Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Farby Kabe

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Farby Kabe

 1. Masz rację. Zdecydowanie szary kolor ścian lub mebli dobrze jest ożywić poprzez intensywny kolor dodatków. Do szarości polecamy róże i zielenie. Wniosą do wnętrza ciepło i wiosenny klimat.
 2. Ludzie maja różne upodobania - jednym podoba się pusta ściana w ładnym kolorze, a drudzy nie wyobrażają sobie pomieszczenia bez dodatków. Ważne, żeby temu kto tam mieszka żyło się po prostu dobrze i w zgodzie ze sobą, a nie ślepo podążając za modą i trendami. Jeśli chodzi o szare wnętrza to naszym zdaniem są one bardzo ciekawym rozwiązaniem. Tego typu pomieszczenia wyglądają stylowo i elegancko. Ich najwiekszy plus to właśnie ta prostota, dlatego decyduje się na taką aranżację coraz więcej osób.
 3. Wydaje nam się, że takie kolory są za mocne i nie będzie wyglądać to dobrze w połączeniu z meblami, które przedstawiłaś. Lepiej postawić na bardziej stonowane kolory - odcienie brązu, beżowego. Pamiętaj również o wyborze odpowiedniej farby do kuchni, czyli takiej, która jest odporna na działanie wilgoci oraz na ścieranie i szorowanie na mokro.
 4. Bo to prawda, kolory mają wpływ na samopoczucie człowieka - te, które lubimy, z pewnością wprawią nas w lepszy nastrój niż nielubiane barwy. Poza tym każda barwa ma swoje znaczenie, np. pomarańczowy jest symbolem radości, niebieski spokoju, a zielony nadziei. Może konsultacja z psychologiem to przesada, ale na pewno warto kolor ścian przemyśleć.
 5. Jeśli zastanawiasz się, jak będzie dany kolor wyglądał na ścianie lub zestawione ze sobą kolory, warto sprawdzić to za pomocą programów np. takich jak http://www.farbykabe.pl/program,kolory.html. Do takiego wnętrza jak przedstawiłaś pasuje zarówno oliwkowy, jak i piaskowy lub beżowy, chociaż w wersji oliwkowej pokój nabierze charakteru i na pewno będzie mniej monotonny. Najlepiej kierować się jednak własnym zdaniem i gustem, bo w końcu to Ty będziesz tam mieszkała. Jak już się zdecydujesz to koniecznie napisz, jak pomalowałaś pokój.
 6. Dlaczego uważasz, że nie nadaje się do pokoju dziennego i kuchni?
 7. Kolor miętowy bardzo dobrze wygląda na ścianach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to kolor chłodny i dlatego warto go skomponować z cieplejszymi barwami. Idealnie nadawać może się do tego biel, pastele, czy odcienie szarości i beżu, a nawet brąz. Jasny miętowy kolor może dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie, wpłynąć relaksacyjnie, pasuje więc do każdego pomieszczenia - zarówno do łazienki i kuchni, jak i do salonu czy pokoju dziecięcego. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju farby, która będzie dopasowane do specyfiki pomieszczenia.
 8. Powierzchnie pokryte dobrze związaną, dyspersyjną powłoką malarską należy przeszlifować drobnym papierem ściernym, odpylić i zastosować gotową do użycia masę szpachlową na przykład nasz PROFINISZ przeznaczoną do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni ścian pod wymalowanie w pomieszczeń suchych.
 9. Lucy20, przygotowaliśmy małe porównanie cenowe TYNKU DEKORACYJNEGO Z EFEKTEM LASERUNKU - Preparat gruntujący pod tynk Grunt PERMURO GT biały - 9,23 zł/l x 0,2 l/m2 = 1,85 zł/m2 - Akrylowa masa tynkarska PERMURO TYNK ROLKOWY biały - 9,47 zł/kg x 1,0 kg/m2 = 9,47 zł/m2 - Farba lateksowa PROLATEX biały - 21,59 zł/l x 0,14 l/m2 = 3,02 zł/m2 - Farba lazurująca LAZUR W w kolorze z30% dopłatą - 25,59 zł/l x 0,11 l/m2 = 2,81 zł/m2 Łączny koszt brutto materiałów na 1 m2 ściany wynosi: 17,1
 10. Jeżeli poszukujesz tynku ozdobnego to możemy polecić Ci tynk cienkowarstwowy z efektem laserunku. W tym celu należy zastosować następujące produkty: - preparat gruntujący Grunt PERMURO GT - tynk akrylowy PERMURO TYNK ROLKOWY - farba podkładowa PROLATEX - farba laserunkowa LAZUR W W razie pytań - pisz, chętnie pomożemy
 11. System ociepleń nie powinien być wykonywany etapami, maksymalna przerwa pomiędzy wykonaniem warstwy zbrojonej na nałożeniem tynku może wynosić 3-miesiące przy realizacji w okresie wiosna-jesień. Dlatego przed przystąpieniem do wykonywania kolejnych prac trzeba przeprowadzić ocenę stanu technicznego warstwy zbrojonej po okresie zimowym Pozdrawiamy
 12. Polecamy wyrównanie ścian przy pomocy szpachlowania. Do wyrównywania powierzchni ścian i sufitów w pomieszczeniach „suchych„ i „mokrych” białą wapienno-cementową zaprawę szpachlową KOMBI FINISZ którą można po wstępnym związaniu filcować /bez konieczności szlifowania i znacznego zapylenia/ oraz do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed malowaniem masę szpachlową PROFINISZ.
×
×
 • Utwórz nowe...