko kwestia dobrania pozostałych rzeczy, by stworzyć genialną przestrzeń icon_smile.gif



dokladnie, wiele zależy od dodatków, ale także od mebli jakie się w tym pomieszczeniu będą znajdować. Jak dla mnie kolor jest ok , taki spokojny, nie przytłacza.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Nawet na podstawie załączonych zdjęć widać, że kolor, choć piękny powinien być zestawiony z cieplejszym odcieniem. Dobrze też chyba będzie wyglądał we wnętrzach, które nie są zbyt nowoczesne. Widzę ten kolor w stylu glamour. Jest świetny, aż się rozglądam po swoim pokoju i zastanawiam co by tu... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a czy łączył ktoś z was kolor mięty z żółtym? (żółte wstawki) . jaki efekt? bo sama mięta kojarzy mi się z gabinetem dentystycznym.. a chciałabym tak na weselej. jakie kombinacje polecacie?




Mięta fajnie będzie się łączyć z delikatnymi szarościami i w sumie ze wszystkimi takimi 'majtkowymi' kolorami, mam na myśli delikatny niebieski i delikatny różicon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...